Kako ćete okititi jelku?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Error

Veoma poznat
Poruka
10.382
Kitite li jelku po principu šta vam dođe pod ruku od ukrasa ili osmišljavate neku kombinaciju boja...tipa: ove godine ću srebrno-rozLe-plavu ili zlatno-crvenu kombinaciju?
Stavljate li poklone ispod jelke ili je to, po vašem mišljenju, običaj koji samo u filmovima vidimo?
I da li uopšte kitite jelku pred NG?
 
Ja uživam u kićenju jelke iako ne volim nešto NG.
Volim da stvaram nešto, mene to na to asocira.
I svake god je drugačije kitim, dokupim malo ukrasa i lampica.
A ispod jelke ne stavljam prave poklone nego ukrašene kutijice.
 
Kitite li jelku po principu šta vam dođe pod ruku od ukrasa ili osmišljavate neku kombinaciju boja...tipa: ove godine ću srebrno-rozLe-plavu ili zlatno-crvenu kombinaciju?
Stavljate li poklone ispod jelke ili je to, po vašem mišljenju, običaj koji samo u filmovima vidimo?
I da li uopšte kitite jelku pred NG?

Oooo, daaa!!! Dok kitim jelku osecam se kao kada sam bila mala, mastajuci o tome sta ce sutra ispod nje ostaviti Deda Mraz. Na jelku stavljam sve ukrase koje imam, jer su oni uspomene na sve prosle Nove godine, medju njima i bas starih, kakvi vise ne postoje, retkih i neobicnih, sto meni ima posebnu car i sarm... Plus, svake godine clanovima porodice kupim po jedan novi :heart: Jelka je gusta i visoka, tako da, kada se sve to lepo rasporedi, uopste nije kic, uprkos sarenilu i raznovrsnosti stila ukrasa.

Ove godine cu za moj stan (studiram u drugom gradu) kupiti neku malu, slatku, da ne bi nedostajalo praznicen atmosfere, prazno mi je bez jelke, a vec sam dobila na poklon divne ukrase :heart::heart:
 
Poslednja izmena:
Svake godine kitim jelku.
Uvek iste boje, volim zlatne kugle i zvonchice i crvene mashne, bude lepa, efektna i nije pretrpana.
Da, stavim i koju svetiljku, lepo je kad svetluca a u sobi se pogase svetla.
Poklone ne stavljam ispod jelke, kad su deca bila mala, onda sam stavljala poklone.
Obavezno stavim i novogodishnji stoljnak u crveno zelenoj boji, sa zlatnim sitnim zvezdicama i svecnjak.:D
 
Pre smo kitili i jelku i celu kucu, i bilo je bas extra...a sad...ne radimo to.

Desi se nekad da uradimo nesto povodom toga, ali tesko. Smorilo je da stalno kupim iglice koje opadnu s jelke, a lazna jelka mi je tako...lazna.
 
kad sam imala zarku zelju da kitim jelku,gde god da stavim ukras,cale ga je premestao jer je kvarilo njegovu viziju kako jelka treba da izgleda
a sada,kada bih radije sa drugaricama kupovala rogove za irvase,i gubila se po gradu,sad moram da je kitim -.-
 
Ukrasavam jelku svake godine... Pre sam nabacivala ukrase kako stignem, zato sto bi Novu godinu obicno provela negde van ili kod nekog drugog, npr. decka ili sl.
Sada se malo vise bavim sa jelkom ;)
Nije mnogo velika, oko 1 metar... Na vrhu uvek stoji zvezda.... Ukrasi u jednom nizu budu jedne boje, u drugom druge, pa se negde ponavljaju itd.
Ne stavljam mnogo ukrasa, na svaku granu jedan.
Posebnu paznju skrecem na "trakaste" ukrase, kojima obavijem jelku i izgleda prelepo....
Jos tu negde satvim lampice i to je to.... 15 minuta posla!
Na dnu jelke stavljam vece ukrase, poput slatkisa, svecica posebnih oblika, "laznih" poklona....
I sve radim u drustvu sestre, ponekad i prijatelja, naravno :lol:
 
Kitite li jelku po principu šta vam dođe pod ruku od ukrasa ili osmišljavate neku kombinaciju boja...tipa: ove godine ću srebrno-rozLe-plavu ili zlatno-crvenu kombinaciju?
Stavljate li poklone ispod jelke ili je to, po vašem mišljenju, običaj koji samo u filmovima vidimo?
I da li uopšte kitite jelku pred NG?

Obozavam praznike i jelku okitim vec oko 20-tog decembra.Belu jelku okitim zlatnim ukrasima i masnama a kod klinaca u sobi kitim zelenu jelku crvenim ukrasima i masnicama.Poklone stavim pod jelku 31.12 i divim se iscekivanju i pogadjanju svojih sinova koji poklon kome pripada.:heart:Posle ponoci ih otvaraju.
 
Pa baš me uFati neka kreativnost u tim trenucima :lol:
Bitno je da : nije pretrpana i prešarena, maksimalno 2 boje, prošle godine su to bile plava i bela, ove ću razmisliti, i da bude nešto originalno, i sama pravim neke originalne ukrase :)
 
Mi kitimo dve jelke jednu u decijoj sobi,a drugu u dnevnoj.Inace imamo jednu belu koju deca okite sto sarenije i ta bude u njihovoj sobi...tu se ne mesam.
U dnevnu stavim jednu malu,zelenu jelkicu i jednu veliku granu koja stoji na prolazu.Uglavnom to budu belo-plavi ukrasi sa nekim zlatnim i srebrnim detaljima.
Uzivamo kiteci kucu raznobojnim sijalicama,balonima i taj osecaj je nesto najlepse sto moze jedna majka doziveti.
Poklone kupimo i ostavimo pod veliku jelku da bi ih deca tu noc pred spavanje otvorila i naravno spavala sa svim tim igrackama.
 
Kitite li jelku po principu šta vam dođe pod ruku od ukrasa ili osmišljavate neku kombinaciju boja...tipa: ove godine ću srebrno-rozLe-plavu ili zlatno-crvenu kombinaciju?
Stavljate li poklone ispod jelke ili je to, po vašem mišljenju, običaj koji samo u filmovima vidimo?
I da li uopšte kitite jelku pred NG?

Jelku ih vrlo rado oKitio pred NG,u toku NG i poslije NG,samo ne znam kakvi su njeni planovi..:rumenko:
 
Mrzim jelke. Nikada je necu okititi.

7692e_0_0x1dz.jpg


:mrgreen::mrgreen:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top