Промена напајања?

Jowwa90

Zainteresovan član
Poruka
349
Требао бих да променим напајање на рачунару. Немам искуства са тиме, а занима ме код куповине новог шта треба гледати, и да ли је компликован процес уградње? Имам рачунар стар 6 година, напајање је неких 300-350 вати у њему. Матична плоча је Солтек, процесор има 1.8 гига, хард диск је САТА?
 
Zavisi od troga koliko si para spreman da ulozis. Bolje neko brendirano tipa cooler master ili od kineskih LC Power. Sa 12 cm fanom su tisa i bolje se hlade. Vidi koliko imas sata prikljucaka i koliko ces ih imati u buducnosti, pa neka napajanje ima dovoljno grana za te prikljucke. Normalno i dovoljno snage. Od 300 do 350 w nisu skupa, ali racunaj i da ces nadogradjivati kompjuter pa bi mozda bilo bolju neko malo jace, da ne bi ponovo menjao.
 
Zavisi od troga koliko si para spreman da ulozis. Bolje neko brendirano tipa cooler master ili od kineskih LC Power. Sa 12 cm fanom su tisa i bolje se hlade. Vidi koliko imas sata prikljucaka i koliko ces ih imati u buducnosti, pa neka napajanje ima dovoljno grana za te prikljucke. Normalno i dovoljno snage. Od 300 do 350 w nisu skupa, ali racunaj i da ces nadogradjivati kompjuter pa bi mozda bilo bolju neko malo jace, da ne bi ponovo menjao.

Obavezno da ima bar po jedan 4 pinski konektor za napajanje procesora i 6 pinski za napajanje graficke karte.
 
S obzirom da se radi o racunaru starom 6 godina, moje licno misljenje je da nema svrhe kupovati neka preskupa napajanja...


Frontier PSU 450W , 20+4 pin, SATA ................................................... 1.199 din.
Frontier PSU 500W , 20+4 pin, SATA ................................................... 1.318 din.
Frontier PSU 550W 12cm FAN, 20+4 pin, 2*SATA ............................... 1.372 din.
Frontier ATX-500 (500W, 1×S-ATA, 5×molex, 1×FDD, 120mm fan) .... 1.523 din.

JNC NAPAJANJE ATX 500W P4 W/20+4PINS ..................................... 1.242 din.


KME PSU 500W KME ............................................................................ 1.404 din.

Codegen PSU 450W 20-24 pin. SATA CE/UL/FCC ............................... 1.631 din.
 
Poslednja izmena:
Требао бих да променим напајање на рачунару. Немам искуства са тиме, а занима ме код куповине новог шта треба гледати, и да ли је компликован процес уградње? Имам рачунар стар 6 година, напајање је неких 300-350 вати у њему. Матична плоча је Солтек, процесор има 1.8 гига, хард диск је САТА?

Zasto bi ga menjao.Sta mu je.Posto kazes da se ne razumes.Ja imam jacu masinu i dobro mi radi na 300 W.Ako mu je ventilator bucaniji to ne znaci da je napajanje lose.Mozes samo promeniti ventilator ili ga padmazati kao ja i da ide kao nov.Pozdrav
 

Back
Top