Okrenite i drugi obraz nakon pljuske!!!

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Matej 5
39 A ja vam kažem: Ne opirite se zlu, nego ako te tko udari po desnom obrazu, obrni mu i drugi!

MENE INTERESIRA SLIJEDEĆE;
Kako sam on nije se pridržavao toga ako je to on zaista i govorio u što suumnjam ali
pošto piše pogledajte dole kako se Isus ponaša kad ga netko po obrazu pukne.

Bogkca mi nije baš okretao obraz a vidjeti ćete da i Pavao ne okreće obraz drugi.
Nego i jedan i drugi pozivaju na odgovornost udarača.

.


19 A veliki svećenik zapita Isusa za učenike njegove i za njegovu nauku.
20 Isus mu odgovori: "Ja sam govorio javno svijetu. Ja sam svagda učio u sinagogi i u hramu, gdje se svi Židovi skupljaju, i ništa nije bio govorio u potaji.
21 Što pita s mene? Pitaj one, koji su slušali, što sam im govorio. Evo, ovi znadu, što sam ja govorio."
22 A kad ovo reče, jedan od sluga, koji su, stajali ondje, udari Isusa po obrazu i reče: "Zar tako odgovaraš velikomu svećeniku?"
23 Isus mu reče: "Ako zlo rekoh, dokaži, da je zlo; ako li dobro, što me biješ?"




Djela apostolska 23

1 A Pavao pogledavši na visoko vijeće reče: "Ljudi braćo, ja sam sa svom dobrom savjesti živio pred Bogom sve do današnjega dana."
2 A veliki svećenik Ananija i zapovjedi onima, što su stajali kod njega, da ga udare po ustima.
3 Tada mu reče Pavao: "Udarit će tebe Bog, zide obijeljeni! I ti sjediš, te mi sudiš po zakonu, a protiv zakona zapovijedaš, da me biju?"
 
Matej 5
39 A ja vam kažem: Ne opirite se zlu, nego ako te tko udari po desnom obrazu, obrni mu i drugi!

MENE INTERESIRA SLIJEDEĆE;
Kako sam on nije se pridržavao toga ako je to on zaista i govorio u što suumnjam ali
pošto piše pogledajte dole kako se Isus ponaša kad ga netko po obrazu pukne.

Bogkca mi nije baš okretao obraz a vidjeti ćete da i Pavao ne okreće obraz drugi.
Nego i jedan i drugi pozivaju na odgovornost udarača.

.


19 A veliki svećenik zapita Isusa za učenike njegove i za njegovu nauku.
20 Isus mu odgovori: "Ja sam govorio javno svijetu. Ja sam svagda učio u sinagogi i u hramu, gdje se svi Židovi skupljaju, i ništa nije bio govorio u potaji.
21 Što pita s mene? Pitaj one, koji su slušali, što sam im govorio. Evo, ovi znadu, što sam ja govorio."
22 A kad ovo reče, jedan od sluga, koji su, stajali ondje, udari Isusa po obrazu i reče: "Zar tako odgovaraš velikomu svećeniku?"
23 Isus mu reče: "Ako zlo rekoh, dokaži, da je zlo; ako li dobro, što me biješ?"




Djela apostolska 23

1 A Pavao pogledavši na visoko vijeće reče: "Ljudi braćo, ja sam sa svom dobrom savjesti živio pred Bogom sve do današnjega dana."
2 A veliki svećenik Ananija i zapovjedi onima, što su stajali kod njega, da ga udare po ustima.
3 Tada mu reče Pavao: "Udarit će tebe Bog, zide obijeljeni! I ti sjediš, te mi sudiš po zakonu, a protiv zakona zapovijedaš, da me biju?"

јел то треба да звучи смешно?
 
Pa kad mu je cale Bog. Bio je glavni baja u kraju! :D
A u stvari su jedno...
facepalm-1.gif

To je uvek onaj shlag na torti... ;)
 
"И ово знајте најпре да ће у последње дане доћи ругачи који ће живети по својим жељама"

" А особито оне који иду за телесним жељама нечистоте, и не маре за поглаварство, и који су безобразни и самовољни, и не дрхћу хулећи на славу."
 
Incest, samoubistvo, ubistvo, itd.... Sve stvari koje radi Bog... Koji je dobar :heart:...
facepalm-1.gif

I priča priče koje ni sam ne može da ostvari u realnosti.

Pavao je genije on kao da ne zna Krista iz Mateja pa objeljenim zidom naziva svećenika
i još mu prijeti da će njega Bog udariti.
Pa i ja bi mu isto rekao da sam na Pavlovom mjestu no samo postavlja se pitanje
tko je onda tko govori o okretanju drugog obraza.??
A izgleda da nije Isus iz Ivanova evanđelja.jer ni on nije okrenuo obraz drugi.

Tko to zna ko je pisao Matejevo evanđelje.
SLiči mi na režimski rad kozmokracije koja želi da narod blesav trpi šutke da ga se
šiša i izrabljuje sve uz okretanje obraza.
 
Moram se sloziti sa ovim, stvarno ne vidim na da su oni na bilo koji nacin uzvratili istom merom na provokaciju. Mislim da ovo i nisu neki primeri kojima bi se moglo pokazati da se nisu drzali svojih propovedi, bar u ovom domenu "drugog obraza".

Koji ste vi slijepci ,što je trebao šakom da ga bubne pa da vam se oči otvore da shvatite
o čemu se radi???

Gledaj ovo kako prožet Duhom Božijim ljubi neprijatelje Pavao.
Pun ljubavi osljepljuje čovjeka uz pomoć "Duha Svetoga".



9 A Savao, koji se zove i Pavao, pun Duha Svetoga pogledavši na njega
10 Reče: "O puni svakoga lukavstva i svake pakosti, sine đavolski, neprijatelju svake pravde, zar ne prestaješ kvariti pravih putova Gospodnjih?
11 I sad eto ruke Gospodnje na te: "Bit ćeš slijep i nećeš vidjeti sunca za neko vrijeme. I ujedanput pade na njega mrak i tama. Stade pipati naokolo i tražiti, tko da ga povede


No pogledajmo što se kaže u Matejevom za one koji na ljude odgovaraj na način kao
što Pavle odgovara nazivajući ga sinom djavolskim iz velike ljubavi.

Matej 5--------------------------------Po Mateju Pavao će goriti u paklu ognjenom-------------

22 A ja vam kažem: Svaki, koji se gnjevi na brata svojega, bit će kriv sudu. Tko rekne bratu svojemu: Budalo! bit će kriv visokomu vijeću. A tko mu rekne: Bezbožniče! bit će kriv ognju paklenomu.



-------------------------------------Luka 19 A o ovome ne treba puno pričati i gde nestade ono ljubite svoje neprijatelje???


26 Kažem vam: svakome, koji ima, dat će se; a tko nema, njemu će se oduzeti, i ono što ima.
27 A one moje neprijatelje, koji ne htjedoše, da ja kraljujem nad njima, dovedite ovamo i pogubite ih pred očima mojim!"

LUka 19
 
Želiš reći kako Pavao i Isus ne mogu da se drže toga pa kako ću ja tek onda??

Hajde da ti slikovito objasnim. Kad ti učiš decu, onda im pričaš, ne valja piti, pušiti, tući se, treba učiti, ići u školu redovno itd...:cool:
Tako se uče deca i to je pravilno. Kad završiš sa obukom i propovedanjem, onda odeš do najbližeg kafića, naručiš pivo, zapališ cigaru i uštineš konobaricu za duppe :rumenko: jer i to je pravilno, to je život. Teorija i praksa se razlikuju. Ti znaš da većina neće prihvatiti tvoj savet, ali ti ih dobro savetuješ i ti si ispunio bonus, "ko ima uši neka čuje" :mrgreen:
 
Hajde da ti slikovito objasnim. Kad ti učiš decu, onda im pričaš, ne valja piti, pušiti, tući se, treba učiti, ići u školu redovno itd...:cool:
Tako se uče deca i to je pravilno. Kad završiš sa obukom i propovedanjem, onda odeš do najbližeg kafića, naručiš pivo, zapališ cigaru i uštineš konobaricu za duppe :rumenko: jer i to je pravilno, to je život. Teorija i praksa se razlikuju. Ti znaš da većina neće prihvatiti tvoj savet, ali ti ih dobro savetuješ i ti si ispunio bonus, "ko ima uši neka čuje" :mrgreen:


Znači pričali su priče za malu djecu.

Nije ni čudo što je govorio da samo naivni mogu ukraljevstvo tj djeca u u ono što ni sam ne može.
No čovjek je priznao kad je reko; Ne zovi me dobrim nitko nije dobar već BOG gore.
Pošteno priznao je da nije dobar.
 
Poslednja izmena:

Back
Top