R420 vs. NV40

I ja sam ATI-jevac, ali izgleda da ce biti chupavo.
Dok se ne uverim iz prve ruke ne mogu nishta sigurno da tvrdim, ali, kao shto reche, mislim da je GF 6x00 bolji.
nVidia je sada saradjivala saMicrosoftom oko razvoja DX9c, pa je NV40 full kompatibilan sa istim u odnosu na R420. A i dobro je shto ima 16 pipelinea.
Ima josh nekih prednosti ali ne mogu da ih se setim.
 
nVidia ce posle dve godine konacno zauzeti tron.
Mi iz nVidia tabor ce mo se konacno veseliti, sad ce biti kao kad je ATI saradjivao u izradi DirectX9 API--ja, a nVIDIA sad za 9c pa vi vidite. Po testovima koje sam video nV40 kolje ATI-a dobro (sad ce biti kao u Maratoncima: "A SAD MALO ONA!")
 
Gledao sam testove na netu, citao kritike, sve ide u prilog GF6000.
Cini mi se da se ATI malo zaleteo da bude prvi sa novom generacijom grafike na trzistu! Najveca mana u ATIjevim cipovima je manje pipelineova, sporiji taktovi. Sve cisto sirove brzinski parametri. Sto znaci da ATI moze relativno lako da popravi praveci novu veriju chipova (tipa X850 i sl.), slicno onome sto je nVidia uradila kad je obustavila proizvodnju FX5800 i izbacila daleko bolji FX5900!
Naravno ako se time izjednace isplivace neke finese u projektovanju procesora, kao sto cemo verovatno opet da se bavimo teoretisanjem ko ima bolju podrsku!
 
FROZEN:
nVidia ce posle dve godine konacno zauzeti tron.
Mi iz nVidia tabor ce mo se konacno veseliti, sad ce biti kao kad je ATI saradjivao u izradi DirectX9 API--ja, a nVIDIA sad za 9c pa vi vidite. Po testovima koje sam video nV40 kolje ATI-a dobro (sad ce biti kao u Maratoncima: "A SAD MALO ONA!")
I ti si sad srecan sto je nVidia napravila bolji high-tech model od ATI-ja :? :shock: Ne mogu da verujem.
Ja sam izabrao ATI zato sto sam imao bolju garficku za manje novaca, a ne zato sto mi se nVidia svijda.
No dobro
 
Ovde se prica o 6800 i x800 karticama a ne o 9x00 i 5x00 serijama. Zna se u prosle dve godine vladao je ATI, a sada se u igru vraca stari imperator (kao u stare dane) napredniji. :wink:
 
Nema tu mnogo moze nemoze, vec jeste.
S' druge strane tesko da ijedna kompanija moze da izgubi trku. Kao sto je svojevrmeno 3DFX izgubio od nVidije. ATI i nVidia su sada u situaciji u kojoj se nalaze Intel i AMD, obe kompanije su suvise velike i mocne da bi se tek tako lako predale.
 
Inquirer je u jednom istraživanju, u kojem je obuhvatio i obe pomenute kompanije, prikazao prihode po klasama grafičkih akseleratora i utvrdio da i ATI i nVidia imaju bezmalo smešnu zaradu od tzv. high-end klase - svega 0,8%!!! To potvrđuju i nedavne izjave čelnika ovih dveju firmi, koji su i rekli da im najjače kartice služe samo kao jak marketing za privoljavanje korisnika u njihov tabor.

U članku se navodi da tih 0,8% ipak ima neku težinu, ali lošu po Nvidiu. Konkretno, nvidia je više izgubila svojim krajnje idiotskim dizajnom najbržih kartica (gotovo sve zauzimaju po dva slota, traže napajanja od 400-500w, čuju se kao turbo-propulzioni motori itd), nego što su sveukupno zaradili. Zato su akcije nvidije i dalje niže nego akcije ATI-ja, bez obzira na trenutnu brzinsku prednost u samom vrhu.

Eto malo svežih informacija.
 
Imam ATI -ja a imao sam GF tako da mislim da sam sposoban da realno rasudim u ovom duelu.
Nema sumnje da je GF sada boli ali ljudi.....niko na testovima nije uzeo u obzir pixel shadere.Tu ATI ima mnogo manjih gubitaka narocito a na vecoj rezoluciji je cak brzi. Ali realno....ko ce igrati igu na 1600x1200......NIKO tako da GF odnosi ovu rundu.
Mada niko takodje nije uzeo u obzir citinu slike kao i cistinu TV-outa u cemu je ATI neprikosloven.
 
El Muerte:
Ali realno....ko ce igrati igu na 1600x1200......NIKO tako da GF odnosi ovu rundu.
He, ja sam uzeo Radeon 9200, kad se pojavio na nasem trzistu i kada sam mogao svaku igru da teram na max.
Rezolucija na kojoj sam igrao je uvek bila 1600x1200 (monitor nije mogao da izvuce). No to je bilo nekad, sa ovim novim igrama ne verujem da bi normalno radila ni na 1024x768, ali mi to vise ni ne znaci jer za igre imam zaista malo vremena.
Tako da ipak ima budala koji ce se izivljavati na svojim karticama
 

Back
Top