Portret : Andjelko Trpkovic

Neznanko

Iskusan
Poruka
5.497
Danas je ostavku na mesto generalnog direktora BG-sajma podneo njegov najbolji direktor u poslednjih 3 decenije.

Decenijama posećujem taj hram trgovine, izložbe, sajma svega i svačega.
Taj objekat koji se proteže na desetunu hektara je nekad imao svoje zvezdane trenutke, kada su u njemu održavani mnogi značajni dogadjaji iz sveta muzike, sajma automobila, gradjevine, knjiga, i čuveni novogodišnji vašar, koji je umro sredinom 90-te godiine.

Sajam je imao i svoje crne dane, godine, a to je perid od 1990-2003 godine, kada je isti izgledao kao prava cigan-Mahala.
Milion tezgi van hala, kiosaka, montažnih ružnih sklepajućih objekata sa pljeskavicama, dimom i ostalim djakonijama, da su ljudi više dolazili zbog toga, no zbog sajma knjiga ili nameštaja recimo.

Kada jer sajam preuzeo gospodin ANdjelko Trpković, on je za vreme svog četvorogodišnjeg mandata od te firme napravio čudo...ko je bio u poslednje dve-tri godine zna o čemu pričam, isti danas izgleda kao i svi sajmovi u Nemačkoj, Holandiji, Švedskoj.

Uredno su popločani svi putevi, staze koji vode od hale do hale, to danas izgleda kulturno, svetski i ukusno.
E takovog čoveka ovi TUTUmraci iz SePeOa nateraše da podnese ostavku, jer bože moj nije baš dovoljno stranački obojen. Nije moguće biti pametan, uspešan, imati personaliti kakav ima gospodin Trpković, i biti stranačka krpa i poslušnik, to ne ide jedno sa drugim, ali Srbija je to rodjaci moji.
 
Jao, molim te ne budi patetican i ne tuguj za njim. Siguran sam da nece ostati bez leba i da je ostavku podneo jer je vec sredio transfer u neku drugu stranku.
Vrlo kompetentno tvrdim da firmom koja ima takve zastrasujuce prihode kao Beogradski Sajam, moze da upravlja svaki dovoljno inteligentan i vredan covek. Ne sporim da je Trpkovic bio takav, ali nemojmo jednog stranackog aparatchika dizati u zvezde sto je uspeo da vodi firmu koja se davi u novcu
 
Jao, molim te ne budi patetican i ne tuguj za njim. Siguran sam da nece ostati bez leba i da je ostavku podneo jer je vec sredio transfer u neku drugu stranku.
Vrlo kompetentno tvrdim da firmom koja ima takve zastrasujuce prihode kao Beogradski Sajam, moze da upravlja svaki dovoljno inteligentan i vredan covek. Ne sporim da je Trpkovic bio takav, ali nemojmo jednog stranackog aparatchika dizati u zvezde sto je uspeo da vodi firmu koja se davi u novcu

Ako nisi primetio, akcenat sam dao na to, što su ga naterali da da ostavku, jer nije dovoljno stranački posvećen i obojen.
Inače, što pre njega tako uspešno nisu vodili sajam neki drugi stranački kadrovi.
On je pokazao da Srbija ima dobrih kadrova, no ima loših stranaka koje teraju svoje ljude da rade za njih, a ne za državu i narod. Prosto to je rak rana srpske politike i propasti, koju svi gledam, ćutimo i mirimo se sa istom.
 
Gledao sa na vestima malopre.Redak potez,nema sta.Covek je rekao da ne misli da se bavi stranackim radom,pokazao je svoj kvalitet i otisao.Svaka cast!

Samo gledaj dal ce da vaskrsne kao funkcioner neke druge stranke ili kao uspesan biznismen ili kao direktor neke strane firme koja ce kroz neku godinu kupiti sajam :lol: a siguran sam da ce biti nesto od ta tri.

Znaci, jeste bio dobar direktor, ali realno, onakvom firmom koja nicim izazvana pravi ogroman prihod sve i da upravu cine simpanze, nije neka mudrost upravljati
 
Ako nisi primetio, akcenat sam dao na to, što su ga naterali da da ostavku, jer nije dovoljno stranački posvećen i obojen.
Inače, što pre njega tako uspešno nisu vodili sajam neki drugi stranački kadrovi.
On je pokazao da Srbija ima dobrih kadrova, no ima loših stranaka koje teraju svoje ljude da rade za njih, a ne za državu i narod. Prosto to je rak rana srpske politike i propasti, koju svi gledam, ćutimo i mirimo se sa istom.

Opet ti kazem, ne idealizuj Andzelka, zato jer kao obicni ljudi znamo samo ono sto nam je predstavljeno kao istina.
 
Samo gledaj dal ce da vaskrsne kao funkcioner neke druge stranke ili kao uspesan biznismen ili kao direktor neke strane firme koja ce kroz neku godinu kupiti sajam :lol: a siguran sam da ce biti nesto od ta tri.

Znaci, jeste bio dobar direktor, ali realno, onakvom firmom koja nicim izazvana pravi ogroman prihod sve i da upravu cine simpanze, nije neka mudrost upravljati
Slazem se sa tobom da je opsti nemoral zavladao i da je danas mnogo skepticizma u pogledu svega kod nas.Medjutim,nedavno sam se uverio i da ima i postenih ljudi na javnim funkcijama.Trpkovic mi ne izgleda kao neka lopina.Mozda i gresim a mozda i ne.
 
Ode SPO-ovac ..........


:worth:

Daleko mu lepa kuća!Čim je to aparatčik SPO-a,ne sumnjam da je ne Sajmu sebi obezbedio avione i kamione.Sreća je što pokradeno ne može da se nosi u grob.:pop2:

:worth:

Slazem se sa tobom da je opsti nemoral zavladao i da je danas mnogo skepticizma u pogledu svega kod nas.Medjutim,nedavno sam se uverio i da ima i postenih ljudi na javnim funkcijama.Trpkovic mi ne izgleda kao neka lopina.Mozda i gresim a mozda i ne.

Gresis, a cuce se vec.:neutral:
 

Back
Top