Pomoc ako moze

GhettoBeograd

Poznat
Poruka
7.909
poz svima :) imam 18 god i pre 2-3 dana sam upisao se za polaganje u zadnji cas po starom zakonu.Ima par stvari koje su meni nejasne pa ako moze neko da mi odg.

- imao sam do sada jedan cas voznje koji je trajao 30 min...jel inace cas toliko traje ili? :eek:

- kada sam doso da potpisem ugovor,platim dali su mi onaj pisani test sa znakovima i pravilima u saobracaju da resim tj. 3 strane A4 tog testa sam resio za 3 min tako sto mi je onaj instruktor u auto skoli koji je inace i clan komisije pricao koje odgovore da zaokruzim :mrgreen: to tako treba ili? :roll:

- 25 000 sam dao odmah i polaganje je na yugu...ja sam cuo da je polaganje na yugu oko 16 hiljada..jel su me zaj.ebali kao sto mislim ili? :whistling: i jos ovo...rekli su mi da cu do polovine aprila izvozati 40 casova i sve to i polagati jel tada imam fore po starom zakonu...mene zanima sta ako ja ne polizim do tad tj. padnem.Sta i kako onda?
 
Čas traje 45 minuta.
Test se polaže grupno u odredjenim terminima u mesecu kada auto škola zakaže.
Cene se razlikuju od škole do škole, mada su tebe odrali.
Ako padneš videćeš šta i kako, jer ni oni sami ne znaju kako će sada po novom.
Lopovluk je već krenuo, baš lepo.
 
poz svima :) imam 18 god i pre 2-3 dana sam upisao se za polaganje u zadnji cas po starom zakonu.Ima par stvari koje su meni nejasne pa ako moze neko da mi odg.

- imao sam do sada jedan cas voznje koji je trajao 30 min...jel inace cas toliko traje ili? :eek:

- kada sam doso da potpisem ugovor,platim dali su mi onaj pisani test sa znakovima i pravilima u saobracaju da resim tj. 3 strane A4 tog testa sam resio za 3 min tako sto mi je onaj instruktor u auto skoli koji je inace i clan komisije pricao koje odgovore da zaokruzim :mrgreen: to tako treba ili? :roll:

- 25 000 sam dao odmah i polaganje je na yugu...ja sam cuo da je polaganje na yugu oko 16 hiljada..jel su me zaj.ebali kao sto mislim ili? :whistling: i jos ovo...rekli su mi da cu do polovine aprila izvozati 40 casova i sve to i polagati jel tada imam fore po starom zakonu...mene zanima sta ako ja ne polizim do tad tj. padnem.Sta i kako onda?

Ovako stvari stoje, cas ti je trajao 30 min jer sad auto skole samo upisuju kandidate koji hoce da izbegnu deo novog zakona da bi uzeli sto vise para.
oni nemaju nameru tebe uskoro da zavrse nego samo da upisu i uzmu pare.
To sam testom, da to je normalno, i to neki rade, neki ne, posle ces po zavrsenih 40 casova da radis prave testove.
nisu te odrali, ja sam upisao pre 2 meseca na yugu platio 17 soma, pa su u medjuvremenu povecali na 20, pa na 24 - 26 soma za yugica..
sve zbog navale..
ali dzaba sad upisujete kad nema seme da zavrsite do novog zakona..
pozZzz
 
Pa kako to može da se povećava cena u toku obuke, valjda se na početku potpisuje neki ugovor u kome piše cena, to bi bilo kao kad bi kupovao hleb koji košta 40 din, ti uzmeš veknu i kreneš ka kasi, na putu do iste te startuje prodavačica i kaže da je pre tri i po sekunde cena skočila na 45, a kad dodješ na kasu dobiješ još noviju informaciju da je sada 50. :confused: Ko je tu lud a ko zbunjen, ja bih uvek voleo da sam lud, mada će u svakom slučaju obojica biti ***. :lol:
 
poz svima :) imam 18 god i pre 2-3 dana sam upisao se za polaganje u zadnji cas po starom zakonu.Ima par stvari koje su meni nejasne pa ako moze neko da mi odg.

- imao sam do sada jedan cas voznje koji je trajao 30 min...jel inace cas toliko traje ili? :eek:

- kada sam doso da potpisem ugovor,platim dali su mi onaj pisani test sa znakovima i pravilima u saobracaju da resim tj. 3 strane A4 tog testa sam resio za 3 min tako sto mi je onaj instruktor u auto skoli koji je inace i clan komisije pricao koje odgovore da zaokruzim :mrgreen: to tako treba ili? :roll:

- 25 000 sam dao odmah i polaganje je na yugu...ja sam cuo da je polaganje na yugu oko 16 hiljada..jel su me zaj.ebali kao sto mislim ili? :whistling: i jos ovo...rekli su mi da cu do polovine aprila izvozati 40 casova i sve to i polagati jel tada imam fore po starom zakonu...mene zanima sta ako ja ne polizim do tad tj. padnem.Sta i kako onda?

Први час обично краће траје од осталих, мој је нпр. трајао први 15 а остали 45 мин... то зависи од инструктора.

Да, то тако треба... :mrgreen: Мислим не треба, али тако иде окрени-обрни... :mrgreen:

Све преко две главе је пљачка. Ја сам дао две главе и учио на сеићенту.

Ако си уписао по старом закону, по старом ћеш и полагати и возити...

Нема на чему. :)
 
911s [SK];12080785:
Pa kako to može da se povećava cena u toku obuke, valjda se na početku potpisuje neki ugovor u kome piše cena, to bi bilo kao kad bi kupovao hleb koji košta 40 din, ti uzmeš veknu i kreneš ka kasi, na putu do iste te startuje prodavačica i kaže da je pre tri i po sekunde cena skočila na 45, a kad dodješ na kasu dobiješ još noviju informaciju da je sada 50. :confused: Ko je tu lud a ko zbunjen, ja bih uvek voleo da sam lud, mada će u svakom slučaju obojica biti ***. :lol:

joj p[pricaj mi o tome..ja vozim neki 25 - 30 cas i instrukotr meni kao poskupela obuka..
ja dobro..
kao se dogovoris sa disom kolko sad placas, ja sta ?
kao pa sad treba platis 3 soma vise
ja reko ocu boli me ****, ja sam upisao kad je kostalo tolko i tolko i cao zdravo..
i platio sam mu staru cenu..
 
911s [SK];12080785:
Pa kako to može da se povećava cena u toku obuke, valjda se na početku potpisuje neki ugovor u kome piše cena, to bi bilo kao kad bi kupovao hleb koji košta 40 din, ti uzmeš veknu i kreneš ka kasi, na putu do iste te startuje prodavačica i kaže da je pre tri i po sekunde cena skočila na 45, a kad dodješ na kasu dobiješ još noviju informaciju da je sada 50. :confused: Ko je tu lud a ko zbunjen, ja bih uvek voleo da sam lud, mada će u svakom slučaju obojica biti ***. :lol:

Vratiš leb i kažeš joj da ide u zavičaj
 
911s [SK];12080785:
Pa kako to može da se povećava cena u toku obuke, valjda se na početku potpisuje neki ugovor u kome piše cena, to bi bilo kao kad bi kupovao hleb koji košta 40 din, ti uzmeš veknu i kreneš ka kasi, na putu do iste te startuje prodavačica i kaže da je pre tri i po sekunde cena skočila na 45, a kad dodješ na kasu dobiješ još noviju informaciju da je sada 50. :confused: Ko je tu lud a ko zbunjen, ja bih uvek voleo da sam lud, mada će u svakom slučaju obojica biti ***. :lol:

Tako je i bilo u vreme hiperinflacije.
 
Ko krene sa jednom cenom da vozi casove, cena ostaje ista do kraja. Mene je kostalo C i E tada 27 000 dinara sa svim placanjima do preuzimanja vozacke. Posle par casova, 27 000 je bilo za C, a oko 10 000 dinara vise za E, ali ja sam nastavio po starom cenovniku.

Nisu te odrali. Svuda su cene od 23-25000. Za Yuga ili za VW ili sta god, mislim da su iste cene.
 

Back
Top