Manastiri- cuda

То су технике тајног криптографског писања исто је и са соком од лимуна али у овом случају то није случај прво велик је размак 40 година да ли си видео како изгледа лист папира после 40 година а не икона свеца са пуно детаља у боји.

Video sam kako izgleda papir star četrdeset godina. Uopšte ne izgleda kao tempera na platnu. :rotf:
 
Mala ispravka, verujemo isključivo u dijalektički materijalizam. :mrgreen:
То си могао и на п.п. да ми пошаљеш, овако спамујемо тему што није корекно према постављачу!

Сваки човек има право да верује у шта хоће то је његово приватно право, људима је наука наметнута као религија (чак и ДНК анализа није 100% тачна) али она није у стању да одговори на многа питања из области религије, веће се базира на претпоставкама и предрасудама.
Једна од тих чуда је и појава Светог огња у Јерусалиму на Велику суботу, само православном патријарху Свети огањ силаз да упали свеће, један ми је поставио питање у вези белог фосфора занемарујући да је бели фосфор откривен пре пар векова тј. у XVII веку значи много касније него појава Светог огња.

Веровати једном вренику Карлу Марксу који пропагира материјализам је неозбиљно, уреду је веровати некоме који је атеиста и пропагира материјализам али дубоко религиозном до фанатизма Карлу Марксу је неозбиљно.
 
Poslednja izmena:
То си могао и на п.п. да ми пошаљеш, овако спамујемо тему што није корекно према постављачу!

Сваки човек има право да верује у шта хоће то је његово приватно право, људима је наука наметнута као религија (чак и ДНК анализа није 100% тачна) али она није у стању да одговори на многа питања из области религиј, веће се базира на претпоставкама и предрасудама.
Једна од тих чуда је и појава Светог огња у Јерусалиму на Велику суботу, само православном патријарху Свети огањ силаз да упали свеће, један ми је поставио питање у вези белог фосфора занемарујући да је бели фосфор откривен пре пар векова тј. у XVII веку значи много касније него појава Светог огња.

Веровати једном вренику Карлу Марксу који пропагира материјализам је неозбиљно, уреду је веровати некоме који је атеиста и пропагира материјализам али дубоко религиозном до фанатизма Карлу Марксу је неозбиљно.

Tako. Nećemo verovati kolekciji ljudskog znanja o vatri, već jerusalimskom magu. :D
Ne zalazeći podrobnije u tu cirkusku veštinu, odnosno dopuštajući da se vatra zaista zapali bez uticaja patrijarha, nemaš čak ni pojma da li je u pitanju božje delo ili delo ovaj...vladara ovog sveta. Mislim, vatra kao prilično zemaljska tvorevina spada u zemaljske stvari. :mrgreen:

A kakve to veze ima Marks sa jerusalimskim plamičkom?
 
:hahaha1:

U dijalektički materijalizam verujemo.
A u samooslikavajući papir ne verujemo. Pogotovo kad i nije papir no platno :neutral:

Има везе са твојим постом који си написао пар минута раније додуше јесте Маркс користио Хегела али верници су обојица до фанатизма.
Сад на вама је да верујете у шта хоћете људи у животу неколико пута мењају мишљење има времена.
 
То си могао и на п.п. да ми пошаљеш, овако спамујемо тему што није корекно према постављачу!

Сваки човек има право да верује у шта хоће то је његово приватно право, људима је наука наметнута као религија (чак и ДНК анализа није 100% тачна) али она није у стању да одговори на многа питања из области религије, веће се базира на претпоставкама и предрасудама.
Једна од тих чуда је и појава Светог огња у Јерусалиму на Велику суботу, само православном патријарху Свети огањ силаз да упали свеће, један ми је поставио питање у вези белог фосфора занемарујући да је бели фосфор откривен пре пар векова тј. у XVII веку значи много касније него појава Светог огња.

Веровати једном вренику Карлу Марксу који пропагира материјализам је неозбиљно, уреду је веровати некоме који је атеиста и пропагира материјализам али дубоко религиозном до фанатизма Карлу Марксу је неозбиљно.

Исправка, свети огањ силази да запали свећу на Христовом гробу, а не свеће у рукама јерусалимског патријарха. Само се једном десило да је Огањ директно запалио свеће и прошао је кроз зид и директно запалио свећу патријарху. То је изузетак од правила, које се потура као правило.

Иначе благодатни огањ није доказ нечије православности, него чудо које се увек дешава на велику суботу.
 
Исправка, свети огањ силази да запали свећу на Христовом гробу, а не свеће у рукама јерусалимског патријарха. Само се једном десило да је Огањ директно запалио свеће и прошао је кроз зид и директно запалио свећу патријарху. То је изузетак од правила, које се потура као правило.

Иначе благодатни огањ није доказ нечије православности, него чудо које се увек дешава на велику суботу.
Доказ је и то се показало на делу неће да се пали некоме ко није правоверан јер су покушали са Јерменским свештеником па иније ишло.
 
Има везе са твојим постом који си написао пар минута раније додуше јесте Маркс користио Хегела али верници су обојица до фанатизма.
Сад на вама је да верујете у шта хоћете људи у животу неколико пута мењају мишљење има времена.

Dijalektika postoji duže od rišćanstva.
Jedini doprinos novijih mislilaca jeste da su sa uspehom odgovorili na pitanje "Da li postoje stvari koje ne postoje". :)
 
Dijalektika postoji duže od rišćanstva.
Jedini doprinos novijih mislilaca jeste da su sa uspehom odgovorili na pitanje "Da li postoje stvari koje ne postoje". :)
Нетачно вера у једног бога је стара 40 векова, они то нису доказали у пракси већ покушали у теорији и сам Чарлс Дарвин је у преписци са својим великим пријатељом оспоравао своју теорију Еволуције, ипак су то само теорије, зато сам и напоменуо да човек има право да верује у шта хоће.
 
Нетачно вера у једног бога је стара 40 векова, они то нису доказали у пракси већ покушали у теорији и сам Чарлс Дарвин је у преписци са својим великим пријатељом оспоравао своју теорију Еволуције, ипак су то само теорије, зато сам и напоменуо да човек има право да верује у шта хоће.

Dijalektika ne govori obavezno o bogu. Jedino što bi se tu moglo izvući kao neminovnost, to je da svako lice mora imati naličje. To posredno govori da je đavop neminovnost u svetu u kojem postoji bog. Jedan bez drugog ne mogu.

Vrlo je zabavno ponovo čuti da je Darvin osporavao svoju teoriju (koja je samo teorija).
Zaboravio si da napomeneš da se pokajao pred smrt. :rotf:
 
Dijalektika ne govori obavezno o bogu. Jedino što bi se tu moglo izvući kao neminovnost, to je da svako lice mora imati naličje. To posredno govori da je đavop neminovnost u svetu u kojem postoji bog. Jedan bez drugog ne mogu.

Vrlo je zabavno ponovo čuti da je Darvin osporavao svoju teoriju (koja je samo teorija).
Zaboravio si da napomeneš da se pokajao pred smrt. :rotf:
Не него су публикована његова писам а и у САД на многим универзитетима обарају његову теорију.
Да ли се покајао не знам али да је био верник био је !
Ето и ти верујеш у нешто да ли ћеш се покајати томе на крају свог живота ?
 
Не него су публикована његова писам а и у САД на многим универзитетима обарају његову теорију.
Да ли се покајао не знам али да је био верник био је !
Ето и ти верујеш у нешто да ли ћеш се покајати томе на крају свог живота ?

Aha. Bilo je ovde reči i pre nego što se pojavio prevrtač. Ili gaćan. Ne razumem se u podvrste.
Mogu "mnogi univerziteti u SAD" obarati njegovu teoriju koliko hoće. Jer praksa je iz dana u dan potvrđuje.
Jedino što može oboriti teoriju evolucije je lopata. Kad iskopaš fosil dinosaurusa koji je progutao zeca, očas si oborio evoluciju.

Pa normalno da je Darvin bio vernik. Zašto ne bi bio?

A u šta ja to verujem? :D
 
Poslednja izmena:
Aha. Bilo je ovde reči i pre nego što se pojavio prevrtač. Ili gaćan. Ne razumem se u podvrste.
Mogu "mnogi univerziteti u SAD" obarati njegovu teoriju koliko hoće. Jer praksa je iz dana u dan potvrđuje.
Jedino što može oboriti teoriju evolucije je lopata. Kad iskopaš fosil dinosaurusa koji je progutao zeca, očas si oborio evoluciju.

Pa normalno da je Darvin bio vernik. Zašto ne bi bio?

A u šta ja to verujem? :D
Карудијан драго ми је а ти ? :lol:
Па ако ти не знаш шта си написао пре пар минута морам ли ја ?

@Zazijavalo
U dijalektički materijalizam verujemo.

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=12131263&postcount=207

Eво да ти помогнем да се снађеш шта си писао на овој теми, рекох ти ја да човек мења своје мишљење не сви али добар број.

Ај сад ти ? :lol:
 
Доказ је и то се показало на делу неће да се пали некоме ко није правоверан јер су покушали са Јерменским свештеником па иније ишло.
Он је доказ за оне који веровањем у чуда верују онима који имају икакве везе са тим чудом, што је чист протестантизам(веровање због чуда, а не Христа ради). У Правосалвљу, православност се доказује поштовањем и извршавањем Божијих закона.

И демони чине чуда по Божијем допуштењу и у задња времена ће ђаво низводити огањ са небеса и многе ће преварити.

„У последња времена, они који заиста буду служили Богу, благоразумно ће се сакрити од људи и неће чинити знамења и чудеса међу њима. Они ће поћи путем делања, раствореног смирењем, и у Царству Небеском показаће се већим од Отаца који су се прославили знамењима.“
+Свети Нифонт+


http://www.pravoslavni-odgovor.com/Crkva_Hristova/put_podviznika.htm
 

Back
Top