Dinkić: Ne snosim odgovornost za vrednost besplatnih akcija

Poruka
23.163
Dinkić: Ne snosim odgovornost za vrednost besplatnih akcija
Vesti - Srbija | Tanjug | 11 decembar 2009
...
Potpredsednik Vlade Srbije i ministar ekonomije i regionalnog razvoja Mladjan Dinkić izjavio je danas u Nišu da "on ne snosi odgovornost za vrednost besplatnih akcija Naftne industrije Srbije (NIS)", čija je nominalna vrednost 500 dinara" i najavio da će učiniti sve da preostale akcije javnih preduzeća vrede više.
"Odgovornost snose oni koji su zaključili transakciju sa Rusima koja je pet puta niža od realne tržišnje vrednosti. Ja sam bio protiv toga i izašao sam iz grupe za pregovore", podsetio je Dinkić u izjavi novinarima.

"Učiniću sve da preostale akcije javnih preduzeća vrede više. Kako Srbija bude izlazila iz krize cena akcija na berzi će rasti", kazao je Dinkić i savetovao gradjane da svoje akcije sačuvaju do trenutka kada će njihova vrednost biti veća.

Dinkić je izrazio očekivanje da će akcije u dogledno vreme dostići solidan iznos, "ne noliki koliko je je najavljivao 2007. godine (oko 1.000 evra), ali da će biti relativno blizu tog iznosa".

"Ja znam da su gradjani sada nezadovoljni, ali ja moram da im kažem istinu", kazao je Dinkić i naveo da su akcije, čija se vrednost formira na berzi, svih kompanija u svetu drastično pale u periodu ekonomske krize.

Dinkić je rekao da će od 6. januara krenuti distribucija akcija NIS-a, da će biti podeljen novac iz privatizacionog registra ravnomerno, ali i da će izmenama Zakona o besplatnim akcijama biti omogućena podela akcija "Telekoma" i Aerodroma Beograd sledeće godine, a akcija Elektroprivrede Srbije 2011. godine.
 
Како може да сноси одговорност највећи експерт и најбољи светски министар финансија, економије :eek:

Динкић није крив :rtfm:

Крив је - Пера ложач :dash:

MA NIJE TADIC KRIV! NI DINKIC!

ZEKA JE :hahaha: :hahaha: :hahaha:

so_cute_rabbit.jpg
 
Kako tako bezveze pisete kad ovog puta zaista nije kriv Dinkic, ni niko, jer je naisla kriza i niko nece da kupuje nasa (polu-propala) preduzeca!
K'o da stre juce iz kolevke izasli!

Што се тиче кризе Динкић изјављиваше својевремено да је она шанса за Србију да профитира !?
 
Zabole me sta je Dinkic nekad rek'o, niti ga branim, samo kazem da gledate realno a ne kroz vasu prizmu i ruzicaste naocari.

Какве год наочаре или призму да ставиш Динкић је лопов и преварант који је обмануо овај народ зарад стицања његових гласова,и да има правде у овој земљи за то своје (не)дело одавно би гулио лукац у ЦЗ-у
 
"Odgovornost snose oni koji su zaključili transakciju sa Rusima koja je pet puta niža od realne tržišnje vrednosti. Ja sam bio protiv toga i izašao sam iz grupe za pregovore", podsetio je Dinkić u izjavi novinarima.
Neka je i 10 puta veca realna cena, to bi onda od NIS-a bilo oko 20k dinara, znaci grubo receno ~200e. Gde je on mislio da nadje jos 800e u ostalim firmama? NIS nije mali uopste, EPS i Telekom su veci svakako, ali ne mnogo. Aerodrom je mnogo manji od njih svih. A tesko je nategnuta i prica o pet puta vecoj realnoj trzisnoj vrednosti.
Dakle gde je on mislio da izmisli 1000 evra?

e pegla mi se od tog coveka
Peglaj ga! Ne pricaj sa njim, nabodi ga :mrgreen:
 
Какве год наочаре или призму да ставиш Динкић је лопов и преварант који је обмануо овај народ зарад стицања његових гласова,и да има правде у овој земљи за то своје (не)дело одавно би гулио лукац у ЦЗ-у

Slusaj, meni nije bitno da k'o neka baba, ili "muska tracara" ogovaram nekog, pa ni Dinkica, bitnije mi je da vidim sta imam od toga, i nesto konkretno, a ne samo prazne price, kako li ne dosadite sebi?
Znaci, i da se Sloba povampiri - nema akcije, s h v a t i t e....!
 
Kako tako bezveze pisete kad ovog puta zaista nije kriv Dinkic, ni niko, jer je naisla kriza i niko nece da kupuje nasa (polu-propala) preduzeca!
K'o da stre juce iz kolevke izasli!
Чекај, 'ајд сад овако:

1. А док није било кризе, продали смо сва предузећа и полу-пропала и успешна чак и врло успешна .... и ? Видимо, све приватизације биле поштене, нови власници сви до једног испоштовали обавезе из купопродајног уговора, испоштовали социјалне програме, уложили новац у та предузећа, модернизовали их ... и сва раде пуном паром, нигде незадовољства радника, нигде штрајкова, нигде поништења приватизација, растао нам је бдп, нисмо се задуживали, узимали ино кредите .... све док не дође ова - с.е.к.а ! Е, она нас упропасти начисто. Све је стало па смо били принуђени да узмемо грдне милијарде еврића да задржимо до тада постојећи привредни раст земље !

2. Како није крив Динкић :eek: Крив је , још како. Јер нико више у свету неће да му плаћа масне провизије да би овде нешто купио. Ко је луд да то чини ... док влада ова пуста с.е.к.а. :sad2:
 

Back
Top