Зло дрво (да се најежиш)

Hriscanin

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
360
zlodrvo-1.jpg


ЛЕГЕНДА ОД КОЈЕ У ЛЕВЧУ СТРАХУЈУ

Злоћудно дрво сви заобилазе

- Ено гумастог дрвета, погледајте како се лепо види на месечини! – узвикнуо је Пантић, који је следећег лета погинуо на улазу у своју зграду и чијег убицу ни данас, после готово три године, полиција није пронашла.

„Знајући за ове приче“, каже Бративоје, „пословођа предузећа за путеве из Крагујевца градећи пут Белушић – Опачић, није смео да искрчи ово дрво, иако је пројектом то било предвиђено. Зато овде пут има кривину…
 
Poslednja izmena od moderatora:
zlodrvo-1.jpg


ЛЕГЕНДА ОД КОЈЕ У ЛЕВЧУ СТРАХУЈУ

Злоћудно дрво сви заобилазе

- Ено гумастог дрвета, погледајте како се лепо види на месечини! – узвикнуо је Пантић, који је следећег лета погинуо на улазу у своју зграду и чијег убицу ни данас, после готово три године, полиција није пронашла.

„Знајући за ове приче“, каже Бративоје, „пословођа предузећа за путеве из Крагујевца градећи пут Белушић – Опачић, није смео да искрчи ово дрво, иако је пројектом то било предвиђено. Зато овде пут има кривину…



Moja majka je iz Levca,tacnije iz sela Prevest i ovo drvo se nalazi na desetak kilometara od mog sela!!Puno puta sam prolazio tuda i drvo je stvarno specificno!!!Na RTS-u je bila emisija gde su rekli da takvo drvo postoji jos samo na dva ili tri mesta u svetu!!!Takvo nesto niste nikada videli jer jednostavno nemate gde da ga vidite!!!E sad..........u tom kraju ga zovu Gumeno drvo!!Ja stvarno ne znam da li ima nesto u tim pricama ali verujte mi da se ljudi iz tog kraja ne usudjuju da mu pridju ili ne daj Boze otkinu grancicu ili list!!!!Jednom je covek probao da ga odsece ali kad je krenuo sa motornom testerom,testera je odskocila i odsekla mu ruku i zbog toga ga zovu Gumeno drvo!!!Ovo za testeru je ziva istina ali ja se odmah ogradjujem od cele price jer je to mozda bila puka slucajnost,obicna nesreca!!!A mozda i nije.........Samo znam da narod iz tog kraja to drvo postuje i plasi ga se cini mi se vise nego samog Boga!!!!Pozzz
 
Jednom je covek probao da ga odsece ali kad je krenuo sa motornom testerom,testera je odskocila i odsekla mu ruku i zbog toga ga zovu Gumeno drvo!!!

Ето.
Ја се залажем за реформу СПЦ у смеру повратка паганским вредностима.
Дрвеће, цркве брвнаре, клетве, вукови, змајеви, виле... тада бисмо опет били моћна нација.
 
I umesto mi da idemo u rat... saljemo drvece,

" Србин воли своје дрвеће као што Швајцарац воли своје планине, и као што Данац воли море. Као џин, дрво стоји на бојном пољу и бори се против непријатеља Срба. Зелени, лиснати застор грана пружа се изнад деце која се играју. Грана је пустила корење и, ако јој буде дозвољено да се развија, рашће смело као једно од првих краљевских дрвећа Европе."

Ханс Кристијан Андерсен (Данска), 1842.

Извор
 
A shta ako drvo surfuje netom? Onda smo svi gotovi.

Ако си гледао онај јапански хорор-филм "Круг" (после су амери направили римејк) онда схваташ да би негативна енергија дрвета теоријски могла да се шири видео и аудио форматима. Зато сам дрво поставио само у имаге формату. За сваки случај.
 
http://rekovac.50webs.com/oparic.htm

UROKLJIVO DRVO

Na putu Belušić-Oparić kod Rekovca nalazi se drvo koje više od 150 godina uliva strah. Ljudi se ne usuđuju ni da ga pipnu, a kamoli da odlome neku granu.

S desne strane puta Belušić-Oparić u rekovačkoj opštini nalazi veoma neobično drvo, koje Levčani zovu gumasto ili zloćudno drvo. Ono prosto upada u oči svakog prolaznika jer je patuljasto, a grane su mu neobično guste i izgledaju kao da su "začešljane".
Ukleto drvo

Međutim, stari Levčani i oni koji znaju priče o ovom drvetu prolaze kraj njega s poštovanjem i ne usuđuju se ni da ga dodirnu, a kamoli da odlome neku grančicu. Reč je o divljoj jabuci, koja rađa svake druge godine. Visoka je oko tri metra, koliko iznosi i prečnik njene krošnje. No, iako tako mala, ova divlja jabuka mnogima je zadala probleme.


- Priča se da je hajduk Stevan Jakovljević iz Belušića jahao tim putem i stao da se odmori u hladu raskošne krošnje ovog drveta. Kad se probudio, jedva je otvorio oči, ali je ostao razrok. I knez Miloš Obrenović je ovuda jahao za manastir Kalenić. I on se odmarao pod drvetom. Kad je uzjahao konja, iako nigde nije bilo jarka ni slične prepreke, konj se sapleo, pao i

slomio prednju desnu nogu - prepričala nam je Živana Vučićević, tkalja iz Oparića, priče koje je čula od svojih starih. Miloš Lazić, slikar naivac iz Oparića, priseća se priča koje je čuo o ovom čudnovatom drvetu.
- Jednom je neki Brajnovčanin čuvao ovce kraj njega. Dosađujući se pod drvetom, otkinuo je grančicu. Ubrzo potom noge su mu se oduzele i do smrti je išao četvoronoške.

- Pričalo se da je neki seljak posle oranja blato s traktorskih točkova skinuo kraj drveta. Čim je pošao kući, traktor se prevrnuo, a on je poginuo - kaže Lazić. Levčani pričaju da ko god pomisli nešto loše drvetu ili hoće da mu naudi, može da se spase jedino ako se prekrsti pred njim, poljubi njegovo stablo i zamoli ga za oprost.

Radnici nisu smeli da ga poseku

Ne pokušavajući da proveri da li su ovo samo legende ili je ovo drvo stvarno toliko moćno, direktor kragujevačke firme koja je asfaltirala put Belušić-Oparić nije smeo da ga poseče da bi ispravio "lakat" krivinu na tom delu puta, iako je projektom to bilo predviđeno.



09021.jpg
 
Ако си гледао онај јапански хорор-филм "Круг" (после су амери направили римејк) онда схваташ да би негативна енергија дрвета теоријски могла да се шири видео и аудио форматима. Зато сам дрво поставио само у имаге формату. За сваки случај.

Samo nemoj da kazes magicne reci ( pazi drv... )
 
Ја се уопште не плашим јер сам толико учинио за наше старе Богове, виле, змајеве, вампире, храстове ... толико сам тога учинио да се дух древне вере отргне од заборава... да ми је српско дрвеће захвално јер зна да га волим :heart: тј. делима сам доказао да га волим. :heart: Али због вас нећу да постављам снимак јер показујете изразито ниподаштавање према дрвету, и ругате му се... :( а то вам се може лоше вратити.
 

Back
Top