Putovanje + soping

gudajoka

Primećen član
Poruka
583
Vize ukinute a priblizava se vreme velikih januarskih snizenja, idealno za veliki soping. Mislim da su za tu namenu najidealniji Madjarska i Austrija, nesto smo se nameracili na Bec, tj. Parndorf kod Beca. Malo kupovina, malo turisricki obilazak grada ;)
POtreban nam je savet iskusnih sopingoholicara kada tacno pocinju ta velika snizenja i gde je najbolje ici. Cula sam da nije los ni H&M u Pesti. Jos predloga?
 
Vize ukinute a priblizava se vreme velikih januarskih snizenja, idealno za veliki soping. Mislim da su za tu namenu najidealniji Madjarska i Austrija, nesto smo se nameracili na Bec, tj. Parndorf kod Beca. Malo kupovina, malo turisricki obilazak grada ;)
POtreban nam je savet iskusnih sopingoholicara kada tacno pocinju ta velika snizenja i gde je najbolje ici. Cula sam da nije los ni H&M u Pesti. Jos predloga?

. Popusti su vec poceli. naredne sedmice bi trebali da budu jos veci. nisam siguran da li ce da potraju i iza nove godine mada mozes uvek nesto povoljno da kupis.
 
Ako hoces da vidis nesto a pri tom lepo da pazaris skokni do Istanbula...

ja sam bila pre dve godine u istanbulu i bas sam se istraumirala.najlepsi grad na svetu,ljudi ljubazni,imam utisak da si tri meseca tamo,ne bi stigao sve da vidis.
ali soping strasno...
ja nisam imala sta da kupim.na njihovoj velikoj pijaci roba je toliko bofl,da ti je gadno da je pipnes.najgora sintetika.drugo ako zelis da kupis zlato i kozu.to je jeste povoljnije,al meni nije bilo interesantno.
imaju divne velike trzne centre,tu sam i kupovala,ali roba nije bila bas jeftina.ali zato je moj muz kupovao za male pare markirane majce,dukseve.za muskarce je veci izbor i cene su bas super.
 
Vize ukinute a priblizava se vreme velikih januarskih snizenja, idealno za veliki soping. Mislim da su za tu namenu najidealniji Madjarska i Austrija, nesto smo se nameracili na Bec, tj. Parndorf kod Beca. Malo kupovina, malo turisricki obilazak grada ;)
POtreban nam je savet iskusnih sopingoholicara kada tacno pocinju ta velika snizenja i gde je najbolje ici. Cula sam da nije los ni H&M u Pesti. Jos predloga?

za Shoping ti je Austrija skupa, u toj regiji ti je najjeftiniji Minhen , sto se tice Madjarske , imas i u Segedinu, i u Budimpesti pred Novu godinu ogromne popuste. zadnje nedelje pred katolicki Bozic,cene se spustaju do 70% , moj savet ti je da odes do outlet sela Palma Nova, to je poseban dozivljaj. Nalazi se na oko 40km od Trsta u pravcu Venecije, i veruj da ti je 2 dana malo da sve obidjes...tu se mogu naci hiper jeftine markirane stvari, a i one nama manje poznate ali isto tako odlicne i ultra jeftine ...:D
 
Vize ukinute a priblizava se vreme velikih januarskih snizenja, idealno za veliki soping. Mislim da su za tu namenu najidealniji Madjarska i Austrija, nesto smo se nameracili na Bec, tj. Parndorf kod Beca. Malo kupovina, malo turisricki obilazak grada ;)
POtreban nam je savet iskusnih sopingoholicara kada tacno pocinju ta velika snizenja i gde je najbolje ici. Cula sam da nije los ni H&M u Pesti. Jos predloga?

Ja sam bila u Pandorfu 3. januara ove godine i bila su velika snizenja. CK jeans za 30tak evra...cisto ilustracije radi. Budimpesta mi nije prijala sto se sopinga tice. Bec je divan a i u samom gradu je moguce fino kupovati za mali novac posebno u ulici Maria Hilferstrasse...secam se da je Esprit bio jeftin kao i Benetton...sada nije bas da dele robu za dzabe ali je i vise nego podnosljivo i bar tri puta jeftinije nego kod nas... takodje sam primetila da je roba kvalitetnija bar markice koje sam ja kupovala:heart:
 
Ако говоримо о куповини у току великих снижења, ја се нисам палио превише не њих. У великом проценту то је паљевина на невиђено. То је прилика да се на тезге избаци сво смеће које је остало током осталог дела године. И никад не заборавите да оно што се продаје на распродаји и не вреди више него када су ту робу набављали. Трговци никада неће спустити цену испод набавне. Само ако су током године узимали 5-тоструко, онда први талас снижења иде можда на пола, а на великим распродајама/рашчишћавању спусте на набавну цену. Уосталом, погледајте праву робу, она и ако се снизи не иде испод 10-20% ниже.
Неко помену есприт. Робу те робне марке можеш наћи у великом дијапазону цена за наизглед исти или сличан модел. Али и земаља порекла робе. На много места се прави та роба. Погледајте на распродаји одакле су ти артикли. Док се маса отима за неки комад одеће неке марке, у скупим продавницама такви модели стоје са оригиналном ценом. Нисам против распродаја али будите обазриви. Трговци баш такве очекују.
Моје определење је да се купи добра, квалитетна роба, претпостављајући да сте у стању препознати шта је заиста квалитетно без обзира на робну марку, али то што се једном купи лепо и прописно одржавати, чувати. Верујте ми да права роба може трајати знатно дуже него и по неколико комада мање квалитетне. И онда испада да је права распродаја купити квалитетно. На страну што је створено такаво протрошачко размишљање да се увек мора куповати, куповати, куповати... И онда су 99% призводње пребацили које-куда да се прави скоро за џаба, па њима не може боље. Не наседајте на такву малограђанску, потрошачку филозофију. Куповином промовишите квалитетну робу па је причувајте. Боље је, купити нешто за 50 еура него пет јефтиних комада за по 10 еура. То је моја филозофија.
 
Ne slazem se sa ovim. Bila sam u Spaniji mnogo puta kada su bile aktuelne rasprodaje, cene su za nevericu, a o kvalitetu i modelima necu ni da komentarisem. Jako cu se radovati ukoliko Wizz krene da leti za Barsu! z:lol:
 
Rek`o da osvezim temu posto mi je danas stigao novi pasoh.:D
Elem, zna li neko koja je trenutno najbolja destinacija za shoping mislim shverc-komerc i tako to, kao nekad sto je bilo.:mrgreen:
Citam na nekim sajtovima da Segedin i nije tako atraktivan posto su cene slicne kao i ovde a ima i problema sa povracajem AFA poreza itd?
 
Ukoliko zelite ici u outlete, onda je apsoltno svejedno kada idete, sve je uvek na popustu.... a ukoliko idete u velike trzne centre onda je to druga prica, tu su naravno novogodisnja snizenja, najbolja.....
Ja cu reci sopstvena iskustva, posto smo vec nekoliko puta isli u shoping na relaciji Budimpesta Bec, a i po Italiji smo dosta shopingovali.
Ukoliko se odlucite za shoping u Outletima, imate dva fenomenalna na tom potezu. Prvenstveno predlazem PREMIER OUTLET CENTER, koji se nalazi pored Budimpeste i autoputa kojim putujete. Lokacija mu je ogromna prednost jer se ponekad izgubi mnogo vremena na ulasku i izlasku iz Budimpeste. http://www.premieroutletscenter.hu/index.php?pid=20&sid=27 Ovo je mesto dobro za shoping, a i za pauzu u putovanju, jer je prelepo sredjen i uvek je izuzetno prijatno sesti na kaficu tamo. U sklopu autleta imate i menacnicu, tako da ne morate brinuti za razmenu novca.
Drugi OUTLET JE PANDORF, prelepo zdanje na koje nailazite odmah po ulasku u Austriju. Za njega treba definitivno izdvojiti jedan ceo dan, jer je stvarno ogroman i ima mnogo dobrih prodavnica. Pored samog autleta nalazi se prelep hotel u kojem mozete prespavati... http://www.pannoniatower.at/, medjutim posto su im cene jace, mi smo samo jednom spavali kod njih, a inace idemo u jedan mali porodicni hotelcic, koji je vise nego duplo jeftiniji. Ako ste zainteresovani poslacu kontakte.
Odlazak u obilazak grada Beca kolima je ravno nocoj mori, prvo problemi u saobracaju, prilikom ulaska u grad a potom problemi sa parkingom.... Predlazem koriscenje metroa.
Dok je Budimpesta mnogo vise friendly po tom pitanju. Ali i dalje ostaje problem parkinga koji je tesko resiv.
 

Back
Top