савремена музика

Колико је штетно слушање музике по верски живот човека?

Nije stetno,pa ni vecina "narodne muzike" osim ako nije u pitanju tezak kic od teksta.

Muzika moze samo da produbi duhovnost, ili je "razgrana" sire i dublje nego sto smo navikli, ali da bude u suprotnosti sa verom - ne. Nema zasto. (Tu jedino ne mislim na "ludacku" muziku tipa hevi metal, pa cak i to nije sve lose.).
 
Nije stetno,pa ni vecina "narodne muzike" osim ako nije u pitanju tezak kic od teksta.

Muzika moze samo da produbi duhovnost, ili je "razgrana" sire i dublje nego sto smo navikli, ali da bude u suprotnosti sa verom - ne. Nema zasto. (Tu jedino ne mislim na "ludacku" muziku tipa hevi metal, pa cak i to nije sve lose.).

Али ма који правац у музици имамо ту често има нумера које подгревају блуд или насиље.А негде се пропагира далекоисточна лажна духовност.
 
Ne, osim u tekstu.

Nijedna melodija ne moze da bude "protiv Boga i vere", samo tekst.

Незнам,али ја сам чуо да музика може да утиче на мождане таласе,па преко тога и на душу.За то нисам сигуран,али ако гледам видео клипове једног одређеног правца нећу да помињем који ја често видим далекоисточне сомболе.Па чак и представе хиндуистичких божанстава.
 
Незнам,али ја сам чуо да музика може да утиче на мождане таласе,па преко тога и на душу.За то нисам сигуран,али ако гледам видео клипове једног одређеног правца нећу да помињем који ја често видим далекоисточне сомболе.Па чак и представе хиндуистичких божанстава.

Joooj, Samsone, peglam!

Ali evo odgovoricu ti - ti jednostavno slusaj muziku koja ti prija, a uostalom, ima lepih istocnjackih muzika, samo sto one meni ne prijaju kad su jedna za drugom.
Tako i ti. Nema to veze sa religijom, nego sa karakterom i afinitetom coveka, ukusom.
Meni ni buka ne prija kad je previse jaka, pa to ne znaci da je buka protiv vere i Boga (hm, mada bih ja rekla da jeste.:lol:;)).
 
Joooj, Samsone, peglam!

Ali evo odgovoricu ti - ti jednostavno slusaj muziku koja ti prija, a uostalom, ima lepih istocnjackih muzika, samo sto one meni ne prijaju kad su jedna za drugom.
Tako i ti. Nema to veze sa religijom, nego sa karakterom i afinitetom coveka, ukusom.
Meni ni buka ne prija kad je previse jaka, pa to ne znaci da je buka protiv vere i Boga (hm, mada bih ja rekla da jeste:zper::lol:;)).

Штета што је Владан заузет својом темом можда не би био лош саговрник везано за утицај музике на мождане таласе и слично.:think:
 
Pa ne znam...mozda ti kad cujes neku pesmu o drogi, pozelis da se drogiras...ali vecina ljudi nije toliko... prosta. Bar se nadam.
Meni je muzika ventil, utice na mene pozitivno, kreativno i popunjava praznine u dushi.
Slusam muziku, melodiju, ne obracam paznju toliko na tekst. On mi je najmanje bitan.
inace, ne slusam domacu muziku, mozda zbog toga i ne obracam paznju na tekstove,jer se ne trudim da ih razumem.
Postoji ''muzika'' koja, po meni, ima negativan uticaj, pre svega mislim na turbo folk. :lol:
Los uticaj na mlade, na njihovu percepciju i poredak prioriteta u zivotu. Ti to nazivas odvajanjem od Boga, ja losim ukusom.
 
Штета што је Владан заузет својом темом можда не би био лош саговрник везано за утицај музике на мождане таласе и слично.:think:

Ali ima nesto sto je tacno - psihodelicna muzika naravno da nije "duhovna", vec sluzi za podsticanje nekih poriva, recimo za drogom, i u tom smislu moze da bude stetna za dusu.;)
 
Ali ima nesto sto je tacno - psihodelicna muzika naravno da nije "duhovna", vec sluzi za podsticanje nekih poriva, recimo za drogom, i u tom smislu moze da bude stetna za dusu.;)
66.gif

generalizacija :roll:
ja ceo period srednje skole isla na hous, trance zurke pa u zivotu nisam u usta stavila nikakve opijate i sl...evo bas uskoro planiram da opet odem nisam odavno, al nesto mi ne pada na pamet da probam drogu :aha:

aj sad ti meni lepo reci sta ti smatras prigodnom muzikom za dusu?
112.gif
 
66.gif

generalizacija :roll:
ja ceo period srednje skole isla na hous, trance zurke pa u zivotu nisam u usta stavila nikakve opijate i sl...evo bas uskoro planiram da opet odem nisam odavno, al nesto mi ne pada na pamet da probam drogu :aha:

aj sad ti meni lepo reci sta ti smatras prigodnom muzikom za dusu?
112.gif

Svaku lepu i skladnu muziku, koja smiruje, a ne da "razdire mozak"!:besan2:

I ne mora da su opijati u pitanju, to je bio jedan od primera, nego ljudi jednostavno pobesne od te muzike!:hej:
 
Svaku lepu i skladnu muziku, koja smiruje, a ne da "razdire mozak"!:besan2:

I ne mora da su opijati u pitanju, to je bio jedan od primera, nego ljudi jednostavno pobesne od te muzike!:hej:

mene razbesne ljudi, ne muzika, muzika me opusta, tebe smiruje neka vrsta muzike nekog drugog druga, to ti ne daje za pravo da pljujes muziku koju slusa ovaj drugi

ne volim ni ja mnogo stosta al ne otvaram teme da prozivam to sto ne volim
 
mene razbesne ljudi, ne muzika, muzika me opusta, tebe smiruje neka vrsta muzike nekog drugog druga, to ti ne daje za pravo da pljujes muziku koju slusa ovaj drugi

ne volim ni ja mnogo stosta al ne otvaram teme da prozivam to sto ne volim

Ima pravo covek da pita da li neka muziak "kvari" ljude, i ja stojim iza toga da kvari ako se dugo slusa...rekoh vec, psihodelicna, narkomanska muzika, zatim neki "teski' hevi metal, i ima jos sad me mrzi da razmisljam. Muzika je, draga moja i stil zivota, a ne samo puka melodija, zato ne valja da se dugo slusa svasta.

Uostalom ne mozes da me ubedis - postoji duhovna i "duhovna" muzika koja (ako covek zeli) priblizava ono cisto i dobro (bozanstveno) u ljudima, da mogu cak i da se mole uz nju, dok druga ne samo da udaljava, nego ako cemo iskreno (bez namere da dublje obrazlazem) tera na 'greh", ili bar na povrsna "idimidodjimi" osecanja.
 
U knjizi "Bog i rokenrol" kaze ovako...

"Rokenrol ili bilo koji od modernih elektronskih pravaca jeste neraskidivo povezan sa narkomanijom, odnosno rok muzika i jeste olicenje same narkomanije i njen izraz.
Nema roka koji nije bez nekog spoljnog vestackog stimulansa, a ako ga cak i ima tu je onda u pitanju ili seksualna mutacija i perverzija ili nekakav drugi deformitet i nastranost, koji kad tad izbiju na videlo.
Oni neiskusni i neoprezni entuzijasti, koji danas misle na neki nacin da spoje Pravoslavlje sa rok muzikom i tako "osvestaju" rok, nisu svesni da pokusavaju da spoje svetlost i tamu, med i otrov, zivot i smrt, Boga i satanu.
Umesto "osvestanja" roka ovde moze doci samo do poruge i oneciscenja pravoslavlja.
Sam ritam muzike, koji je i njeno srce, bez obzira na tekst jeste uznemirujuci i razarajuci.
Posle brzoprolaznog "dobrog" raspolozenja on dovodi do tuge i camotinje iz koje se zeli i mora pobeci ponovo u taj isti anestezirajuci ritam, i tako u krug bez izlaza sto simbolizuje i samo narkomaniju....."
Tako tamo kazu...
Ja sam dosta slusam rok, ovaj nas i NEW WAVE :) Mislim da u ovome sto su rekli ima i neke istine..
Drugacije je potpuno kada slusas neku klasiku ili etno muziku....i duhovnu pogotovo, a drugacije kada rock......
 
muzika je sama po sebi uzvisena stvar
a to kako ce na svakog pojedincano uticati...to je ali bas i skroz pojedinacna stvar
kao sto uostalom na svakog od nas uticu razlicito razlicite stvari
ljudi na koje utice muzika destruktivno.i to neka vrsta muzike..su po meni skloni toj desktruktivnosti, muzika dodje samo kao okidac, a mogao je okidac da bude i nesto drugo.....po meni sve je i iskljucivo u prirodi pojedinca
kako milioni ljudi, milijarde ljudi na zemlajskoj kugli nisu pod uticajem muzike postali ovo ili ono,,vec samo jedan deo njih...i to procentualno gledano mali
generalizacije nisu dobra stvar
dokazano je kako na ljude utice klasicna muzika...na biljke i uopste ziva bica...da proizvodi tanana osecanja...ali moram da dodam da moje odrastanje uz RnR od mene nije napravilo manju ili vecu vernicu
 
Kada je covek nervozan treba da slusa rok, koji ce sve ono negativno da izbaci, pa posle njega klasicnu muziku. Slusanje roka izbacuje negativna osecanja. Tako kazu naucna istrazivanja.
Za rok sam mogla i ja da im kazem bez ikakvih istrazivanja :lol: A volim i narodnjake, ybg izlazila sam na takva mesta pa su mi narodnjaci (oni dobri stari) usli u uvo, ali mi ne smeta turbo folk (opet navika).I sto bi mi smetao? To su pesme koje dodju i prodju.
Na zurkama na koje sam isla u srednjoj skoli slusao se iskljucivo rok.
 

Back
Top