Luda kuća u ludoj zemlji...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Neznanko

Iskusan
Poruka
5.497
U Srbiji se više vodi računa o pijadurama, pušačima i narkomanima, no o odojčadima...Najviše takse na cigarete (do 700 odsto) su u Velikoj Britaniji, Nemačkoj, Francuskoj i Irskoj, dok su najjeftinije u zemljama koje su 2004. postale članice EU, pre svega u baltičkim i istočnoevropskim državama. Srbija je eldoraDO za pušače, jer su kod nas cigare najjeftinije na svetu.

Dakle, cigare, pivo, alkohol, droga svih vrsta su najjeftiniji artikli na planeti zemlji u Srbiji.

Ali zato, hrana, bebi oprema, garderoba, obuća, odeća, kamate na kredite su najviše na svetu baš u toj istoj Srbiji.
Iz izloženog se da zaključiti, da je običnom čoveku kod nas najjeftinije da se drogira, opija i puši, no da se hrani, oblači i živi ko čovek.

Pitate se ko je nametnuo takve odnose cena, poreza, taksi, razlika u cenama ? Mi, to jest oni, to jest svi mi to volimo, biramo, trpimo, i dostojanstveno ćutimo i ko mrmoti zavijamo to šta zavijamo.

Ej u čuvenoj najvećoj kolonijalnoj sili na svetu taksa na duvan je 700 %, a kod nas je veća taxa na hranu za odojčad, no za nikotinske zavisnike i drogaše.

Pa posle neka neko kaže da smo mi bolji no oni koji nas kinje i biju po ušima već 100 godina, i treba da nas biju, jer budale , morone i monstrume kakvi smo mi, može da smiri i kultiviše samo neko ko je bolji, jači i normalniji no što smo mi sami, a to nije teško biti, obzirom kakvi smo mi.
 
U
]Pa posle neka neko kaže da smo mi bolji no oni koji nas kinje i biju po ušima već 100 godina, i treba da nas biju, jer budale , morone i monstrume kakvi smo mi, može da smiri i kultiviše samo neko ko je bolji, jači i normalniji no što smo mi sami, a to nije teško biti, obzirom kakvi smo mi.



Polako prijatelju... ne mo se nerviras, mogao si ovu temu lepse da postavis, a ne ovako mazohisticki:per:
na zalost srz teme ti je u pravu ali... nije tesko biti "fin":bye:
 
U Srbiji se više vodi računa o pijadurama, pušačima i narkomanima, no o odojčadima...Najviše takse na cigarete (do 700 odsto) su u Velikoj Britaniji, Nemačkoj, Francuskoj i Irskoj, dok su najjeftinije u zemljama koje su 2004. postale članice EU, pre svega u baltičkim i istočnoevropskim državama. Srbija je eldoraDO za pušače, jer su kod nas cigare najjeftinije na svetu.

Dakle, cigare, pivo, alkohol, droga svih vrsta su najjeftiniji artikli na planeti zemlji u Srbiji.

Ali zato, hrana, bebi oprema, garderoba, obuća, odeća, kamate na kredite su najviše na svetu baš u toj istoj Srbiji.
Iz izloženog se da zaključiti, da je običnom čoveku kod nas najjeftinije da se drogira, opija i puši, no da se hrani, oblači i živi ko čovek.

Pitate se ko je nametnuo takve odnose cena, poreza, taksi, razlika u cenama ? Mi, to jest oni, to jest svi mi to volimo, biramo, trpimo, i dostojanstveno ćutimo i ko mrmoti zavijamo to šta zavijamo.

Ej u čuvenoj najvećoj kolonijalnoj sili na svetu taksa na duvan je 700 %, a kod nas je veća taxa na hranu za odojčad, no za nikotinske zavisnike i drogaše.

Pa posle neka neko kaže da smo mi bolji no oni koji nas kinje i biju po ušima već 100 godina, i treba da nas biju, jer budale , morone i monstrume kakvi smo mi, može da smiri i kultiviše samo neko ko je bolji, jači i normalniji no što smo mi sami, a to nije teško biti, obzirom kakvi smo mi.

Који то ми пријатељу? Не одређујем ја цене сигурно... :roll: Нити имам начина да се побуним... :roll:
 
Dobro je , shvatio sam te, strastveni si pušač, pa si se osetio ugroženim.

Pa bas nista nista shvato . Tuzno je da ne mozes . Ja se zalazem , da se akcize na cigarete bar dupliraju. A da sva oprema i hrana za decu pjeftini .
Al sam objasnio zasto to ovi nasi nece da urade . dogovorili se sa Amerikancima , koji su kupili duvansku industriju .

A da pusim , pa eto pusim , al sto se mene tice , i te kako treba da podignu akcize na duven , dva do tri puta . Ja cu rado da placam to , ( ili cu da prekinem sa pusenjem ) , kad znam da ce to omoguciti da bebi oprema bude jeftinija .
A sto se tice odnosa nase javnosti , prema Duvanskoj industriji , teo sam da kazem da je sramno , da niko suknuo nije kad se prodavala , a kad se prodavao NIS , bilo je arlaukanja

El sad malo jasnije .
 
Poslednja izmena:
Pa posle neka neko kaže da smo mi bolji no oni koji nas kinje i biju po ušima već 100 godina, i treba da nas biju, jer budale , morone i monstrume kakvi smo mi, može da smiri i kultiviše samo neko ko je bolji, jači i normalniji no što smo mi sami, a to nije teško biti, obzirom kakvi smo mi.

generalizacija

copy/paste sa drugog foruma http://forum.krstarica.com/threads/265261
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top