Trovanje mačaka u Beogradu

Boze me sacuvaj tih ljudi koji truju macke. Posebno sam iznenadjena sad posto sam pogledala snimak i macke mi ne izgledaju divlje i ne vide se znaci besnila. Ne mogu ni da pretpostavim koji je razlog tako necega. Neverovatno sam zgranuta i besna... :besan2:
 
Boze me sacuvaj tih ljudi koji truju macke. Posebno sam iznenadjena sad posto sam pogledala snimak i macke mi ne izgledaju divlje i ne vide se znaci besnila. Ne mogu ni da pretpostavim koji je razlog tako necega. Neverovatno sam zgranuta i besna... :besan2:

Pojedinci kao izgovor navode pune podrume buva ali im ja ne verujem.

Biće interesantno saznati na koji način je policija ušla u trag trovačima, baš me zanima.

Ma daj, stradaće "boranija", oni koji su stvarno pukli zbog buva od kojih su pobegli iz rodnog sela, a psihopate koje to rade već godinama, otrovima čiji se promet strogo kontroliše i za čiju ti nabavku mal-te-ne uzimaju rektalni bris će se opetizvući. :thumbdown:
 
Pojedinci kao izgovor navode pune podrume buva ali im ja ne verujem.

Ma kakvi, te price su glupost. Kod mojih matoraca ispod stepenista na ulazu u zgradu ima par "buvarica" o kojima se staraju deca iz komsiluka i sa njima su po ceo dan i niko od stanara zgrade (pa cak ni roditelji te dece) se ne zale na buve a zgrada ima 7 spratova i na svakom spratu po 6 stanova a to je mnogo stanara i nemoguce je da su svi tako fini da se ne bi zalili...
Drago mi je sto se o tome javno govori jer trovanje zivotinja postaje ozbiljan problem..
 
Boze me sacuvaj tih ljudi koji truju macke. Posebno sam iznenadjena sad posto sam pogledala snimak i macke mi ne izgledaju divlje i ne vide se znaci besnila. Ne mogu ni da pretpostavim koji je razlog tako necega. Neverovatno sam zgranuta i besna... :besan2:

Pre par zima, takodje na Vracaru, ugao Golsvortijeve i nekadasnjih Proleterskih brigada, ostavila sam na zidicu dvorista malo granula dvorisnim macama, jer sam, kad god prodjem, vidjala ostavljenu hranu, ali, nazalost vrlo neuredno i prljavo.

Tip iz suterena je graknuo na mene da to ne radim jer njemu ulazi smrad od macaka u kucu, a ima malo dete, pa zaraza, pa... Znam da je prvi komentar bio od strane njegove zene koja je bila bezobrazna i omalovazavajuci se postavila, ja nisam bila mutava, hvala Bogu, te izadje tip iz stana da mi "objasni" po nesto. Nije bilo daleko od toga da se i pobije, ako moze.

Rekoh sebi, s takvima se nije kaciti, a i macke vec neko hrani, pa sto ja da se petljam. Odgovorim tipu otprilike - u redu, ionako vec neko brine o njima tako da ja vise necu. Okrenem se i odem.

Lik me je pratio nekoliko ulica, uhvatio za rame i zaustavio da bi me unezverenim pogledom procenio i ponovo usmeno trazio potvrdu da se tu necu pojaviti, da on nema nista protiv macaka, imao je nekad macora itd, itd. Moguce je da sam ga malo uzortila jer sam pomenula po neko drustvo, zastitu, prijavljivanje i sl.

Ne slazem se sa pravljenjem svinjca tamo gde se ostavlja hrana za ziv (ako ja mogu da ocistim, perem i stavljam cisto mogu i drugi), ne mislim da deca nisu bitna i da treba da se valjaju u prljavstini, ali mislim da bi ovakvi i sl. ljudi bili kadri da potruju zivotinje, pod izgovorom - to je zbog dece. Imaju ih i mnogi drugi, cak i po nekoliko dece i zivotinja i svi zive skupa :ok:. Uz toleranciju i odrzavanje higijenskih i zdravstvenih uslova, sterilisanje, ne izbacivanje... moze se...

Ali ne umeju ljudi ni medjusobno (cesto) da komuniciraju, a kamoli jos da podnesu druga ziva bica.
 
Ne znam ja tuda retko prolazim i nisam bio odavno. Ukoliko neko stanuje blizu možda nešto i zna. Bio je neki prilog danas u jutarnjem programu gost je bio Terzin a govorili su i onaj iz orke kao i dopisništvo iz Leskovca činimi se koje je govorilo o novom azlilu.

Uključio sam se na kraju tako da nisam shvatio o čemu govore ali sam čuo da Terznin najavljuje ponovo animal police u okviru komunalne policije.
 

Back
Top