Davor Dujmovic

Tale surovi

Zainteresovan član
Poruka
282
Jedan od najboljih i najperspektivnijih glumaca ovih prostora.Briljirao u Kusturicinim filmovima Otac na sluzbenom putu(po meni,najbolji filmski klinac nase kinematografije ikad), Dom za vesanje(uloga zivota), i Bila jednom jedna zemlja(oduvao Miru Jokovic).Uporedjivan sa Dastinom Hofmanom, proglasavan za jednog od pet najboljih evropskih glumaca, nazalost, devedesetih je postao zavisniji od narkotika nego od vazduha, izvrsio je samoubistvo u Sloveniji 1999 godine.Zasluzio temu na krstarici.
 
Nisam bas toliko fasciniran Davorom Dujmovicem, (recimo da mislim da nije oduvao Miru Jokovic i da je njena uloga u Podzemlju za mnoge nedostizna), ali je svakako rec o velikom talentu (dopravde, nesto uzeg dijapazona) koji je iza sebe ostavio antologijske uloge i koji ne sme da se zaboravi.

A na zalost, nije jedini koji pada u zaborav uprkos trajnom pecatu u srpskoj ili ex/yu kinematografiji
 
Jedan od najboljih i najperspektivnijih glumaca ovih prostora.Briljirao u Kusturicinim filmovima Otac na sluzbenom putu(po meni,najbolji filmski klinac nase kinematografije ikad), Dom za vesanje(uloga zivota), i Bila jednom jedna zemlja(oduvao Miru Jokovic).Uporedjivan sa Dastinom Hofmanom, proglasavan za jednog od pet najboljih evropskih glumaca, nazalost, devedesetih je postao zavisniji od narkotika nego od vazduha, izvrsio je samoubistvo u Sloveniji 1999 godine.Zasluzio temu na krstarici.

Nezaboravan u Nadrealistima.
 
Dobro je sto se ubio, jer nas je stalno smarao. Tipski glumac, kao Ljubisa Samardzic.

Razumijem da ga ne volis, razumijem i da je tebe, licno, smarao ali poredjenjem "tipski glumac", a covjek je imao svega par uloga u zivotu, dokazujes da ustvari i ne znas o kome se radi. Savjetujem ti da pauzu od pjevanja iskoristis na drugaciji nacin, a ne "baljezganjem" po forumima. ;)
 
Razumijem da ga ne volis, razumijem i da je tebe, licno, smarao ali poredjenjem "tipski glumac", a covjek je imao svega par uloga u zivotu, dokazujes da ustvari i ne znas o kome se radi. Savjetujem ti da pauzu od pjevanja iskoristis na drugaciji nacin, a ne "baljezganjem" po forumima. ;)

ne bi trebalo da se osvrces na takve komentare kakav je ona ostavila.....to su oni tipicni postovi koji namerno kontriraju i lupaju gluposti,eto cisto da bi neko pomislio da nisu normalni,a mogu ruku da dam da se ona zajebava....meni je davor bio super u nadrealistima
 
Nisam bas toliko fasciniran Davorom Dujmovicem, (recimo da mislim da nije oduvao Miru Jokovic i da je njena uloga u Podzemlju za mnoge nedostizna), ali je svakako rec o velikom talentu (dopravde, nesto uzeg dijapazona) koji je iza sebe ostavio antologijske uloge i koji ne sme da se zaboravi.

A na zalost, nije jedini koji pada u zaborav uprkos trajnom pecatu u srpskoj ili ex/yu kinematografiji

Interesantan ti je post....!
Sam sebi si opozicija.
U jednoj rečenici veličaš glumca,a onda svrstavaš u ram prosečnosti....
("veliki talenat - užeg dijapazona.....!??") ccc
 
Razumijem da ga ne volis, razumijem i da je tebe, licno, smarao ali poredjenjem "tipski glumac", a covjek je imao svega par uloga u zivotu, dokazujes da ustvari i ne znas o kome se radi. Savjetujem ti da pauzu od pjevanja iskoristis na drugaciji nacin, a ne "baljezganjem" po forumima. ;)

Istresa obične gluposti....
S kojim ciljem,ni ona nije baš sasvim sigurna !
 
treba pozvati ljude iz south park studia da naprave neku kuroglavu spodobu-invalida iz cernobila s 3 oka i testisima kao nogama i epizodu nazovu....hmmm
modern singerasica mask :lol: (ajte neki predlog, prvi dio posta je dobar, sve je dobro do naziva, on mi se ne svidja) ...
nego citam ove intervjue, ima dosta zanimljivih stvari
Film je,kazu oni koji su ga gledali,toliko tuzan da su i clanovi ekipe
gledajuci neke scene plakali za vrijeme snimanja?

Jesu.I to je zapravo najnevjerovatnije.Ja nism plakao jer sam snimao te
tuzne scene.Ali,zamislte kada ljudi placu pored sve buke,kablova,kamere,
reflektora,to su cinjenice koje zaista mnogo govore.Jer to vise nije bio
film.To je bila istina za sve nas.
 
treba pozvati ljude iz south park studia da naprave neku kuroglavu spodobu-invalida iz cernobila s 3 oka i testisima kao nogama i epizodu nazovu....hmmm
modern singerasica mask :lol: (ajte neki predlog, prvi dio posta je dobar, sve je dobro do naziva, on mi se ne svidja) ...
nego citam ove intervjue, ima dosta zanimljivih stvari
Film je,kazu oni koji su ga gledali,toliko tuzan da su i clanovi ekipe
gledajuci neke scene plakali za vrijeme snimanja?

Jesu.I to je zapravo najnevjerovatnije.Ja nism plakao jer sam snimao te
tuzne scene.Ali,zamislte kada ljudi placu pored sve buke,kablova,kamere,
reflektora,to su cinjenice koje zaista mnogo govore.Jer to vise nije bio
film.To je bila istina za sve nas.

... vec je napravljen dokumentarac o Pevacici(* Mići Pajseru) -

 

Back
Top