Antikrist po bibliji!!!

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Kako ovo shvatiti???
I Antikrist je već u svijetu po Ivanu u ono doba.

I što s ovim tjelom se misli??
Zbunjen sam potpuno, no nije čudno od zalutale ovce.

.


1 Ljubljeni, ne vjerujte svakome duhu, nego kušajte duhove, jesu li od Boga; jer mnogi lažni proroci iziđoše na svijet.

2 Po ovome poznajte Duha Božjega: "Svaki duh, koji priznaje, da je Isus Krist u tijelu došao, od Boga je;

3 I svaki duh, koji ne priznaje Isusa, nije od Boga; i ovaj je antikristov, za kojega ste čuli da dolazi, i sad je već u svijetu.
1 Ivanova 4
 
Poslednja izmena:
Дух антихристов односно сила ђаволска је присутна у свету од пада Денице односно ђавола.

Objasni mi ono o tjelu .
A ne teroritizirati kao po običaju i ništa ne reći.
I tko je Antikrist koji je bio u ono doba???

Antikrist je netko kao janje na prvi pogled a unutra je vuk.
Kako kaže Otkrivenje .Priča kao Krist a nije u stvari Krist već neka vrsta dvojnika koji ga kopira.
I taj je bio onda jer Ivan sam kaže a i Isus je navjestio da će iste izabranike pokušati zavesti čudesima.
U čemu se razlikuje Krist i Antikrist??
Zašto Ivan kaže i spominje tjelo??
Znači li to da Antikrist se predstavlja kao Krist ali nije u pravom zemaljskom tjelu već
u prividnom???
 
Objasni mi ono o tjelu .
A ne teroritizirati kao po običaju i ništa ne reći.
I tko je Antikrist koji je bio u ono doba???

Antikrist je netko kao janje na prvi pogled a unutra je vuk.
Kako kaže Otkrivenje .Priča kao Krist a nije u stvari Krist već neka vrsta dvojnika koji ga kopira.
I taj je bio onda jer Ivan sam kaže a i Isus je navjestio da će iste izabranike pokušati zavesti čudesima.
U čemu se razlikuje Krist i Antikrist??
Zašto Ivan kaže i spominje tjelo??
Znači li to da Antikrist se predstavlja kao Krist ali nije u pravom zemaljskom tjelu već
u prividnom???

E sad gledah onaj hrvatski film"Zivi i mrtvi"jesi li gledao to?
 
Jesam.
Davno .
Duhovi na kraju neki se pojavljuju.
Je li to???

Da.Ali paralela su istovetni dogadjaji iz proslosti,koji su se dogadjali njihovim precima,a sad se njima dogadjaju pedesetak godina kasnije.Ne znam,ja sam to shvatio kao jednu pricu o reinkarnaciji.Odmah sam se tebe setio i sto si jednom napisao o tvojoj nekadasnjoj opcinjenosti vojskama iz proslih ratova,i tvog iskustva u vezi toga secas se?Nesto slicno se meni desilo,ali necu sad da spamujem,nije o tome tema,ali doci cemo i do toga,polako.
 
Poslednja izmena:
Da.Ali paralela su istovetni dogadjaji iz proslosti,koji su se dogadjali njihovim precima,a sad se njima dogadjaju pedesetak godina kasnije.Ne znam,ja sam to shvatio kao jednu pricu o reinkarnaciji.Odmah sam se tebe setio i sto si jednom napisao o tvojoj nekadasnjoj opcinjenosti vojskama iz proslih ratova,i tvog iskustva u vezi toga secas se?Nesto slicno se meni desilo,ali necu sad da spamujem,nije o tome tema,ali docicemo i do toga,polako.

Da, sad sam se sjetio filma .
 
Kako ovo shvatiti???
I Antikrist je već u svijetu po Ivanu u ono doba.

I što s ovim tjelom se misli??
Zbunjen sam potpuno, no nije čudno od zalutale ovce.

.


1 Ljubljeni, ne vjerujte svakome duhu, nego kušajte duhove, jesu li od Boga; jer mnogi lažni proroci iziđoše na svijet.

2 Po ovome poznajte Duha Božjega: "Svaki duh, koji priznaje, da je Isus Krist u tijelu došao, od Boga je;

3 I svaki duh, koji ne priznaje Isusa, nije od Boga; i ovaj je antikristov, za kojega ste čuli da dolazi, i sad je već u svijetu.
1 Ivanova 4

Antihrist je definitivno bio tad i uvek u svetu.
Ovo za telo ni meni nije jasno sta je zeleo reci...znam da mi jedan musliman rekao da on to shvata kao dokaz da je Isus bio samo covek, prorok...ali ne radi se o tome...
A sto se tice laznih proroka, pa njih ces poznati, kako Isus rece ''po plodovima njihovim":think:
 
Objasni mi ono o tjelu .
A ne teroritizirati kao po običaju i ništa ne reći.
I tko je Antikrist koji je bio u ono doba???

Antikrist je netko kao janje na prvi pogled a unutra je vuk.
Kako kaže Otkrivenje .Priča kao Krist a nije u stvari Krist već neka vrsta dvojnika koji ga kopira.
I taj je bio onda jer Ivan sam kaže a i Isus je navjestio da će iste izabranike pokušati zavesti čudesima.
U čemu se razlikuje Krist i Antikrist??
Zašto Ivan kaže i spominje tjelo??
Znači li to da Antikrist se predstavlja kao Krist ali nije u pravom zemaljskom tjelu već
u prividnom???

Па Христос је постао човек сјединивши Своју Божанску са људслом природом коју је добио зачевши се од Духа Светог иу утроби Богородичиној.Шта ту није јасно?

Па није баш двојник него обмањивач који ће људе духовно слепе каквих је већина садашњег света преварити лажним чудима.Али са обзиром да садашњи свет мисли телесно.Неће морати да се много труди.Он ће имати дух сатанин у себи.А сатана обмањује и хвата људе уз помоћ страсти којих су људи пуни.
А разлика је та што је Христос Бог.А овај антихрист човек у коме живи ђаво.И што је Христу стало да спасе људе.А овај да их са обзиром да ће тада свет да буде при крају покушати да што више људи одведе у пакао.Антихрист ђе уједно да буде само најбољи од настојања ђавола да себе прогласи богом уместо БогаАли неће успети да превари малобројне који ће имати духовни дар расуђивања.Односно последње православне хришћане који су мањина у односу на разне кривоверце кој нису од Бога,па самим тим лако да буду преварени.
 
Па Христос је постао човек сјединивши Своју Божанску са људслом природом коју је добио зачевши се од Духа Светог иу утроби Богородичиној.Шта ту није јасно?

Па није баш двојник него обмањивач који ће људе духовно слепе каквих је већина садашњег света преварити лажним чудима.Али са обзиром да садашњи свет мисли телесно.Неће морати да се много труди.Он ће имати дух сатанин у себи.А сатана обмањује и хвата људе уз помоћ страсти којих су људи пуни.
А разлика је та што је Христос Бог.А овај антихрист човек у коме живи ђаво.И што је Христу стало да спасе људе.А овај да их са обзиром да ће тада свет да буде при крају покушати да што више људи одведе у пакао.Антихрист ђе уједно да буде само најбољи од настојања ђавола да себе прогласи богом уместо БогаАли неће успети да превари малобројне који ће имати духовни дар расуђивања.Односно последње православне хришћане који су мањина у односу на разне кривоверце кој нису од Бога,па самим тим лако да буду преварени.

Je li Isus bio u zemaljskome tjelu koje osjeća bol i patnju??
Je li Isus patio???
odgovori mi??
Na to se misli u Ivanovoj poslanici.
Zašto tako Ivan govori ??
Zato jer u ono doba se pojavila i struja da Isus nije patio da je bio u prividnom tjelu koje
izgleda kao ljudsko ali nije i nije osećao bol .Takvo nešto i muslimani tvrde.
I gnostici.
E za takvoga se u Ivanovoj poslanici tvrdi da je Antikrist.

Za sada toliko.
 
Je li Isus bio u zemaljskome tjelu koje osjeća bol i patnju??
Je li Isus patio???
odgovori mi??
Na to se misli u Ivanovoj poslanici.
Zašto tako Ivan govori ??
Zato jer u ono doba se pojavila i struja da Isus nije patio da je bio u prividnom tjelu koje
izgleda kao ljudsko ali nije i nije osećao bol .Takvo nešto i muslimani tvrde.
I gnostici.
E za takvoga se u Ivanovoj poslanici tvrdi da je Antikrist.

Za sada toliko.

Христос,а не само Исус.Он као човек јесте патио.Није имао привидно тело.Само ми уопште није јасно где пиче да ће антихрист да има привидно тело?:dontunderstand:
 
Христос,а не само Исус.Он као човек јесте патио.Није имао привидно тело.Само ми уопште није јасно где пиче да ће антихрист да има привидно тело?:dontunderstand:

Ne piše direktno ali se da isčitati iz poslanice čim se daje akcenat na tjelo.
A trebaš poznavati situaciju i van biblje .
Kažem ti i muslimani imaju predožbu o Isusu da nije patio već je bio u prividnom tjelu.
Ima zapisa iz 2 st masu o tome.
E to je Antikrist po Ivanovovoj poslanici taj koji nije patio već je imao tjelo koje nije smrtno.

Nastavak slijedi sutra ,kasno je.
Sorry .
hvala na angažmanu.
 
7 Jer mnogi zavoditelji izađoše u svijet, koji ne priznaju, da je Isus Krist došao u tijelu: ovo je zavoditelj i antikrist
2 ivanova poslanica


1 Ljubljeni, ne vjerujte svakome duhu, nego kušajte duhove, jesu li od Boga; jer mnogi lažni proroci iziđoše na svijet.
2 Po ovome poznajte Duha Božjega: "Svaki duh, koji priznaje, da je Isus Krist u tijelu došao, od Boga je;
3 I svaki duh, koji ne priznaje Isusa, nije od Boga; i ovaj je antikristov, za kojega ste čuli da dolazi, i sad je već u svijetu.
1 Ivanova 4

4 Jer ako tko dođe i drugoga Isusa propovijeda, kojega mi ne propovijedasmo, ili drugoga Duha primite, kojega ne primiste, ili drugo evanđelje, koje ne prihvatiste, lijepo podnosite
2 korićanima 11



6 Čudim se, da se tako brzo od i vraćate od onoga, koji vas pozva milošću Kristovom, na drugo evanđelje; 7 A drugoga ipak nema; samo što su neki, koji vas zbunjuju i hoće da iskrive evanđelje Kristovo.
Galaćanima 1
 
7 Jer mnogi zavoditelji izađoše u svijet, koji ne priznaju, da je Isus Krist došao u tijelu: ovo je zavoditelj i antikrist
Apostol Jovan (ili Ivan ako ti tako vise godi) je vec u njevogo vreme doziveo da su se pojavili ljudi,
koji propovedaju "nauku Hristovu" drugacije od onoga cemu je on bio svedok.
Zeleci da upozori svoju bracu hriscane koji su bili mladi,
i nisu imali priliku da zive uz Isusa dok je On hodao Zemljom,
Jovan im govori na koji nacin ti "hriscani" govore o Onome kojeg nisu imali prilike da upoznaju
i na kakav nacin veruju u nekakve lazi koje su za Isusa vec pocele da se sire.
On zato kaze:
koji ne priznaju, da je Isus Krist došao u tijelu
Dakle, Jovan jasno zeli da stavi na znanje, da je Isus, dok je boravio na ovoj nasoj planeti ziveo, bitisao u telu
2 ivanova poslanica

1 Ljubljeni, ne vjerujte svakome duhu, nego kušajte duhove, jesu li od Boga; jer mnogi lažni proroci iziđoše na svijet.
2 Po ovome poznajte Duha Božjega: "Svaki duh, koji priznaje, da je Isus Krist u tijelu došao, od Boga je;
3 I svaki duh, koji ne priznaje Isusa, nije od Boga; i ovaj je antikristov, za kojega ste čuli da dolazi, i sad je već u svijetu.
Zato on s pravom daje upozorenje.
On se ne libi da sve one koji kazu da Isus nije bio rodjen, ili da je dosao ali ne u telu covecijem,
nazove antihristovim duhom.
Kada kaze da je antihrist već u svijetu on nimalo ne gresi, jer je rat na nebu bio
i Sotona je zbacen sa neba na Zemlju tako da je on privrmeni upravitelj ove Zemlje,
(sa ociglednim posledicama, zar ne?)
1 Ivanova 4

4 Jer ako tko dođe i drugoga Isusa propovijeda, kojega mi ne propovijedasmo, ili drugoga Duha primite, kojega ne primiste, ili drugo evanđelje, koje ne prihvatiste, lijepo podnosite

2 korićanima 11

6 Čudim se, da se tako brzo od i vraćate od onoga, koji vas pozva milošću Kristovom, na drugo evanđelje; 7 A drugoga ipak nema; samo što su neki, koji vas zbunjuju i hoće da iskrive evanđelje Kristovo.
Galaćanima 1
Dakel on ponavlja isto ali u drugom kontekstu. Sustina je da Jovan insistira na tome da
se ne sme ukoreniti verovanje da Isus dok je bio na Zemlji nije bio u telu.

Zato i ne cudi Isusov poziv Tomi da dodje i vidi rane u telu....
 
Apostol Jovan (ili Ivan ako ti tako vise godi) je vec u njevogo vreme doziveo da su se pojavili ljudi,
koji propovedaju "nauku Hristovu" drugacije od onoga cemu je on bio svedok.
Zeleci da upozori svoju bracu hriscane koji su bili mladi,
i nisu imali priliku da zive uz Isusa dok je On hodao Zemljom,
Jovan im govori na koji nacin ti "hriscani" govore o Onome kojeg nisu imali prilike da upoznaju
i na kakav nacin veruju u nekakve lazi koje su za Isusa vec pocele da se sire.
On zato kaze:
koji ne priznaju, da je Isus Krist došao u tijelu
Dakle, Jovan jasno zeli da stavi na znanje, da je Isus, dok je boravio na ovoj nasoj planeti ziveo, bitisao u telu

Zato on s pravom daje upozorenje.
On se ne libi da sve one koji kazu da Isus nije bio rodjen, ili da je dosao ali ne u telu covecijem,
nazove antihristovim duhom.
Kada kaze da je antihrist već u svijetu on nimalo ne gresi, jer je rat na nebu bio
i Sotona je zbacen sa neba na Zemlju tako da je on privrmeni upravitelj ove Zemlje,
(sa ociglednim posledicama, zar ne?)

Dakel on ponavlja isto ali u drugom kontekstu. Sustina je da Jovan insistira na tome da
se ne sme ukoreniti verovanje da Isus dok je bio na Zemlji nije bio u telu.

Zato i ne cudi Isusov poziv Tomi da dodje i vidi rane u telu....

Dobro,samo si potvrdio što u citatima piše,niše novo nisi rekao.

Je li znači da to Antikristovo učenje naučava da Isus nije patio niti je mogao osjećati
bol pa tako i na križu??
Radi toga u Ivanovim poslanicama piše o tjelu.
Kao što sam već rekao muslimani,gnostici tvrde da Isus nije patio jer je bio u prividnom tjelu koje izgleda kao zemaljsko ali nije ranjivo i neosjetljivo je na bol.

Znači ili jedno ili drugo?
Miks očito ne dolazi u obzir a ne bi se zaćudio da i miks sve po potrebama čas da je bio
u prividnom tjelu čas u pravom zemaljskom tjelu.
Već je jedan ovde takvo nešto pretpostavio.
ZNači ili je bio čovjek ili nije bio čovjek???
Što je od toga ???
A kako Ivanova poslanica kaže a i u evanđeljima piše bio je čovjek i bojao se i plakao je
i znojio se od straha pred razapinjanje na drvo.

No hajmo onda malo o tome popričati.
Kako jedan Isus koji je bol osjećao kao čovjek i imao tjelo čovjekovo je mogao recimo nestajati i prolaziti kroz zatvorena vrata i čak mjenjati svoje obličje????
Ako je bio u zemaljskome tjelu to ne bi sigurno bilo moguće.
A ako je moguće da je mogao i u takvome tjelu da izvodi te čudesne radnje zašto se onda takav bojao i plakao prije nego će ga razapeti i vikao da ga je bog ostavio????
Ima li to smisla??
 
Dobro,samo si potvrdio što u citatima piše,niše novo nisi rekao.
Je li znači da to Antikristovo učenje naučava da Isus nije patio niti je mogao osjećati
bol pa tako i na križu??
Radi toga u Ivanovim poslanicama piše o tjelu.
Kao što sam već rekao muslimani,gnostici tvrde da Isus nije patio jer je bio u prividnom tjelu koje izgleda kao zemaljsko ali nije ranjivo i neosjetljivo je na bol.
Mislim da smo ovde da govorimo o tome sta govori biblija, a ne muslimani, gnositci (ili naucnici)
Upravo suprotno!
Biblija tvrdi da je Isus bio covek, u pravom smislu te reci.
Covek od krvi i mesa (da ne podsecam vise na Njegovo obracanje apostolu Tomi)
Mozda bi se moglo reci da antihristovo ucenje upravo zeli da ponisti ulogu Isusa kao coveka.
Razlog je ocit.
Buduci da se Isus, (jedno od tri lica Bozanstva) inkarnirao u telo coveka
i postao covek
ideja je da on pobedu koju je izvojevao na krstu nije ucinio kao covek, vec kao Bog.
Na taj nacin optuzba koju je antihrist stavio pred Boga da je zakon neodrziv,
ima opravdanje.
Medjutim,
ako pregledamo ceo NZ, videcemo, da Isus kada je koristio Bozanske atribute
koristeci cuda (lecenje gubaveih, uzetih, pretvaranje vode u vino i da ne nabrajam dalje)
NIKADA NIJE KORISTIO NA LICNO DOBRO ILI ZA SPASENJE SOPSTVENOG ZIVOTA!
Upravo suprotno!
Iz tog razloga njegova pobeda na krstu, izvojevana je kao da je to uradio bilo koji drugi covek
(koji bi jedino morao biti bezgrasan da bi imala istu tezinu kao Njegova i sa istim ciljem, misjom).
Mislim da je to sustina naglasavanja od strane Jovana (odnosno biblije kao Bozje reci)
da je Isus dosao u telu
Znači ili jedno ili drugo?
Miks očito ne dolazi u obzir a ne bi se zaćudio da i miks sve po potrebama čas da je bio
u prividnom tjelu čas u pravom zemaljskom tjelu.
Već je jedan ovde takvo nešto pretpostavio.
ZNači ili je bio čovjek ili nije bio čovjek???
Što je od toga ???
A kako Ivanova poslanica kaže a i u evanđeljima piše bio je čovjek i bojao se i plakao je
i znojio se od straha pred razapinjanje na drvo.
Dakle delimicno sam vec odgovorio na ovo pitanje.
On je bio covek.
I svakako da je bio poseban covek.
Bogocovek!
Jedini takve vreste!
Jedinorodni sin Bozji!
U to smislu, da on je bio neka vrsta mesavine ili miksa kako kazes...
No hajmo onda malo o tome popričati.
Kako jedan Isus koji je bol osjećao kao čovjek i imao tjelo čovjekovo je mogao recimo nestajati i prolaziti kroz zatvorena vrata i čak mjenjati svoje obličje????
Ako je bio u zemaljskome tjelu to ne bi sigurno bilo moguće.
Naravno, ako se iskljuci njebova uloga Boga, onda je zaista nemoguce.
Medjutim,
On je imao potpuno pravo da koristi svoju svemoc kada On nadje potrebu za njom.
To mu niko ne bi trebalo osporiti - niti moze!
Ne zaboravi da Petar nije imao drugo neko telo pa ipak je zahvaljujuci Isusu hodao po vodi!
Dakle i coveku (koji nije jedinorodni sin Bozji) je moguce!!!
A ako je moguće da je mogao i u takvome tjelu da izvodi te čudesne radnje zašto se onda takav bojao i plakao prije nego će ga razapeti i vikao da ga je bog ostavio????
Ima li to smisla??
Stavivsi sebe u telo covecije, automatski je sebe lisio ogranicio u izvesnom smislu!
U isto vreme on je postao bice koje je ranjivo!!!
Bice koje je oslabljeno grehom, koje pati i kojem treba pomoc!
Postao je jedan od nas!
Kao covek on nije zeleo da umre na krstu
(jer On sam je u coveka ugradi zelju za zivotom i smrt je bila nepoznata do pojave greha)

Sto se tice Njegovog uzvika na krstu Boze moj, Boze moj zasto si me ostavio,
mislim da je to bila agonija coveka koji natovaren grehom ne vidi lice Bozje niti mogucnost spasenja.
Ono sto je bilo jos iznad toga je da je on na sebi nostio i grehe drugih (citavog sveta)
Sav greh na jednom mestu i na jdenom telu! i to bezgresnom!!!!
Ipak je ucinio da Otac nebeski okrene glavu na drugu stranu!.

Medjutim, mnogi tumace upravo tako, da ga je Otac ostavio...
Mislim da to ne stoji.
Otac je okrenuo glavu od greha a ne od Sina!
Sinu je bilo tesko, evidentno, kao nijednom drugom coveku na zemlji
ali Otac je znao da je Sin u stanju da kao covek pobedi jer zna da je coveku uz Bozju pomoc sve moguce!
I upravo tu leci kljuc uspeha.
Isus jeste uzviknuo ali nije odbacio Boga
on jeste patio, (imao mozda cak i sumnju)
ali se nije odrekao Boga vec je dozvolio da si ispuni Bozja rec a ne volja covecija!
 
Mislim da smo ovde da govorimo o tome sta govori biblija, a ne muslimani, gnositci (ili naucnici)
Upravo suprotno!
Biblija tvrdi da je Isus bio covek, u pravom smislu te reci.
Covek od krvi i mesa (da ne podsecam vise na Njegovo obracanje apostolu Tomi)
Mozda bi se moglo reci da antihristovo ucenje upravo zeli da ponisti ulogu Isusa kao coveka.
Razlog je ocit.
Buduci da se Isus, (jedno od tri lica Bozanstva) inkarnirao u telo coveka
i postao covek
ideja je da on pobedu koju je izvojevao na krstu nije ucinio kao covek, vec kao Bog.
Na taj nacin optuzba koju je antihrist stavio pred Boga da je zakon neodrziv,
ima opravdanje.
Medjutim,
ako pregledamo ceo NZ, videcemo, da Isus kada je koristio Bozanske atribute
koristeci cuda (lecenje gubaveih, uzetih, pretvaranje vode u vino i da ne nabrajam dalje)
NIKADA NIJE KORISTIO NA LICNO DOBRO ILI ZA SPASENJE SOPSTVENOG ZIVOTA!
Upravo suprotno!
Iz tog razloga njegova pobeda na krstu, izvojevana je kao da je to uradio bilo koji drugi covek
(koji bi jedino morao biti bezgrasan da bi imala istu tezinu kao Njegova i sa istim ciljem, misjom).
Mislim da je to sustina naglasavanja od strane Jovana (odnosno biblije kao Bozje reci)
da je Isus dosao u telu

Dakle delimicno sam vec odgovorio na ovo pitanje.
On je bio covek.
I svakako da je bio poseban covek.
Bogocovek!
Jedini takve vreste!
Jedinorodni sin Bozji!
U to smislu, da on je bio neka vrsta mesavine ili miksa kako kazes...

Naravno, ako se iskljuci njebova uloga Boga, onda je zaista nemoguce.
Medjutim,
On je imao potpuno pravo da koristi svoju svemoc kada On nadje potrebu za njom.
To mu niko ne bi trebalo osporiti - niti moze!
Ne zaboravi da Petar nije imao drugo neko telo pa ipak je zahvaljujuci Isusu hodao po vodi!
Dakle i coveku (koji nije jedinorodni sin Bozji) je moguce!!!

Stavivsi sebe u telo covecije, automatski je sebe lisio ogranicio u izvesnom smislu!
U isto vreme on je postao bice koje je ranjivo!!!
Bice koje je oslabljeno grehom, koje pati i kojem treba pomoc!
Postao je jedan od nas!
Kao covek on nije zeleo da umre na krstu
(jer On sam je u coveka ugradi zelju za zivotom i smrt je bila nepoznata do pojave greha)

Sto se tice Njegovog uzvika na krstu Boze moj, Boze moj zasto si me ostavio,
mislim da je to bila agonija coveka koji natovaren grehom ne vidi lice Bozje niti mogucnost spasenja.
Ono sto je bilo jos iznad toga je da je on na sebi nostio i grehe drugih (citavog sveta)
Sav greh na jednom mestu i na jdenom telu! i to bezgresnom!!!!
Ipak je ucinio da Otac nebeski okrene glavu na drugu stranu!.

Medjutim, mnogi tumace upravo tako, da ga je Otac ostavio...
Mislim da to ne stoji.
Otac je okrenuo glavu od greha a ne od Sina!
Sinu je bilo tesko, evidentno, kao nijednom drugom coveku na zemlji
ali Otac je znao da je Sin u stanju da kao covek pobedi jer zna da je coveku uz Bozju pomoc sve moguce!
I upravo tu leci kljuc uspeha.
Isus jeste uzviknuo ali nije odbacio Boga
on jeste patio, (imao mozda cak i sumnju)
ali se nije odrekao Boga vec je dozvolio da si ispuni Bozja rec a ne volja covecija!

.

Ja pitam a nitko ne odgovara slijedeće.
Kako je onda prolazio kroz zatvorena vrata kako je onda nestajao naočigled sviju,kako je hodao po vodi kako je oluju zaustavio itd???
Takav je mogao i bol zaustaviti i takav je mogao i napraviti čudo da svi misle da je on na križu a nije bio uopće.
Što je to takvome učiniti kad je veća čudesa radio??
Zašto se onda kaže da je patio za ljude na križu i da je mučen???

No kako sam rekao može u hrišćana sve da se smješa u jedno.
Da "namjerno" pati na križu a prije toga čudesa izvodi naočigled sviju i negira svu zemaljsk tjelesnu postojanost.
Ljudi moji niste vi na liniji prema spasenju kako to baš mislite.
Ovde grdno nešto ne štima.
Spajate nespojivo.
 

Back
Top