Koji linux problemi

prodajem bajs

Početnik
Poruka
23
e ovako:
racunar na kome ce biti je laptop
64mb GPU
1.73GHz single core intel
hard 5400rpm 60gb
ram 1gb 667mhz

potrebe:
surf
download
website programming
iphone(itunes) user

bio sam imao suse linux al sam se ubrzo smorio sa dugim vremenom dizanja sistema i gasenja. isao bi na neki orientisani GUI za pocetak. malo da pobegnem od gejt-sa

ako ima nesto da sam zaboravio molim vas recite:worth:
 
Mint 8 i Ubuntu 9.10 su pandani i što je najbolje kompaktibilni su pa se prelazak sa jednog na drugi ni ne primeti (osim na uvodnom ekranu i par stvari koje su bolje uređene na Mint-u).
Instalacija je identična za oba sistema...
 
Mint 8 i Ubuntu 9.10 su pandani i što je najbolje kompaktibilni su pa se prelazak sa jednog na drugi ni ne primeti (osim na uvodnom ekranu i par stvari koje su bolje uređene na Mint-u).
Instalacija je identična za oba sistema...

pocetnik sam u linux OS? pa me interesuje da li ima neke bitne razlike izmedju ta dva sistema, koje bi primetio, mislim ja kao novi korisnik linux-a?
koristim ubuntu, mnogo mi se svidja:super:
 
наравно да има видљивих разлика....:)
Највећу разлику приметиш чим стартујеш оперативни систем (различит grub- лепши Mint-ov), различита ознака на почетку :) ...
У ствари, mint има свој мени који се разликује од стандардног на gnome окужењу, мало је другачији менаџер програма (прегледнији је, има и сличицу за сваки програм па не мораш да нагађаш како ли изгледа рад у истом, у том менаџеру су представљени они програми који имају поршку па ти се неће десити да инсталираш нешто а оно неће да се покрене...). Иначе има и synaptic менаџер ако баш волиш да се играш... Што се тиче осталих разлика... приметио сам да користи мање меморије него ли ubuntu 9.10...
И наравно, сви програми писани за Ubuntu rаде и на Mintu, Прелазак са Ubunta на Mint jе потпуно безболан пошто Mint чита и користи сва подешавања за Ubuntu (наравно, ако си имао /home партицију:) )..
 

Back
Top