Ступио на снагу нови закон о саобраћају

Neznanko

Iskusan
Poruka
5.497
Evo šta ja mislim o ovom novom zakonu o saobraćaju:

-pročitao sam sve odredbe, pola njih je moguće tumačiti odokativno, to jest po volji i ubedjenju onih koji ga sprovode na terenu, to je osnova da on uopšte (ne)funkcioniše.

-mnoge odredbe su kontradiktorne, dvosmislene, nerazumne...u jednoj reči kako rekoh ko rodjene za zloupotrebu i jedne i druge strane, a naravno više sa strane onog ko taj zakon sprovodi .

-ima odredbi koje ne prate inovativne i nove tehnologije kod novih modela automobila.
Tako da recimo moj automobil fabrički ne poseduje rezervi točak, to jest umesto njega imam drugo sredstvo koje menja rezevni točak dok ne stignem do prvog vulkanizera.
Frapantno je, da to ne zna pisac zakona, nije valjda da isti ne prate šta se dešava u svetu novih tehnologija kod auta industije.

-Kada sam pročitao odredbe zakona koja ograničavaju brzinu vožnje autom, shvatio sam, da treba tužiti proizviodjače što nam prodaju vozila koja mogu da razviju: 200, 240, 260 i više kilometara.
Čemu , kome ti auti su namenjeni, kada u Srbiji recimo od vikenda nećemo moći da vozimo više od 12o, ni manje od 10 km.

-Da se razumemo, da zaključim ovaj pledoaje o novom zakonu...isti neće ni za promil smanjiti broj nesreća, povreda, pogibija i šteta!

Evo zašto: broj naših saobraćajnih nezgoda nema veze sa putevima, zakonima, propisima, znakovima...jok, sve nezgode u Srbiji su plod bahatosti, karaktera ljudi, nediscipline, opšte kulture u društvu i nametnutih nam nepisanih pravila.

Dobro, neko će reći, kako takve upodobiti, smiriti, privesti pameti i normalnom ponašanju ?
Evo kako:
Da li ste primetili da naš čovek, vozač, ili turista kad ode u neku kultivisanu i civilizovanu zemlju-radi ono isto što radi u Srbiji, to jest baca opuške, papire i djubre po ulici ? Ne, naravno, jer vidi da to tamo niko ne radi, i svi bi mu se smejali i mislili da je lud.

E to je recept za Srbiju, treba da većina nas budemo normalni, kulturni, odgovorni, pa kada svi skočimo na bahatog vozača, on će shvatiti da je konačno dobio status "PRASETA u Teheranu" i urodjenoj Srbiji, i u tom smislu će se i ponašati.

Problem u Srbiji je taj, što je pola Srbije neodgovorno, nedisciplinovano, bezobrazno, a druga normalna polovina im se uopšte ne suprostavlja, naprotiv kada vidi da to prolazi nekažnjeno i ona to isto radi.

Dakle, zakoni strogi da, zakoni dvosmisleni Ne, zakoni za sve Da, zakoni samo za slabe i neuticajne gradjane NE.Kad se tako primenjuju zakoni, nije ni čudo što kod nas čak i manjina teroriše pristojnu većinu koja poštuje sve zakone.
 
 UPOTREBA SVETALA u saobraćaju:
DANJU, na motornom vozilu za vreme vožnje – MORAJU DA BUDU UKLJUČENA kratka, odnosno DNEVNA SVETLA
ZAPREĆENA KAZNA – novčana kazna u iznosu u iznosu od 3.000 din, odnosno u slučaju izazivanja opasnosti ili prouzrokovanja saobraćajne nezgode – novčana kazna u iznosu od 5.000 do 15.000 dinara i najmanje 2 KAZNENA POENA.
NOĆU, na motornom vozilu za vreme vožnje, u saobraćaju na putu – moraju da budu uključena duga svetla .
Takođe – noću, vozač je dužan da umesto dugih svetala - upotrebljava kratka (u tačno određenim situacijama) i to kad pri mimoilaženju sa drugim vozilom oceni da svetlom svog vozila zaslepljuje vozača vozila koje mu dolazi u susret, a uvek na odstojanju manjem od 200 m

Paz ovaj debilizam... Kako će pandur dokaže da sam vozio noću sa kratkim svetlima?
 
 UVEDENI SU NOVI INSTITUTI:
NASILNIČKA VOŽNJA, pod kojom se podrazumeva - postupanje vozača koje je u gruboj suprotnosti sa pravilima saobraćaja, odnosno, prilikom koje vozač ne pokazuje obzir prema bezbednosti ostalih učesnika u saobraćaju.
Pod nasilničkom vožnjom smatra se i:
1) kada vozač dva ili više puta prođe svetlosni saobraćajni znak kada mu je tim znakom zabranjen prolaz, ako između dva uzastopna prolaska nije prošlo više od 10 minuta,
2) kada vozač izvrši preticanje kolone vozila pri čemu svojim vozilom prelazi ili se kreće po neisprekidanoj uzdužnoj liniji koja razdvaja kolovozne trake po smerovima kretanja.
ZAPREĆENA KAZNA – kazna zatvora od 30 do 60 dana i 15 KAZNENIH POENA, kao i zaštitna mera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od najmanje devet meseci, odnosno - u slučaju izazivanja opasnosti ili prouzrokovanja saobraćajne nezgode - kazna zatvora od 45 do 60 dana i 17 KAZNENIH POENA. Takođe, kao i zaštitna mera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od najmanje 10 meseci. Takođe, policijski službenik će privremeno (24 časa) isključiti vozača iz saobraćaja.

Ovo je tek vrh...
 
Vec postoje automobili koji prepoznaju saobracajne znake i signaliziraju ako treba.
Sledeca generacija ce sama da usporava - ako budemo iskljucili sistem... nasa krivica.

U sledecoj generaciji, ali to je malo dalje, cemo imati priliku da kupimo automatska vozila, cije ce osiguranje da bude besplatno, jer oni sami paze. A osiguranje manuelnih vozila ce da bude 5x skuplje...

Mozda zakon moze da bude bolji, ali nesto sto omogucava da se snimak kamere uvazi kao dokaz, e to podrzavam 120% :klap:
 
Evo šta ja mislim o ovom novom zakonu o saobraćaju:

-pročitao sam sve odredbe, pola njih je moguće tumačiti odokativno, to jest po volji i ubedjenju onih koji ga sprovode na terenu, to je osnova da on uopšte (ne)funkcioniše.

-mnoge odredbe su kontradiktorne, dvosmislene, nerazumne...u jednoj reči kako rekoh ko rodjene za zloupotrebu i jedne i druge strane, a naravno više sa strane onog ko taj zakon sprovodi .

-ima odredbi koje ne prate inovativne i nove tehnologije kod novih modela automobila.
Tako da recimo moj automobil fabrički ne poseduje rezervi točak, to jest umesto njega imam drugo sredstvo koje menja rezevni točak dok ne stignem do prvog vulkanizera.
Frapantno je, da to ne zna pisac zakona, nije valjda da isti ne prate šta se dešava u svetu novih tehnologija kod auta industije.

-Kada sam pročitao odredbe zakona koja ograničavaju brzinu vožnje autom, shvatio sam, da treba tužiti proizviodjače što nam prodaju vozila koja mogu da razviju: 200, 240, 260 i više kilometara.
Čemu , kome ti auti su namenjeni, kada u Srbiji recimo od vikenda nećemo moći da vozimo više od 12o, ni manje od 10 km.

-Da se razumemo, da zaključim ovaj pledoaje o novom zakonu...isti neće ni za promil smanjiti broj nesreća, povreda, pogibija i šteta!

Evo zašto: broj naših saobraćajnih nezgoda nema veze sa putevima, zakonima, propisima, znakovima...jok, sve nezgode u Srbiji su plod bahatosti, karaktera ljudi, nediscipline, opšte kulture u društvu i nametnutih nam nepisanih pravila.

Dobro, neko će reći, kako takve upodobiti, smiriti, privesti pameti i normalnom ponašanju ?
Evo kako:
Da li ste primetili da naš čovek, vozač, ili turista kad ode u neku kultivisanu i civilizovanu zemlju-radi ono isto što radi u Srbiji, to jest baca opuške, papire i djubre po ulici ? Ne, naravno, jer vidi da to tamo niko ne radi, i svi bi mu se smejali i mislili da je lud.

E to je recept za Srbiju, treba da većina nas budemo normalni, kulturni, odgovorni, pa kada svi skočimo na bahatog vozača, on će shvatiti da je konačno dobio status "PRASETA u Teheranu" i urodjenoj Srbiji, i u tom smislu će se i ponašati.

Problem u Srbiji je taj, što je pola Srbije neodgovorno, nedisciplinovano, bezobrazno, a druga normalna polovina im se uopšte ne suprostavlja, naprotiv kada vidi da to prolazi nekažnjeno i ona to isto radi.

Dakle, zakoni strogi da, zakoni dvosmisleni Ne, zakoni za sve Da, zakoni samo za slabe i neuticajne gradjane NE.Kad se tako primenjuju zakoni, nije ni čudo što kod nas čak i manjina teroriše pristojnu većinu koja poštuje sve zakone.


..тако је зато што су делови закона преписани из закона неке земље која
има
све оно што ми немамо. (добре, савршене путеве са неколико трака,
ригорозне казне ако се било који део из закона крши,.полицију која није
склона миту,...а на крају и културне возаче, за разлику од наших, а
шта под "некултурним" возачем подразумевам, то можемо свакога дана
на различитим местима да приметимо.


А овај твој текст:
"Evo zašto: broj naših saobraćajnih nezgoda nema veze sa putevima,
zakonima, propisima, znakovima...jok, sve nezgode u Srbiji su plod bahatosti,
karaktera ljudi, nediscipline, opšte kulture u društvu i nametnutih nam
nepisanih pravila...."


је контрадикторан. Пишеш да саобраћајне незгоде немају везе са законима,
...него да зависе од карактера људи, недисциплине....
ПА управо то понашање и треба да се санкционише једним добрим законом
о саобраћају, али потребно је само једно, ДА СЕ ОН ПРИМЕЊУЈЕ ЈЕДНАКО
ПРЕМА СВИМА!!


п.с.
И наслов теме ти је мало јачи:zcepanje:

.
 
Da li ste primetili da naš čovek, vozač, ili turista kad ode u neku kultivisanu i civilizovanu zemlju-radi ono isto što radi u Srbiji, to jest baca opuške, papire i djubre po ulici ? Ne, naravno, jer vidi da to tamo niko ne radi, i svi bi mu se smejali i mislili da je lud.

E to je recept za Srbiju, treba da većina nas budemo normalni, kulturni, odgovorni, pa kada svi skočimo na bahatog vozača, on će shvatiti da je konačno dobio status "PRASETA u Teheranu" i urodjenoj Srbiji, i u tom smislu će se i ponašati.
[/B]

Bogami Beogradjana ima dosta. Kolko treba ljudi da skoci na ceo Beograd?
 
Dobro, neko će reći, kako takve upodobiti, smiriti, privesti pameti i normalnom ponašanju ?
Evo kako:
Da li ste primetili da naš čovek, vozač, ili turista kad ode u neku kultivisanu i civilizovanu zemlju-radi ono isto što radi u Srbiji, to jest baca opuške, papire i djubre po ulici ? Ne, naravno, jer vidi da to tamo niko ne radi, i svi bi mu se smejali i mislili da je lud.


E to je recept za Srbiju, treba da većina nas budemo normalni, kulturni, odgovorni, pa kada svi skočimo na bahatog vozača, on će shvatiti da je konačno dobio status "PRASETA u Teheranu" i urodjenoj Srbiji, i u tom smislu će se i ponašati.

Problem u Srbiji je taj, što je pola Srbije neodgovorno, nedisciplinovano, bezobrazno, a druga normalna polovina im se uopšte ne suprostavlja, naprotiv kada vidi da to prolazi nekažnjeno i ona to isto radi.
Да ли си ти некада чуо за реч - дресура ? ... и знаш ли шта то значи?

Дресираш свог пса кућног љубимца, и он научи како тачно да се понаша у одређеним ситуацијама.

Е видиш, и за људе постоји дресура - високе новчане казне !
Шта ти мислиш, да су, на пример, Швабе културни, па зато не бацају опушке, папире, ђубре ...? Нису већ су - НАУЧЕНИ да буду културни ! А научени су тако што их дебело ударе по џепу. Кад им се узме крупна цифра за казну (њима који толико дуго имају добар стандард), за њих је то горе него да им је неко гурнуо прст у око. Једном му узели 500 марака, други пут 1000 ... и шваба више никада не понавља грешку ... научи се реду !

И овде да се тако ради ствари би се брзо довеле у ред ... само кад би се хтело. И кад би се смело. Да полицајац казни оног у бесном џипу, мерцедесу, аудију ... а не да окреће главу кад види њихов очигледан прекршај. И није крив пандур већ држава. Јер увек иза неког ловатора у бесном ауту стоји неки политички главоња који све брзо среди. Још може да се деси да пандур добије отказ за свој поступак ... због узнемиравања ''угледног'' члана друштва ! Џаба и овај ригидан закон кад ће да се примењује само на ситну боранију !
 
Vec postoje automobili koji prepoznaju saobracajne znake i signaliziraju ako treba.
Sledeca generacija ce sama da usporava - ako budemo iskljucili sistem... nasa krivica.

U sledecoj generaciji, ali to je malo dalje, cemo imati priliku da kupimo automatska vozila, cije ce osiguranje da bude besplatno, jer oni sami paze. A osiguranje manuelnih vozila ce da bude 5x skuplje...

Mozda zakon moze da bude bolji, ali nesto sto omogucava da se snimak kamere uvazi kao dokaz, e to podrzavam 120% :klap:

Brate ovo je Srbija...vozni park ovde u proseku ima 15-20 godina.Ta sledeca generacija ce da bude ovde za jedno 20 godina.Minimum.
 
Brate ovo je Srbija...vozni park ovde u proseku ima 15-20 godina.Ta sledeca generacija ce da bude ovde za jedno 20 godina.Minimum.

Da... mi imamo kao cela drzava prosek od mislim 17 godina za automobile. Opet, mogu da pretpostavim da je u Aleksincu (bio u vojsci 9 meseci tamo) prosek jedno 27 godina...
Sam Bg ima prosek mozda tek malo preko 10 godina.

Zakon je namenjen tome da nauci ljude da postuju pravila. A sad, da li se pravila svima svidjaju? Sigurno ne. Ni meni.

Ali, staviti pojas, upaliti svetla, ne izlaziti dok policajac ne kaze - sta je tu problem?

Znam, navikli smo da vozimo da cela kolona vozi 50 ili 60 pored skole... ali toga vise nece da bude.
U kraju sam gde je... malo malo pa skola...
 
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=12&dd=09&nav_category=12&nav_id=397341

Zakon o saobraćaju stupa na snagu

main.php


Beograd -- Od ponoći na snagu stupa novi Zakon o saobraćaju kojim se određuju oštrije kazne i nova pravila ponašanja za volanom.


Novi zakon o bezbednosti saobraćaja stupa na snagu u ponoć, a jedan od ciljeva koji bi njegovim uvođenjem trebalo da bude postignut je i da 2012. godine imamo 50 odsto manje poginulih u odnosu na 2001. Mišljenja vozača podeljena su kada su u pitanju nove odredbe zakona, a većina kaže da je nabavila dodatnu potrebnu opremu.

"Od ponoći važe neka nova pravila. Svetla će morati da budu uključena tokom celog dana, ali će biti, dok je dan, oborena. Biće obavezan jedan svetloobojeni prsluk, stolica za dete do tri godine, neće smeti da se koristi mobilni telefon bez dodatne opreme tj. hendsfrija”, objašnjava Damir Okanović iz Komiteta za bezbednost saobraćaja.

Okanović je rekao da što se tiče zimskih guma, novi zakon to ne definiše, već se samo kaže da na delu puta gde postoji saobraćajnim znakom propisana oprema, onda je morate koristiti.

"Šta je to konkretno zimska oprema, to definiše stari pravilnik koji je trenutno još uvek na snazi, novi se očekuje. Dakle nema potrebe da građani trče i kupuju zimske gume. Isto važi i za prvu pomoć- i to će biti definisano pravilnikom koji se očekuje. Po postojećem pravilniku su obavezni su trougao, prva pomoć, rezervni točak i komplet sijalica i sada dodatno prsluk”, rekao je on.

Ceo zakon, što znači i novi sistem bodovanja, trebalo bi da stupi na snagu tek od nove godine.

Novi zakon o bezbednosti u saobraćaju podrazumeva i neka nova pravila za pešake, objašnjava Okanović.

"Zabranjeno je telefoniraju dok prelaze kolovoz i oni to zaista i treba da rade. Tih nekoliko metara treba da se suzdrže jer kako mobilni ometa vozača, tako ometa i pešaka- remeti se koncentracija i dešava se da pešaci ginu jer nisu primetili da je npr. crveno svetlo na semaforu ili nisu čuli vozilo koje dolazi", objašnjava Okanović..

Ono što je dobro je što se posebna pažnja posvećuje deci, "dakle svako ko napravi prekršaj kojim se ugrožava bezbednost a to čini u prisustvu deteta biće strožije kažnjen”.

Ukoliko vozači od sutra ne budu poštovali novi zakon moraće da plate kazne:

Za nevezan sigurnosni pojas i telefoniranje u vožnji (bez hendsfrija) kazna iznosi 5.000 dinara.

Za vožnju deteta mlađeg od 12 godina na prednjem sedištu, kazna je od 15000 do 50 000 dinara.

Za vožnju u alkoholisanom stanju, u zavisnosti od stepena pijanstva kazna iznosi od 5000 do 30 000 dinara.

Za prolazak kroz crveno svetlo kazna iznosi od 5000 do 50 000 dinara.

Građani koji imaju vozila na plin već nekoliko dana stoje u redovima ispred Auto-moto Saveza Srbije, kako bi uradili atest plinskih uređaja, pošto novi Zakon o saobraćaju i to od njih zahteva.

Osim ove informacije, oni uglavnom ne znaju mnogo o novom Zakonu.

“Ne znam, tek ću popodne da kupim, ne znam ni gde ima. Treba jedan fakultet da se upiše da bi se to proučilo”.

“Ja stvarno ne znam, toliko opterećenje za obične ljude da je to preterano, kako to sve da se kupi sada odjedanput”.

Osim novčane i zatvorske kazne, nesavesnim vozačima biće dodeljivanji i kazneni poeni. Oni se, međutim, za razliku od kazni, nakon dve godine brišu.
Mišljenja vozača podeljena su kada su u pitanju nove odredbe zakona, a većina kaže da je nabavila dodatnu potrebnu opremu.

"Pa mislim da imam sve- protivpožarni aparat, novu kutiju, prvu pomoć ali ovo što sam čitala po novinama mislim da ima i dodataka koje nemam“.

"Evo, vidiš da sam se spremila, hendsfri, pojas, vezana".

"Znam šta je potrebno i većina nas taksista koji ozbiljno shvatamo posao to smo nabavili i ranije i zbog puta u inostranstvo, da ne kažem Crnu goru i Makedoniju“.

"Nisam nabavio ništa, nemam pojma“ .

"Sve sam nabavio ranije, aparat za gašenje požara, zimske gume, fluorescentni prsluk imam za svaku osobu po jedan u kolima, tako da sam ja savestan vozač“.

Građani imaju i različita mišljenja o novim pravilima.

"Mislim da su uglavnom dobra ali ima i loših, kao što je ograničenje brzine na 50 u naseljenom mestu“.

"Neka su možda malo rigoroznija, npr. glasno slušanje muzike“.

"Samo da vam uzmu pare i ništa drugo“.

"Teško da će da se primenjuje, teško da će on u onim zatamnjenim staklima da vidi da li neko priča telefonom ili ne priča“.
 
Smatram da novi zakon od jednom uvodi veliki broj novina, koje bi trebalo sukcesivno uvoditi u odredjenom vremenskom periodu.
U pogleedu kaznene politike, smatram da je dosta represivan, jer visina novcanih kazni ne odgovara tezini ucinjenog prekrsaja. Ako neko slucajno zaboravi da veze sigurnosni pojas ili nema svetlosni prsluk morace da plati kaznu od 5000 dinara, sto je previse za takav prekrsaj.
Smatram da se time nece uvesti veliki red u saobracaju, koliko ce biti guzvi kod sudija za prekrsaje. U nemogucnosti da plate novcanu kaznu, mnogi ce odlaziti kod sudija za prekrsaje kako bi pokusali da im kazna bude niza, a mnogi ce se odlucivati da umesto da plate novcanu kaznu provedu nekoliko dana u zatvoru. Zatvori, s druge strane, nece imati dovoljno kapaciteta da prime toliki broj ljudi, buduci da se i do sada desavalo da dodje do zastarevanja predmeta, jer ucinilac prekrsaja ne stigne da u roku od 2 godine od izricanja kazne dodje na red za odsluzivanje zatvorske kazne.
 

Back
Top