Nintendo Entertainment System

alksndr202

Početnik
Poruka
19
Jel ima neko legendarnu konzolu NES? Ako neko ima, ajde javite se pa da diskutujemo o igrama, ili ako neko ima kertridze na prodaju isto nek se javi! Jel ima neko iz NSa ko voli da igra retro igrice, pisite i vi, ako jos uvek postoje ljudi koji cene retro igrice.
 
Naravno, ljude koji vole retro igrice ćeš uvek naći. ;) Čudi me ova da konzola nije ranije dobila svoju temu...

Sećam se kad sam dobio NES još dok sam išao u prvi (ili možda drugi) razred osnovne... To je bila prvi sistem za igranje koji sam dobio. Kako me je samo oduševljavalo to što mogu da upravljam onim što se dešava na ekranu. :D

Neke od igara koje sam najviše igrao u tim svojim prvim igračkim danima su:

Super Mario Bros.
super-mario-bros.gif


Šta reći a ne slagati? Svi u porodici smo obožavali ovo, i dok smo prvi put prešli igru trebali su nam meseci. Sada se cela igra, naravno, pređe za pola sata.

Duck Hunt
Duck_Hunt_NES_ScreenShot3.jpg


Uz ovu igru sam se upoznao sa optičkim pištoljem. Ipak, suviše je jednolična igra pa brzo dosadi, ali da sam proveo pristojnu količinu vremena uz nju - jesam.

Mappy
mappy.gif


Ovo mi je isto bila draga igra... jurnjava sa mačkama po nivoima kuće.

Kiwi Kraze
KiwiKraze2.png


Još jedan od mojih favorita na NES-u i zajedno sa Mariom prva igra koju sam završio.

Mario Bros.
Mario_Bros_FC_039.png


Preteču igre Super Mario Bros. smo moj matori i ja često cepali, on kao Mario a ja kao Luiđi. Samo što nama nije cilj bio da stignemo što dalje, nego da jedan drugog gurnemo na protivnika ili mu na drugi način istrošimo živote, pa ko kome prvi oduzme sva tri života pobeđuje. :mrgreen: I danas odigramo ovo na PC-ju preko emulatora.

Tank 1990
tank1990.jpg


I ovo sam dosta igrao. Nekad sam a nekad sa saigračem.

Little Nemo Dream Master
Little_Nemo_Dream_Master_NES_ScreenShot3.gif


Uzbudljiva ali i teška igra. Nikad je nisam završio.

Excite Bike
Excitebike.png


Kod ove igre sam najviše voleo da pravim sopstvene staze. Nije bilo ograničenja pa sam pravio neke veoma duge staze koje za X minuta vožnje ne bih završio. :)

Lode Runner
loderunner7.jpg


Još jedna igra kod koje me je zabavljalo da pratim sopstvene nivoe. A, da, pravio sam ih i u igri Tank 1990. :D

Nuts & Milk
imgname--nuts_and_milk_makes_japan_virtual_console---50226711--images--nuts102807.jpg


Ovo sam isto obožavao. Jedna od najzaraznijih igara koje sam igrao. A kertridž nije bio moj već od ortaka pa sam svaki čas pozajmljivao od njega. :)

Circus Charlie
http://3.***************/_mnqHoYcfhMU/Sc14nJPjb_I/AAAAAAAAAIM/5DZm09idCbg/s320/Circus+Charlie+(J)_002.png

Igra sa malo nivoa, a opet je tako privlačila da je uzmeš...

International Track & Field
52493.jpg


Ne volim mnogo brzo tapkanje dugmića ali ovo mi se sviđalo. Oborio sam i par rekorda u svoje vreme. :)

Mogu još da nabrajam, ima još mnogo igara sa NES-a koje sam voleo kao i nekoliko kojima nikada nisam saznao ime.
 
Bas mi je drago sto se neko javio.

Izvini sto te pitam dakyorlando ali da li si siguran da si imao bas pravi Nintendo Entertainment system? Posto sve ove igrice koje si nabrojao su isle uz onaj Terminator, sto je bila kopija NESa i na njemu su bile nasnimljene sve te igrice pa ti nisu trebali kertridzi.
 
Da,to je bilo u sklopu one kopije SEGE...sa svim igricama unutra.
Kada se samo toga sjetim.
Igram Marija po 10 dana...napravim rekord,dodje kolega i skime me za 2 sata...ja se pitam kako,a on igra drugu verziju Marija u kojem se bodovi broje 10-oduplo :mrgreen:.
 
Moguće je i da je bio Terminator, možda i neka druga varijanta NES-a, ali u principu nije mi bilo mnogo važno. Važno je da svi kertridži rade u njoj, zar ne? ;)

Ja čak godinama nisam ni znao da se ta konzola zove "Nintendo Entertainment System". Imali smo nekoliko varijanti te konzole tokom godina, a jedna je bila urađena po uzoru na Sega Mega Drive II, pa smo je zvali "lažna Sega". :) Inače, konzolu je doneo porodični prijatelj iz Bugarske, bila je 1995. ili 1996. godina. Bila je boje bele kafe.

A na njemu su bile nasnimljene samo neke od ovih igara, ali ne sve koje sam nabrojao. Super Mario Bros, Duck Hunt, Tank 1990 su bile ugrađene u konzolu, ali za ove ostale su mi trebali kertridži.

Kako mi je to bilo glupo kad piše 9999 in 1, a u stvari samo pet različitih igara koje je smenjuju. :roll:

Imali smo i nekoliko džojstika sa dugmićima A, B, i Turbo A i B. Zanimljivo je bilo da sam u igri Kiwi Kraze mogao da letim sa piletom, ali samo kad bih koristio jedan određen džojstik. Ni sa jednim drugim nisam to mogao. Zašto - nikada nisam saznao.
 
Moguće je i da je bio Terminator, možda i neka druga varijanta NES-a, ali u principu nije mi bilo mnogo važno. Važno je da svi kertridži rade u njoj, zar ne? ;)

Ja čak godinama nisam ni znao da se ta konzola zove "Nintendo Entertainment System". Imali smo nekoliko varijanti te konzole tokom godina, a jedna je bila urađena po uzoru na Sega Mega Drive II, pa smo je zvali "lažna Sega". :) Inače, konzolu je doneo porodični prijatelj iz Bugarske, bila je 1995. ili 1996. godina. Bila je boje bele kafe.

A na njemu su bile nasnimljene samo neke od ovih igara, ali ne sve koje sam nabrojao. Super Mario Bros, Duck Hunt, Tank 1990 su bile ugrađene u konzolu, ali za ove ostale su mi trebali kertridži.

Kako mi je to bilo glupo kad piše 9999 in 1, a u stvari samo pet različitih igara koje je smenjuju. :roll:

Imali smo i nekoliko džojstika sa dugmićima A, B, i Turbo A i B. Zanimljivo je bilo da sam u igri Kiwi Kraze mogao da letim sa piletom, ali samo kad bih koristio jedan određen džojstik. Ni sa jednim drugim nisam to mogao. Zašto - nikada nisam saznao.

Pa to ti kazem...kolega mi srusi rekord za DVA sata,a ja tulio za Mariom...danima.

Na ovo drugo cu se samo :rotf::rotf::rotf:.
 
A što ti je smešno ovo drugo? :) Zaista sam mogao da letim samo sa tim jednim džojstikom i ni sa jednim drugim. Čudno, ali tako je bilo.

A, da, zaboravih - Dr. Mario i čuveno slaganje šarenih pilula.

dr.mario_nes.jpg


Ovo su tih prvih godina više igrali moji matorci. I za vreme bombardovanja 1999. dok su neki trčali u sklonište, ja spavao u svom krevetu, a njih dvoje uključe Dr.Maria i udri. :D

Tek kasnije sam i ja počeo da igram, ali nikad nisam bio nešto posebno zaluđen za ovu igricu.
 
A što ti je smešno ovo drugo? :) Zaista sam mogao da letim samo sa tim jednim džojstikom i ni sa jednim drugim. Čudno, ali tako je bilo.

A, da, zaboravih - Dr. Mario i čuveno slaganje šarenih pilula.

dr.mario_nes.jpg


Ovo su tih prvih godina više igrali moji matorci. I za vreme bombardovanja 1999. dok su neki trčali u sklonište, ja spavao u svom krevetu, a njih dvoje uključe Dr.Maria i udri. :D

Tek kasnije sam i ja počeo da igram, ali nikad nisam bio nešto posebno zaluđen za ovu igricu.

E,ovo mi neces vjerovati.
Kada sam dobio tu konzolu...igrao sam najvise Marija.
Dok jednom nisam probao to slaganje tabletica.Onda sam skontao da se moze igrati u TALU...protiv nekoga...zovnem starog...
Nakon mjesec dana je moj stari sa svojim kumom i jos dvojicom kolega to igrao po cjelu noc...tako je bilo narednoh godinu dana...
Vjerovao ili ne to je istina.
 
E,ovo mi neces vjerovati.
Kada sam dobio tu konzolu...igrao sam najvise Marija.
Dok jednom nisam probao to slaganje tabletica.Onda sam skontao da se moze igrati u TALU...protiv nekoga...zovnem starog...
Nakon mjesec dana je moj stari sa svojim kumom i jos dvojicom kolega to igrao po cjelu noc...tako je bilo narednoh godinu dana...
Vjerovao ili ne to je istina.

ahahahahahhahah
moji su igrali Dr. Mario takodje.
A moj cale i njegov prijatelj su picili neki bilijar za istu tu konzolu.
boles' :mrgreen:
 
Contra
Moja najveca ljubav sto se tice ove konzole :)

Contra_NES_ScreenShot1.jpg


contra-gameplay4.jpg



Chip & Dale 2
Opasna igrica, sa ketridza koji je moj drug doneo iz Grcke.
Duze vremeje taj ketridz oplemenjivao moju konzolu. :)

chip_.n_dale_rescue_rangers-139873-3.jpeg



The Flintstones. Omiljeni su mi delovi kada igras basket i hokej 1-1 protiv nekih lokalnih kabadahija.
Kul igrica, na Sega Mega Drive postoji "nabrijana" verzija.

gfs_39565_2_1.jpg



Ultimate Basketball
Ovo sam uzimao od druga iz skole, ludilo od igre :)
Trebalo mi je vremena da provalim raznorazne sisteme, presao sam je sa par razlicitih timova i smorio se.
Omiljeni klub mi je bilo Jedinstvo iz Detroita :P

Ultimate_Basketball_NES_ScreenShot2.jpg



Double Dragon&Battletoads the ultimate team - apsolutni biser ove konzole. Omiljena igra posle Contre.

battletoads__double_dragon-139445-1.jpeg


battletoads_double_dragon.jpg



Darkwing duck
Mnogo dobra igra, steta sto je nisam presao, odselio se komsija i poneo ketridz sa sobom :(

Darkwing_Duck_NES_ScreenShot3.jpg


Darkwing_Duck_NES_ScreenShot1.jpg



Toliko od mene...za sada :)
 
Vidim da ima sličnosti... a jeste radnja na Novom Zelandu (samo što se kao mesto radnje na nekim nivoima spominjao Porto Riko :think:).

Poznate su mi i neke od igara koje je _Krang_ spomenuo:

Chip & Dale 2
Opasna igrica, sa ketridza koji je moj drug doneo iz Grcke.
Duze vremeje taj ketridz oplemenjivao moju konzolu. :)

I ja sam ovo igrao, možda ne istu tu verziju, ali sećam se da je grafika bila slaba, međutim, igra je bila zanimljiva i sa mnogo nivoa. Nisam je tako puno igrao, pa se ne sećam jesam li je obrnuo.

The Flintstones. Omiljeni su mi delovi kada igras basket i hokej 1-1 protiv nekih lokalnih kabadahija.
Kul igrica, na Sega Mega Drive postoji "nabrijana" verzija.

Dobra igra, i nije baš bilo lako preći onaj nivo sa zamkom, i onaj poslednji u budućnosti, a borbu sa glavnim negativcem, iz tri čina, bio je pravi podvig završiti. Ipak, pošlo nam je za rukom par puta.

(Inače, sećam se basketa, ali ne sećam se nikakvog hokeja. A isto sam igrao na NES-u, ne na Segi. :think:)

Darkwing duck
Mnogo dobra igra, steta sto je nisam presao, odselio se komsija i poneo ketridz sa sobom :(

Darkwing_Duck_NES_ScreenShot3.jpg

Ako baš želiš da vidiš kraj, probaj opet da je odigraš, na PC-ju preko emulatora. ;)

I ovu igru smo igrali jedno kraće vreme jer kertridž, baš kao i u tvom slučaju, nije bio naš (možda je tiraž bio mali pa ga nisu svi imali :mrgreen:). Bila je teška igra i nismo je završili za taj kratak period.


Još neke od igara koje sam nekada pržio.

Magic Jewerly
Magic_Jewelry_1.png


Igra nalik na Tetris, samo što su sve figure imale po tri polja, ali sa razičitim simbolima, koje je trebalo sklopiti. Ne znam zašto, tek, uvek u toku igre je na ekranu bio Kip slobode. :)

Magic Kingdom
NES-magic_kingdom.gif


U ulozi posetioca koji je u Diznilendu, treba pronaći šest ključeva da se otvore vrata zamka. Jedan se nalazi tako što pravilno odgovoriš na pitanja koja ti postavljaju ljudi iz parka, a ostalih pet u različitim nivoima: gusarskoj, spooky, trkanju, vožnji voza i letenju kroz svemir. Dosta teška igra koju nisam završio na NES-u, tek na PC-ju.

Sky Destroyer
85_skydestroyer.gif


Vazdušna bitka gde upravljaš avionom i obaraš druge avione. Jednolična igra, ali sam ipak proveo neko vreme uz nju.


Mickey's Adventures in Numberland
Mickey's_Adventures_in_Numberland_1.png


U ulozi Mikija treba sakupiti sve brojeve (na svakom nivou po jedan broj). Jeste da je ova igra verovatno za one najmlađe, a ja sam bio malo "stariji" - recimo, bila je za decu do 7 godina a ja sam imao 9 :lol: - ali svejedno sam mnogo voleo ovu igricu.

Lunar Pool
Lunar_Pool_NES_ScreenShot4.jpg


Bilijar kod koga je bilo veoma interesantno što su svi stolovi bili drugačijeg oblika. Nikada nisam igrao nijedan sličan bilijar (a ljubitelj sam te igre), jer svi su imali standardan oblik stola. A ovaj je imao najrazličitije moguće! Zato smo ovo isto puno igrali.

Donkey Kong
2j3i4qu.jpg


Ovo nisam mnogo igrao. Zagubio sam kertridž i više ga nikad nisam našao. :roll:

F1 Circus
r26ccg.jpg


Moj matori je ovo igrao više od mene. Jedno vreme je bio pravi majstor, i daleko je dogurao. Meni je bilo bez veze što je bilo ograničeno vreme da se stigne na cilj. :thumbdown:

Galaxian
2njizip.jpg


Galaga, Small Bee, Galactic Crusader... Imala je ova igra dosta naziva, ali koncept je bio isti. Ipak, nije baš bila među mojim najvećim favoritima.
 
Tom & Jerry (and Tuffy)
Tom_&_Jerry_NES_ScreenShot3.jpg
Tom_&_Jerry_NES_ScreenShot4.jpg


Kao Džeri treba prolaziti nivoe (svaki je jedan deo kuće), boriti se s Tomom na svaka tri nivoa, a krajnji cilj je spasti mišića Taffy-ja (u našim crtaćima se, čini mi se, zvao Mrvica).


Pac-Man
Pacman_NES_ScreenShot2.jpg


Svaki komentar je suvišan... Jedna od najčuvenijih igrica svih vremena, ne samo na NES-u.

Popeye
Popeye_NES_ScreenShot2.jpg


Cilj je sakupiti sva srca koja Oliva baca da ne upadnu u vodu. Na svakom nivou je moguće po jednom uzeti spanać, i dok traje Popajeva tema moguće je poslati i Badžu u vodu (a inače gubiš život kad ga dodirneš). Ipak, ovu igru nisam mnogo igrao jer su nivoi suviše repetitivni.

Soccer
Nes-soccer.png


Igra jednostavnog naziva, prva fudbalska igra koju sam imao prilike da igram još dok nisam mnogo voleo ovu igru.

Goal 3
nintendo-world-cup-screenshot.jpg


Još jedna fudbalska igrica, zanimljivija od prethodne.

Jungle Book
50377.jpg


Relativno duga i teška igra, koju sam na kraju ipak završio. Inače, u verziji koju sam ja imao Mogli je imao glavu kao mali lavić, a ne onu koju bi trebalo. Možda sam ja dobio neku verziju koja je imala problema sa copyright-om. :)
 
Contra je bila na video aparatima u salonima igara kada sam je ja igrao...i naravno presao z:mrgreen:.

Chip and Dale sam igrao na fus segi...i nju sam presao...bila je laka igrica.

Sjecam se i kosarke z:)...e nju sam volio igrati.

A bile su mi drage i PATKE...ono sa pistoljem.
 
Ok sve je to jako lepo. Vidim da ima ovde ljudi koji su igrali igre neke igre. Nego, da li je neko igrao one najbolje stvari. Kao, recimo :

METROID:
Metroid_NES_ScreenShot4-1.jpg


ili mozda THE LEGEND OF ZELDA:

20090823-legend_of_zelda_nes-1.png


A posto vidim da svi vole Maria, da vas vidim da li vam je mozda poznat ovakav Mario:

smb3NES-1.jpg


Ovo je inace "Super Mario Bros. 3". Ova igra je smatrana kao jedna od najboljih igara za NES.

I da kad sam rekao NES (Nintendo Entertainment System) mislio sam na ovo :
nes-console-1.jpg


Nije da mi se ne dopadaju sve poruke na ovom forumu, ali sve igre koje ste nabrojali su bile dostupne na Terminatoru ili laznoj Segi kako smo je zvali. Ove igre nisu mogle da se nadju na laznjacima.

Pa da vas cujem jesu nekome poznate ove igrice? z:)z:)z:)
 
Ovde pricamo o SNES konzoli, emulaciji, igrama itd.

Najbolji emulatori za SNES:
http://sites.google.com/site/bearoso/
http://www.zsnes.com/

Igre za SNES:
http://www.romnation.net/srv/roms/snes204.html

Preporuke:

Donkey Kong 1,2,3
Odlicna platformska igra, jako zarazno.

Final Fantasy 4,5,6
Zlatno doba Final Fantasy-a bilo je bas na ovoj konzoli.

Super Mario All-Stars
Rimejk prve tri Mario igre sa NESa plus Super Mario Word. Odlicna kompilacija.

Super Mario Kart
Igra koja je zapocela serijal "ludih kart trka".

Chrono Trigger
Legendarna igra, jedna od najboljih za SNES. Pravo malo remek-delo.

Super Castlevania
Jedna od najboljih igara u serijalu izasla je bas za SNES.

Final Fight 1,2,3
Port legendarne Capcomove tabacine sa automata.

Mega Man X
Nastavak Mega Man serijala sa NESa. Siri asortiman oruzija i tehnika.

Terranigma
Fantastican akcioni RPG sa odlicnom pricom.

Star Fox
Igra uradjena u 3Du, pokazala je punu moc ove konzole.

Parodius
Napravljen kao parodija na serijal Gradius, Parodius je pun bizarnih likova i protivnika, odlican shooter.

Street Fighter Alpha 2
Port sa automata, SFA2 je jedna od najboljih VS igara za sistem, odlicna grafika.

TMNT: Turtles in Time
Jos jedna tabacina sa automata, dostigla legendarni status i vazi za jednu od najboljih igara o Nindza Kornjacama.

King of Dragons
Jos jedan port sa automata, ovo je kao Golden Axe za SNES.

Secret of Mana
Jos jedan fenomenalan akcioni RPG od Squaresoft-a.

Front Mission
Takticki RPG sa robotima, ogromne mogucnosti pri opremanju i odevanju jedinica.

Killer Instinct
Kao Mortal Kombat, odlicna grafika i dobra akcija.
 
Super što je i ova konzola dobila svoju temu, nadam se da će ih vremenom dobiti i sve one poznatije. :ok:

Silom prilika nisam proveo baš mnogo vremena uz ovu konzolu. Mi smo u kući imali NES, a kasnije Segu Megu. SNES smo samo iznajmili dva-tri puta. Znači moje igranje na toj konzoli (dok je bila aktuelna) je bilo kratkog veka, manje od desetak sati kad se sve sabere. U tom kratkom periodu, igra koju sam najviše igrao je bila Porky Pig's Haunted Holiday.

7110_32.JPG
medium.jpg


Sećam se da je bilo nas troje koji smo zajedničkim snagama izgurali igru do kraja. Kasnije smo opet iznajmili konzolu i prešli ovu igru još jednom, ovog puta nas dvoje bez pomoći trećeg. :mrgreen:



Mnogo godina kasnije sam probao da igram igre za SNES na PC-ju preko emulatora, ali to već nije bilo to jer je SNES odavno bio "izašao iz mode".


Super Mario Kart
Igra koja je zapocela serijal "ludih kart trka".

Obožavam taj serijal. :heart: Samo što sam ja prvo igrao Mario Kart 64 pa tek posle probao ovaj od koga je sve počelo. Pošto grafika nije mogla da se meri sa naslednicima, nisam se mnogo zadržao na njoj. Ali sam, pored 64-ice, igrao (i još uvek igram) Mario Kart: Double Dash i Mario Kart Wii, opet zahvaljujući emulatorima.

Super Mario World 2 - Yoshi's Island
Kako ovo da ne spomeneš ;) Ja sam se s njom upoznao tek na PC-ju. Slatkasta grafika, lepa muzikica i puno nivoa... Definitivno jedna od, ako ne najboljih, a ono najslađih igara.

Kasnije su izašli portovi za Game Boy Advance i Nintendo DS.

SuperMarioAdvance2.jpg
yoshis-island-2-ds-box.jpg


(Obratite pažnju na ovo "Only for GBA", a igra je već odavno izašla za drugi sistem :D)
 
Poslednja izmena:

Back
Top