Klinton: Uspeh Hrvatske nudi model za region

Poruka
23.163
Klinton: Uspeh Hrvatske nudi model za region
Vesti - Svet | Tanjug | 11 decembar 2009
...
Sjedinjene Američke Države su posvećene punoj integraciji država zapadnog Balkana u evropske i transatlantske strukture, izjavila je američki državni sekretar Hilari Klinton, posle sastanka s ministrom spoljnih poslova Hrvatske Gordanom Jandrokovićem.

"Uspeh Hrvatske nudi model za region i šta može da bude postignuto kada se jedna država posveti reformama i napretku. Posebno čestitam (hrvatskoj) premijerki (Jadranki Kosor) za odlično vodjstvo u borbi protiv korupcije i drugim važnim reformskim merama", rekla je sinoć Klintonova.

Uz ocenu da je to "istorijski trenutak za Hrvatsku i naš evroatlanski savez", Klintonova se zahvalila hrvatskom ministru za doprinos njegove države u misiji NATO u Avganistanu i drugim mirovnim operacijama u svetu. Klintonova je rekla da je Hrvatska kroz Jadransku povelju učestvuje u podršci težnjama svojih suseda na Balkanu za ulazak u NATO.
Američka državna sekretarka je podsetila da je Hrvatska jedna od prvih država koja je priznala jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova i da zajedno sa SAD pred Medjunarodnim sudom pravde u Hagu brani legalnost te odluke "Znam da ministar spoljnih poslova ulaže znatne napore za poboljšanje odnosa Hrvatske i Srbije", rekla je Klintonova i dodala da SAD te napore podržavaju.

Jandroković je odnose sa SAD okarakerisao kao "savezničke, partnerske i prijateljske" i izrazio zahvalnost SAD zbog podrške "u pitanjima od vitalnog značaja za Hrvatsku - NATO, pristupanje Evropskoj uniji i regionalnu saradnju u Jugoistočnoj Evropi".
 
Klinton: Uspeh Hrvatske nudi model za region
Vesti - Svet | Tanjug | 11 decembar 2009
...
Sjedinjene Američke Države su posvećene punoj integraciji država zapadnog Balkana u evropske i transatlantske strukture, izjavila je američki državni sekretar Hilari Klinton, posle sastanka s ministrom spoljnih poslova Hrvatske Gordanom Jandrokovićem.

"Uspeh Hrvatske nudi model za region i šta može da bude postignuto kada se jedna država posveti reformama i napretku. Posebno čestitam (hrvatskoj) premijerki (Jadranki Kosor) za odlično vodjstvo u borbi protiv korupcije i drugim važnim reformskim merama", rekla je sinoć Klintonova.

Uz ocenu da je to "istorijski trenutak za Hrvatsku i naš evroatlanski savez", Klintonova se zahvalila hrvatskom ministru za doprinos njegove države u misiji NATO u Avganistanu i drugim mirovnim operacijama u svetu. Klintonova je rekla da je Hrvatska kroz Jadransku povelju učestvuje u podršci težnjama svojih suseda na Balkanu za ulazak u NATO.
Američka državna sekretarka je podsetila da je Hrvatska jedna od prvih država koja je priznala jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova i da zajedno sa SAD pred Medjunarodnim sudom pravde u Hagu brani legalnost te odluke "Znam da ministar spoljnih poslova ulaže znatne napore za poboljšanje odnosa Hrvatske i Srbije", rekla je Klintonova i dodala da SAD te napore podržavaju.

Jandroković je odnose sa SAD okarakerisao kao "savezničke, partnerske i prijateljske" i izrazio zahvalnost SAD zbog podrške "u pitanjima od vitalnog značaja za Hrvatsku - NATO, pristupanje Evropskoj uniji i regionalnu saradnju u Jugoistočnoj Evropi".


Ne mogu da odolim... :vudu::bljak:
Pa ova baba, vec postala senilna !
 
Pa i sam je priznao da je svim srcem navijao za Hrvatsku u ratu,kao i za muslimane i siptare....znaci po modelu Hrvatske da etnicki ocistimo Srbiju :think: .... kad vec covek ukazuje na koga da se ugledamo

Видиш има нешта.
Можда је то порука нама Србима да етнички очистимо наш простор!

:hahaha:
 
Ne mogu da odolim... :vudu::bljak:
Pa ova baba, vec postala senilna !

:hahaha: :hahaha: :hahaha:
angela-merkel.jpg
0,,3101124_1,00.jpg

kolinda.jpg



..tri plavuše..:per: :per: :per:..
 
Klintonova se zahvalila hrvatskom ministru za doprinos njegove države u misiji NATO u Avganistanu i drugim mirovnim operacijama u svetu. Klintonova je rekla da je Hrvatska kroz Jadransku povelju učestvuje u podršci težnjama svojih suseda na Balkanu za ulazak u NATO.
Američka državna sekretarka je podsetila da je Hrvatska jedna od prvih država koja je priznala jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova i da zajedno sa SAD pred Medjunarodnim sudom pravde u Hagu brani legalnost te odluke "Znam da ministar spoljnih poslova ulaže znatne napore za poboljšanje odnosa Hrvatske i Srbije", rekla je Klintonova i dodala da SAD te napore podržavaju.


:mrgreen: :bljak: :bljak:
 
Код нас цивилизованих,
свака жена је дама ...

А код вас то изгледа не постоји,
изгледа да ни једна није ни прошла поред даме ....

:rtfm::rtfm::rtfm:

..reci..jel nije od mene kulturno sto sam je nazavo damom..
..da sam je nazavao kraljicom...a nisam..vidi se da sam..stara Bečka škola..;)..
 

После завршетка Првог светског рата, доласком територије Далмације под власт новостворене Краљевине Срба, Хрвата и Словенаца, на острву се појавио покрет Хрвата оријентисан ка јужнословенском заједништву и узајамности. Тај покрет је без агитовања и мисионарског залагања свештенства Српске православне цркве прелазио у Православље. Остале су забележене речи Ивана Иве Руљанчића, угледног вишког домаћина и потоњег председника православне црквене општине: „Нећемо да једном ногом стојимо на Вису, а другом у Риму - природније је: једном ногом у Вису, а другом у Београду“. Вишки обраћеници у православну веру изградили су став у коме има доста толерантности, па и неке врсте религијског либерализма. Тим ставом се даље објашњава: „Хоћемо да у свему будемо своји. Кад је народна држава - нека је и народна Црква. Бог је један те исти... Е, зато пригрлили смо свето Православље!“. На све приговоре око природе конверзије и тамне гласине одговарало се: „Прешли смо из властитог уверења, без ичије агитације и наговора и без било какве материјалне користи или награде“.

http://pravoslavlje.spc.rs/broj/969-970/tekst/crkva-sv-cirila-i-metodija-na-ostrvu-vis/
 

Back
Top