Luda kuća u ludoj zemlji...
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Luda kuća u ludoj zemlji...

Elita Neznanko (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    69
    Reputaciona moć
    79

Podrazumevano Luda kuća u ludoj zemlji...

U Srbiji se više vodi računa o pijadurama, pušačima i narkomanima, no o odojčadima...Najviše takse na cigarete (do 700 odsto) su u Velikoj Britaniji, Nemačkoj, Francuskoj i Irskoj, dok su najjeftinije u zemljama koje su 2004. postale članice EU, pre svega u baltičkim i istočnoevropskim državama. Srbija je eldoraDO za pušače, jer su kod nas cigare najjeftinije na svetu.

Dakle, cigare, pivo, alkohol, droga svih vrsta su najjeftiniji artikli na planeti zemlji u Srbiji.

Ali zato, hrana, bebi oprema, garderoba, obuća, odeća, kamate na kredite su najviše na svetu baš u toj istoj Srbiji.
    Iz izloženog se da zaključiti, da je običnom čoveku kod nas najjeftinije da se drogira, opija i puši, no da se hrani, oblači i živi ko čovek.

Pitate se ko je nametnuo takve odnose cena, poreza, taksi, razlika u cenama ? Mi, to jest oni, to jest svi mi to volimo, biramo, trpimo, i dostojanstveno ćutimo i ko mrmoti zavijamo to šta zavijamo.

Ej u čuvenoj najvećoj kolonijalnoj sili na svetu taksa na duvan je 700 %, a kod nas je veća taxa na hranu za odojčad, no za nikotinske zavisnike i drogaše.

Pa posle neka neko kaže da smo mi bolji no oni koji nas kinje i biju po ušima već 100 godina, i treba da nas biju, jer budale , morone i monstrume kakvi smo mi, može da smiri i kultiviše samo neko ko je bolji, jači i normalniji no što smo mi sami, a to nije teško biti, obzirom kakvi smo mi.

Starosedelac
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Luda kuća u ludoj zemlji...

Neka pojeftinjuju pelene, samo ne diraj u cigare!

Zaslužan član
    Učlanjen
    30.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    636

Citat Original postavio picololeone Pogledaj poruku
    Neka pojeftinjuju pelene, samo ne diraj u cigare!
    Mislis poskupljuju

Aktivan član ljubce (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio Neznanko Pogledaj poruku
    [B]U
    ]Pa posle neka neko kaže da smo mi bolji no oni koji nas kinje i biju po ušima već 100 godina, i treba da nas biju, jer budale , morone i monstrume kakvi smo mi, može da smiri i kultiviše samo neko ko je bolji, jači i normalniji no što smo mi sami, a to nije teško biti, obzirom kakvi smo mi.

Polako prijatelju... ne mo se nerviras, mogao si ovu temu lepse da postavis, a ne ovako mazohisticki
    na zalost srz teme ti je u pravu ali... nije tesko biti "fin"

Legenda
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

U Srbiji se više vodi računa o pijadurama, pušačima i narkomanima, no o odojčadima...Najviše takse na cigarete (do 700 odsto) su u Velikoj Britaniji, Nemačkoj, Francuskoj i Irskoj, dok su najjeftinije u zemljama koje su 2004. postale članice EU, pre svega u baltičkim i istočnoevropskim državama. Srbija je eldoraDO za pušače, jer su kod nas cigare najjeftinije na svetu.

Dakle, cigare, pivo, alkohol, droga svih vrsta su najjeftiniji artikli na planeti zemlji u Srbiji.

Ali zato, hrana, bebi oprema, garderoba, obuća, odeća, kamate na kredite su najviše na svetu baš u toj istoj Srbiji.
    Iz izloženog se da zaključiti, da je običnom čoveku kod nas najjeftinije da se drogira, opija i puši, no da se hrani, oblači i živi ko čovek.

Pitate se ko je nametnuo takve odnose cena, poreza, taksi, razlika u cenama ? Mi, to jest oni, to jest svi mi to volimo, biramo, trpimo, i dostojanstveno ćutimo i ko mrmoti zavijamo to šta zavijamo.

Ej u čuvenoj najvećoj kolonijalnoj sili na svetu taksa na duvan je 700 %, a kod nas je veća taxa na hranu za odojčad, no za nikotinske zavisnike i drogaše.

Pa posle neka neko kaže da smo mi bolji no oni koji nas kinje i biju po ušima već 100 godina, i treba da nas biju, jer budale , morone i monstrume kakvi smo mi, može da smiri i kultiviše samo neko ko je bolji, jači i normalniji no što smo mi sami, a to nije teško biti, obzirom kakvi smo mi.
    Који то ми пријатељу? Не одређујем ја цене сигурно... Нити имам начина да се побуним...

ultimativni meraklija Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    802

Kad su Ameri kupovali duvansku industriju , podneli su niz aneksa . O Munopolu i o ne podizanuju akciza . Samo to su Ameri , pa nikom nije ni palo na pamet da nesto zucne , a kamoli da onako arlauce , ko kad su Rusi kupovali NIS.

Elita Neznanko (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    69
    Reputaciona moć
    79

Citat Original postavio ljubce Pogledaj poruku
    Polako prijatelju... ne mo se nerviras, mogao si ovu temu lepse da postavis, a ne ovako mazohisticki
    na zalost srz teme ti je u pravu ali... nije tesko biti "fin"
    Sa Bagrom biti fin je veći mazohizam, no ijedan mogući.
    Dakle, ne može se ići kafenom kašičicom da se čisti štala puna djubreta i govana.
    Ne slažem se sa tobom, blago rečeno.

Elita Neznanko (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    69
    Reputaciona moć
    79

Citat Original postavio Sanovnik Pogledaj poruku
    Kad su Ameri kupovali duvansku industriju , podneli su niz aneksa . O Munopolu i o ne podizanuju akciza . Samo to su Ameri , pa nikom nije ni palo na pamet da nesto zucne , a kamoli da onako arlauce , ko kad su Rusi kupovali NIS.
    Dobro je , shvatio sam te, strastveni si pušač, pa si se osetio ugroženim.

ultimativni meraklija Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    802

Dobro je , shvatio sam te, strastveni si pušač, pa si se osetio ugroženim.
    Pa bas nista nista shvato . Tuzno je da ne mozes . Ja se zalazem , da se akcize na cigarete bar dupliraju. A da sva oprema i hrana za decu pjeftini .
    Al sam objasnio zasto to ovi nasi nece da urade . dogovorili se sa Amerikancima , koji su kupili duvansku industriju .

A da pusim , pa eto pusim , al sto se mene tice , i te kako treba da podignu akcize na duven , dva do tri puta . Ja cu rado da placam to , ( ili cu da prekinem sa pusenjem ) , kad znam da ce to omoguciti da bebi oprema bude jeftinija .
    A sto se tice odnosa nase javnosti , prema Duvanskoj industriji , teo sam da kazem da je sramno , da niko suknuo nije kad se prodavala , a kad se prodavao NIS , bilo je arlaukanja

El sad malo jasnije .
    Poslednji put ažurirao/la Sanovnik : 06.12.2009. u 02:06

Zaslužan član
    Učlanjen
    28.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

generalizacija

copy/paste sa drugog foruma http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=265261
    Poslednji put ažurirao/la gost 191696 : 06.12.2009. u 02:42

Slične teme

1. Luda kuća
    Autor nezavisna Backa u forumu Televizija
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 08.11.2009., 03:37
  2. Luda kuća - puna pruća
    Autor iluzionista u forumu Arhiva
    Odgovora: 119
    Poslednja poruka: 24.11.2005., 11:48

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu