Hrvatska- prvi sused i "prijatelj" Srbije...

Ko je kriv za lose medjudrzavne odnose?

  • Srbija

  • Hrvatska


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

ljubce

Aktivan član
Poruka
1.205
Nikad kraja neprijatnim iznenadjenjima sa Hrvatske strane:dash:

Ajde sto su priznali Kosovo, ali u ponedeljak ce svedociti u korist nezavisnosti i time potvrditi koliko oni u stvari zele Srbiju za dobrog suseda..
Evo sta kazu oni...
"Hrvatske vlasti nastup pred Međunarodnim sudom u Hagu u korist nezavisnosti Kosova vide kao jedan od poslednjih obračuna sa prošlošću":dash:
http://www.blic.rs/politika.php?id=123994

pa oni najmanje imaju prava da brane tako nesto jer u lijepoj njihovoj nisu vazila pravila koja oni sad zastupaju da se na osnovu vecinskog stanovnistva i navodnog "proterivanja", kroje granice...
Zasto devedesetih nisu tako razmisljali???

Kakav je to sljam od zemlje i mogu da kazem mozda i najveci srpski neprijatelj sto iz dana u dan dokazuje... da li ce se oni ikad opametiti i prekinuti da na ovaj nacin izazivaju ogorcenje i netrpeljivost kod svakog normalnog coveka u nasoj zemlji:dontunderstand:

Ne mislim tu na narod koji se nista ne pita i koji verujem vecinom ima lepu zelju i misljenje o Srbiji i srbima:ok:
 
Poslednja izmena:
Pa slusaj . OD hrvatske adminitracije , to je i te kako ocekivano . Ipak moram reci da veliki deo krivice snose srpske vlasti . Krivica srpskih vlasti sastoji se u konstantno benignom stavu i ne cinjenjenju i snishodljivosti .
Kao sto se zna , Hrvatska je tuzila Srbiju za ( ni manji , ni vise) Genocid . U jednom momentu , nasa strana je u medijima zapretila kontra-tuzbom. Medjutim , kontra-tuzba nije podneta . A nije usled strahovitog kukavicluka nasih vlasti i obozavanja hrvata , do imbecilnosti . Slicno se , prakticno , medju nasim drzavama dogadja non-stop . Oni samar , a nasi drugi obraz Oni kamen , a nasi hleb . Kao posledica ovog ponasanja , hrvati veruju da mogu uraditi bilo sta , a da to bude bez posledica po njihovu kolonizaciju Srbije i po njih u opste .
Pa je na kraju doslo i do ove situacije . Al bice slicnih stvari jos . Pogotovo kad bude zavrseno to sudjenje i kad Srbija u najmanju ruku bude upamcena kao neko ko je izbegavao suceljavanje, raspravu , i time ne samo da je priznala svoj genocid , ( kog ,naravno nije bilo )nego priznala i da hrvati nikad nisu pocinili nikakve zlocine prema Srbima u istoriji .
Drugi vazan proizvod ponasanja nasih vlasti , bice teska frustracija veceg dela naseg naroda . A frustravcija stvara trajne , duboke , temeljne mrznje . To je podrucje gde se kuju zavere , zlocini , pa i velike pobune i nestabilnosti . defetizam ce izazvati kompleks manje vrednosti , a taj kompleks ce dominirati dugo nasim medjusobnim odnosima .
Bez istine , nema pomirenja, pa ni stabilnosti . To sto hrvati prikrivaju istinu , to je razumljivo , al zato je nasi kriju , to je krajnje zbunjujuce , iritantno i ponizavajuce . U buducem vremenu , defetizam ce se tako zacariti kod nas , da ce svaki napredak biti nemoguc .
Moram opet da kazem . Hrvati nisu Nemci , ili SAD , da se premanjima moramo ponasati tako , kako se ponasamo.
 
Poslednja izmena:
Nikad kraja neprijatnim iznenadjenjima sa Hrvatske strane:dash:

Ajde sto su priznali Kosovo, ali u ponedeljak ce svedociti u korist nezavisnosti i time potvrditi koliko oni u stvari zele Srbiju za dobrog suseda..
Evo sta kazu oni...
"Hrvatske vlasti nastup pred Međunarodnim sudom u Hagu u korist nezavisnosti Kosova vide kao jedan od poslednjih obračuna sa prošlošću":dash:
http://www.blic.rs/politika.php?id=123994

pa oni najmanje imaju prava da brane tako nesto jer u lijepoj njihovoj nisu vazila pravila koja oni sad zastupaju da se na osnovu vecinskog stanovnistva i navodnog "proterivanja", kroje granice...
Zasto devedesetih nisu tako razmisljali???

Kakav je to sljam od zemlje i mogu da kazem mozda i najveci srpski neprijatelj sto iz dana u dan dokazuje... da li ce se oni ikad opametiti i prekinuti da na ovaj nacin izazivaju ogorcenje i netrpeljivost kod svakog normalnog coveka u nasoj zemlji:dontunderstand:

Ne mislim tu na narod koji se nista ne pita i koji verujem vecinom ima lepu zelju i misljenje o Srbiji i srbima:ok:


Totalno nebitna činjenica..Međunarodnim sudom u Hagu ..ko inače hebe sudove.



Kada su Rusi priznali nezavisnost Abhazije i Južne Osetije izbili su vam zadnji argument za Kosovo.

Krknuli su vam ga vaši "najmoćniji prijatelji" Rusi,lagano sa strane,niste ni osjetili...


Kraj priče.
 
Totalno nebitna činjenica..Međunarodnim sudom u Hagu ..ko inače hebe sudove.



Kada su Rusi priznali nezavisnost Abhazije i Južne Osetije izbili su vam zadnji argument za Kosovo.

Krknuli su vam ga vaši "najmoćniji prijatelji" Rusi,lagano sa strane,niste ni osjetili...


Kraj priče.

Nije kraj price sa obzirom da si ti Hrvat i da si na anketi glas dao Srbiji kao krivcu za medjususedske odnose bez ijednog argumenta:dontunderstand:
da ne spominjemo ratno vreme jer tu svako ima svoju pricu i istinu, mislim na poslednjih 10 ak godina od kada vlast u Srbiji cini sve da poboljsa odnose dok sa druge strane nailazi na totalno antisrpski stav...
 
Nije kraj price sa obzirom da si ti Hrvat i da si na anketi glas dao Srbiji kao krivcu za medjususedske odnose bez ijednog argumenta:dontunderstand:
da ne spominjemo ratno vreme jer tu svako ima svoju pricu i istinu, mislim na poslednjih 10 ak godina od kada vlast u Srbiji cini sve da poboljsa odnose dok sa druge strane nailazi na totalno antisrpski stav...


Па ваљда да докаже твоју тврдњу
Ne mislim tu na narod koji se nista ne pita i koji verujem vecinom ima lepu zelju i misljenje o Srbiji i srbima
 
Totalno nebitna činjenica..Međunarodnim sudom u Hagu ..ko inače hebe sudove.



Kada su Rusi priznali nezavisnost Abhazije i Južne Osetije izbili su vam zadnji argument za Kosovo.

Krknuli su vam ga vaši "najmoćniji prijatelji" Rusi,lagano sa strane,niste ni osjetili...


Kraj priče.

Погрешно си закључио.

Ево шта о томе каже Џим Џастерс директор Америчког савета за Косово (American Council for Kosovo) у Вашингтону, 27.8.2008.

) По релевантним југословенским законима, Косово нема право да се отцепи ни од Србије ни од Југославије. Међутим, по совјетским законима, аутономне републике (Абхазија) и области (Јужна Осетија) су имале право да се изузму од независности република, у овом случају Грузијске ССР (по закону о отцепљењу од СССР из 1990). Дакле, Абхазија и Јужна Осетија су биле део Грузијске ССР, али никад независне Грузије. Насупрот томе, КиМ је неупитно било део Србије још и пре настанка Југославије.

http://sivisoko.blogspot.com/2008/08/blog-post_28.html
 
hebo te koji rezultat ankete

Srbija 3 8,57%
Hrvatska 32 91,43%

inace ja glasao... koga interesuje neka pogleda.

a rukovodio sam se onom, ako je neko u svadji sa svima, verovatnoca da je u pravu je mala

Ti ovako da "kenjoses" po hrvatskim forumima protiv hrvata, ne bi imao toliko postova sigurno... eto rukovodi se time pa ce ti i odnosi Srba i Hrvata biti jasnij:eek:
 
moguce da sam pogresio.a to je ljudski.
mada bi mi pomogao kada bi rekao sa kim je hrvatska u svadji, a sa kim srbija ima dobre odnose

Mene zabole za hrvatsku , al znam da ti neces da stignes do makedonske granice , sledeci put .

Nego . vidis onuu fotografiju gore . Kako siptar ubija nozem srpskog svestenika ..... samo da znas , da znamo .

Karl Savic je napravio najbolju studiju o vama ikad .
 
Poslednja izmena:

Back
Top