Koja Klasika ste vi?

Ljudi, naslušao sam se svega, ali Papa Benedetto sedicesimo kaže da je srpska liturgijska muzika najbolja. :mrgreen:

Eto, u muzičkoj podlozi filma je Milosavljevićeva Molitva Davidova. S obzirom da je papa Ratzinger oduševljen i zalaže se za uvođenje pravoslavnog (s preferencijama srpskog) liturgisjkog pojanja u katoličku bogoslužbu, ovo je retka prilika da hrišćani širom sveta čuju srpsku liturgijsku muziku na internetu.

Pope Benedict XVI Ratzinger Serbian Liturgical Music mp3 Download
Vladimir_Milosavljević:_Molitva_Davidova_rodoljubne/Molitva%20davidova.mp3

Rekao bih da izvodi Prvo beogradsko.

To, malo da razbijemo monotoniju, inače -

- Betoven, suvremenik Save Mrkalja, mojeg alter ega.
 
Poslednja izmena:
Koji vas pravac,kompozitor ili delo najbolje predstavlja kao ličnost:).Meni Romantizam,Barok i Moderna,od kompozitora Šostakovič,bilo šta ali ovde biram

Zanimljiva tema :)
Verujem da bih morala malo duze da razmisljam o njoj..ali recimo da mi je Borodin uvek odgovarao...
Tako da, i pored mora fantasticnih kompozicija i kompozitora, ostajem verna Aleksandru i njegovoj operi Knez Igor.
Mogu se pronaci u svakoj noti.
I najlepsi deo...


 
Klasika je čisto savršenstvo nije ni čudo što je poslata u svemir,mislim baš Betoven u ime Zemlje...A ima toliko boja i nijansi u okviru jedne boje, koje ni jedna druga vrsta muzike nikada neće moći da prikaže...:DDa ne govorimo o blagotvornom uticaju na psihu...A primetio sam da mi određena vrsta klasike kao ova što sam nabrojao uvek prija i da u okviru jedne kompozicije kod na primer Šostakoviča ja mogu da ''vidim'' Sva raspoloženja kroz koja sam prolazio određenog dana...
 

Back
Top