Još jedan grad Crnogorcima, od uvođenja višestranačja nije bio!

D U K Lj A N I N

Ističe se
Poruka
2.960
Koalicija Demokratske partije socijalista DPS i Socijaldemokratske partije SDP je na lokalnim izborima koji su danas održani u Mojkovcu, ubjedljivo pobijedila.

Prema prvim nezvaničnim rezultatima ta koalicija bi trebalo da u mojkovačkom parlamentu, od 31, zauzme 18 ili 19 mandata. Socijalistička narodna partija SNP bi, prema sadašnjim procjenama trebalo da u lokalnoj Skupštini bude zastupljena sa 12 ili 13 odbornika, javio je Javni servis RTCG.

Ostali učesnici - "Nezavisna lista" i grupa građana "Mojkovački lavovi" nijesu uspjeli da pređu izborni cenzus.

Podsjećamo da su izbore u Mojkovcu bojkotovali Nova srpska demokratija NOVA, Pokret za promjene PzP, Narodna stranka NS i Demokratska srpska stranka DSS ali je i pored toga odziv građana bio veoma visok.

Prema podacima iz štaba vladajuće koalicije, pravo glasa iskoristilo je oko 70 odsto Mojkovčana.
 
h040.gif
h040.gif
h040.gif
 
Svi ljudi koji žive u Crnoj Gori su meni Crnogorci. Ja se delimično smatram Crnogorcem, jer mi je porodica poreklom odatle.

To što je Mile definisao Crnogorstvo po svojoj nekoj meri i funkciji ne znači da se potiru vekovi prirodne identifikacije.

Svi su danas definisali Crnogorstvo po nekoj svojoj mjeri, neko smatra da smo posebna nacija, neko da smo Srbi, a neko da smo s Marsa pali.

Ja sam za prvu varijantu, mada ko zna, mozda mi i jesmo Srbi, ali sigurno ne mozemo biti veci Srbi od onih koji zive u Srbiji, kao sto to poneki prolongiraju.
 
У СНП седе продане душе, да су они бојкотовали локални избори не би имали никаквог смисла и свако хваљење ДПС-а победом би било бесмислено.
Но, народ их и даље гласа, а они су ништа друго до лоша копија ДПС-а.
Није их џабе Момо Булатовић напустио...
 
Ok, ispravka. Svi ljudi koji žive u Crnoj Gori i koji su porodičnim, duhovnim ili jednostavno materijalnim faktorima vezani za taj prostor su Crnogorci.
Zadovoljan?

ma, pisi ti sta mislis. tako je najbolje.

ja imam vamiliju dole, oduvek i sve mi je poznato, pa mi dodjes nekako politicki dnevno korektan. svako navija za nesto

i upravo mi je rodjaka iz budve operisana na vma. pa je pitaj sta je
 
Svi su danas definisali Crnogorstvo po nekoj svojoj mjeri, neko smatra da smo posebna nacija, neko da smo Srbi, a neko da smo s Marsa pali.

Ja sam za prvu varijantu, mada ko zna, mozda mi i jesmo Srbi, ali sigurno ne mozemo biti veci Srbi od onih koji zive u Srbiji, kao sto to poneki prolongiraju.
Pa po standardima po kojima su ostali južnoslovenski narodi dobili nacionalnost, možete i vi. To međutim ne znači da su kriterijumi koji razgraničavaju narode validni.

Narodi koji isti jezik nazivaju drugačijim imenima imaju ozbiljnu krizu identiteta, no o tome nekom drugom prilikom.

а каке су шансе да сазнамо колика је излазност била?

Evo piše gore, samo što sam ja prevideo. Doduše, nisu zvanični podaci:

Prema podacima iz štaba vladajuće koalicije, pravo glasa iskoristilo je oko 70 odsto Mojkovčana.
 

Back
Top