Православна Црква епископа Хризостома солунског

Poruka
2.372
Ово је тема као наставак теме "Зилоти матејевци" која је опет била наставак теме "Зилоти" (која је закључана после фантастичних преко 200 страна) у овом подфоруму.

Епископ (митрополит) Хризостом из Солуна (у Грчкој) је данас колика сам ја уз помоћ Еноха и Авакума (са овог форума) и још једног верника, препознао на овом форуму и у личној преписци данас једини истински православни епископ на свету колико је нама познато.

Као и у време флорентинске уније са римским папом када је само Свети Марко Ефески и они са њим остао православан јер није хтео да се покори папи, и као пре тога што је услед монотелитске јереси једино Свети Максим исповедник и они са њим остао православна Црква, тако ми сматрамо да је данас случај са Хризостомом слунским који је услед свеопштег отпадништава од православља званичних и других зилотских Цркви остао једини истински православни епископ на свету колико је нама познато. Последња су времена и проречено је да ће истински православних хришћана бити све мање.

Енох и Авакум имају сајт и са њега бих вам прво препоручио овај кратак текст
http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv ekumenista/sv_nektarije_eginski.htm
зове се "O промени црквеног календара" а говори се о речима познатог светитеља 20. века Светог Нектарија Егинског над чијим се моштима данас догађају чудесна исцељења. Он је био духовни отац Светом Матеју брестењском (његово Житије (биографија) је овде http://www.pravoverje.com/Zitija/svMatej.htm (од кога су зилоти матејевци, зилот значи ревнитељ или истински православан)) а од Матеја има апостолско прејемство поменути митрополит Хризостом солунски.

Постављајте питања, дајте коментаре, покренимо дискусију, без вређања (да неби били кажњени од модератора) у духу истинских и смирених боготражитеља.
 
Препоручио бих вам и текст који је овде
http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv ekumenista/Episkop_i_njegova_Crkva.htm

Текст се зове "Епископ и његова Црква" а написао га је Јерођакон Теофан.

У уводу текста стоји:

"У наше несрећно време свеотпадништва следбеници Српске ''Православне'' Цркве све више се држе новог учења да свештеник и паства који се формално придржавају православља могу бити и даље православни, без обзира на то што су у општењу са јеретицима и што на службама помињу епископа јеретика. На овакво погрешно разумевање суштине Православне Цркве – живог тела Христовог – најчешће наилазимо код оних игумана и духовника али и лаика које верујући сматрају за ревнитеље Православља или тзв. борце изнутра. Надамо се да ће овај текст који верно преноси учење светих Отаца Цркве бар једној души помоћи да стане на уски али једини спасоносни пут истинског православља који води у живот вечни."

За цео текст кликните линк који сам дао на почетку овог поста.
 
па ако је он последњи прави - онда смо у озбиљној невољи

шта је савет?
Присајединимо му се, придружимо му се и тако спасавајмо наше душе. Неки од нас су били у Грчкој код њега и планирају ускоро опет да иду а и епископ је недавно долазио у Србију. Тако да се виђамо :)
 
Митрополит Хризостом солунски

004umanjena.jpg
 
много сам сада конфузан. али много

мислио сам да постоје зилоти

а сада има једних зилота и других зилота

ништа не капирам, а немогу да се бавим тешком теологијом да бих то и разумео

извини што те давим
 
много сам сада конфузан. али много

мислио сам да постоје зилоти

а сада има једних зилота и других зилота

ништа не капирам, а немогу да се бавим тешком теологијом да бих то и разумео

извини што те давим
Ако хоћеш да истражиш истинско православље мораш да се мало помучиш. Данас је тешко јер се многи лажно представљају као православни или као истински православни (зилоти) а то више нису јер су неким јересима отпали од Цркве.
Поставићу касније једно моје писмо овде па ће ти оно дати неке одговоре.
 
Одговор В.П. 1. (5. дец.2009.)
Врсте зилота, зашто сам зилот, у чему се слажу а у чему разликују зилоти (истински православни)

Pomaze Bog

Ja sam В.П. sa onog foruma...
Nisam zensko.

Cuo sam za zilote, a neke i upoznao pre 5-6 godina.
Moj brat od tetke je naisao na njih na Svetoj Gori. Manastir Esfingen.
Ja sam posle upoznao neke njegove drugare ukljucujuci tu i oca Akakija.
Od tada vise nista nisam cuo o njima. A posebno ne o ovim drugima, pa ni o tima kojima ti pripadas.

Zasto li ih ima toliko i koji su od njih oni pravi? Izgleda da nema odgovora.
Rekao si da moramo sami da se odlucimo.
Za mene je najvaznije da li ovakve grupe imaju apostolsko prejemstvo i da li ga odrzavaju u svom svestenstvu.
S obzirom na veliki broj podela o kojima si govorio mislim sumnjam da ga svi imaju. A to je slozices se bitna karakteristika
koja razlikuje crkvu od sekte. Sto je najgore od svega, svaka od ovih grupa smatra sebe za istinski pravoslavnu crkvu - onu koju je Hristos osnovao. Ja nisam teolog i meni moze da prica ko sta hoce, ja pojma nemam.

Meni je sad pomalo tuzno sto nestaje nasa srpska pravoslavna crkva i sto sada moramo da silazimo u katakombe da tamo sluzimo Bogu. Jos sad moram da vidim s kim tamo mogu da idem a s kim ne. Jer je mnogo puteva a samo jedan moze biti ispravan.

A video sam svakakvih...
Letos sam naisao na neke likove iz SAD. Kao oni su u nekakvoj Ruskoj Zagranicnoj crkvi. Nisu mi se svideli ni najmanje.
Jedan je imao nekakav krst sa preko 20 komadica mostiju u njega ugradjenim. Ja se uplasih odakle mu to? Da on to moze privatno da poseduje i tako nosi okolo to sa sobom. Posedovali su i miro i sami se medjusobno pomazivali njime. Naravno niko od njih nije bio rukopolozeno svesteno lice. Pominjali su nekakvo Rusko zemaljsko carstvo i molili se za nekog pravoslavnog imperatora za koga su tvrdili da ce da dodje.

Tako da sam prilicno zbunjen pojavom svih tih raznih nekih...

Бог ти помогао, боготражитељу!

Манастир Есфигмен припада истом флоринском архиепископу Хризостому Кјусису коме припада и Акакије и његова „СИПЦ“. А твој брат сада којој вери припада?

Мерило православности је да неко има апостолско прејемство и апостолско исповедање вере. Ако нема једног од ова два ту нема Цркве. Званичне „православне Цркве“ и неки зилоти „истински православне Цркве“ имају апостолско прејемство али немају правилно апостолско исповедање вере, крше каноне и догме, и самим тим и њихово апостолско прејемство се губи. Исти случај је и код римокатолика који имају апостолско прејемство али зато што су запали у јерес њихово свештенство је изгубило благодат Светог Духа и нема га у „Светим Тајнама“ и нису више Црква од раскола и пада у јерес 1054. године. Епископ Хризостом Солунски има апостолско прејемство и правилно исповедање православне вере, колико сам ја проучио у ових око две године од када проучавам зилоте, што се неби могло рећи за друге зилоте. Јер само тај епископ данас од свих Грчких зилота исповеда правилно православно учење о предвечности личности Христове, што се не може рећи за остале матејевце и флоринце, они су катагорички против. Дискусију о предвечности Христовој водили смо ми зилоти између себе на форуму НСП-а на теми „Истинити православни хришћани“ (нешто мало) и на форуму крстарица.цом у подфоруму Религија (тема „Зилоти“ на преко 200 страна која је закључана и тема „Зилоти матејевци“ која је отворена). Да се увериш да је Христова личност заиста предвечна помоћи ће ти текстови који су овде
http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv ktenasovaca/teme.htm
Сергиан (матејевци григоријевци) и матејевци николајевци, као и флоринци одричу предвечност Христа и сматрају да је личност Христова постала тек са његовим оваплоћењем чиме испада да је Христос створење, створен, а све што је створено није Бог. Када, као и ја, добро проучиш ово питање, схватићеш да је само Хризостом Солунски остао у истини и исповеда правилно. Он има апостолско прејемство од матејеваца који потичу од епископа Матеја Брестењског а он је био духовно чедо познатог Светитеља Нектарија Егинског. Житије Светог Матеја је овде
http://www.pravoverje.com/Zitija/svMatej.htm

(Наставак следи)
 
Против флоринаца су текстови овде
http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv florinaca/teme.htm које многи флоринци (Акакијеви верници) када су прочитали прешли су матејевцима (Сергиан са форума, Евсевије и монах Серафим су писали по један текст од тих а пре тога проучили историју грчких зилота (старокалендараца), Т. николајевац, Енох и Авакум (то су им никови на Крстарицином форуму) са сајта правоверје.цом па такође и ја који сам једно краће време ишао код флоринаца на литургије на Авалу и на Фрушку Гору).

Против матејеваца андрејеваца (николајевци (који имају свештеника у Инђији и којима припада сада монах Серафим са Свете Горе) и кириковци) (има 4 Синода матејеваца који су се поделили после 1995., до тада је био један Синод свих 50-так година постојања старокалендараца након новокалендарског раскола из 1924. а флоринских и филаретовских има и више) имаш текстове овде
http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv novoikonoboraca/teme.htm Раскол са андрејевцима (који су се после поделили на николајевце и кириковце, називи се дају по главном епископу, например кириковци су од Кирика, николајевци од Николаја, итд.) се десио по питању икона.

Ево за тебе један сликовит и поучан пример који сам и ја чуо. Један например будиста или било ко ко хоће да постане хришћанин данас ће да наиђе на православне, римокатолике и протестанте који сви себе називају хришћанима и говоре за себе да су једнини истинити. Да ли тај човек треба да каже „Кад је тако вероватно нико од њих није у истини“ и да одустане од тражења Христа и Његове Цркве? Па не, треба да истражује и проучава хришћанство и Бог ће га довести до истинитих хришћана. Тако исто треба гледати на зилоте. Иако их има више и ако једни друге не признају, неки од њих су засигурно Црква Христова. А у било којим зилотима да си, важно је да ниси у великој антихристовској јереси екуменизма и папизма (СПЦ и још неке званичне „православне Цркве“ су признале првенство римског папе 2007. године Равенским споразумом. СПЦ равенски потпис није поништила него потврдила саборно на Сабору у мају 2008. године.), у зилотима си сачуван од утицаја јудео-масона, од утицаја безбожних политичара, итд.

Дакле, само напред у потрагу за Христовом Црквом! Бог неће остати глув и нем на твој труд тражења, узеће ти у обзир тај труд као добро дело на Божијем Суду и наградиће те, а још нам је и рекао Исус у Јеванђељу: „Тражите и наћи ћете, куцајте и отвориће вам се, јер сваки који тражи налази и који куца отвориће му се.“

Док је СПЦ у јереси екуменизма, папизма, сергијанизма (сарадња „Цркве“ и безбожне власти), симоније (наплаћивање „Светих Тајни“) и другог, ми морамо у катакомбну истински православну Цркву, јер у јереси ко обитава он се не спасава. А наравно да се молимо за спасење јеретика и да се СПЦ врати на православни пут који је имала вековима до 1924. када је почела да општи са новокалендарским расколницима и тако подпала под анатеме три Свеправославна Сабора. Ја сам у почетку био борац унутар СПЦ и писао на форуму ихтус.ус али сам видео да та борба не даје резултате већ је стање у СПЦ све горе и она тоне све дубље у јерес постајући не више Црква (од 1924. од кад општи са новокалендарцима расколницима) него само једна од многобројних верских заједница ционистичке јудео-масонске Уједињене светске религије на чијем челу ће се зацарити Антихрист – лажни Христос. Мислим да ће стање са СПЦ бити све горе. СПЦ је на Сабору 1999. великом већином гласова владика већ донела одлуку о преласку на папин црквени календар (то је и патријарх Павле подржао и својој књизи „Нека питања наше вере“) само је језуитска тактика да се народ припреми како се неби бунио и да не дође до раскола као у Грчкој 1924. Међутим, ја верујем да ће ипак тада доћи до неког мањег раскола, да ће неколико владика СПЦ остати верно старом календару и основати свој Синод а можда се и сјединити са неким зилотима. Већина људи мора да иде у пакао. То је Христос рекао: „Широк је пут који води у пропаст и много их је који њиме иду а узак је пут и мала су врата која воде у живот и мало их је који их налазе“. Свеопште отпадништво је проречено Светим писмом и Светим оцима. Истинити хришћани ће бити и јесу у мањини. Свети Игњатије Брјанчанинов је рекао „Немојте покушавати да зауставите свеопште отпадништво својом немоћном руком јер оно мора да се деси. Довољно је да се уклоните од њега.“ Дакле, спасиће се само мали број људи из СПЦ и понеки владика ако пређе у зилоте, а већина у СПЦ иде све дубље у пропаст и служење Антихристу. То јесте жалосно јер и Бог жели да се сви људи спасу, али велика већина људи отпада од Бога, не жели Га, не тражи Га, и зато ће се само мала мањина спасити.

(Наставак следи)
 
Poslednja izmena:
Што се тиче ових из неке РПЗЦ које си срео морам да ти кажем да је у недостатику свештеника, у катакомбним условима повећана улога лаика (обичних верника). Тако да није ништа чудно што они имају мошти (мало је додуше глупо да се оне носе наоколо већ се чувају код куће) и да се помазују миром. Имају мошти и мирошу се и неки верници СПЦ. О доласку цара у Русији и обнови православних монархија (Руске, Грчке, Грузијске и Србске) у последња времена на краћи период пред долазак Антихриста говоре и новији духовници и говорио је и Свети Серафим Саровски, тако да ни то немој да те чуди.

Ето, толико од мене. Можеш ми и даље писати али ти препоручујем да све што није приватно него се тиче боготражења слободно напишеш на теми „Истинити православни хришћани“ на форуму НСП-а па ти тамо могу одговорити и други зилоти јер се ми у 90% ставова сви слажемо (антиекуменисти смо, антипаписти, антисергијанци, антиционисти, итд.). Можемо причати и преко мсн-а, скајпа или преко фиксног телефона. Дакле, све што би користило другима који траже Бога напиши на форуму, а оно што је приватније и личне природе пиши ми на мејл. То је мој предлог ради спасења и других људи (чланова и читалаца форума) а ти како хоћеш. Ако не желиш да дискутујемо на форуму, у реду је, онда ћемо контактирати приватно. Али да би помогли и другима у тражењу Истине (Христа) боље да све што је везано за то пишемо на форуму јавно, а ја снимам странице форума да их сачувам у компјутеру и наразујем их на ЦД-ове са другим стварима, па тако можеш и ти.

Свако добро и опрости на опширности. Хтео сам што боље да ти изађем у сусрет јер сам имао исте недоумице као и ти и јер си поставио добра и добронамерна питања.

Можеш писати и (Еноху и Авакуму са Крстарициног форума) на мејл сајта правоверје.цом (чим уђеш на сајт ту ти је мејл) јер они знају више од мене и дуже су у зилотима, а пиши и мени или ћемо четовати или се чути преко нета или телефона кад будеш хтео. Изабери сам како и кад хоћеш да контактирамо. У потпису су ти моји контакти.

Свако добро!

Влада
Београд
 
Poslednja izmena:
много сам сада конфузан. али много

мислио сам да постоје зилоти

а сада има једних зилота и других зилота

ништа не капирам, а немогу да се бавим тешком теологијом да бих то и разумео

извини што те давим
Ето прочитај то моје писмо В.П.-у које сам поставио горе па ако имаш додатних питања слободно постави овде на теми.
 
много сам сада конфузан. али много

мислио сам да постоје зилоти

а сада има једних зилота и других зилота

ништа не капирам, а немогу да се бавим тешком теологијом да бих то и разумео

извини што те давим

Има их 100 фракција --- сви су као "истински"... ма иди...:roll::roll::roll:
 
много сам сада конфузан. али много

мислио сам да постоје зилоти

а сада има једних зилота и других зилота

ништа не капирам, а немогу да се бавим тешком теологијом да бих то и разумео

извини што те давим

Ne treba da zalaziš u teologiju. Ova pitanja regulisana su u Zakonu o radu sredstvima u ličnom vlasništvu građana. (Odnosno zakonu o privatnicima) :mrgreen:
 
Има их 100 фракција --- сви су као "истински"... ма иди...:roll::roll::roll:
Бар нисмо у екуменизму као твоја СПЦ. Нас зилота (истински православних) има у око 15 так Синода на целом свету јер су неки отпадали од истине и Цркве, као што је било у историји Цркве, а твоја СПЦ је у екуменистичком Светском савету цркава (тј. секти) као органски члан у савезу са око 380 протестатских секти и то теби не смета. Сметају ти истински православни а баптисти, пентакосталци, адвенсти и други (све саме анатемсане секте и јеретици) са комима сте у савезу вам не сматају.
 
Interesantno je da je tema
Православна Црква епископа Хризостома солунског

Koiko znam, pravoslavna crkva je Hristova.

A Hrizostom Solunski mož eventualno da drži d.o.o. ili s.z.r. kao i druge ovaj ćevabdžije. :mrgreen:
Православна Црква епископа Хризостома солунског је Христова, а за друге нисам сигуран јер су отпале од Христовог и апостолског учења и учења Цркве.
 
Помозимо борцима унутар СПЦ.

Добио сам данас од једне вернице из СПЦ овај мејл:

"M O L I M vas da nadjete vremena i procitate citav tekst, ili bar uvodno, prvo i zadnja 3-4 poglavlja, od odeljka 'O borbi za svetovnu vlast' pa do kraja, i ukoliko ste saglasni da date svoj glas za ovu peticiju upisom vasih podataka.
Cilj je da se skupi sto vise on-line potpisa pre datuma koji je odredjen za izbor novog Patrijarha, i da ovo, pored sadrzinske, dobije i svoju politicku tezinu, sa nasim potpisima. Eto, pa vi uradite po svojoj savesti i kako smatrate za potrebno!

Ostajte Bogom blagosloveni i u zdravlju.


http://www.kudadalje.info/

Кликните на линк и потпишите петицију коју су писали верници и вероватно свештенство и монаштво СПЦ а можете и да је скинете у пдф формату са тог линка. Бар прочитајте закључак на крају текста под називом "Укратко" па потпишите (унесите само име, презиме и ваш мејл) ако сте за то да СПЦ напусти свејерес екуменизма и поништи првенство папе које је потврдила на Сабору у мају 2008. (потврдили Равенску унију).
Шаљите овај линк пријатељима и коме год хоћете.
 
Православна Црква епископа Хризостома солунског је Христова, а за друге нисам сигуран јер су отпале од Христовог и апостолског учења и учења Цркве.

Il je Hristova, il je Hrizostomova.
Ili je ovde u pitanju nekakav affiliation program. :mrgreen:
 
Onoga dana kada je pao Adam, Bog je išao po raju i, videvši ga, sa sažaljenjem rekao: "Kako si izabrao zlo pored tolikih dobara! Kakav stid te je pokrio posle tolike slave! Zašto si sada tako pomračen, tako izobličen, tako truležan? Kakva te je samo tama pokrila posle onakve svetlosti!" Tvorac se sažalio na Adama koji je pao i umro za Boga. Anđeli, sve sile, nebesa, zemlja i sva tvar oplakivali su njegovu smrt i njegov pad. Jer, tvar je videla da je onaj koji im je dat za cara postao sluga suprotne i lukave tame. Tako je on gorkom tamom obukao svoju dušu, zato što se nad njim zacario knez tame. Upravo je Adam onaj [čovek] koga su izranjavili razbojnici i polumrtvog ostavili na putu iz Jerusalima u Jerihon. :rtfm:
 
Има их 100 фракција --- сви су као "истински"... ма иди...:roll::roll::roll:
Мито, признаћеш боље и то него здружба, ''братство и јединство'' са папистима и осталим непријатељима Божијим у ССЦ.

Није ваљда да су ти јеретици латински и протестантски ближи од зилота?
 

Back
Top