Većina građana Srbije protiv hapšenja Mladića!

Da li je Mladicu mesto u zatvoru?

  • da

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

ljubce

Aktivan član
Poruka
1.205
Čak 64 odsto građana Srbije smatra da bivši komandant Vojske Republike Srpske Ratko Mladić ne treba biti uhapšen i izručen Haškom tribunalu, pokazalo je istraživanje agencije Ipsos Stretedžik puls, urađeno po narudžbi Misije OEBS i Beogradskog centra za ljudska prava.
Za hapšenje i izručenje Mladića je 25 odsto ispitanika,dok njih 11 odsto nema stav o tome.

http://www.mondo.rs/news/world/text.php?vest=155018

Sta vi mislite da li je sa ovakvom "podrskom" realno ocekivati da vlast ima smelosti da ga uhapsi?
Mozda je i Tadic u tih 64%;)
 
Ja bih ga odala odmah, samo da znam gde je :lol:
Ne kažem da mu je mesto u zatvoru ali ima obavezu da izađe na suđenje kao svaki odgovoran čovek koji stoji iza svojih postupaka. Ako nije kriv želim mu da ne bude osuđen ... bežanjem ništa neće postići.

A jer Haradinaj kriv?
a Seselj i kad se dokaze da je nevin izacice sa 90... pa sta mislis da bi mu bilo posteno sudjeno:dontunderstand:
 
A jer Haradinaj kriv?
a Seselj i kad se dokaze da je nevin izacice sa 90... pa sta mislis da bi mu bilo posteno sudjeno:dontunderstand:

Za Haradinaja kao i Orića nemam reči ... veliki propust suda i to namerni ali ako je neko već preuzeo obavezu da sa tim sudom sarađuje onda to mora da se dovede do kraja. O dvostrukim aršinima suda je trebao da misli onaj ko je izručivao a to je Koštunica ... sad nema nazad. Što su Šešelj ili Karadžić manje važni ljudi od Mladića pa da se njima sudi a njemu ne? Ako smo izručili njih onda ni ovaj nema pravo na protekciju ...

Milutinović je izašao odande, znači da može. Haradinaja i Orića jesu pustili iako su krivi ali mislim da nikoga nevinog nisu osudili ... a Šešelja ćeš gledati na proleće u Srbiji, to ti ja garantujem. Da se nije glupirao prve dve godine i pravio pauze od po par meseci da mu se sve prevede sa hrvatskog na srpski pa ono pauziranje zbog nametanja branioca i sl. ni oni sada ne bi toliko kilavili ... samo mu vraćaju za njegovo početno glupiranje, otezanje i pisanje onih knjiga protiv sudija (Haška pederčina Džefri Najs i ostalo) ali ostalo je 5 sati do kraja dokaznog postupka i to će brzo biti gotovo.
 
General Mladic je radio za sta se celi zivot skolovao i usavrsavao.
Radio je to casno i posteno.

Za zlocine njegovih podcinjenih on ne moze biti odgovoran (ipak je to bila vojska, a ne odeljenje)

Takodje, ne moze biti odgovoran za ono sto su mu naredjivali. On je samo izvrsavao, sve po zakonu, zakletvi i ustavu.

Da taj cirkus od tribunala ima imalo postenja, ja bih prvi uputio javni poziv generalu da se preda tamo.
Ovako, nemam nikakvo pravo da sudim o njmu, niti da kazem "treba" ili "ne treba".

I njegovo skrivanje i bezanje NIJE uzrok izolacije Srbije, nego samo izgovor.
Los politicki ino marketing pocetkom 90 tih je pravi uzrok svih srnja koje smo progutali i gutamo.
 
Čak 64 odsto građana Srbije smatra da bivši komandant Vojske Republike Srpske Ratko Mladić ne treba biti uhapšen i izručen Haškom tribunalu, pokazalo je istraživanje agencije Ipsos Stretedžik puls, urađeno po narudžbi Misije OEBS i Beogradskog centra za ljudska prava.
Za hapšenje i izručenje Mladića je 25 odsto ispitanika,dok njih 11 odsto nema stav o tome.

http://www.mondo.rs/news/world/text.php?vest=155018

Sta vi mislite da li je sa ovakvom "podrskom" realno ocekivati da vlast ima smelosti da ga uhapsi?
Mozda je i Tadic u tih 64%;)

25hnw3r.jpg
 
General Mladic je radio za sta se celi zivot skolovao i usavrsavao.
Radio je to casno i posteno.

Za zlocine njegovih podcinjenih on ne moze biti odgovoran (ipak je to bila vojska, a ne odeljenje)

Takodje, ne moze biti odgovoran za ono sto su mu naredjivali. On je samo izvrsavao, sve po zakonu, zakletvi i ustavu.

Da taj cirkus od tribunala ima imalo postenja, ja bih prvi uputio javni poziv generalu da se preda tamo.
Ovako, nemam nikakvo pravo da sudim o njmu, niti da kazem "treba" ili "ne treba".

I njegovo skrivanje i bezanje NIJE uzrok izolacije Srbije, nego samo izgovor.
Los politicki ino marketing pocetkom 90 tih je pravi uzrok svih srnja koje smo progutali i gutamo.

A ko može biti odgovoran za njegova naređenja da se streljaju ljudi bez sudjenja? Ko može biti odgovoran za štetu nanetu Srbima? Ko je odgovoran za njegovu izdaju Knina? Ko je odgovoran što je od vojske napravio bandu? Ko je kriv što ćuti ko pi*ka i krije se junački?

Da se razumemo, Hag je cirkus, politika prema nama je zlikovačka, sve to stoji. Ali gde je taj "general" bio da pomogne svom narodu, umesto što se krio ko poslednja pi*da.
 
Sto se mene tice glasao sam NE jer se samo srbi osudjuju.

Ako neko pocini zlocin njemu jeste mesto u zatvoru,ali sa druge strane ako izbije sukob a niko se ne osudjuje osim onih koji nekom odgovaraju da budu osudjeni,onda naravno ne.

A ko može biti odgovoran za njegova naređenja da se streljaju ljudi bez sudjenja?Ko može biti odgovoran za štetu nanetu Srbima? Ko je odgovoran za njegovu izdaju Knina? Ko je odgovoran što je od vojske napravio bandu? Ko je kriv što ćuti ko pi*ka i krije se junački?

Da se razumemo, Hag je cirkus, politika prema nama je zlikovačka, sve to stoji. Ali gde je taj "general" bio da pomogne svom narodu, umesto što se krio ko poslednja pi*da.


Kada neko uradi nesto junacki koristi se izraz-zasluzan a ne kriv.......ne moze neko biti kriv sto je junak nego zasluzan,jer je to pozitivna osobina.

Pa bio je na ratistu i pomagao kada je bilo najteze.
Da li se krije kao junak ili pichka,odluci se.
Gde si ti bio,koliko si neprijateljskih vojnika likvidirao?ti mu kazes da je pichka?pa znas li kolike komplekse time pokazujes?
 
Poslednja izmena:
Za vreme ratnih dejstava u BiH, bi je sa svojim narodom, i to u prvim redovima. Nije dozvoljavao parajedinice, iako ih je bilo..
Nije stizao sve. Njegov zastitni korpus je bio kao neka interventna vojna policija. Sve golobradi momci, koji nisu izlazili iz rovova i sa terena.

Lokalne vojnopolicijske jedinice (na nivou brigada) nisu imale snage, vremena ni ljudstva da sprecavaju paravojske i njihova divljanja.

Sam general Mladic je cupao kokarde sa uniformi paravojnika.
 
General Mladic je radio za sta se celi zivot skolovao i usavrsavao.
Radio je to casno i posteno.


Za zlocine njegovih podcinjenih on ne moze biti odgovoran (ipak je to bila vojska, a ne odeljenje)

Takodje, ne moze biti odgovoran za ono sto su mu naredjivali. On je samo izvrsavao, sve po zakonu, zakletvi i ustavu.

Da taj cirkus od tribunala ima imalo postenja, ja bih prvi uputio javni poziv generalu da se preda tamo.
Ovako, nemam nikakvo pravo da sudim o njmu, niti da kazem "treba" ili "ne treba".

I njegovo skrivanje i bezanje NIJE uzrok izolacije Srbije, nego samo izgovor.
Los politicki ino marketing pocetkom 90 tih je pravi uzrok svih srnja koje smo progutali i gutamo.

Bas zbog toga treba da se preda i odgovara pred sudom to je olicije svakog postenog oficira !! Njegovo skrivanje i nemogucnost hapsenja je pre svega nesposobnost drzave a i politicka nevoljnost iste..
 
Bas zbog toga treba da se preda i odgovara pred sudom to je olicije svakog postenog oficira !! Njegovo skrivanje i nemogucnost hapsenja je pre svega nesposobnost drzave a i politicka nevoljnost iste..


A kom to sudu? Onom Haskom cirkusu koji pusta siptare i Orica na slobodu, uprkos cvrstim dokazima divljastva nad Srbima u Srbiji????
 

Back
Top