Da li ste se osigurali?

BettyBlue

Aktivan član
Poruka
1.482
Pitanjce za diskutante iz Srbije i okoline : ) Da li ste osigurali stan, kuću? Htela bih da čujem iskustva, npr. nakon osiguranja vam geknuo tv, da li kupljen novi, kako je teklo sa isplatom, koja osiguravajuća kuša je u pitanju? Hvala unapred.

Samo me zanima, mog istraživanja radi, stav većine po pitanju osiguranja. Dakle, da li imate osiguran stan, život, auto (kasko)... Ako imate, zašto imate, a ako nemate - zašto nemate. Hvala beskrajno na saradnji i mišljenjima.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Naravno da sam osiguran i to ne u ovim našim kojekakvim firmama.
Uzeo sam GRAWE osiguranje, reklamiraju se na TV a i lepa im je upravna zgrada pa me je to privuklo.
Međutim, potpuno sam razočaran u njihovo poslovanje i odnos prema klijentima
I nikako ne bih mogao da ih preporučim
Eto, drago mi je ako nekom koristi ova informacija
 
...mislim da nije baš tako....proverite....
...doduše nekad je bilo drugačije, ako si osigurao stan ili kuću, samo je
objekat osiguran od poplave, požara i td., a pokućstvo se osiguravalo
posebno, kao i recimo staka i staklene površine u kući...nekad se to
fino naplaćivalo...
...znam da su kod nas uglavnom oni koji razmišljaju o budućnosti svoje
dece, a i sebe i svog života, to uradili preko Swis osiguranja i da su baš
zadovoljni....čini mi se da se plaća nešto do 200-400e...na godišnjem
nivou..sve zavisi šta želite...
 
...mislim da nije baš tako....proverite....
...doduše nekad je bilo drugačije, ako si osigurao stan ili kuću, samo je
objekat osiguran od poplave, požara i td., a pokućstvo se osiguravalo
posebno, kao i recimo staka i staklene površine u kući...nekad se to
fino naplaćivalo...
...znam da su kod nas uglavnom oni koji razmišljaju o budućnosti svoje
dece, a i sebe i svog života, to uradili preko Swis osiguranja i da su baš
zadovoljni....čini mi se da se plaća nešto do 200-400e...na godišnjem
nivou..sve zavisi šta želite...

Plaćam mesečno i ako se nešto ne daj Bože desi tipa: poplava u stanu, pokvari se tv... da znam da je to sve pokriveno osiguranjem. To je najbolje.
 
Posto smo uzeli stan na kredit morali smo da ga osiguramo i to kod Dunava..godisnje placamo oko 80eura, sad smo mi osigurali stvari u stanu, dodje covek pogleda, proceni koja je vrednost stvari tipa 1.000.000 i na to placas mesecno osiguranje i ono sto je moj muz insistirao jeste da smo osigurali svu tehniku od kvara, i to isto navedes i oni ti kazu koliko se placa. Kad ti crkne neki deo recimo na tv odneses racun kod njih i oni ti to refundiraju ( cula od komsike pa se zato odlucila..) Osigurala se i zivotno kod njih 1000 mesecno i to je to..
 
Posto smo uzeli stan na kredit morali smo da ga osiguramo i to kod Dunava..godisnje placamo oko 80eura, sad smo mi osigurali stvari u stanu, dodje covek pogleda, proceni koja je vrednost stvari tipa 1.000.000 i na to placas mesecno osiguranje i ono sto je moj muz insistirao jeste da smo osigurali svu tehniku od kvara, i to isto navedes i oni ti kazu koliko se placa. Kad ti crkne neki deo recimo na tv odneses racun kod njih i oni ti to refundiraju ( cula od komsike pa se zato odlucila..) Osigurala se i zivotno kod njih 1000 mesecno i to je to..

Hvala. Kako to ide sa životnim? Plaćaš mesečno 1000 dinara na koliko godina i šta kada prođe taj period na koji ste se dogovorili?
 
Hvala. Kako to ide sa životnim? Plaćaš mesečno 1000 dinara na koliko godina i šta kada prođe taj period na koji ste se dogovorili?

Животно осигурање се закључује на период од 10 до 25 година. Морате имати најмање 14 а највише 65 година, што значи да период осигурања мора бити завршен до 75 година живота. Морате бити здрави, или ако болујете од нечега, да здравствени картон приложите као документацију.

А када прође период осигурања, добијате своту новца, у зависности од премије коју сте уплаћивали, увећану за добит, која опет зависи од компаније до компаније. Она се креће од 17 до 70%, у зависности од година осигурања.

По животном осигурању, компанија број 1 у Србији је Wiener Stadtische осигурање.
 
Pitanjce za diskutante iz Srbije i okoline : ) Da li ste osigurali stan, kuću? Htela bih da čujem iskustva, npr. nakon osiguranja vam geknuo tv, da li kupljen novi, kako je teklo sa isplatom, koja osiguravajuća kuša je u pitanju? Hvala unapred.

Осигурање Wiener Stadtische у Србији нуди повољне услове за осигурање станова и кућа. Имају разне продукте, ја сам осигуран код њих по мозаику.
 
Šta to znači po mozaiku?
Kažu da je Grawe pouzdan, poslovan i da ulaže u nekretnine u Srbiji.

То значи да сам осигурао стан и ствари у домаћинству по понуди коју у Wieneru зову мозаик, а то је заправо комбиновано осигурање имовине и чланова домаћинства.

За Grawe не знам, али знам да Wiener улаже у инфраструктуру у Србији, улаже у сигурне инвестиције и да је реосигуран код Лојда.
 
То значи да сам осигурао стан и ствари у домаћинству по понуди коју у Wieneru зову мозаик, а то је заправо комбиновано осигурање имовине и чланова домаћинства.

За Grawe не знам, али знам да Wiener улаже у инфраструктуру у Србији, улаже у сигурне инвестиције и да је реосигуран код Лојда.

Koliko znam, isto važi i za Grawe. A kako funkcioniše mozaik?
 
Teme na forumu su kao muzika u kafiću. S tim što u našem kafiću svako ima pravo da bira i pušta muziku. Bude malo ovoga malo onoga, tehno, pop, metal, rep. Nekad bluz, nekad dance. Ali, šta raditi kad neko dođe, pa, nemajući osećaja za ostale goste u kafiću, počne da smara svojom muzikom ? Pa kad počne da se ponavlja, po sto puta, jedno te isto ?
 
vd:
Teme na forumu su kao muzika u kafiću. S tim što u našem kafiću svako ima pravo da bira i pušta muziku. Bude malo ovoga malo onoga, tehno, pop, metal, rep. Nekad bluz, nekad dance. Ali, šta raditi kad neko dođe, pa, nemajući osećaja za ostale goste u kafiću, počne da smara svojom muzikom ? Pa kad počne da se ponavlja, po sto puta, jedno te isto ?

Nije li to suština foruma, da svako sluša šta želi...
 
Bez želje da se išta i iko reklamira. Otuda sma namerno odabrala ovaj podforum očekujući ovde ozbiljne porodične ljude. Odnosno ljude koji znaju da razluče zezanje od ozbiljnosti. Samo me zanima, mog istraživanja radi, stav većine po pitanju osiguranja. Dakle, da li imate osiguran stan, život, auto (kasko)... Ako imate, zašto imate, a ako nemate - zašto nemate. Hvala beskrajno na saradnji i mišljenjima.
 
Mislim da još uvek ljudi u našoj zemlji nemaju svest o tome šta znači osiguranje, jer uvek imamo teoriju ''pu, neću da baksuziram'' ili ''ma neće to meni da se desi'' - šta god da je u pitanju.
Mada, kad malo bolje pogledamo, novac koji treba svakog meseca odvojiti za to nije baš zanemarljiv, pa neki ljudi i što bi hteli - nemaju mogućnosti.

Ja imam životno osiguranje ...
 
auto - obicno osiguranje..za ovaj koji vozim ne isplati se kasko..kasko za onaj sledeci koji cu da nabavim..
zivot - imam dva osiguranja..korisnik jednog je moj ex muz, a drugog moje dete..
moj ex m isto je zivotno osiguran..ja sam korisnik njegovog..(pa ko bude izdrzljiviji ;))
godisnja rata po osiguranju je 960eu.
 
Poslednja izmena:

Back
Top