Stilske figure,stil i takve stvari

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Darko Stojic

Obećava
Poruka
62
Imamo u skoli da obradimo lektiru od Danila Kisa "Rani jadi" pa smo dobili da obradimo celu prvu glava "S jeseni, kada počnu vetrovi".U mojoj grupu smo podelili ovu glavu na delove da svako obradi po jedan a ovaj je moj :rtfm: (dole)

Ако их дирнеш невешто, на прсту ће ти направити рупицу, па ће да потече твоја лепа,црвена крв. Мораћеш онда да сишеш свој прљави прст којим си малопре правио грудве од блата и коњске балеге. А може да наступи и тровање крви. Када се то догоди, онда деца умиру. Ставе их у мале позлаћене сандуке и носе их на гробље, међу руже. На челу поворке носе крст, а за сандуком иду дечакова мама и тата и, наравно, његова сестра, ако је имао сестру. Мајка је сва у црнини, не види јој се лице. Само тамо где су очи, црна је свила влажна од суза.


Treba da ovde odredim stil kojim je pisac pisao i da kazem definicuju stila. Takodje i treba da se odrede stilske figure i da se za svaku navede primer iz teksta.Delimicno sam uradi ali nisam bas najsigurniji za stilske figure. Ako neko zeli moze da mi pronadje sve stilske figure iz celog teksta a ko hoce ako nema ovaj tekst neka mi se javi pa cu mu poslati na PP
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top