NAPADA ME I TUCHE

kuburim

Početnik
Poruka
5
Pozdrav, :( :( :(
Imam jako veliki problem u vezi licne egzistencije.
Naime imam starijeg brata, I od pre jedno 3 godine je porastao puno I vise mu nisam bio dorastao fizicki, ranije sam mu bio do ociju a sad sam mu ispod brade… I poceo je sve vise da me maltretira fizicki a ja vise nisam bio dovoljnog kalibra da se odbranim. I tako je on postajao sve vise divljak. Napadi u kuci su bili sve vise divljacki i opasni po moj zivot i sve vise ucestali. Delili smo sobu istu i kasnije smo se preselili i imali svoje zasebne sobe. U zajednickoj je bio problem tipa on pravi krs po sobi, tera me od kompjutera kada god on hoce (kompjutera p4 koji sam ja kupio za debele pare!!!) pusta muziku nocu a ja bih da spavam....
Sada u sobi imam parket klizavi I on je isao do te mere da mi pokosi obe noge I ja bih molio Boga tih par stotinki padanja da ne izudaram glavu o namestaj(mala je soba=90% je sansa da cu o nesto udariti) i da ne udarim glavu o pod. Uspem da mu zadam pritom par jacih udaraca ali onda opet molim Boga da prezivim sledeci talas napada.... pesnice u rebra i bubrege su ceste, zabadao mi je prste u vrat, desilo se par puta i nogom u glavu da dobijem, gusio me nekad rukama nekad jastukom… (kad je bio mali na meni je pokusavao da proba da izvede neki udarac sa TV!! A uopste nije hiperaktivan, normalno mu je drustvo, ima devojku...mada se sav osamostalio, kao,nikog nista ne pita sve radi kad hoce i kako)
Danas ja u svojoj sobi on nesto na kompjuteru radi tu, I trebalo je da zakljucam vrata za nekim a ja vec legao na krevet I nisam hteo. On mene pocne da psuje kako sam go.vno itd. I ja njega NISAM opsovao nego kazem: a sad ja sam ***** sto necu da idem, a ti nisi sto neces ti jel?
I on uzme da me gadja svim I svacim, uzme moj pistolj na kuglice (ona replika ko sto se na spensu prodaje. Jako je to do zla boga) I upuca me 2 puta a meni oci da iskoce, ja ustanem da mu uzmem pistolj i on mene napesnichi I skoci na mene vikuci kako ga nerviram I uzme mi glavu I stiska a meni lobanja krcka dok nisam poceo da vristim na sav glas. Onda sam ga bacio sa sebe I on je opet poceo da me udara I zavrce mi ruku u ramenu I pritiska na pod……
I posle cujem kako kaze kevi da sam ja nenormalan I lud, iskompleksiran, da patim od poremecaja licnosti, da sam ja ustvari vise licnosti….. a keva: pa da, on je u pubertetu.... mislim sta dalje da pricam, nema podrske niotkuda jos roditelji kazu mi ne drami?!!? Da ne dramim?!?! Ovaj ce me jos malo pa ubiti a ja dramim...
Neznam sta mu je. Novac nije problem, tako da neznam....
Ako neko moze da mi pomogne nekim savetima osim „bezi od kuce“ i „ubij ga ti“ hvala, ja nisam nasilan ali ni ne trpim da me neko fizicki zlostavlja iz licnog zadovoljstva tuchenja manjeg.
Hvala na vasem vremenu!
:D
 
Vidi, idi u bife " Mala Bosna ", u Lasla Gala ulici, kažeš da vam pare nisu problem, videćeš u toj kafani su 98 % barabe, plati pivo nekom ko ti deluje najzlikovačkije, i obećaj mu gajbu, kad " sredi " tvog brata !!!
To " sredi ", dogovori se sa izvršiocem, da li par šamara ili nešto jače, u svakom slučaju sigurno ne želiš da mu slomi ruku ili još gore !!!
Kad brat primi takvu " terapiju " ima da bude med i mleko, pogotovo kad mu izvršilac pripreti da će proći još gore, ako nastavi da te dira !!!
P. S. obećano pivo, svakako kupi !!!
 
krvolok:
Vidi, idi u bife " Mala Bosna ", u Lasla Gala ulici, kažeš da vam pare nisu problem, videćeš u toj kafani su 98 % barabe, plati pivo nekom ko ti deluje najzlikovačkije, i obećaj mu gajbu, kad " sredi " tvog brata !!!
To " sredi ", dogovori se sa izvršiocem, da li par šamara ili nešto jače, u svakom slučaju sigurno ne želiš da mu slomi ruku ili još gore !!!
Kad brat primi takvu " terapiju " ima da bude med i mleko, pogotovo kad mu izvršilac pripreti da će proći još gore, ako nastavi da te dira !!!
P. S. obećano pivo, svakako kupi !!!

JESI LI TI NORMALAN ?????


Pretpostavljam da je u pitanju pubertetski stadijum ova dva momka. Roditelji ignorishu zalbe slabije strane, misleci da su u pitanj "decje igre". Imam prijatelja koji ne pricha sa bratom vec 15 godina a zive u istom stanu! Jednom prilikom je zakljuchao sobu i pesnicama tukao mladjeg brata dok je ovaj vrishtao a njihova majka bezuspeshno pokushavala da odvali vrata. Trauma koja je ostavila DOZIVOTNE (mentalne) posledice na jednu osobu. Obojica su mi prijatelji ali ne prichaju medjusobno.
Petljanje drugih u privatni zivot kako si ti savetovao, zadrzi za sebe.. Imam i ja "ekipu sa coska" koja sve radi za pivo... Situacija je zaista problematichna. Nisam da se deca tuku (jer su zato i siledzije) ali sa starijim tj jachim treba OSHTRO porazgovarati... Shta li je sledece - policijski dolasci? Daleko bilo...

Dechko, za pochetak okreni SOS telefon kad budesh sam, pozvace roditelje pa ce tek onda shvatiti da si zaista uplashen. Vidi se da si osetljiv i uvidjajan i da si ochigledno zreliji od "burazera". Tuzno.
 
SOS sluzba nije svemocna ali mogu pozvati policiju a pre toga ce te najverovatnije savetovati da se ide kod psihologa (neurpsihijatra ako je ozbiljniji problem). Siledzija ostaje siledzija. Uvek ce se primiriti malo pa opet iznova (chak i posle batina). Reci mi da li su vas roditelji razdvajali? Da li si ti bio "povlascena" strana kao mladji kod njih ili tvoj brat "kao prvo dete"?
Glavni krivci za tvoju nesrecu su vashi roditelji te sa njima treba neko da porazgovara. Izvini, ali ne znam psiho-socijalnu strukturu tvoje porodice. Ako su ti roditelji (nemoj se ljutiti) neobrazovani, teshko da ce im neciji savet sa strane pomoci. Uvek ce te docekivati pitanjem:"Shta iznosish prljav vesh iz kuce?" Ti im kazi:"Bolje vesh nego lesh". Naravno, ni u ludilu da to mislish ozbiljno, ali pogledajmo istini u ochi - Crna Hronika u dnevnim listovima, bash zbog "burazerskih odnosa". U svakom sluchaju ako ne budesh imao izbora, zovi policiju. Shta treba da ti se desi? Da ostanesh bez oka, zuba? Da te osakati na bilo koji nachin? Da li je tvoj brat "fajter" i na ulici?
 
Ej, dete, jesi li brzo regulisao odnose sa bratom, pomoću efikasnog siledžije, ili ćeš sačekati da na tvom slučaju svi " stručni savetnici ", doktoriraju sve psihologije, pedagogije, itd. a bata te, za to vreme, olupava o patos, ko' tacnu !?!
 
pokusaj da budes stalozen i da ne dolazis u situacije u kojima se svadjas s njim (tipa ovo za kljuceve). pokusaj da pricas s nekim tipa SOS telefon. ako ti ovo deluje glupo onda je mozda najpametnije da stedis pare za gajbu piva ;) ali ne znam sta te ceka posle toga kod roditelja..cak iako dobijes mirnog i poslusnog brata
 
kuburim:

Kao prvo, objasni majci da su "imena" koja se ovde pojavljuju pseudonimi. Da vecinu ljudi ovde predstavljaju profesionalci u svojim profesijama, kao i da ima "zevzeka" koji te nece nichem korisnom nauchiti jer ne zive takav zivot pa su usled svoje nezrelosti "bezosecajni" tj ne mogu da predstave sebi tu sliku jer nisu tako nikad ziveli...

18 godina !!!???
Ja mislio da ima maksimalno 14!?

Pa to je PUNOLETNA osoba!
Sda se tretira kao bilo koja odrasla osoba (u ochima zakona).
Nek povede rachuna shta radi - ako dobije status "SILEDZIJA U PORODICI" - policija ce ga na svakom mestu kasnije (tokom rutinske kontrole po gradu recimo) I TE KAKO MALTRETIRATI!!!
Neka se smiri ako zna shta mu je za bubrege dobro...
Ili da bira 29.Novembar ili Majke Jevrosime... (ne dao mu sluchaj ovu drugu "ustanovu")

Majko ove "dece" SHTA VI RADITE?
Jel imate muza?

Da li ce vasa "sinchina" kasnije tuci i svoju zenu?
Imate SADISTU u kuci! (posledica patrijahalnog vaspitavanja dece)
Probajte u Zavodu za mentalno zdravlje u Palmoticevoj, pre policije...
Srecno!
 
A, da mi krenemo od početka.
Kada je sve to počelo(da li je neki događaj vezan za to)?
Šta ga provocira najčešće ili to krene tek tako?
Da li mu se društvo promenilo?
Kakva mu je devojka?
Kako to da niko od roditelja ne čuje ništa, ili se to dešava samo kada su oni odsutni?
 
d-mol:
A, da mi krenemo od početka.
Kada je sve to počelo(da li je neki događaj vezan za to)?
Šta ga provocira najčešće ili to krene tek tako?
Da li mu se društvo promenilo?
Kakva mu je devojka?
Kako to da niko od roditelja ne čuje ništa, ili se to dešava samo kada su oni odsutni?

18 godina je vec mnogo za "decje gurkanje"
:?
 
Dlakava_Strvina:
d-mol:
A, da mi krenemo od početka.
Kada je sve to počelo(da li je neki događaj vezan za to)?
Šta ga provocira najčešće ili to krene tek tako?
Da li mu se društvo promenilo?
Kakva mu je devojka?
Kako to da niko od roditelja ne čuje ništa, ili se to dešava samo kada su oni odsutni?

18 godina je vec mnogo za "decje gurkanje"
:?

Ma nisam ni mislila da je "dečje gurkanje", nego da proba da otkrije uzrok.
Droga, alkohol, ljubomora......nešto.......
Ako pre nije bio takav, valjda mora da postoji inicijalna kapisla (jel se tako kaže?)
 
Ja sam jedanput dopuzao do telefona da zovem policiju a on me sustigao I uzeo tel.
Na ulici neznam kakav je. Nesto nisam cuo da je imao nekih problema. Samo sto je on pa necu reci naivan, ali povodljiv.
Sto se tice roditelja obrazovani su, dipl. Oboje, ali sam ja njima jos davno objasnio da zbog: “nemam snage da se obracunavam sa vama” I “vas dvojica me trujete tim pricama” je I doslo do takvog njegovog ponasanja.
To pre neki dan kad smo se pobili ja sam prisluskivao razgovor dok je on kevi ispricao kompletno drugu pricu o tom dogadjaju koja je daleka od istinite… a keva kaze pa da on je u pubertetu… pa ako jesam znaci da sam nenormalan?!?! A on je kao mali lagao svaku koju izusti. On je toliko lagao da je to neverovatno(a smotan u laganju I uvek ga otkriju), a danas meni u kuci niko ne veruje?!?!?!?! Nista mi nije vise jasno. Napravi tel. racun sa inostransvom, a pre nego sto je stigao racun rekao je da nije zvao I da slobodno gledamo listing. A napravio vise od pola sata sa inostranstvom.
I koristim tu “taktiku” da ga se klonim, ali kolko se mozes kloniti nekog kad je u susednoj sobi gde tresti muzika da mi usi otpadnu? I onda dolazi kod mene I moze jasi na racunaru u koji ne ulaze ni dinara i moze mu se da mi uzme webcameru od 50€ I da je baca po podu I razvaljuje o monitor!?
Tacno mislim da je nezreo za svoje godine, kad ja treba da ga ucim da ne ostavlja tanjir u mojoj sobi I da ne jede u njoj jer je ja cistim redovno.
Nedavno smo se pobili jer je ostavio tanjir u mojoj sobi, jeo keks neki I namrvio po stolu, ja mu skrenem paznju malo ostrije na te mrve a on <A jebi.ga> I mahne rukom sve mrve na patos!?!?
Mislim da sukoba nece biti ako se on pusti da radi sta hoce I da kolko god me ugrozavali njegovi postupci ja moram da mu dopustim. Pa znate sta, nisam ni ja sebe na ulici nasao. Imam ja neki svoj integritet ciji delic se mora odrzati kolko tolko... a upravo zato sto mu niko nije stao na put je takav jer kako on kaze na pitanje zasto me terorises i maltretiras i vrsis invaziju na moj zivotni prostor(i zasto mi povremeno krades pare): „Moze mi se“........................
mislim nebijemo se svaki dan, ali je opet previse kolko god da je :!:
 
ma i kad su tu roditelji i kad nisu. ako me umlati dok su tu ja im kazem pa oni nekad oce i mene da ubiju a ja ni kriv ni duzan. Cale mu je pripretio par puta da ce zvati policiju zbog njega ali sta kad su keva i cale na poslu?? Ili sad kada odu na more??
 
Ako roditelji ne umeju da rese problem, obrati se nekoj osobi u koju imas poverenja, drugu, ili njegovim roditeljima, ili nekom socijalnom radniku. Jednostavno, to nije normalno stanje u porodici, a tvoj burazer je zreo za psihijatra, agresivan je i ljubomoran na tebe.
Nastoj da ga izbegavas, da se foliras pred njim, zakljucavaj svoju sobu, a ako opet se desi situacija bez izlaza, poslusaj Krvoloka, i nadji neku osobu koja ce da te odbrani od burazera. ALI, NIKAKO PRETERANOM SILOM, VISE PRETNJOM....Mozda neki policajac...

Poveri se jos nekom, a ne samo nama na Netu....
Nekom psihologu u skoli....
Ukratko, ne trpi to vise....
 
kuburim:
ma i kad su tu roditelji i kad nisu. ako me umlati dok su tu ja im kazem pa oni nekad oce i mene da ubiju a ja ni kriv ni duzan. Cale mu je pripretio par puta da ce zvati policiju zbog njega ali sta kad su keva i cale na poslu?? Ili sad kada odu na more??
Moras sto pre da reagujes inace se moze desiti da ti zavrsis u bolnici.Koliko vidim tvoji roditelji ne mogu da uticu na tvog brata i njegovo ponasanje prema tebi cim mu otac preti milicijom.Bilo bi najbolje da se posavetujes sa jos nekim ko ti stvarno moze pomoci.Roditeljima ne vredi vise da se zalis,a ne bi trebao ni miliciji(zamisli samo sta moze da ti se desi kad brat sazna da si ga prijavio),predlazem nekoj socijalnoj ustanovi ili psihologu.Puno srece i POZURI.
 
ms:
Ako roditelji ne umeju da rese problem, obrati se nekoj osobi u koju imas poverenja, drugu, ili njegovim roditeljima, ili nekom socijalnom radniku. Jednostavno, to nije normalno stanje u porodici, a tvoj burazer je zreo za psihijatra, agresivan je i ljubomoran na tebe.
Nastoj da ga izbegavas, da se foliras pred njim, zakljucavaj svoju sobu, a ako opet se desi situacija bez izlaza, poslusaj Krvoloka, i nadji neku osobu koja ce da te odbrani od burazera. ALI, NIKAKO PRETERANOM SILOM, VISE PRETNJOM....Mozda neki policajac...

Poveri se jos nekom, a ne samo nama na Netu....
Nekom psihologu u skoli....
Ukratko, ne trpi to vise....


Vidiš, MS, okreći sa dupeta na glavu i obrnuto, da sam dečku dao najbolji savet, tim pre što sam u struci, pred kojom je defilovala ovakva plejada akademičkih mudrosera, koji dok nešto ne urade, braća će i vojsku odslužiti !!!
Ako si pažljivo pročitala, razumećeš : POKAZANA SILA JE DOKAZANA SILA !!! ( posle koje ostaje pretnja kao preventiva za recidiv ! )
 
Na žalost, krvolok ima pravo. Sila je jedini jezik koji sadisti stvarno razumeju.
Jedini efikasan način da se to nasilje zaustavi jeste ili da se njih dvojica razdvoje (jedan od njih da se odseli) ili da se ovom nasilnom njegovi sadistički postupci "ogade", tj. da mu postanu "neprijatni", a postaće mu neprijatni ako se uz njihovo izvršavanje poveže neko od neprijatnih iskustava, npr - bol, ili poniženje i sl.
Dakle, treba ga dovesti u situaciju u kojoj njemu samom nasilje nad mlađim bratom više nije prihvatljiv način ponašanja, niti izlaz, rešenje ili zamena za bilo šta.
Treba imati na umu da je svako nasilje nad slabijim u stvari izraz nekakve nemoći, tj. pokušaj da se ta nemoć transformše u doživljaj moći. Kada se sadisti oduzme taj doživljaj moći koji oseća dok vrši sadistička dela, (npr. u ravnopravnoj borbi), on prestaje da ih čini jer više ne služe svojoj svrsi - kompenzaciji i transformaciji nemoći.

Konkretno rešenje - prijavi ga policiji, neka se oni pozabave njime. To je elegantno rešenje, ali ne preterano efikasno.

Ili - tuci i ti njega. Kad počne da te bije, udri i ti njega dok obojica ne budete iznemogli. Neka oseti bol i neka oseti tvoju moć, neka vidi da nisi bespomoćan, to će mu donekle pokvariti doživljaj vlastite moći. A ako nisi baš spretan u tuči, onda neka to uradi neko drugi za tebe - nešto kao ovo što krvolok reče.

Drugo, dovedi mamu i tatu i pokaži im ovu temu, neka je pročitaju. Budući da ništa ne čine, oni su saučesnici u tom nasilju. Ti si maloletnik i tvoj otac je još uvek odgovoran za tvoje blagostanje, dužan je da te zaštiti.

I na kraju reči utehe - neka ti ne promaknu pozitvni aspekti cele situacije. Nisi ti slabić ovde, već tvoj brat. Nisi ti neodgovoran, već tvoji roditelji. Nisi ti kriv što te bije, kriv je on. Razumem, slaba je to uteha, ali ipak...

I najvažnije - preduzmi nešto! Nemoj čekati da se stvari reše same od sebe, jer se to neće desiti. To se ne događa, stvari se same ne rešavaju, naprotiv - samo se još više komplikuju. I što pre počneš da ih reševaš, pre će ti biti bolje. U suprotnom, biće ti samo gore.
 

Back
Top