Zlezde

Jela i Lola

Zainteresovan član
Poruka
247
Nisam nasla ovakvu temu,a htela bih da znam odgovor.Vec dugo imam na vratu neke cvorice kao da su mi zlezde natecene.Kada sam prehladjena to mi malo natekne.Pre neke 2 nedelje mi je jedna natekla pa sam odlucila da idem kod lekara.Poslala me je na laboratorijsko i izvadila sam krv.Sve je dobro osim tri stvari koje neznam sat znaci,a nisam mogla da odnesem rezultate jer je bila strasna kuzva:MCH,PDW i NEUT#.Znali neko sat to znaci?
 
MCH (mean cell hemoglobin) - prosečna količina hemoglobina u eritrocitu. Normalne vrendosti su 29-32.9 pg
PDW (Raspodela trombocita po volumenu), normalne vrednosti 16-25
Neutrofilni granulociti (NEU) su najzastupljeniji fagocitni leukociti. Neutrofilni granulociti su zrele ćelije koje mogu da napadaju i razaraju bakterije i viruse čak i u krvnoj cirkulaciji.
Normalne vrednosti su 40-70%...

...evo šta znači...ali- ne može se ovako , na osnovu pojedinih parametara, sve tumačiti...U protivnom- svi bi bili lekari...
...mislim da si ti "limfatični tip" i da na svaku bakterijsku ili virusnu infekciju odreaguješ povećanjem limfnim čvorova...Što je normalno- donekle...
Ajd, ne sekiraj se...Pozdrav
 

Back
Top