testosteron kod zene i vitamin E

uradila sam hormonsku analizu i rezultati su pokazali da mi je nivo testosterona vrlo visok.

Oce hormonalni balans da se poremeti od nepravilne ishrane. Znam za jednu devojku sto je skocila da se bije sa muskarcima kada su se oni medjusobno dokacili. Skocila i obesila se jednom na ledja i ko zivotinja mu visila na ledjima. Jedna druga, sa foruma ni manje ni vise, hvalila se da sama, golim rukama obara vepra. Hormoni su cudo.
 
Tacno tako. Kao kog vegana na primer, koj svesno izbacuju odredjene namirnice iz ishrane.

Svi neophodni nutritijenti za normalno funkcionisanje organizma se nalaze u hrani biljnog porekla. Ljudi se oslobadjaju najtezih bolesti prelaskom na biljni rezim ishrane, dobijaju najteze bolesti hraneci se teskom hranom za koju je priroda programirala predatore, a ne biljojede. Covek je po konstituciji biljojed, danas to znaju svi.

 
Poslednja izmena:
Evo slučajno dođoh do jednog linka koji govori o opasnostima vezanim za upotrebu hormonskih preparata:
http://www.alo.rs/vesti/svet/kontraceptiv-ubio-cetiri-zene/10080

Koliko je meni poznato, kosa ne opada zbog viška Testosterona već je krivac u stvari njegov redukovani oblik Dihidrotestosteron (DHT), koji i nama muškarcima pravi teške jade.
Zašto i vi ne bi ste pokušali da problem rešite prirodnim putem.
Biljku Epilobium angustifolium - originalni Ruski čaj možete danas naći i kod nas putem interneta. Ona ima izvanredna antiandrogena svojstva + izvanredan antioksidant (jači od E vitamina) + antiiritantno deluje na kožu + antiinflamatorno dejstvo + adstringentno dejstvo (protiv nastanka bora) i td i td.
Oenotein B - glavni sastojak ove biljke je jači antioksidans od E vitamina, a deluje kao snažan 5 alfa inhibitor - sprečava nastanak DHT-a (Maljavost, opadanje kose, akne,)
Uz to vam sigurno neće naneti nikakvu štetu organizmu.
 
Postovani,
I ja imam problem sa testosteronom, koji u mom slucaju iznosi 77.8. Nisu mi prepisali nikakvu terapiju, jer je kod mene kontracepcija kontraindikovana, zbog toga sto u porodici imamo slucajeve mozdanih udara, pa moj ginekolog ne predlaze koriscenje istih. Trebalo je da uradim analize kortizola i jos nekih hormona nadbubrezne zlezde, ali trenutno nisam u mogucnosti , jer sam u inostranstvu i zadrzacu se ovde neko vreme. Pocela sam da pijem Galenikin alpha tocopherol od 10mg, ali sada citam da bi trebalo da povecam dozu. Videla sam da ima da se kupi vitamin E (alpha tocopherol) od 350mg. Norveska proizvodnja je u pitanju. Pa me interesuje da li je dobro da pocnem to da koristim i koliko bi dnevno trebalo da pijem? Koliko meseci? Da li je moguce predoziranje vitaminom E, ako preteram? I da li mozda imate jos neki savet sta bih mogla da koristim, ovako na svoju ruku? Inace, imam problem sa opadanjem kose i aknama. Pretpostavljam da je problem nastao zbog povisenog testosterona. Hvala na odgovoru! Pozdrav
 
Only free Tst is converted to dihydrotestosterone (DHT), by the enzyme 5-alpha reductase type 2 isoenzyme present in the outer root sheath of the hair follicles.[4,5] This isoenzyme predominates in the testes, prostate, and the hair follicles of beard and genital hair DHT causes terminalisation of the vellus hair and prolongs the anagen phase resulting in longer thicker hairs. IH with normal androgen levels is postulated to result from exaggerated peripheral 5-alpha reductase activity, androgen receptor polymorphisms, or altered androgen metabolism."

Evo naučne potvrde da Dihidrotestosteron, (a ne Testosteron) izaziva Hirzutizam i PCOS.

Još jasnije se vidi kod primene terapija:

"Spironolactone (SPA) is an androgen blocker and competes with DHT for binding to the androgen receptor. SPA also has variable progestational activity and decreases production of ovarian androgens. SPA has an inhibitory effect on 5 alpha-reductase activity (5-RA) and competes with androgens for binding to SHBG"

Terapija se bazira na tome da SPA (lek) dopre do androgenih receptora folikula dlake - pre Dihidrotestosterona.
Ako pak DHT dođe u kontakt sa folikulom, imaćete pravu mušku dlaku, debelu, crnu i dugu, umesto nežne tanke i jedva primetne ženske dlačice.

Dalje sledi:
"Finasteride, a 5-alpha reductase inhibtor has been found to be effective in the treatment of IH.[22] Finasteride primarily inhibits type 2 5-RA activity. A 5-RA inhibitor still in clinical testing is dutasteride (GI198745, GlaxoWellcome Co., Research Triangle Park, NC), a “dual” type 1 and type 2 5-RA inhibitor. It is predicted that this drug will be more potent than finasteride. This compound effectively inhibits DHT production by 99% approximately 24 h after oral administration."

Korišćenje lekova za BHP u borbi protiv Hirzutizma potvrđuje teoriju da je DHT osnovni uzročnik ovih androgeno uslovljenim ženskim poremećajima hormonske ravnoteže. Zna se da se gore navedeni lekovi koriste za snižavanje koncentracije DHT a kod problema sa prostatom. Sintetički alfa 5 inhibitori.

Prema tome, nije Testosteron glavni krivac za androgeni suficit i poremećaje koje generiše. Dihidrotestosteron je po meni jako problematičniji (alopecija, hirzutizam, akne, PCOS).
Uzimanjem prirodnih alfa 5 inhibitora, organizmu sigurno nećete naneti nikakvu štetu, a o efektima možemo da diskutujemo.
 

Back
Top