Darko Petričić: Albanski lobi Mesića napravio bogatašem

Dragan_srbcg

Ističe se
Poruka
2.641
Darko Petričić: Albanski lobi Mesića napravio bogatašem
Datum: 04.12.2009 21:00
Autor: Goran Maunaga

- Zahvaljujući albanskom lobiju, koji mu je plaćao predsjedničke kampanje, hrvatski predsjednik Stjepan Mesić po bogatstvu postao treći čovjek u Hrvatskoj.

Kaže to u intervjuu za "Glas Srpske" publicista, politikolog i novinar Darko Petričić koji se posljednjih dana našao u žiži hrvatske javnosti. Zbog njegovog gostovanja glavna urednica HTV-a Hloverka Novak-Srzić smijenila je urednicu emisije Dosije Anu Jelinić, a hrvatski predsjednik Stjepan Mesić najavio je privatnu tužbu.

Petričić ponavlja da iz ličnog interesa i ogromnog novca albanskog lobija potiče i Mesićeva duboka veza sa muslimanskom strujom i muslimanskim lobijem.

- Zato ne treba da čudi ni njegovo potpuno odbacivanje hrvatskog naroda u BiH i priklanjanje bošnjačkoj politici - kaže.

* GLAS: Poslije Vašeg gostovanja u emisiji HTV gdje ste iznijeli tvrdnje da se Mesić duboko povezao s albanskim lobijem, urednica te emisije je smijenjena. Stojite li iza tvrdnji i danas?

PETRIČIĆ: Ana Jelinić je podatke uzela iz moje knjige "Hrvatska u mreži mafije, kriminala i korupcije". Sve te činjenice utemeljene su na izjavama svjedoka koji su direktno bili povezani sa određenim događajima, kao i na raspoloživoj dokumentaciji. Bez obzira na veliki pritisak koji je vršen na mene prije objavljivanja tih informacija i dalje stojim iza svega što sam napisao i rekao. Sve to javna je tajna u Hrvatskoj. Mesić je za svoje službene potrebe koristio čak i "mercedes" albanskog lobija. U svom prvom mandatu uspio je da sakupi toliko novca tako da mu pred kraj drugog mandata više nisu bili potrebi nikakvi drugi izvori finansiranja. Već tada je imao viška oko 20 miliona maraka. Nikada nije objavio listu svojih finansijera i donatora.

* GLAS: U knjizi govorite i o vezi hrvatskog tajkuna Hrvoja Petrača i Mesića. Postoji li njihova veza i sa kim u BiH?

PETRIČIĆ: Bavio sam se organizovanim kriminalom i korupcijom u Hrvatskoj i nisam previše radio internacionalne veze, ali sam obradio šverc duvana i nafte za vrijeme rata. Petrača pominjem kao Mesićevog prijatelja, ali i Ivu Pukanića koji je povezivao njih dvojicu. Nisam ulazio direktno u analizu šverca oružja ili drugih poslova predsjednika Mesića, jer mi to nije bila glavna preokupacija. Zato sam detaljno obradio izvoz jugo-dinara u BiH gdje je Mesić bio vrlo informisan o tome a ništa nije preduzeo. Hrvatska je tada napravila veliku štetu monetarnom sistemu BiH i Srbije. Zato se Mesiću spremaju krivične prijave kad uskoro izgubi predsjednički imunitet. Kada su zamijenjeni ti dinari za konvertibilnu valutu pokupovana su hrvatska preduzeća i tako je uništena hrvatska privreda.

* GLAS: Tvrdite da je Mesić ubrzano postao jedan od najbogatijih ljudi u Hrvatskoj?

PETRIČIĆ: Da, zahvaljujući albanskom lobiju, koji mu je platio predsjedničku kampanju, Mesić je po bogatstvu postao treći čovjek u Hrvatskoj, i to odmah poslije Ive Sanadera i Nadana Vidoševića. Iz tog ličnog interesa i zbog ogromnog novca albanskog lobija koji mu je prebacivan potiče i Mesićeva duboka veza sa muslimanskom strujom i muslimanskim lobijem. Bogaćenje na političkoj poziciji su njegovi krajnji motivi. Zato ne treba da čudi ni njegovo potpuno odbacivanje hrvatskog naroda u BiH i priklanjanje bošnjačkoj politici.

* GLAS: Mesićeva putovanja i posjete su takođe indikativni?

PETRIČIĆ: Čak 80 odsto njegovih putovanja po svijetu bila su putovanja u muslimanske zemlje. U Albaniji je bio četiri puta, a napravi je skandal i presedan najavivši prvu posjetu Prištini. To će biti prva posjeta Kosovu jednog zvaničnika, stranog državljanina koji nije Albanac. Na kraju njegovog mandata ispratiće ga pridjev kontroverznog predsjednika, jer mnogim državljanima Hrvatske nikada nisu bile jasne njegove međunarodne aktivnosti.

Tužba

* GLAS: Zbog vaše tvrdnje da mu je u prvoj kampanji pomagao albanski lobi i da drži muslimansku stranu, Mesić Vas je proglasio šovinistom i najavio tužbu?


PETRIČIĆ: Da. Htio bih podsjetiti da je Mesić svojevremeno rekao da Srbi u Hrvatskoj imaju pravo samo na onu zemlju koju su na opancima donijeli. I ko je tu šovinista? Što se tužbe tiče stojim iza svake rečenice koju sam izgovorio.

Veza

Mediji u Srbiji i Hrvatskoj prije nekoliko godina objavili su transkripte telefonskih razgovora iz 2000. godine. U jednom od tih razgovora Hrvoje Petrač preko dilera oružja Nedima Šuljka ugovara modernizaciju tenkova u Kuvajtu, Africi i bivšem SSSR-u, kao i prodaju helikoptera. Nedim mu kaže da Haris Silajdžić to politički podržava i da se želi sastati s Mesićem. Silajdžić, kaže, želi promjenu Dejtona i da mu treba podrška. Petrač Šuljku na to odgovara da se ide dogovoriti da se Mesić i Silajdžić sastanu.

http://www.glassrpske.com/vijest/2/...-Albanski-lobi-Mesica-napravio-bogatasem.html

Mesic + podrska albancima i nezavisnosti kosova =albanski lobi(pare)
icon3.gif
:mrgreen:
 
Sta je tu cudno, jesmo li u demokratiji ili nismo?

Imamo li kapitalizam?

Korupcija i ostali kriminal su sastavni (glavni) delovi toga - u nasem (balkanskom) slucaju pogotovo.

Dakle sve na svom mestu.


nisi ti u demokratiji nego u kakistokratiji...
izbori su mozda bili demokratski ali to ne znaci da drzavom vlada narod.

inace, korupcija je svojstvena i u komunizmu.

zato je i prso za razliku od kapitalizma koji se tek sad sebe ujeda za nogu i koji traje neuporedivo duze od komunizma.

zpamati, svaki "izam" crkabva na kraju.

onaj tvoj je odavno crko, dragi tvoj nekrofilu
 
nisi ti u demokratiji nego u kakistokratiji...
izbori su mozda bili demokratski ali to ne znaci da drzavom vlada narod.

inace, korupcija je svojstvena i u komunizmu.

zato je i prso za razliku od kapitalizma koji se tek sad sebe ujeda za nogu i koji traje neuporedivo duze od komunizma.

zpamati, svaki "izam" crkabva na kraju.

onaj tvoj je odavno crko, dragi tvoj nekrofilu

Ha

U SFRJ nije bilo ni 0,00000001 % kriminala kao danas.

A da je komunizam odavno "crko" otidji u Peking pa isto to na glas ponovi.

;)

"Samo" jos petina planete zivi pod zvezdom petokrakom "genije"...

:mazi:
 
Ha

U SFRJ nije bilo ni 0,00000001 % kriminala kao danas.

A da je komunizam odavno "crko" otidji u Peking pa isto to na glas ponovi.

;)

"Samo" jos petina planete zivi pod zvezdom petokrakom "genije"...

:mazi:

nije bilo korupcije u staroj jugoslaviji?
kako su ljudi dobijali radna mesta, pogotovo ona na "rukovodilacka"?
po sobosobnosti ili po podobnosti?
sta je "politicka podobnost" nego korupcija?

e moj ti.


a kina je komunisticka?

aj malo to proveri.
ljudi rade 14 sati dnevno za 50 centi, placaju im 8.
neretko sef policije je ujedno i flasnik fabrike.
ko se pozali, leti napolje a ispred fabrickih kapija ljudi cekaju za "posao".

crn kapitalizam da crnji ne moze biti.

obavesti se bre covece, postao si dezurno laprdalo
 
nije bilo korupcije u staroj jugoslaviji?
kako su ljudi dobijali radna mesta, pogotovo ona na "rukovodilacka"?
po sobosobnosti ili po podobnosti?
sta je "politicka podobnost" nego korupcija?

e moj ti.


a kina je komunisticka?

aj malo to proveri.
ljudi rade 14 sati dnevno za 50 centi, placaju im 8.
neretko sef policije je ujedno i flasnik fabrike.
ko se pozali, leti napolje a ispred fabrickih kapija ljudi cekaju za "posao".

crn kapitalizam da crnji ne moze biti.

obavesti se bre covece, postao si dezurno laprdalo

Ma svakako, i Kina je komunisticki falsifikat jel?

Jel i to deo cetnicko-ustaskih prirucnika u emigraciji?

:lol:

Pravu knjigu u ruke, to je ono sto ima listove..

;)
 

Back
Top