FIAT UNO iz KGa

... što podrazumeva proizvodnju oko 250 hiljada automobila godišnje.

Kome li ce ih samo prodati? Pitam se...


... u KGu pocinju da se prave dobri automobili, za razliku od onih s.ranja sto su pravili do skoro

Mislis dobri automobili kao sto je Zastava 10? Ja se u gorem autu nisam vozio. A i loseg su kvaliteta. No dobro, to su valjda ti "modifikovani" modeli. Pod kojima se podrazumeva, da su proizvedeni za nas dzep.
 
Kome li ce ih samo prodati? Pitam se...




Mislis dobri automobili kao sto je Zastava 10? Ja se u gorem autu nisam vozio. A i loseg su kvaliteta. No dobro, to su valjda ti "modifikovani" modeli. Pod kojima se podrazumeva, da su proizvedeni za nas dzep.

Znaci nisi se nikad vozio u jugu, stojadinu, ladi ...........................
ta zastava 10 je prema tim s.ranjima super auto
 
Sve to stoji sinko, no odgovori ti nama kome da utrapimo 250.000 komada? :lol:
Znaš li ti da se u Srbiji godišnje proda 60000 automobila? To je podatak od letos.

E vidiš Tesla, zamisli da tebe neko pita kome se proda 60000 samo u Srbiji? Od najjeftinijih do najskupljih, znači ukupno.
A iz Zastave izlazi jeftin model, bez carine. I dobar deo ide za zemlje u okolini Srbije.
 
Poslednja izmena:
okolnim zemljama, i istocnom trzistu kao sto to rade braca rumuni s daciom........
naravno da ne mislim da ce nemci to da kupuju, ali koji je drugi put za zastavu............zar bi
bilo bolje da jos pravimo juga ili keca?

Aha. A kako to jos 2008 Dinkic najavio za 2009-u istu cifru, pa ispade 15.000. A Predsednik upravnog odbora Zastave najavio za 2010-i 30,000. :lol:
Ti ono imas neke kontakte tamo, ili radis u Fijatu? :think:
 
Znaš li ti da se u Srbiji mesečno proda 60000 automobila? To je podatak od letos.

E vidiš Tesla, zamisli da tebe neko pita kome se proda 60000 samo u Srbiji? Od najjeftinijih do najskupljih, znači ukupno.
A iz Zastave izlazi jeftin model, bez carine. I dobar deo ide za zemlje u okolini Srbije.

dok je recimo devedesetih godina u Srbiji probavano po par hiljada godisnje...........
cisto da znaju oni koji pricaju da je tad bilo bolje.
 


Нејасна концепција ,,двоцилиндрични мотор са турбо пуњачем'' ако сам добро прочитао и превео са енглеског. Четвороцилиндрични је Ок за класу малих аутомобила осим цене која није нигде споменута.

(The concept behind this new engine is the downsizing from a conventional 4-cylinder engine to a 2-cylinder turbocharged engine that incorporates the innovative Multiair electronic inlet valve control system).
 
rlhjxi.jpg


Ovo je novi Uno
 
dok je recimo devedesetih godina u Srbiji probavano po par hiljada godisnje...........
cisto da znaju oni koji pricaju da je tad bilo bolje.

ne poredim ja nista, cifre govore

u ovom tvom citiranom postu si nesto insinuirao, kako je sada bolje

mozda, a mozda i ne. kad se napravi i proda preko 4.000.000 vozila - mozda
 
ne poredim ja nista, cifre govore

u ovom tvom citiranom postu si nesto insinuirao, kako je sada bolje

mozda, a mozda i ne. kad se napravi i proda preko 4.000.000 vozila - mozda

pa cifre govore...............ako je tada prodavano par hiljada godisnje u Srbiji,
a prosle godine oko 60 000............racunica je prosta..........
A to koliko ce biti prodato za narednih pola veka......videcemo
 

Back
Top