Da li je bitno da ljudi iz vlasti imaju ideju o istoriji svoga naroda?

Da li je bitno da ljudi iz vlasti imaju ideju o istoriji svoga naroda?

  • Nije bitno

  • Donekle bitno

  • Veoma bitno


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
ja mislim da bi ovome to najbolje objasnio Šešelj. :). covek rastura istoriju. :lol:

Pa njemu nije istorija primarna ali je čovek je hyper inteligentan i sve što dohvati temeljno izuči u rekordnom roku.

Ali sa druge strane je pun negativne energije i pomalo destruktivan.
Tako da bi kao savetnik ograničenih moći bio genijalan ali nikako kao vladar.
 
Pa njemu nije istorija primarna ali je čovek je hyper inteligentan i sve što dohvati temeljno izuči u rekordnom roku.

Ali sa druge strane je pun negativne energije i pomalo destruktivan.
Tako da bi kao savetnik ograničenih moći bio genijalan ali nikako kao vladar.

neznam ali ja bi bas volio da ga vidim npr. kao predsednika Srbije.
po mom misljenju svaki pravi politicar bi trebao da ima malo negativne energije, a ne kao Tadic sto je izgleda od viska pozitivne energije poceo svima komsijama da se izvinjava,......
 
Pazi postoje vremena za sve sam si svedok toga da nam je ideja o velikoj Srbiji donela Srbiju pod šljivom.
Ne možeš protiv sveta treba sada spasti što se spasti može.

Nekog Šešelja možemo čekati u nekim povoljnijim svetskim prilikama za takve ideje.

da znam za to, meni su neke njihove ideje stvarno blesave, a neke ne. a za tu Veliku Srbiju, bice jos prilika.....

ali Srbiji i nama Srbima bi trebao vladar sa teskom rukom.,a ne nekakve ulizice, dupelizci..itd...nama bi trebao Vladar, pametan, genije, iskusan, dobar poznavalac istorije..itd.
 
Naravno da moraju da imaju ideju, ali nije stvar ni samo o tome, nego ni ta ideja ne sme da bude pogrešna. Eno Tadića, mrtav ladan izjavi da su odnosi sa Turskom bolji nego ikada u istoriji. Što je em smešno, em nije ni tačno, bolji su bili u vreme Ataturka koji je bio kuvan i pečen sa kraljem Aleksandrom.

A što se Dačića tiče... nikad od njega turistički vodič.
 
Apsolutno nebitno!
Politicar treba da postupa racionalno i da se rukovodi aktuelnim trenutkom, i ako mu slučajno počnu po glavi da se vrzmaju istorijske slike i ako mu se učini da te slike utiču na njegove državničke poteze - odmah neka stavi glavu u bunar da se malo ohladi, pa tek onda nek povuče potez.

A kako da se bavi aktuelnim trenutkom ako je nezreo i ništa ne zna? :dontunderstand:
 
Eto, tako, kao u uvodnom postu.

To je čověk za kojeg gosin Istrěbljivač navija. :mrgreen:

Ali tražim još priměra. Nije Ivica jedini.

Dačić je završio fakultet kao student generacije, sa prosekom 10.
:bye: Da nije on tvoj ispisnik na koga si ljubomoran?

Nisam nikada glasao za Dačića i SPS, ali mi se dopao u trenutku kada je odlučio 2002. godine da ne sluša Miloševićeve direktive iz Haga. Znači da čovek misli svojom glavom. Takodje, odluka da ne pravi vladu sa vadikalima i narodnjacima prošle godine - opet pokazuje da zrelo politički razmišlja.
 
Dačić je završio fakultet kao student generacije, sa prosekom 10.
:bye:
Nisam nikada glasao za Dačića i SPS, ali mi se dopao u trenutku kada je odlučio 2002. godine da ne sluša Miloševićeve direktive iz Haga. Znači da čovek misli svojom glavom.


S obzirom na to koliki je prosek imao na fakultetu, dugo mu je trebalo da počne da misli svojom glavom.
 
.... ili je čekao povoljan momenat, svojih 5 minuta. Nemoj da misliš da ja branim Dačića, nagutao sam se pošteno suzavca i pendereka na demonstracijama 90-tih. Samo kažem da je odigrao najbolje moguće što je uveo SPS u blok evropskih, reformskih partija. Da se rukovodio emocijama i istorijom, ušao bi u vladu sa Koštunicom i Šešeljem, ali Dačić je odigrao hladno i profesionalno, ko pravi političar.
 
Samo kažem da je odigrao najbolje moguće što je uveo SPS u blok evropskih, reformskih partija. Da se rukovodio emocijama i istorijom, ušao bi u vladu sa Koštunicom i Šešeljem, ali Dačić je odigrao hladno i profesionalno, ko pravi političar.

Сагласан.

Само што се не секриам за Дачића него за нас јадне кад немамо хладнијих и професионалнијих правих политичара него тог таквог Дачића. А далеко од тога да је он најгори.
 
Nesumnjivo, svaki bi političar morao da ima apsolviran i položen jedan specijalni jednogodišnji kurs kritičke nacionalne istorije koji bi slušao pred 10-ak najmeritornijih domaćih, ali i stranih istoričara. Samo budala može da pomisli da ono pre njega nije bitno ili da istorija sa njim počinje, gosin Istrebljivaču.

Slobodan Milošević je eklatantan primer političara koji nije ni razumeo ni poznavao istoriju Balkana. S druge strane, Tuđman je primer državnika koji je odlično poznavao istoriju Balkana, istoriju, psihologiju i etnologiju Srba. Zaključak izvucite sami.
 
Ne znam za Miloševića, ali Tuđmanovo znanje mi nikada nije ulivalo poverenje. Moguće je da je prosto fizički raspolagao većom količinom informacija o istoriji nego Milošević, ali je presudna stvar kako ko ta saznanja konstituiše u svojoj glavi. Što bi rekla jedna moja pokojna komšinica, džaba mu je što je prošao kroz školu kad škola nije kroz njega.
 

Back
Top