ploča i procesor

Intel i5-750 Core, 2.66GHz Box, LGA1156
Cena: 15.560 din.

Matične ploče
GigaByte GA-P55-UD3
Cena: 9.600 din.

Memorije
2 x 2GB DDR3 Geil PC1333
Cena: 8.720 din.
Ukupna cena: 33.880 din.

Ovo je verzija sa Intelomm i to je danas najmanje od Intela sto se isplati uzeti. Stariji soket 775 je prakticno mrtav i za njega se ne proizvodi vise nista. Jedino gdje bi uspio ustedjeti je ram memorija, ali ti se bavis video obradom i tu su dosta vazni i ram memorija i procesor. Tako da smatram da je 4gb minimun koji na koji bi trebao da ides, osim ako bi mogao ubrzo da kupis jos 2..

E sad ima i AMD varijanta, odnosno dve:
1)
AMD Phenom II X4 955, 3.2GHz/8MB 64Bit BOX Black Edition
Cena: 13.360 din.

Matične ploče
GigaByte MA770T-UD3P
Cena: 7.170 din.

Memorije
2 x 2GB DDR3 Geil PC1333
Cena: 8.720 din.
Ukupna cena: 29.250 din.

2)AMD Athlon II X4 630, 2,80GHz, 64bit Box(moze i Athlon II x4 620 2,6ghz jeftiniji je od ovog)
Cena: 9.050 din.
Ostalo isto kao kod prethodne varijante.

E sad prva varijanta AMD je kao sto vidis jeftinija od Intela a i slabija je malo...
Druga varijanta je najeftinija ali je i najslabija.
Mozes potraziti po internetu kakva je razlika u performansama pomenutih procesora, pa da vidis sta ti se najvise isplati...
 
Mislim da cu uzeti nesto slicno 1. varijanti iz razloga sto mi je dosta Athlona< Semprona i ostalih AMD zajebancija. Trenutno imam neki mrtvi Sempron i smatram da AMD jos treba da radi na tome da bi prestigao Intel. Mozda gresim ali ............
 
Mislim da cu uzeti nesto slicno 1. varijanti iz razloga sto mi je dosta Athlona< Semprona i ostalih AMD zajebancija. Trenutno imam neki mrtvi Sempron i smatram da AMD jos treba da radi na tome da bi prestigao Intel. Mozda gresim ali ............

gresis jer je mrtvi sempron socijalni procesor, ko intelov celeron..
i ako placas socijalni procesor , dobijas socijalni procesor...
da se razumemo ja vise volim intel...
 
Slazem se sa Iwanom, ono sto platis to i dobijes.
Daleko od toga da je AMD bolji od Intela, ali u mid-range i low-range segmentu je jednostavno bolji i isplativiji.
Njihov najjaci procesor Phenom II x4 965 je konkurencija Intelovom i750, sve iznad toga je apsolutni pobjednik Intel, ali se to zato i fino plati.
 
Njihov najjaci procesor Phenom II x4 965 je konkurencija Intelovom i750, sve iznad toga je apsolutni pobjednik Intel, ali se to zato i fino plati.

AMD Phenom ll X4 965 je najbolji procesor koji danas sebi možemo priuštiti ukoliko uzmemo u obzir sve faktore vezano za kupovinu (cena, kvaliet, perfomanse...), takođe ukoliko je na AMD ploči sa DDR3 memorijom i sa grafičkom kartom iz serije 5xxx dobijamo ultimativnu mašinu za obradu videa. To nam omogućavaju dve stvari koje su implementirani HD encoder/decoder u grafički čip i severni most kod AMD familije i svakako više nego interesantno softversko rešenje koje se zove AMD Fusion koji nam omogućava da maximalno iskoristimo takvu mašinu. U Fusion softveru možemo pod opcijom 'Usage Menagement Profiles' birati jednu od opcija: Digital Entertainment, Fusion Media Explorer, Office Productivity, Offline Gaming, Online Gaming i Web Browsing. Prve dve opcije koje su vezane za obradu videa i korišćenja istih omogućavaju da ukoliko na primer dekodiramo neki video materijal, a u tom slučaju grafička karta nije opterećena jer nema veze sa obradom videa (2d obrada zavisi od procesora, ploče, memorije i harda) jednostavno postane 5-to jezgro kod Phenoma X4 i dodatno ubrza proces obrade.
Dakle, iako Intel ima fenomenalnu gamu procesora koji su zaista u prednosti u odnosu na AMD, kod obrade videa i igranja osim procesora postoje i druge komponente unutar našeg računara i čine ga celinom. Phenom ll je danas isto što je nekada bio Barton, slabiji nominalno od Intela ali kao što rekoh - procesor nije računar već samo jedan njegov deo.
 
Da li moze da se ugradi Phenom II na plocu ASUS M2N E-SLI?
big_photo.jpg
 

Back
Top