testosteron kod zene i vitamin E

kokonat

Početnik
Poruka
34
uradila sam hormonsku analizu i rezultati su pokazali da mi je nivo testosterona vrlo visok. nivo estradiola je nizi a ostalo je u redu (progesteron, prolaktin, FSH, LH). vec duze vreme mi opada kosa i utvrdili su da imam policisticne jajnike. na osnovu svega toga ginekolog mi je rekla da ne pijem vise kontraceptivne tablete (a pila sam ih 5 meseci unazad) i preporucila da pijem vitamin E, za koji kaze da ce regulisati moje hormone relativno brzo. takodje je preporucila kalifornija fitnes tablete tog E vitamina. u apoteci su rekli da je to glupost i da je to sve isto, da hoce samo da uzmu pare ti iz kalifornija fitnes-a.
moje pitanje je: da li bilo koji vitamin E ima takvo dejstvo na hormone, ili taj iz kalifornija fitnes-a ima bolji efekat (kao sto je dr. rekla)? i ako bi neko mogao da pretpostavi- zasto je odlucila da mi ne daje oralne kontraceptivne tablete? (da li ta odluka ima veze sa tim sto mi je nivo secera u krvi 5.8, a nisam debela, i ne jedem slatko previse?)
ako je potrebno, bicu preciznija.
 
Vitamin E ima potvrdjeno delovanje kao sto Vam je receno.Medjutim , veliki broj lekara radi u dilu da CF koji predstavljaju najvecu organizovanu bandu kriminalaca na svetu.Da si pokazala odlucnost da kupis CF vit E, 90% bi ti lekar dao 'koristan broj telefona' ili ga cak izvadio iz fijoke.
Uzmite bilo koji preparat vitamina E gde pro dosi ima 200mg alfa tokoferol acetata i to je to. 1-2 ovakve doze dnevno bi trebalo da za mesec dana popravi stanje.
Inace, postoje 4 tokoferol-acetata (alfa, beta gama i delta)Najjacu fiziolosku aktivnost ima alfa a najjacu antioksidativnu delta tokoferol.Znaci, kako raste 'oznaka' opada fiziolosko delovanje a raste antioksidativno.Zato se delta tokoferol kombinuje u lekovima sa vitaminom A koji lako oksidise u organizmu i smanjuje mu se delovanje.
Srdacan pozdrav.
 
Sant-E-gal je odličan preparat koji radi Galenika a.d.. Jeftin preparat, a odličan....
E, prijateljice, oralne kontraceptive nesmete unositi zato što će te prestankom unošenja istih sintezu steroida okrenuti ka sintezi progesterona, a ne testosterona, što je sada bio slučaj, pošto ste unosili kontraceptive, koji su vam ofrlja prepisani...Usled toga došlo je i do povećanja glikemije i pojave policističkih jajnika...
MORATE SMJESTA prekinuti korišćenje kontraceptiva za vremenski period ne kraći od 6 mjeseci, a onda ponovo uraditi čitav hormonski status, i videti da li je poremećaj nastao uslijed kontraceptiva ili ne. Ovako nemože se izvesti zaključak...
dipl.ph.spec.
 
analiticar:
E, prijateljice, oralne kontraceptive nesmete unositi zato što će te prestankom unošenja istih sintezu steroida okrenuti ka sintezi progesterona, a ne testosterona, što je sada bio slučaj, pošto ste unosili kontraceptive, koji su vam ofrlja prepisani...Usled toga došlo je i do povećanja glikemije i pojave policističkih jajnika...
MORATE SMJESTA prekinuti korišćenje kontraceptiva za vremenski period ne kraći od 6 mjeseci, a onda ponovo uraditi čitav hormonski status, i videti da li je poremećaj nastao uslijed kontraceptiva ili ne. Ovako nemože se izvesti zaključak...
dipl.ph.spec.

kada su mi pre pet, sest meseci prepisali tablete, trazili su samo analizu krvi i urina. tada je isto kao i sada nivo secera bio 5,8 ali (tadasnja) doktorka nije nista rekla na to. policisticni jajnici su mi utvrdjeni pre nego sto sam pocela da pijem tablete.
tada mi doktorka nije spomenula da treba da radim analizu hormona, iako sam govorila da mi kosa opada.
takodje, na dermatologiji su mi rekli da te tablete (koje sam pila, jeanine) imaju dobar efekat na kozu i kosu jer smanjuju delovanje androgena.
moje pitanje o prekidu uzimanja ovih tableta je podstaknuto reakcijom doktorke, koja mi je naglasila da je nivo secera visi. ili je razlog za njenu odluku nesto drugo?
 
kokonat:
analiticar:
E, prijateljice, oralne kontraceptive nesmete unositi zato što će te prestankom unošenja istih sintezu steroida okrenuti ka sintezi progesterona, a ne testosterona, što je sada bio slučaj, pošto ste unosili kontraceptive, koji su vam ofrlja prepisani...Usled toga došlo je i do povećanja glikemije i pojave policističkih jajnika...
MORATE SMJESTA prekinuti korišćenje kontraceptiva za vremenski period ne kraći od 6 mjeseci, a onda ponovo uraditi čitav hormonski status, i videti da li je poremećaj nastao uslijed kontraceptiva ili ne. Ovako nemože se izvesti zaključak...
dipl.ph.spec.


kada su mi pre pet, sest meseci prepisali tablete, trazili su samo analizu krvi i urina. tada je isto kao i sada nivo secera bio 5,8 ali (tadasnja) doktorka nije nista rekla na to. policisticni jajnici su mi utvrdjeni pre nego sto sam pocela da pijem tablete.
tada mi doktorka nije spomenula da treba da radim analizu hormona, iako sam govorila da mi kosa opada.
takodje, na dermatologiji su mi rekli da te tablete (koje sam pila, jeanine) imaju dobar efekat na kozu i kosu jer smanjuju delovanje androgena.
moje pitanje o prekidu uzimanja ovih tableta je podstaknuto reakcijom doktorke, koja mi je naglasila da je nivo secera visi. ili je razlog za njenu odluku nesto drugo?

Opadanje kose JESTE posledica djelovanja hormona (muškarci imaju ređu kosu to jest ćelave zbog androgena). Ovulacija (pa i pojava cista) uslovljeno je estrogenom, koji se nalazi u kontraceptivnim tabletama..
E, sada pitanje je da li ste Vi imali povišen nivo testosterona i prije uzimanja ovih kontraceptiva, ili je to posledica uzimanja istih, jedino možete utvrditi na taj način što će te izvesno vrijeme prestati da uzimate kontraceptive, pa ONDA uraditi hormonski status...
A to će Vam propisati endrokrinolog, koga obavezno morate posetiti (bilo u privatnoj ili državnoj zdravstvenoj ustanovi)
Iskreni pozdrav, dipl.ph spec.
 
I ja imam slican problem... :dash:
ali lekari u mom gradu su "strasni" pa trazim savet po forumima...
elem...
koristila sam dianu 35 zbog akni lica jedno godinu i po... po receptu ginekologa, ali naravno bez ikakvih analiza...cisto me covek pitao imam li neku bolest, jel neko bolovao od ovog i onog itd...
kad sam prestala da uzimam dianu, pocela je kosa da mi opada i posle 6 meseci mi je izostala menstruacija-utvrdjena cista na jajniku-mesovite gradje(sta god to znacilo, precizna objasnjenja nisam dobila) ... pa mi je opet prepisana diana35 na tri meseca... kosa mi se u tom periodu potpuno oporavila i cista se smanjila...pa sam opet po savetu lekara prestala da pijem kontraceptiv... E SAD, OPET NAKON 6-7 MESECI KOSA MI KATASTROFALNO OPADA, otisla sam kod lekara opste prakse ispricala sve ovo...te mi je ona dala da uradim analize...ono standardno-gvozdje, hemoglobin, hormone stitne zlezde itd...sve je bilo u savrsenom redu...ali sam ja insistirala uput za endokrinologa, ne bi li mi ona dala uput za analizu reproduktivnih hormona... naravno i tamo sam naisla na jos jednu isfrustriranu doktoricu koja mi je rekla da su mi hormoni SIGURNO U REDU JER SU MI MENSTRUACIJE SAD UREDNE U ZADNJIH GODINU DANA!!:dash: Na jedvite jade je namolim da mi da bar uput za analizu testosterona i... vala ...bejah u pravu... Nalaz sam veceras pokupila i on iznosi 3.77 a vrednosti pisu od 0.5-2.9!!!
Ja sad vise ne znam ni kod kog lekara da odem, ni sta da pijem,ni koje analize da radim ZNAM SAMO DA DIANU 35 VISE NIKAD NECU UZIMATI... Zanima me da li vitamin E mogu da uzmem na svoju ruku, pa da kroz mesec dana privatno opet proverim hormone...jer ionako pre nove godine nema sanse da opet uspem da zakazem termin kod endokrinologa... AKO IMATE NEKI SAVET, BILA BI VAM ZAHVALNA DO NEBA :worth:
izvinjavam se na ovako obimnom post-u :roll:
 
I ja imam slican problem... :dash:
ali lekari u mom gradu su "strasni" pa trazim savet po forumima...
elem...
koristila sam dianu 35 zbog akni lica jedno godinu i po... po receptu ginekologa, ali naravno bez ikakvih analiza...cisto me covek pitao imam li neku bolest, jel neko bolovao od ovog i onog itd...
kad sam prestala da uzimam dianu, pocela je kosa da mi opada i posle 6 meseci mi je izostala menstruacija-utvrdjena cista na jajniku-mesovite gradje(sta god to znacilo, precizna objasnjenja nisam dobila) ... pa mi je opet prepisana diana35 na tri meseca... kosa mi se u tom periodu potpuno oporavila i cista se smanjila...pa sam opet po savetu lekara prestala da pijem kontraceptiv... E SAD, OPET NAKON 6-7 MESECI KOSA MI KATASTROFALNO OPADA, otisla sam kod lekara opste prakse ispricala sve ovo...te mi je ona dala da uradim analize...ono standardno-gvozdje, hemoglobin, hormone stitne zlezde itd...sve je bilo u savrsenom redu...ali sam ja insistirala uput za endokrinologa, ne bi li mi ona dala uput za analizu reproduktivnih hormona... naravno i tamo sam naisla na jos jednu isfrustriranu doktoricu koja mi je rekla da su mi hormoni SIGURNO U REDU JER SU MI MENSTRUACIJE SAD UREDNE U ZADNJIH GODINU DANA!!:dash: Na jedvite jade je namolim da mi da bar uput za analizu testosterona i... vala ...bejah u pravu... Nalaz sam veceras pokupila i on iznosi 3.77 a vrednosti pisu od 0.5-2.9!!!
Ja sad vise ne znam ni kod kog lekara da odem, ni sta da pijem,ni koje analize da radim ZNAM SAMO DA DIANU 35 VISE NIKAD NECU UZIMATI... Zanima me da li vitamin E mogu da uzmem na svoju ruku, pa da kroz mesec dana privatno opet proverim hormone...jer ionako pre nove godine nema sanse da opet uspem da zakazem termin kod endokrinologa... AKO IMATE NEKI SAVET, BILA BI VAM ZAHVALNA DO NEBA :worth:
izvinjavam se na ovako obimnom post-u :roll:

Витамни Е можеш да пијеш самостално, без икаквих проблема и без дилеме да ли ће ти направити неки проблем у оорганизму. Наравно, не претеруј јер сваки витамин колико год да је користан у вишку уме да штети.
Од повишених вредности тестостерона коса опада итекако.
Промени доктора, то ти је мој савет.
Та циста на јајнику мора некако да се прати, надбубрежна жлезда такође...ендокринолог и гинеколог у комбинацији ти требају. ;)
 
Evo i ja imam slican problem,oko 4 meseca mi je katastrofa opadala kosa (mada mi se cini da od kada sam pocela da idem po lekarima da je pocela jos vise). Ja sam uradila analizu skoro svih hormona,isla sam kod vise dermatologa i endokrinologa. Meni su hormoni uglavnom ok,neki su blize gornjoj granici, a androstendion je bas na granici 3,5. E sad, jedni si mi rekli da uzimam diane 35 3 meseca,a drugi da ne treba. Ja sam bila ocajna i zamisljala sam da cu ostati bes kose koliko mi je opadala tako da sam pila diane mesec dana. Kosa je sada prestala da mi opada ( nije ni sada idealno,i dalje opada,ali ni priblizno kako je bilo). Sada sam u dilemi da li da ih pijem jos 2 meseca ili da prestanem posto ne verujem da su mogle tako brzo da deluju pa mislim da to i nije bio razlog, ali ne znam jel smem da prekinem? Inace plasim se da se od njih ne ugojim i da ne poremetim nesto u organizmu. Cula sam i da caj od zalfije regulise hormone,ali nisam probala. Sto se tice lekara,ni oni ne znaju uvek sve,ali meni je najbolji endokrinolog u dr.subotica.
 
I mene muče slični problemi.

Nakon dijagnostifikovanog PCOS-a i na preporuku lekara nekoliko godina koristila sam kontracepcijske pilule. Međutim, kako su mi u međuvremenu porasle vrednosti holesterola i triglicerida i ona sada iznose

UH: 5.08 // 0.8 - 5.2, riz: 5.2-6.2;
HDL: 1.1 // do 2.85;
LDL: 2.86 // 0-4.9;
TRG: 2.46 // <1.7, riz: 1.7-2.28

odlučila sam da samoinicijativno prekinem terapiju, iako lekar tvrdi da nemam zbog čega da brinem. Inače, imam i insulinsku rezistenciju za koju ne pijem nikakve lekove.

Koliko su moji rezultati načelno loši i šta od analiza mogu da uradim kako bih procenila rizik od tromboze?

Godina 30, nepušač, prekomerna TT, ne bavim se dovoljno fizičkom aktivnošću, koliko mi je poznato u porodici niko nije imao trombozu.

Zainteresovah se i za vitamin E, koji bi trebalo da preventivno deluje i na stvaranje tromba, ali me je zbunilo to što u uputstvu za Galenikin Sant-E-Gal stoji da sa istim treba biti pažljiv u slučaju osoba sklonih tromboembolijama, što kod mene izaziva nedoumice.

Da li neko može da da neko pojašnjenje.

Hvala!
 
Hmmm, da li to sad znači, kako je to predstavio lab_man, da su oralni kontraceptivi generalno loši po ženu i da uvek izazivaju probleme sa hormonima??? Ja ih od nedavno uzimam (od pre 3 meseca), i zadovoljna sam njima. Ove moje pilule imaju veoma nisku dozu hormona (Novynette, sastav: ethinyloestradiol 0.02 mg, desogestrel 0.15 mg). Ali me brinu posledice koje ovde navodite: opadanje kose, povećan nivo testosterona itd. posle prestanka uzimanja pilula.
 
javljam se jer imam slične probleme
kosa mi INTEZIVNO opada već skoro 11 mjeseci. potrazila sam pomoć od dermatologa. koristila sampon Plantur 39 i losinom monoksidil već 5 mjeseci ali nema rezultata.
prije posjete dermatologu uradila sam hormone tada mi je testosteron bio na gornjoj granici oko 2,7 ...dr mi je rekla da je to u normali...ali ja mislim da to ima veze sa opadanjem kose.
Znacilo bi mi da cujem tudja iskustva, ne zna, sta da radim, ali nesto moram jer kosa mi nestaje:sad2:

Hvala
 
i mene muce slicni problemi, naime kosa mi intezivno opada već 11 mjeseci. bila sam kod dermatologa koristila plantur39_sampon 5 mjeseci i losion monoksidil 5% ali nije bilo poboljsanja. prije dermatologa uradila sam sve hormone i nivo testosterona mi je bio 2,7 gotovo na grnjoj granici.
Gr mi je rekla da je to uredu međutim ja mislim da mi od toga opada kosa, dal to ima neke veze, kako se regulise taj hormon ?
pomozite
 
javljam se jer imam slične probleme
kosa mi INTEZIVNO opada već skoro 11 mjeseci. potrazila sam pomoć od dermatologa. koristila sampon Plantur 39 i losinom monoksidil već 5 mjeseci ali nema rezultata.
prije posjete dermatologu uradila sam hormone tada mi je testosteron bio na gornjoj granici oko 2,7 ...dr mi je rekla da je to u normali...ali ja mislim da to ima veze sa opadanjem kose.
Znacilo bi mi da cujem tudja iskustva, ne zna, sta da radim, ali nesto moram jer kosa mi nestaje:sad2:

Hvala
Да ли си урадила крвну слику, гвожђе, еритроците, хемоглобин?
Тестостерон на горњој граници јесте алармантан.
Јеси ли била на ултра звуку јајника?
 
Lecim se vec duzi niz godina od hormonskog poremacaja i do sada mi doktori nisu davali nikakvih lekova cem cicloproginovu za regulisanja menstrualnog ciklusa . Kisa mi opada a imam pojacanu maljavost na grudima i licu problem su policisticni jajnici. Moja doktorka nezeli da mi prepisuje lekove jer kaze da je najbolje da se organizam sam izbori sa hormonima. Citala sam vas sajt pa bih da pitam za vitamin E dali bi smela na svoju ruku sama da ga pijem i kojok kolicinii dali to ima neke veze sa penicilinom jer sam alergicna????
Hvala unapred ...
 
Молим Вас да ми одговорите и светом помогнете како да се понашам и шта да радим. Код гинеколога сам била због промена у предменструалном циклусу који траје све дуже а манифестује се умором, боловима, натеченошћу и нервозом. Доктор ми је дао да извадим резулате анализе хормона пошто сам 1972.годиште. У анализи се показало да је ниво тестостерона 0,78. Приметила сам промене на кожи тј. свраб и пецкање, повећање телесне масе и опадање косе. Да ли је ниво тестостерона узрок промена и како да смањим тај ниво.

Унапред захвална.
 
Молим Вас да ми одговорите и светом помогнете како да се понашам и шта да радим. Код гинеколога сам била због промена у предменструалном циклусу који траје све дуже а манифестује се умором, боловима, натеченошћу и нервозом. Доктор ми је дао да извадим резулате анализе хормона пошто сам 1972.годиште. У анализи се показало да је ниво тестостерона 0,78. Приметила сам промене на кожи тј. свраб и пецкање, повећање телесне масе и опадање косе. Да ли је ниво тестостерона узрок промена и како да смањим тај ниво.

Унапред захвална.
 
imam pitanje u vezi vitamina e
ima li bilo kakve razlike izmedju sant e galen i tocopherol
oba su od istog prizvodjaca , galenike, samo sto se jedne zvacu a druge ne , mislim i da su ove tocopherol pise na njima 10mg a te sent e galen na njima pise nesto 150mg ???
inetresuje me dali ima neke veze koje cu koristiti
 
potreban mi je savet..pre skoro 6 meseci sam bila zatrudnela i sticem stresnih okolnosti plod je izumreo u meni i dakle bila je neophodna intervencija (abortus) kako bi se sprecila krvarenja. Dobila sam prvu menstruaciju posle mesec dana, kao sto je i trebalo i tako i naredne 2 menstruacije i normalna su mi krvarenja. Medjutim primetila sam u poslednjih 2 meseca kako se nesto desava. Pojavile su mi se bubuljice, sa kojima nikad nisam imala problema, oseca mi se znoj malo vise kao na muski i dlake su pocele da mi tamne, ne mnogo ali toliko da mogu ja da primetim i pred menstruaciju su mi se obicno povecavale grudi, a sad se to vise ne desava. Jos za kraj, cak mi je libido smanjen. Znam da bi trebalo da idem kod ginekologa i endokrinologa, ali unapred pitam da li neko bi mozda mogao da me uputi u citavu situaciju, zasto se desava sve ovo.
Hvala unapred
 

Back
Top