Doniranje organa

Odgovoris potvrdno, neko ti provali identitet na Krsti, pronadje te gde god da si, kao slucajno & naprasno odes kod cika Boge, a tvoji organi na donaciju...:eek:. Eto je teorija zavere :per: :lol:. Al' sto je sigurno - sigurno je :manikir:.
 
Da li biste se saglasili da u slucaju vase prevremene smrti budete donor organa? Zasto?

Mislim da je plemenito pomoci bliznjem.Problem se ne bi trebao resavati dobijanjem donorske knjizice, cime donatora obelezavamo kao potencijalnu zrtvu.
Potrebno je odraditi razgovor sa uzom porodicom i ovlastiti ih,da u slucaju prerane smrti raspolazu vasim telom(organima).
Ovo bi licilo na usmeni (ili pismeni) deo testamenta.
 
Mislim da je plemenito pomoci bliznjem.Problem se ne bi trebao resavati dobijanjem donorske knjizice, cime donatora obelezavamo kao potencijalnu zrtvu.
Potrebno je odraditi razgovor sa uzom porodicom i ovlastiti ih,da u slucaju prerane smrti raspolazu vasim telom(organima).
Ovo bi licilo na usmeni (ili pismeni) deo testamenta.

Drago mi je da nisam jedina koja razmislja malo dalekoseznije, a sa plemenitoscu bih se slozila.
 
Da li biste se saglasili da u slucaju vase prevremene smrti budete donor organa? Zasto?


:D

Nikad ne bih bio donor organa u slučaju moje prevremene smrti.Zato što nikad ne bih umro pre vremena.

Inače dao bih organe ali samo onome za kog mislim da ih zaslužuje prema mojim merilima. Moji organi pa kad ih već dajem daću ih kome ja hoću.
 
:D

Nikad ne bih bio donor organa u slučaju moje prevremene smrti.Zato što nikad ne bih umro pre vremena.

Inače dao bih organe ali samo onome za kog mislim da ih zaslužuje prema mojim merilima. Moji organi pa kad ih već dajem daću ih kome ja hoću.

audiciju...organiziraj audiciju i sve ugovori unaprijed;

bubrege...pacijentu na dijalizi koji najbrze trci na 100 metara...
roznice...slabovidom koji te nasmije do suza...
srce...srcanom bolesniku koji te rasplace...
jetru...nista bez testiranja na droge te alkohol...a bogami i kokakolu...mislim, oni su evidentno bahati...
kostanu srz...oboljelom od leukemije s najljepsom frizurom...
i tako...:zper:
 
Razmišljao sam da budem donor organa kao što sam i dobrovoljni davalac krvi ali samo jedno pitanje. Da li će i oni besplatno izvršti operaciju i ugradnju potrebnog organa? Humanost na delu ali ipak da mi to malo i unovčimo! Zato mi je već muka od ministra zdravlja Tomice i svih njegovih akcija i pojavljivanja na tv-u! Da ima i malo čistog obraza već odavno je trebao dati ostavku.
,, A vlast je vlast a čast je čast!"z:dm3:
 

Back
Top