Muckalica

radasub27

Početnik
Poruka
20
Zna li neko recept za musckalicu sa piletinom, naravno ljutu. jela sam u baniji u beogradu, i tamo mi je ubedljivo najbolja muckalica.

ako neko ima slican ili cak isti recept bila bih mu prezahvalna :)

unapred hvala,
pozz
 
Rrecept je sa neta i nije isproban.

Pileća mućkalica

Dinstano belo meso u sosu od pečuraka i paradajza je zdravo jelo koje će oduševiti i najveće gurmane. Ukus možete pojačati i začinskim travama po izboru.

PILEĆA MUĆKALICA
Sastojci:

- 1 belo pileće meso

- 2 crna luka

- 2 čenja belog luka

- 500 g šampinjona

- 1 konzerva paradajza (400 g) ili 300 ml soka od paradajza

- biber, so, maslinovo ulje

Priprema:

Ulijte maslinovo ulje u šerpu i dodajte sitno iseckani crni luk. Potom dodajte iseckani beli luk i kratko propržite, pa stavite belo meso iseckano na kockice i šampinjone. Dodajte so i biber po ukusu i zalijte paradajz sokom ili stavite iseckan paradajz iz konzerve. Na tihoj vatri dinstajte oko 40 minuta.
 
Ovo ja pravim i znam je pod imenom ' KINESKA MUĆKALICA'

Potrebno je:
250 gr belo pileće meso
250 gr belo ćureće
200 gr šampinjona
100 gr kikirikija ili indijskog oraha
100 gr kukuruza šećerca
250 gr rendanog slatkog kupusa
malo ulja
Soja sos

Postupak:
Šampinjone izdinstati. Pileće i ćureće meso isečeno na ’žilijen’ (na štapiće) ispržiti pa dodati šampinjone, kikiriki, kukuruz i na kraju dodati kupus.Kada je kupus gotov sve je gotovo.
Servirati sa soja sosom uz bareni pirinač

E pa Rado ako sam potrefila bar jedno biće mi drago. A ti ako probaš javi kako ti se sviđa.
 
A možda si jela ovo samo sa pilećim mesom:

Zapečena mućkalica od ćuretina
700 gr ćurećeg mesa (od grudi ili ti belo meso) isečenog na kocke
2-3 glavice crnog luka
1 pakovanje smrznutog mešanog povrće (ali ne za rusku nego gde ima karfiola, brokolija…)
Za preliv:
3 jaja
1 kisela pavlaka
1 ½ čaša jogurta
malo sitno narendanog svežeg krastavca sa sve korom
malo ulja (po mogućstvu maslinovog)
1-2 čena belog luka
biber, so i bio začin po ukusu
za posipanje:
malo rendanog sire - gaude

Izdinstati luk, dodati ćureće meso. Kada je meso skoro gotovo dodati smrznuto povrće, malo prodinstati, koliko da se otopi i staviti u đuveč (ili pleh).

Sve sastojke za preliv pomešati i preliti preko mase od mesa. Ispeću mućkalicu i gotovu još vruću posuti rendanom gaudom. Ko voli može vratiti da se zapeče ali ne mora, lepše je kad se sir samo malo otopi.
 

Back
Top