Crnci u bibliji...

Али како онда Азијати пожутјеше?
Или је то само варијација на тему?

Pa, varijacija na temu. Ne znam šta se tu dogadja, možda se metilacija vrši na nekoj drugoj funkcionalnoj grupi, ili tako nešto, a možda se uopšte i ne dogadja metilacija, već neki drugi proces.
Pogledaj samo koliko, hmmm.... ne znam kako da se izrazim, te ću reći "vrsta" crnaca postoji. Afrički crnci i npr. Australijski crnci nisu iste nijanse kože, a razlike i nisu samo u tome. Pa, npr. pigmeji i neka afrička plemena vanstandardno visokog rasta.
Ili, još jedan primer. Gledajući npr. utakmicu, ili tako nešto, koliko puta samo čujemo komentar ( ili sami prokomentarišemo ) nešto u stilu - tipična Engleska "njuška". Po nekom mom razmišljanju na tu temu, to je zato što je Engleska ostrvo, a Englezi kroz istoriju nisu bili poznati kao druželjubivi. Naprotiv, sve ljude neengleskog porekla su gledali podozrivo.
Sve su to primeri epigenskih promena, tj. adaptacije na uslove okoline.
 
Управо тако...
А има и примјер једног народа у Јужној Африци,заборавих име...
А и на послу сам,немам времена да тражим...
Углавном,живе у ЈАР,код Рта добре наде,и говоре ХЕБРЕЈСКИ.
Имају све обичаје Јевреја,а потпуно су црни(на скали од 1 до 10,око 8)...
Било је на некомм каналу скоро,неки документарац...
 
Што ће рећи да смо побијељели ходајући до Великог леда...
Поред мамута...
Није било пуно Сунчеве свјетлости,облаци,мећаве...
Али како онда Азијати пожутјеше?
Или је то само варијација на тему?
Јер и маса бијелаца има цинобер,окер и којекавих варијанти боје...
Мислим...
Ма рекох ја одавно да смо сви браћа и сестре...
:cool:

Da sad svi se prave kao ne smeta im mesanje a ovamo bi se ubili da im se cerka uda za roma, crnca,kineza.... Pa jeste da su se svi prilagodili sredini, crnci zbog vreline su crni, belci posvetleli, arapi se skrivali od sunca onim njihovim krpama, kinezi su takvi zbog prevelike vlage ali zasto su im osi kose... :think:

Mada pored ovog globalnog utopljavanja ( i sredina ali i ljudi teze da zimi budu lepo zagrejani u svojim domovima) belci ce polako postati nesto tamniji i vec postaju. Onih cistokrvnih sa bledom kozom, svetlim ocima i kosom ima sve manje kako zbog klime tako zbog rasnog mesanja. Za mene bela rasa su upravo takvi a ostali su mix..

Ipak ovo je osteljiva tema i zato ne znam da li je dobro uopste sto pisem i sto se pise o ovome. Toliko krvi je palo na tu temu da i ako mozda imam nesto protiv mesanja ne bih nista rekao iako mi mozda smeta.. Ne dopada mi se jos milion stvari pa cutim i gledam svoja posla.. Ko zna sta sve moze da izadje iz jedne iskre, mozda se zapali ceo jedan san.
 
Da sad svi se prave kao ne smeta im mesanje a ovamo bi se ubili da im se cerka uda za roma, crnca,kineza.... Pa jeste da su se svi prilagodili sredini, crnci zbog vreline su crni, belci posvetleli, arapi se skrivali od sunca onim njihovim krpama, kinezi su takvi zbog prevelike vlage ali zasto su im osi kose... :think:

Mada pored ovog globalnog utopljavanja ( i sredina ali i ljudi teze da zimi budu lepo zagrejani u svojim domovima) belci ce polako postati nesto tamniji i vec postaju. Onih cistokrvnih sa bledom kozom, svetlim ocima i kosom ima sve manje kako zbog klime tako zbog rasnog mesanja. Za mene bela rasa su upravo takvi a ostali su mix..

Ipak ovo je osteljiva tema i zato ne znam da li je dobro uopste sto pisem i sto se pise o ovome. Toliko krvi je palo na tu temu da i ako mozda imam nesto protiv mesanja ne bih nista rekao iako mi mozda smeta.. Ne dopada mi se jos milion stvari pa cutim i gledam svoja posla.. Ko zna sta sve moze da izadje iz jedne iskre, mozda se zapali ceo jedan san.

Nemcoi, malo si pogrešno shvatio temu.
Uopšte se ne priča o socijalnom aspektu, o mešanju rasa, braku izmedju pripadnika dve rase...
Naprotiv, priča se o poreklu belog čoveka ( tzv. bledolikog ;) ), sa čisto naučne tačke gledišta. O tome ko je "stariji".
 
Nemcoi, malo si pogrešno shvatio temu.
Uopšte se ne priča o socijalnom aspektu, o mešanju rasa, braku izmedju pripadnika dve rase...
Naprotiv, priča se o poreklu belog čoveka ( tzv. bledolikog ;) ), sa čisto naučne tačke gledišta. O tome ko je "stariji".

Stariji je crnac ali i ne mora da znaci. Da li je polarni medved u stvari mrki kojije pobeleo od polarne klime? Kako sam vec rekao crnac je crn zbog toga sto je vrela klima a nije se sakrivao od sunca u oazama i pod krpama kao arapi ( zbod toga su arapi malo svetliji) dok su belci tumarali po ledu i snegu pa ima pigment nije bio potreban. danas svi idu na letovanja, solarijume, prate trendove, svetlije zene vole tamije muzjake..medjurasno mesanje... Jednog dana nece se mociu naci onaj pravi belac( kao Legolas sa mog avatara). Kao sto mnogi znate samo pre 1O-ak vekova npr Germani su bili 90% visoki, bledi sa ruzicastom kozom, sklop ocnih koski je onako specifican dok su danas vise manje skroz drugaciji... Eto i Skoti su bili ridji i bledi a danas ...
 
Brajan Sjuks genetičar sa Oksforda, kaže ovako ( ne citiram, predugo je za citiranje, izvlačim suštinu sa raznih mesta u textu ):
Čak 80% genetskog koda savremenih Evropljana potiče od naših prapredaka iz ledenog doba. Svi mi potičemo od 7 pramajki koje su nam u nasledje ostavile svoj mitohondrijski DNK. Štaviše, svih skoro 7 milijardi ljudi na planeti potiče od 33 pramajke.
Jedno od njegovih najvažnijih istraživanja obavljeno je na mumificiranim ostacima tzv. ledenog čoveka nazvanog Oci, procenjene starosti oko 5000 godina, otkrivenog 1991. u večnom ledu na italijanskim Alpima. Analizom Ocijevog DNK, došao je do tih podataka. Takodje i do podatka da svi Evropljani potiču od 10 praočeva. I svi su Afričkog porekla.
Pored genetskih, postoje i arheološki dokazi da je ljudski rod potekao iz Afrike, ali predugo je da sve napišem u jednom postu.
Dakle, to su rezultati istraživanja naučnika sa Oksforda, ne moji.

Dalje, postoji nauka nazvana epigenetika. Njena suština je, otprilike. Ranije se smatralo da ljudska ćelija, tj DNK sadrži oko 100 000 gena. Otkriće da ih ima "samo" 25 000, dovelo je do zbunjivanja naučnika i nisu mogli da objasne toliku raznolikost ljudi sa tako "malim" brojem gena. Onda su došli do adaptacije. Ljudska vrsta se prilagodjava!
Naime, prvi čovek je bio crne puti. Kako su ljudi počeli da migriraju ka severu, crna boja kože nije više bila prednost, već mana. U okviru ljudske mogućnosti adaptacije očigledno postoji mogućnost da se boja kože adaptira uslovima okoline. Da je na genskom nivou, ne bi moglo da se obavi tako brzo. Procenjuju da su se crna i bela rasa odvojile pre oko 400 000 godina, a to je malo za promene u strukturi gena. To su epigenske promene. Gen koji je odlučujući za boju kože se "ućutka" jednim hemijskim procesom koji se zove metilacija i boja kože se promeni. Dakle, geni postavljaju jedan okvirni repertoar za naše adaptivne sposobnosti, a kakvi ćemo mi na kraju biti zavisi i od faktora okoline, u smislu adaptacije na okolinu. Ipak, to je spora adaptacija.
Postoje i primeri brze adaptacije. Npr. Kinezi ili Japanci koji odu na studije u SAD, u roku od jedne generacije prerastu svoje roditelje po visini i po težini, za oko 30%.
Dakle, to se može naslikati ovako: geni su kao milioni sijalica. Ako se upali jedna grupa sijalica dobićemo jedan tekst ili jednu grupu boja. Ako se upali druga grupa sijalica, dobićemo nešto sasvim drugo. Tako je i sa genima. Oni su aktivni ili ne, i u zavisnosti od toga - odredjene osobine će biti izražene, a druge neće.
Dakle, sva istraživanja raznih grupa naučnika, od arheologa, pa do genetičara, govore da je crna rasa prva nastala, a bela kao proizvod adaptacije.

ovo oko rasa je iskljucivo necija teorija, bez dokaza....ipak postoji ona treca rasa, a sve medju sobom imaju jos po neku razliku osim boje koze....tako da mislim da ce naucnici morati jos da porade na tome, pre donosenja ovakvih zakljucaka...
 
Што ће рећи да смо побијељели ходајући до Великог леда...
Поред мамута...
Није било пуно Сунчеве свјетлости,облаци,мећаве...
Али како онда Азијати пожутјеше?
Или је то само варијација на тему?
Јер и маса бијелаца има цинобер,окер и којекавих варијанти боје...
Мислим...
Ма рекох ја одавно да смо сви браћа и сестре...
:cool:

dobra pitanja, na koja jos niko nema odgovore, ali postalo ucestalo da se teorije prihvataju kao neoboriva istina....valjda bi trebalo ponoviti sta je teorija :lol:
 

Back
Top