Ovo je moja prica o Manufakturi decijeg osmeha-i onome sto radim/o

Poruka
9
Pozdrav svima.Iskoristicu ovaj prostor ovde,ne da bi se reklamirala koliko da bih ispricala - ispisala ono sto radimo,zatrazim savet dobronameran ili ne,i mozda od nekog od vas dobijem nesto sto vama vise ne koristi a nama bi moglo.
Registrovani smo kao Humanitarna organizacija,postojimo vec dve godine.Nismo do sada dobili niti od jedne javne institucije pomoc,nemamo politicku zaledjinu,niti je zelimo.
Trenutno smo osiromasili kao i vecina ljudi u nasoj zemlji,i jedva sastavljamo kraj sa krajem.Imamo u svojim aktivnostima da kazem,ponudu koja je jako sarolika,pa recimo ocuvanu deciju garderobu peremo,peglamo i selektujemo po velicini,tako da kod nas kao u radnji,udjete zatrazite recimo trenerku,velicinu po nekad cak i boju,sve to dobijete i naravno ne platite.Najsiromasnijim porodicama u ponudi imamo i decije krevetice,kolica i setalice koji se izdaju na revers i po obavljenom poslu vracaju nazad kod nas i onda u sledecu porodicu.Uposljavam i samohrane majke u pravljenju kolaca u domacoj radinosti,sivenju kostima za decu,smatram da svaki dinar dobro dodje onima kojima je najpotrebniji.
Trnutno u ponudi imamo predstavu za decu Sundjer Bob,nudimo se svima koji su raspolozeni za animaciju kod kuce ,igraonici,firmi,rodjendanu,putujemo po celoj Srbiji.slike mozete pogledati
ovde https://www.facebook.com/photo.php?pid=815912&id=1051988569#/album.php?aid=174197&id=1051988569
fali mi samo Lignjoslav,ali i on ce biti tu za koji dan :))
o ostalim aktivnostima ako ste zainteresovani pisem opet,da ne smorim odmah prvi put..
Na zalost nemamo sajt,nikako nekako da izdvojim sredstva za irzadu istog,ali evo mejl ako nekom slucajno zatreba- manufaktura.decijeg.osmeha@gmail.com
 
Pozdrav svima.Iskoristicu ovaj prostor ovde,ne da bi se reklamirala koliko da bih ispricala - ispisala ono sto radimo,zatrazim savet dobronameran ili ne,i mozda od nekog od vas dobijem nesto sto vama vise ne koristi a nama bi moglo.
Registrovani smo kao Humanitarna organizacija,postojimo vec dve godine.Nismo do sada dobili niti od jedne javne institucije pomoc,nemamo politicku zaledjinu,niti je zelimo.
Trenutno smo osiromasili kao i vecina ljudi u nasoj zemlji,i jedva sastavljamo kraj sa krajem.Imamo u svojim aktivnostima da kazem,ponudu koja je jako sarolika,pa recimo ocuvanu deciju garderobu peremo,peglamo i selektujemo po velicini,tako da kod nas kao u radnji,udjete zatrazite recimo trenerku,velicinu po nekad cak i boju,sve to dobijete i naravno ne platite.Najsiromasnijim porodicama u ponudi imamo i decije krevetice,kolica i setalice koji se izdaju na revers i po obavljenom poslu vracaju nazad kod nas i onda u sledecu porodicu.Uposljavam i samohrane majke u pravljenju kolaca u domacoj radinosti,sivenju kostima za decu,smatram da svaki dinar dobro dodje onima kojima je najpotrebniji.Trnutno u ponudi imamo predstavu za decu Sundjer Bob,nudimo se svima koji su raspolozeni za animaciju kod kuce ,igraonici,firmi,rodjendanu,putujemo po celoj Srbiji.slike mozete pogledati
ovde https://www.facebook.com/photo.php?pid=815912&id=1051988569#/album.php?aid=174197&id=1051988569
fali mi samo Lignjoslav,ali i on ce biti tu za koji dan :))
o ostalim aktivnostima ako ste zainteresovani pisem opet,da ne smorim odmah prvi put..
Na zalost nemamo sajt,nikako nekako da izdvojim sredstva za irzadu istog,ali evo mejl ako nekom slucajno zatreba- manufaktura.decijeg.osmeha@gmail.com


deluje nestvarno....

ako je zaista tako svaka čast, držim palčeve da uspete
 
Da to je zaista tako :)
Ukoliko imate deciju garderobu svih uzrasta a nemate je kome proslediti,stari monotor,setalice,decija kolica,sve ono sto je vama visak,mozete nas kontaktirati,docicemo po svaku vrstu pomoci,ili nam mozete biti gost i doneti je..Mi cemo oprati garderobu,opeglati ne morate se time opterecivati.Igracke takodje koje nisu vasem detetu interesantne,knjige,stari monitor..
 
Dobro jutro,dan ili vece..
Ja moram opet malo da pisem,dok nadam se neko ne pomisli da je to zloupotreba ovog prostora ovde..Ne znam da li je dozvoljeno istu temu postaviti na jos jednom podforumu,konkretno mislim na zenski kutak,kako bih zamolila i tamo ucesnice za pomoc u smislu garderobe koja vasoj deci vise ne sluzi i nemate je gde,ili bilo cemu gore pobrojanom..
Takodje bih ponudila ovde usluge zena koje rade sa nama a radi se o domacicama skromnih primanja,ili su bez ikakvog izvora zarade,koje vrsno prave kolace i ostale djakonije slane i slatke.Ponudila bih njihove usluge u predstojecem periodu slava,ili rodjendana.Cene njihovoih usluga su dosta nize u odnosu na poslasticarse ili bilo koje druge koje se bave ovom delatnoscu.
Vi bi ste pomogli i ne sluteci razmere koliko,a pri tome imali bi ukusnu slanu ili slatku gozbu na stolu.
Imamo zene u Bg.N.Sadu koje to rade a i u ostalim delovima Srbije.
 
Na jednom drugom podforumu u okviru ovog,vec sam postavila temu slicne sadrzine ali na zalost-nema mnogo komentara,jedan ili dva mozda.
Zelim jos samo pokusati ovde,jer mislim da mi to mozda jedino i preostaje.
Predstavnik sam Humanitarne organizacije Manufaktura decijeg osmeha sa sedistem u N.Sadu,imamo sirok spektar delovanja ali na zalost nalazimo se trenutno u nezavidnom polozaju sto se materijalnog dela tice.Nemamo politicku zaledjinu,totalno smo neprofitni i kao takvi nikog ne zanimamo.Da ne duzim previse,ali zamolila bih sve vas ovde koje imate garderobu za decu svih uzrasta a u vasoj porodici je visak,da nas kontaktirate na manufaktura.decijeg.osmeha@gmail.com ili na pp.Ne morate prati peglati gardeprobu,mi cemo to uciniti za vas,takodje i igracke sa kojima se vase dete vise ne igra,stare manitore,biciklove,krevetice,setalice i sve drugo sto moze koristiti onima koji nisu u prilici kupiti ni osnovne zivotne namirnice.
Nebitna je udaljenost,docicemo ili organizovati slanje,vazna je smao dobra volja,ako je imate.
Takodje bih ponusila i usluge zena kojima pomazemo a radi se o samohranim majkama,ili zenama sa malim primanjima,koje su vrsne domacice u pravljenjui slanih i salatkih djakonija,dosta jeftinije od vecine za koje ste cule.Ponudila bih vam,za redstojece praznike ili slave,rodjendane bilo sta od onog sto ste vi zamislili da bi voleli imati na vasoj trpezi.Mogu okaciti i slike svega onog sto su do sada napravile..
 
Наслов који би свима привукао пажњу је тај да нешто делиш..или делите, ви као организација.
Е онда би било доста заинтересованих. Овако верујем да је слаб одзив. Изгубила се хуманост код нас....на жалост. Радије ћемо бацити у контејнер него понудити некоме или не дај Боже учинити добро дело. Покупили смо са запада све оно најгоре.
 
Em sam pogresila u nekoliko slova u naslovu,em kao sto rekoste paznju je danas tesko privuci..
Ja se uzasno rastuzim sto je to tako i znam da je humanost u nasoj zemlji predhodnih godina bila zloupotrebljivana i jos uvek jeste na razne racine.Meni ne polazi za rukom ni recimo celne ljude u pojedinim gradskim opstinama,animirati za neku donaciju.Znate vec,neki samozvani japiji sedi preko puta mene,sa rucnim satom sto podseca na zidni,mobilnim telefonom cija vrednost premasuje godisnji prihod nekog ko radi za platu ispod svih proseka,i takav jedan mladi japiji kaze mi da je potrosen budzet za ovu godinu..Da "radilo" se i potrosilo..
Tesko je ukljuciti televizor i videti razno razne pozive na glasanje za svog favorita u kojekakvim rijaliti emisijama sa kojima nas opsedaju,sad se iznenadih sto je jos kao i jedno od tih glasanja "lazno izbicavinje"..
Nisam ni jaka,niti iko oz organizacije trazila na poklon cifru sa nekoliko nula,trazili smo i sakupljali garderobu sa siromasne,namestaj i druge potrepstine..
trazila sam i trazim dodatni izvor prihoda za samohrane majke koje su podstanari i imaju dva djaka,dva studenta,ne da im neko pokloni,vec da one zarade,spremajuci slatkise,slanise,brinuci o starim licima,sijuci nesto za nekog..
Ne,ljudi danas radje popricaju sa predstavnicima neke sekte nego sto se odluce nama pomoci..
Pre izvesnog vremena u jednoj od nevladinih organizacija pokusavajuci da im prezentujem nas plan delovanja,doticni gospodin me prekinu rekavsi da nema sredstava za nas,jer je ovo dekada Roma,pa ako mogu program da preformulise na Rome,onda bi svakako bilo pomoci za nasu organizaciju.Ne shvatite me krivo nemam nista protiv Roma,pomagali smo i njima,ali ne mogu ja porodilji koja je nedavno dosla kuci sa bebom iz porodilista i kojoj smo nasli garderobice za bebu tek toliko da ona koja se pere u masini,pa dok se ne osusi bebe bude umotana u cebad,ne mogu joj reci-Sad je dekada Roma,nema novca,al bice samo se malo strpite ti i beba.
Nadam se da mi posle ove moje ogorcenosti nece jos i temu zakljucati,jer eto barem neki dobronameran komentar bude dovoljan coveku kad poklekne da se pridigne.
 
Наслов који би свима привукао пажњу је тај да нешто делиш..или делите, ви као организација.
Е онда би било доста заинтересованих. Овако верујем да је слаб одзив. Изгубила се хуманост код нас....на жалост. Радије ћемо бацити у контејнер него понудити некоме или не дај Боже учинити добро дело. Покупили смо са запада све оно најгоре.

e ovo za kontejner si u oravu, na žalost
zašto neki ljudi dopuštaju da romi kopaju po kanti zašto im jednostavno ne dati u ruke...?
 
Не можеш на силу натерати некога да се ангажује у вашој акцији ако то не жели. Једна тема је сасвим довољна да скрене пажњу онима који су заинтересовани.

Иначе, до сада је било скоро 500 прегледа ове теме.;)
 

Back
Top