Једна добра вест, Ево Моралес опет победио!

Hriscanin

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
360
Након што се
1) обрачунао са усташама које су покушале да му поцепају државу
2) вратио понос Боловијцима, национализовао природне ресурсе
3) вратио Индиосима сва права укључујући слободу да верују у националне паганске Богове. Јавно изјавио да верује и у Исуса и Паћамаму (паганску Богињу Индиоса)
4.) и учврстио савезништво са Венецуелом

заслужио је нови мандат! Браво Моралес!

moralestiwanaku0601.jpg


Bolivija: Moralesu novi mandat
6. decembar 2009. | 23:48 | Izvor: Beta
La Paz -- Bolivijski predsednik Evo Morales osvojio je novi predsednički mandat jer je dobio više od 60 odsto glasova birača, pokazuju rezultati agencija.

Prema tim rezultatima, njegov glavni rival Manfred Rejes osvojio je 23 odsto glasova bolivijskih birača. Istraživanje je sprovedeno na 36 biračkih mesta, a u njemu je učestvovalo između 2.500 i 3.600 ljudi. U Boliviji više od pet miliona građana ima pravo glasa, i oni su pored predsednika države birali i poslanike parlamenta za mandat do 2015. godine.

Ključ izbora, kako navode politički analitičari, jeste kontrola Senata, gornjeg doma parlamenta, koji je do sada bio u rukama opozicije. Moralesova stranka Pokret prema socijalizmu sada želi dvotrećinsku većinu kako bi bez smetnje na snagu stupio novi ustav, usvojen početkom godine.

Morales (50) izjavio je nedavno da planira uz pomoć stranih investitora nastavak industrijalizacije zemlje bogate gasom i drugim prirodnim izvorima.

Morales, sa predsednicima Venecuele i Irana Ugom Čavesom i Mahmudom Ahmadinedžadom, ostaje i dalje neomiljeni političar u očima Zapada, između ostalog i zbog sve većeg šverca narkotika u toj zemlji. Bolivija je treći proizvođač kokaina u svetu.
 
Једино му замерим на паганизму...

Баш ТУ је кључ успеха. А ти му замераш!

Најпре је срушио духовни монопол институционалне религије + афирмисао је народну, аутентичну религију.
 
Моралес има идеје, визију!!!
Али он има екипу стручњака око себе која реализује председников програм.
Устав Боловије су писали и многи инострани стручњаци које је Моралес ангажовао. Друго, то што је он човек из народа, што се тако облачи и понаша... то само подиже НАЦИОНАЛНО САМОПОУЗДАЊЕ Боливијаца.
 
Podize im nacionalno postovanje to sto ne moze da sastavi 3 slozene recenice? (nema veze sa tim sto nije zavrsio skolovanje, nema ni neformalno obrazovanje.)

Pa kada bi meni npr. Velja Ilic, covek iz naroda bio predsednik drzave, to ne da mi ne bi podiglo nacionalno postovanje, vec bih skocio sa Brankovog mosta direktno u Savu od stida...

A i lepo je sto postujete one koje u javnosti brane koku, i govore da su ponosni na to.
 
Podize im nacionalno postovanje to sto ne moze da sastavi 3 slozene recenice? (nema veze sa tim sto nije zavrsio skolovanje, nema ni neformalno obrazovanje.)

Pa kada bi meni npr. Velja Ilic, covek iz naroda bio predsednik drzave, to ne da mi ne bi podiglo nacionalno postovanje, vec bih skocio sa Brankovog mosta direktno u Savu od stida...

A i lepo je sto postujete one koje u javnosti brane koku, i govore da su ponosni na to.

Тако писати за Моралеса може само особа која има ноторну мржњу према свакоме који се бори против америчке варварске окупације. Моралес је човек који је склонио све марионете, улизице америци који су пљачкали земљу.

Браво Моралес. Бог нек те поживи и да никад нико вас више не окупира.
 
Једино му замерим на паганизму...али му по осталим питањима скидам капу..
Свака част!

Срби су били пагани, пре него што смо примили православље;). Погледај данашњи СПЦ, пун издајника и анационалних злотвора који су ближи сотонскоме ватикану него православљу.

Баш ТУ је кључ успеха. А ти му замераш!

Најпре је срушио духовни монопол институционалне религије + афирмисао је народну, аутентичну религију.

Ма пусти га побратиме. Америка је на сигурсном путу ка неповратној пропасти, не може више да прави геноцид над Боливијом и многим другим земљама, па му је криво и шизи.
 
Poslednja izmena:
Podize im nacionalno postovanje to sto ne moze da sastavi 3 slozene recenice? (nema veze sa tim sto nije zavrsio skolovanje, nema ni neformalno obrazovanje.)

Докажи тврдњу.

Pa kada bi meni npr. Velja Ilic, covek iz naroda bio predsednik drzave, to ne da mi ne bi podiglo nacionalno postovanje, vec bih skocio sa Brankovog mosta direktno u Savu od stida...

Веља-Сеља НИЈЕ човек из народа. Довољно је рећи да је предводио напад на Скупштину 5. октобра 2000. и да је бежао од Војске Југославије током 1999. Он је једна БЕДНА КРЕАТУРА да употребим његов речник. Јунак 5. октобра.

A i lepo je sto postujete one koje u javnosti brane koku, i govore da su ponosni na to.

Подметање и ширење полуистина.
А полуистина може да буде и гора од лажи.
 
Тако писати за Моралеса може само особа која има ноторну мржњу према свакоме који се бори против америчке варварске окупације. Моралес је човек који је склонио све марионете, улизице америци који су пљачкали земљу.

Браво Моралес. Бог нек те поживи и да никад нико вас више не окупира.

ne mrznja- vec uzivanje u gledanju kako glupi ljudi zamisljaju moderan svet. Ja bre uzivam da slusam te likove, da nije njih, svet bi bio dosadno mesto- mora neko da bude i glup u drustvu da bi drustvo bilo zanimljivo.
 
Podize im nacionalno postovanje to sto ne moze da sastavi 3 slozene recenice? (nema veze sa tim sto nije zavrsio skolovanje, nema ni neformalno obrazovanje.)

Pa kada bi meni npr. Velja Ilic, covek iz naroda bio predsednik drzave, to ne da mi ne bi podiglo nacionalno postovanje, vec bih skocio sa Brankovog mosta direktno u Savu od stida...

A i lepo je sto postujete one koje u javnosti brane koku, i govore da su ponosni na to.
A zasto ti ne smeta kad Amerikanci brane koku?:dontunderstand:
 
ne mrznja- vec uzivanje u gledanju kako glupi ljudi zamisljaju moderan svet. Ja bre uzivam da slusam te likove, da nije njih, svet bi bio dosadno mesto- mora neko da bude i glup u drustvu da bi drustvo bilo zanimljivo.

Довољно је погледати какав ужас је био у Боливији и Венезуели пре него што су дошли на власт Моралес и Чавез на власт.

Итекако је мржња са твоје стране. Али не вреди ти:). Само настави да пишеш небулозе, Америка је на сигурном путу пропадања:).

Живели Моралез, Чавез и слобода, пропаст фашистима који су се иживљавали над Боливијом и Венезуелом
 
Podize im nacionalno postovanje to sto ne moze da sastavi 3 slozene recenice? (nema veze sa tim sto nije zavrsio skolovanje, nema ni neformalno obrazovanje.)

Pa kada bi meni npr. Velja Ilic, covek iz naroda bio predsednik drzave, to ne da mi ne bi podiglo nacionalno postovanje, vec bih skocio sa Brankovog mosta direktno u Savu od stida...

A i lepo je sto postujete one koje u javnosti brane koku, i govore da su ponosni na to.

Nema potrebe da u takvoj meri napadaš Moralesa. Prvo što malo ko kod nas zna koliko proširenih rečenica on može da sastavi, drugo što je demokratski izabran, a treće, što i sama Bolivija nije puno obrazovanija od Moralesa.

Što se koke tiče, ona se ne koristi samo za proizvodnju kokaina. Njena upotreba je široko rasprostranjena.
 
Nema potrebe da u takvoj meri napadaš Moralesa. Prvo što malo ko kod nas zna koliko proširenih rečenica on može da sastavi, drugo što je demokratski izabran, a treće, što i sama Bolivija nije puno obrazovanija od Moralesa.

Što se koke tiče, ona se ne koristi samo za proizvodnju kokaina. Njena upotreba je široko rasprostranjena.

Da znam da je siroko rasprostranjena, ali je tacno i da je Bolivija jedan od glavnih proizvodjaca kokaina na svetu.

Moralesa sam slusao, tj. njegov prevod na engleski. Obicno se sa njim odusevljavaju levicari u Americi, isao je cak i po nekim emisijama tamo. Covek jednostavno nema obrazovanje vec prica jedno te isto, i govori o nekakvom novom nacionalnom romantizmu i ponosu.

I ne sporim da je dosao na vlast demokratskim izborima. To valjda ne znaci da ne mogu da ga napadam?
 
ne mrznja- vec uzivanje u gledanju kako glupi ljudi zamisljaju moderan svet. Ja bre uzivam da slusam te likove, da nije njih, svet bi bio dosadno mesto- mora neko da bude i glup u drustvu da bi drustvo bilo zanimljivo.

Kami, ako je indijanac ne mora da znaci da je dobar samo ako je mrtav, ni da je glup..

Ni da ne moze da sastavi tri prostoprosirene recenice...ja sam ga gledao kada prica na indijanskom - samo veze! (Spanski istina, malo teze mu ide, kao i srpski nasem pokojnom Titi..)

Koka ne sluzi samo za proizvodnju kokaina.

Caj od koke je znacajan izvozini artikal Bolivije.
 
Довољно је погледати какав ужас је био у Боливији и Венезуели пре него што су дошли на власт Моралес и Чавез на власт.

Итекако је мржња са твоје стране. Али не вреди ти:). Само настави да пишеш небулозе, Америка је на сигурном путу пропадања:).

Живели Моралез, Чавез и слобода, пропаст фашистима који су се иживљавали над Боливијом и Венезуелом


A ti si vidovit i jako empatican pa prepoznajes sta ja osecam ? :)

Ma tako je, Amerika propada, Cavez je buducnost :) Mogao bi kad je vec buducnost da ne prodaje tim zlim Amerikancima naftu, jer ovako izgleda kao licemer, ali dobro...Niko nije savrsen...
 
Da znam da je siroko rasprostranjena, ali je tacno i da je Bolivija jedan od glavnih proizvodjaca kokaina na svetu.

Moralesa sam slusao, tj. njegov prevod na engleski. Obicno se sa njim odusevljavaju levicari u Americi, isao je cak i po nekim emisijama tamo. Covek jednostavno nema obrazovanje vec prica jedno te isto, i govori o nekakvom novom nacionalnom romantizmu i ponosu.

I ne sporim da je dosao na vlast demokratskim izborima. To valjda ne znaci da ne mogu da ga napadam?

Нападаш човека који је препородио Боливију. Човек који је зауставио пљачкање Боливије и америчко иживљавање.

Лицемерно је од тебе да нападаш Моралеса због дроге, кад твоја вољена Америка је највећа терористичка земља на свету која подржава дрогу. Инвазију у Афганистан је направила због дроге, пре инвазије није скоро имало ништа дроге у Афганистан. Чињенице о Америци и како подржава дрогу:
 
Poslednja izmena:
Da znam da je siroko rasprostranjena, ali je tacno i da je Bolivija jedan od glavnih proizvodjaca kokaina na svetu.

Moralesa sam slusao, tj. njegov prevod na engleski. Obicno se sa njim odusevljavaju levicari u Americi, isao je cak i po nekim emisijama tamo. Covek jednostavno nema obrazovanje vec prica jedno te isto, i govori o nekakvom novom nacionalnom romantizmu i ponosu.

I ne sporim da je dosao na vlast demokratskim izborima. To valjda ne znaci da ne mogu da ga napadam?

Znaš šta, u moru vrlo obrazovanih ljudi koji su vladali Južnom Amerikom mnogi su bili diktatori. Ako je cena normalnog vladara koji ne uništava svoj narod neobrazovanje, onda sam ja za.
 
Da znam da je siroko rasprostranjena, ali je tacno i da je Bolivija jedan od glavnih proizvodjaca kokaina na svetu.

Moralesa sam slusao, tj. njegov prevod na engleski. Obicno se sa njim odusevljavaju levicari u Americi, isao je cak i po nekim emisijama tamo. Covek jednostavno nema obrazovanje vec prica jedno te isto, i govori o nekakvom novom nacionalnom romantizmu i ponosu.

I ne sporim da je dosao na vlast demokratskim izborima. To valjda ne znaci da ne mogu da ga napadam?
A sta je to nas precednik pametno rekao,........da ne govorimo sta je uradio,......
uporedjujuci ta dva coveka u obrazovanju,onda je onaj nepismeni puno vise uspeo
 
Kami, ako je indijanac ne mora da znaci da je dobar samo ako je mrtav, ni da je glup..

Ni da ne moze da sastavi tri prostoprosirene recenice...ja sam ga gledao kada prica na indijanskom - samo veze! (Spanski istina, malo teze mu ide, kao i srpski nasem pokojnom Titi..)

Koka ne sluzi samo za proizvodnju kokaina.

Caj od koke je znacajan izvozini artikal Bolivije.


Pa ja sam ga slusao na spanskom, tj. prevod toga sto prica na engleski, i ono mi je bilo :sad2::sad2:

A i rekao sam tri slozene recenice, ne prostoprosirene;)

Niko nije rekao da se koka gaji samo zbog kokaina, ali ne tako mali deo plantaza koke sluzi za te svrhe.
 
Лицемерно је од тебе да нападаш човека који је препородио Боливију. Човек који је зауставио пљачкање Боливије и америчко иживљавање.

Твоја вољена Америка је највећа терористичка земља на свету. Инвазију у Афганистан је направила због дроге, пре инвазије није скоро имало ништа дроге у Афганистан. Чињенице о Америци и како подржава дрогу:

Ae nemoj ni ti da izmišljaš. Avganistan je tradicionalno najveći proizvođač heroina.
 
Pa zato sto americki predsednik ne izlazi u javnosti sa listom koke u rukama i govori kako je ponosan na to.

Sto ne znaci da ne voli.

Sunday Times
DAte: 12 September 2004


As governor of Texas, he took a hard line on drugs. He supported increased penalties for possession and signed legislation mandating jail time for people caught with less than a single gram of cocaine.
Yet, as the claims of Sharon Bush, his sister-in-law, show, he could have been subject to jail time himself had he been caught “doing coke” with his brother Marvin at Camp David during his father’s presidency.


Da, stari dobri W :)
 

Back
Top