Biti Srbin u Tuluzu pre neki dan!?

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
Bilo je nikad teze i neprijatnije,
a sve zbog kretena i psihopata koji bezveze ubise coveka?!
:think:


Tuluz 05. 12. 2009

Press

Ekskluzivno: Filip Mori, najbolji prijatelj ubijenog Brisa Tatona, za Press



Tatonovi roditelji se dobro drže

Roditelji Brisa Tatona nisu bili raspoloženi da se u Tuluzu sretnu s delegacijom Partizana. Takođe, nisu bili spremni da govore ni za srpske medije, mada njihovu ispovest još uvek nisu dobili ni francuski novinari. Pre utakmice oni su indirektno poručili da ne sme da bude nikakvog revanšizma kada dođu Beograđani u Francusku, ali nisu imali želju ni da prisustvuju meču.

Ipak, Mori tvrdi da se Tatonovi roditelji dobro drže.

- Sreo sam se s njima pre nekoliko dana. Nije im lako, najteže je u životu kada izgubite dete, ali oni se drže sasvim dobro. Jaki su, mi smo tu da im pomognemo i nadam se da će biti OK - preneo je Mori.


Ni sam ne znam kako su nas huligani napali. Gađali su nas flašama. Bakljom su mi pekli lice, pa sam se onesvestio. Kada sam došao sebi, ugledao sam Brisa... Videlo se da mu je život u opasnosti, njegovo unakaženo lice pamtiću dok sam živ

3431--TANJUG-2.jpg


Filip Mori, najbolji drug ubijenog navijača Tuluza Brisa Tatona, u ekskluzivnom razgovoru za Press kaže da nikada neće zaboraviti prizor svog unakaženog prijatelja kako pretučen leži na Obilićevom vencu. Mori tvrdi da nije video kako razulareni huligani linčuju Tatona, jer je u tim trenucima bio onesvešćen, pošto su i njega pretukli.

On je svestan da se ogromna većina naroda u Srbiji stidi tragedije koja se dogodila 17. septembra u Beogradu, ali i da nisu svi navijači Partizana isti. Francuski navijač upoznat je s podatkom da su atak na njega i njegove prijatelje izvršili ekstremisti, s kojima i država teško izlazi na kraj. On se prisetio tragičnog događaja od 17. septembra, koji je zauvek promenio njegov život.

Odao nas francuski

- Sedeli smo, pili piće u centru grada i sem toga što smo pričali francuski, nikako drugačije se nismo razlikovali od ostalih ljudi. Sećam se da su nas odjednom napali neki ljudi, koji su vikali „Tuluz", a onda su nas gađali flašama i ciglama. Mene je neko udario u glavu, a dok sam puzao po zemlji, pokušali su bakljom da me ispeku po licu i telu. Uspeo sam da se izvučem i sednem sa strane, ali sam ubrzo izgubio svest. Kada sam se osvestio, video sam ljude koji su pokušavali da nam pomognu, policiju i bolničare, ali oni su odmah videli da je Brisu pomoć bila najpotrebnija. Nikada neću moći da zaboravim njegov izgled u tom trenutku. Kao što znate, on je ostao u bolnici, gde su se borili za njegov život, a ja sam se u petak vratio u Francusku s povredama na glavi - prisetio se Mori.
a




Srbija je bila u šoku posle tog događaja, ljudi su se spontano okupljali u centru grada i ispred francuske ambasade kako bi pokušali da iskažu žaljenje zbog tragedije koja se dogodila. Kao što je vest o smrti navijača Tuluza za nekoliko minuta obišla svet, tako je i informacija da su Srbi organizovali protestna okupljanja i marševe po gradu takođe stigla do Francuske.

- Slično je bilo i ovde, imali smo takođe „marš tišine" od centra grada do stadiona i bilo je oko hiljadu ljudi. Iako je naša tuga bila ogromna, ipak su ljudi ovde bili u neku ruku zadovoljni reakcijom građana Beograda. I danas mislim da nema mržnje među dva naroda, jer su zločin počinili ekstremisti. Kod vas je taj problem podignut na viši nivo, jer takvi događaji neće pomoći vašem približavanju Evropskoj uniji. Običan svet iz Srbije bio je uz nas i to smo mogli da vidimo, zbog toga ne mogu da kažem da nikada više neću doći u Srbiju.

Jeftini poeni partizanovaca

Međutim, reakcija Fudbalskog kluba „Partizan" nije nimalo oduševila ni Morija, ali ni ostale navijače Tuluza ili stanovnike istoimenog grada. Uostalom, zbog toga je bilo velikih poteškoća da se ispuni želja čelnika srpskog šampiona, koji su želeli da polože venac na Tatonov grob.

v154526p0.jpg


- Znam da su navijači Partizana u bliskim odnosima s upravom kluba, čak imaju svoja mesta u rukovodećim strukturama. Zato ne znam koliko je njihova reakcija bila iskrena i šta su želeli da postignu obilaskom Brisovog groba. Možda samo sebi da kupe neke jeftine poene. Opet kažem, svesni smo da nisu ni svi navijači Partizana ekstremisti, ali ne želimo da prestanemo da se borimo protiv mržnje u fudbalu - kaže Mori, koji je osnivač fondacije „Bris Taton".
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/sport/story/90296/Filip+Mori:+Gledao+sam+kako+Bris+umire!.html
 
Poslednja izmena:
Nije dobro. Jer to sto ovaj momak prica jeste tacno i treba jednom konacno neko ko ima mooda da pohapsi sve ljude iz klubova koji imaju veze sa vodjama navijaca.
Ali, kao sto znas, problem je u tome sto se ne zna ko je od njih gori kriminalac.
Najbolje bi bilo te raspale klubove prodati nekom ko ce da pocisti tu gomilu kvazi strucnjaka i kvazi imena zajedno za njihovim puleneima vodjama navijaca
 
mnogo je bilo lepse 1999 u nisu kada su ti fini ljudi bacali kasetne bombe na grad...
Ma o njihovim moralnim kvalitetima govori nacin na koji su se plasirali na svetsko prvenstvo... i uopste ih nije sramota.

Zamena teza i to tipicna.
Ali to je na forumu gotovo pa pravilo.
Ajde da ne pricamo o tome sta je tema, nego o tome koliko je opravdano sto je neko unistio Tatona zato jer su njeovi sunarodnici ovde bacali bombe :roll:
 
Bilo je nikad teze i neprijatnije,
a sve zbog kretena i psihopata koji bezveze ubise coveka?!
:think:


Pa zamisli ti to. A ti Francuzi bombardovali Srbiju i oscaju se sjajno u njoj ( osim kad je ovaj slucaj u pitanju i to je bilo navijacki obracu ) .Zamisli sta bi Srbi trebali da rade tim Francuzima i kako bi Francuzi trebali neprijatno da se osecaju u Srbiji zbog bombardovanja Srbije i ubijanja na stotine ljudi.
 
Bris Taton bacao kasetne bombe?! :eek: :dontunderstand:

A svi srbi su onako kolektivno ubili tatona :dontunderstand::eek:

Pa zamisli ti to. A ti Francuzi bombardovali Srbiju i oscaju se sjajno u njoj ( osim kad je ovaj slucaj u pitanju i to je bilo navijacki obracu ) .Zamisli sta bi Srbi trebali da rade tim Francuzima i kako bi Francuzi trebali neprijatno da se osecaju u Srbiji zbog bombardovanja Srbije i ubijanja na stotine ljudi.

Kada su za vreme 2 svetskog rata nasi naletali na nekog nemca u varosi,oni su ga momentalno likvidirali ili zarobljavali,nebitno da li je vojnik ili ne,on se dao smatrati za okupatora.......tako daaaaaaaa :whistling:
 
Poslednja izmena:
Pre svega, o pokojniku sve najlepse..
Zalosno je to sto se dogodilo decaku Brisu Tatonu...

Ali....

Ne vidim potrebu za jos jednu temu o tome i ne vidim potrebu za toliko price na ovu temu..
Ne vidim potrebu za pricu danima o nama (srbima) kao losim likovima, pa makar se to radilo o nekim "eskremistima"..

Da li se ikad iko u francuskoj upitao ko je kriv za mnogo zrtava koje su izmedju ostalih napravili i francuski piloti..

Srpske zrtve se ne pominju, ako cemo posteno u bombardovanju Srbije, ne moze da se kaze da su francuski piloti koji su bacali bombe po srpskoj zemlji, ubijajuci sve redom bili humanitarci..
Da li su bili, teroristi, agresori, osvajaci, ubice, za mnoge nije vazno..
Vazno je da se prica o jednom decaku (napominjem ponovo da zalim slucaj), ali stvarno ne vidim potrebu za pokretanjem jos jedne rasprave na ove teme..

Tacka.
:rtfm:
 
"- Sedeli smo, pili piće u centru grada i sem toga što smo pričali francuski, nikako drugačije se nismo razlikovali od ostalih ljudi. Sećam se da su nas odjednom napali neki ljudi, koji su vikali „Tuluz", a onda su nas gađali flašama i ciglama. Mene je neko udario u glavu, a dok sam puzao po zemlji, pokušali su bakljom da me ispeku po licu i telu. Uspeo sam da se izvučem i sednem sa strane, ali sam ubrzo izgubio svest. Kada sam se osvestio, video sam ljude koji su pokušavali da nam pomognu, policiju i bolničare, ali oni su odmah videli da je Brisu pomoć bila najpotrebnija. Nikada neću moći da zaboravim njegov izgled u tom trenutku. Kao što znate, on je ostao u bolnici, gde su se borili za njegov život, a ja sam se u petak vratio u Francusku s povredama na glavi - prisetio se Mori."

О Боже.....како болесни људи....:eek:
 
Bris Taton bacao kasetne bombe?! :eek: :dontunderstand:

More, ako nije bacao, bacao je njegov ujka, stric, brat od tetke ili neko od dalje rodbine.
A i ako nije, mora da je podrzavao agresiju.
A i ako to nije, onda je pijancio i jurio qrve po Tuluzu dok smo mi grtzali ovde i zato je opravdano da ga ovde satremo kad dodje :roll:

A necemo da pogledamo ko su ljudi koji decenijama vedre i oblace po nasim klubovima i ko su vodje navijaca koji su produkovali divljake koji su mogli da ubiju decka koji im nista nije kriv.

I ne, necemo vise o tome da pricamo jer staaaaaa, desilo se. Oni su osudjeni. Mi smo pravna drzava. Ko do moyega

Pricacemo druze moj sve dotle dok ja kao otac osmogodisnjeg muskog deteta ne budem mogao da ga odvedem na utakmicu ne strahujuci da ce tamo ili na putu do ili od stadiona neko da nas ubije i da ce zivo da mu se yeebe za to i da za to niko nece da odgovara
 
Pre svega, o pokojniku sve najlepse..
Zalosno je to sto se dogodilo decaku Brisu Tatonu...

Ali....

Ne vidim potrebu za jos jednu temu o tome i ne vidim potrebu za toliko price na ovu temu..
Ne vidim potrebu za pricu danima o nama (srbima) kao losim likovima, pa makar se to radilo o nekim "eskremistima"..

Da li se ikad iko u francuskoj upitao ko je kriv za mnogo zrtava koje su izmedju ostalih napravili i francuski piloti..

Srpske zrtve se ne pominju, ako cemo posteno u bombardovanju Srbije, ne moze da se kaze da su francuski piloti koji su bacali bombe po srpskoj zemlji, ubijajuci sve redom bili humanitarci..
Da li su bili, teroristi, agresori, osvajaci, ubice, za mnoge nije vazno..
Vazno je da se prica o jednom decaku (napominjem ponovo da zalim slucaj), ali stvarno ne vidim potrebu za pokretanjem jos jedne rasprave na ove teme..

Tacka.
:rtfm:


Ama kakve veze imaju francuski piloti. Ne zamenjuj bre teze.
Ovde pricamo o tome da u Srbiji vise nije sigurno otici na ebenu utakmicu.
Kao sto ti rekoh, pricacemo sve dotle dok ja sa mojim detetom ne budem mogao da odem na utakmicu NE misleci o tome dal ce tamo neki mentol da me unakazi.
 
Ama kakve veze imaju francuski piloti. Ne zamenjuj bre teze.
Ovde pricamo o tome da u Srbiji vise nije sigurno otici na ebenu utakmicu.
Kao sto ti rekoh, pricacemo sve dotle dok ja sa mojim detetom ne budem mogao da odem na utakmicu NE misleci o tome dal ce tamo neki mentol da me unakazi.

Ne pricamo o tome.

Pricamo o tome da je biti Srbin u Tuluzu neugodna stvar.

A s obzirom sta su Francuzi uradili Srbiji biti Francuz u Srbiji bi trebala da bude jos neugodnija stvar.
 
More, ako nije bacao, bacao je njegov ujka, stric, brat od tetke ili neko od dalje rodbine.
A i ako nije, mora da je podrzavao agresiju.
A i ako to nije, onda je pijancio i jurio qrve po Tuluzu dok smo mi grtzali ovde i zato je opravdano da ga ovde satremo kad dodje :roll:

A necemo da pogledamo ko su ljudi koji decenijama vedre i oblace po nasim klubovima i ko su vodje navijaca koji su produkovali divljake koji su mogli da ubiju decka koji im nista nije kriv.

I ne, necemo vise o tome da pricamo jer staaaaaa, desilo se. Oni su osudjeni. Mi smo pravna drzava. Ko do moyega

Pricacemo druze moj sve dotle dok ja kao otac osmogodisnjeg muskog deteta ne budem mogao da ga odvedem na utakmicu ne strahujuci da ce tamo ili na putu do ili od stadiona neko da nas ubije i da ce zivo da mu se yeebe za to i da za to niko nece da odgovara


Mozes ti i sada da ga vodis na zapadnu ili istocnu tribinu.Zna se na kojim mestima moze da dodje do tuce.
Jedini problem je taj sto nam liga sra.nje,tako da je bolje da vodis malisu u pozoriste.
Tako ja radim sa mojim...
 
Ne pricamo o tome.

Pricamo o tome da je biti Srbin u Tuluzu neugodna stvar.

A s obzirom sta su Francuzi uradili Srbiji biti Francuz u Srbiji bi trebala da bude jos neugodnija stvar.

Kakva glupost
Znaci hajde sad da ubijemo svakog francuza na koga naletimo?
Jel to hoces da kazes ili te nisam dobro razumeo?

Pa mislis li ti da je tim momcima bitno dal su to bili francuzi?
Mislis li da sutra tebi ili meni ili bilo kome ne moze da se desi to sto se desilo Tatonu?
Slazes li se ti uopste da danas nije bezbedo ici na utakmice?
Treba li da resavamo taj problem ili da onako bedno i jadno kao zadnji patjenici orgazmiramo sto je neko ubio momka samo zato jer su nas i francuzi bombardovali?
 
Стварно је јадно оправдавати убиство момка тиме што су нас Французи гађали бомбама....Нема никаквог смисла јер: ти момци који су њега убили СИГУРНО га нису убили због тога,него зато што немају паметнијег посла,па дивљају по улицама, много им је досадно па се момци забављају. Знам доста тих квази навијача,разних клубова,и вјерујте ми да знам о чему причам. Дакле,та прича да је оправдано то што су га убили,отпада....

"праведник нека чини правду,а освету нека остави Богу"
 
Mozes ti i sada da ga vodis na zapadnu ili istocnu tribinu.Zna se na kojim mestima moze da dodje do tuce.
Jedini problem je taj sto nam liga sra.nje,tako da je bolje da vodis malisu u pozoriste.
Tako ja radim sa mojim...

Znam druze. Ali dete hoce da ide na utakmicu a meni je prosto nezgodno da mu objasnim zasto ne mogu da ga vodim.
Kad sam ja bio njegovih godina mene je moj otac vodio bez problema.
Ko je kriv sto ja danas ne mogu da vodim mog sina?
Ti? Ja? ili mozda neko treci, neko ko se uvalio u kriminal do guse, pliva u lovi i zivo ga boli ona stvar sto se na stadionima divlja preko svake razumne mere. Jer, ja razumem da stadion nije teatar i da tamo ne dolaze blazirani likovi koji pucaju od finoce, ali brate........ovo je preslo svaku razumnu granicu.
Da li se bar oko toga slazemo?
Ili da idemo na srecu, pa ako se vratimo citavi, super
 
:dontunderstand: a zasto onda nismo organizovali ubijanje svih stranaca iz NATO zemalja koji turisticki ili po raznim drugim osnovama dolaze u Srbiju i resimo problem,
mislim da je to najbolje reshenje za ovu dilemu!?:think:

Sta mislis,zasto Englezi nikad ne nahebu kad dodju ovde?(mislim na navijace) Zato sto im njihovi nadlezni daju prave informacije gde idu i sta moze da im se desi.
Ti stranci izgleda misle da dolaze u Diznilend.....
Mislis da bih ja licno otisao u Tiranu ili Zagreb na Partizanovu utakmicu,i sa sve dresom sedeo u kaficu....??
 

Back
Top