PITANJE VEZANO ZA PRIGOVOR SAVESTI

jizzlober

Početnik
Poruka
1
Pozdrav! Prvi put sam na forumu i bas me zanima kako sve to funkcionise. Imam i nekoliko pitanja vezanih za sluzenje vojnog roka u civilu, pa bi me jako obradovalo ako neko zna odgovore. Naime:


1. DA LI POSTOJE IKAKVE ZAKONSKE SMETNJE ZA ISTOVREMENU RADNU AKTIVNOST , U SMISLU ZAKONA O RADU I CIVILNO SLUŽENJE VOJNOG ROKA, NEZAVISNO OD TOGA DA LI JE TO VREMENSKI I/ILI FAKTIČKI IZVODLJIVO?


- Ako bi neko lice (kome je neophodno da ostane u radnom odnosu i da prima lične dohotke) uspelo tako da se organizuje, da na primer, od 06-14 časova radi kod poslodavca (redovno radno vreme) ispunjavajući sve obaveze iz Ugovora o radu, a od 14-22 h u nekoj socijalnoj ustanovi (vojno radno vreme) izvršavajući sve obaveze prema državi, da li bi to bilo protivzakonito?



- Da li služenje vojnog roka u civilu formalno-pravno ometa radni odnos, pod pretpostavkom da se i dalje ispunjavaju sve obaveze iz Ugovora o radu?


U članu 63. Zakona o radu, stoji da ''Zaposlenom miruju prava i obaveze koje se stiču na radu i po osnovu rada, osim prava i obaveza za koje je zakonom, opštim aktom ili ugovorom o radu drukčije određeno, AKO ODSUSTVUJE SA RADA zbog odlaska na odsluženje, odnosno dosluženje vojnog roka''.


Dakle, mirovanje radnog odnosa, koje je PRAVO zaposlenog, vezuje se za ODSUSTVOVANJE SA RADA zbog obaveza prema državi, a ne zbog same obaveze. Šta ako se za vreme odsluženja, odnosno dosluženja vojnog roka NE ODSUSTVUJE SA RADA? Da li se tada automatski i obavezno prelazi na režim mirovanja radnog odnosa?



Ako je odgovor potvrdan, da li su primenjive neke druge zakonske forme (privremeni i povremeni poslovi, ugovor o delu itd.)?
 

Back
Top