Manastiri- cuda

Нажалост то нисам стигао, јер су ми сви постови били брисани после пар минута, тако да нисмо могли да се ''исћаскамо''. Просветли ме, у којој је протестантској секти господин Петровић?

Што се тиче вас жртва претестантских баснологија, које прелазе у отворене хуле на Бога, Мајку Божију и Божије угоднике, за мене је сасвим исто био протестант :методиста, еванђелиста, адвентиста, или пентакосталаца или неко припадао папистичкој јереси или екуменистичкој.

“Kao što se satana (djavo) pretvara u nebeskog, svetlog andjela, tako se isto i satanine sluge pretvaraju u tobožnje sluge pravde” (1.Korincanima 11,14-15)

"Нека умукну јеретици против Свете деве, чисте Невесте Христове, то јест, матере наше Свете Цркве,
јер синови њени чувају веру по прејемству од својих Светих Отаца, то јест, од Светих Апостола...
Будите и ви синови Апостола и предајте ово учење и својој деци...

+Свети Епифаније Кипарски+


"У свакој јереси налази се прикривен ђаво."

+Свети Атанасије Велики+

Hvala ti sto si potvrdio sve sto sam rekao u prethodnom postu.Vidim da samo ponavljas kao mantru,nekog mrtvog coveka ali ne citiras zivoga Boga kao izvor tvog verovanja.
Tako da vama ostaje samo ono sto jrekao sam Bog:"proklet da je onaj ko se uzda u coveka"
 
Jer znate koji je ono manastir u kome se covek izlecio od HIV-a?

Kako znas da se covek izlecio od HIV-a, a ne znas ime Manastira???


Evo i mene, posle nekih obaveza, u ovoj temi, nazalost, Magdalina i Vesna nazalost nisu sa nama, ali ne moraju jedino one i ne verujem da jedino one drze ovu temu, da nema drugih korisnika, ni prica, i da ce tema definitivno propasti, ako se uskoro one ne pojave, jer ovde vidim i citam samo sprdnju i pljuvanje na Boga i Svece, ajde sto ne veruju u njega, to je njihovo pravo i misljenje, ali ne moraju ni posecivati ovu temu, ni bogohuliti, tek kada zavrse sa ovim svetom shvatice da Bog postoji, ali tada nece moci da operu svoje grehe, i ovako gnusne reci.

Zamolio bih isto i da se vise ne prica o mostima, jer je ovo tema znamo kakva, a o mostima ma vam je Vladan odrzao lekciju, sve gluposti i objasnjenja pojasnio je i dotukao sa recima s kojim bi se svi razumni slozili, a odvojicu samo dve recenice: Miro je i naucnicima nepoznata supstanca i definitivno ne potice sa Zemlje, vec sa Neba. A druga: Kosti su netrulezne, i posle 600 godina, svaki idiot bi shvatio sta znace mosti. Tako da o tome dalju diskusiju(mada ateisti sa ovog foruma ne znaju sta to znaci) mozete nastaviti u nekoj temi predvidjenoj za to, ali mislimda nema potrebe, jer je sve objasnjeno ovim Vladanovim recenicama, koje bi, ponavljam, svaki razuman i normalan covek, pa i ne verovao da Bog postoji, potvrdio. O mostima, gde se nalaze, cuda oko njih i o njima mozete pisati u temi ako postoji, ako ne, mogu je i ja otvoriti. ;)
 
Poslednja izmena:
Hvala ti sto si potvrdio sve sto sam rekao u prethodnom postu.Vidim da samo ponavljas kao mantru,nekog mrtvog coveka ali ne citiras zivoga Boga kao izvor tvog verovanja.
Tako da vama ostaje samo ono sto jrekao sam Bog:"proklet da je onaj ko se uzda u coveka"

Све што си ти рекао може да стане у једну реч(ништа). То што напишеш неколико реченица, које немају везе са Православљем је сво твоје ''благо''.

Ко је рекао и коме: ''Идите и научите народе'' и '' ко вас прима, Мене прима'' и ''ко се одриче вас, одриче се Онога Који Ме је послао''?

Џаба теби и цитати када си протестантског духа ''сектине секте''.

Ако желиш да нађеш пут који води у Живот, тражи на том путу Оног Који рече: ''Ја сам Пут, Истина и Живот; Ја сам Врата''... и тамо ћеш наћи, АЛИ ТРАЖИ ЈАКО ПАЖЉИВО, јер је ''мало оних који нађоше''(Мт 7:14) ... да не би иначе био остављен од оних неколико и нашао себе међу многима.
+Свети Максим Исповедник+

И обрати пажњу како си назвао ''потврдом свега што си рекао'' цитате оних које сматраш ''мртвима људима''!!! Очита је контрадикција јереси у којој си.

Када би знао да је душа бесмртна, не би људе усмрћивао привременом смрћу тела. Вероватно вам се и то знање замутило од силног грађења за мудре, која у лудост води.
 
Poslednja izmena:
бар један од обојице није у праву...
Типуј на зазија, он је дежурни окидач небулоза на овом пдф-у.

Материја мења облик под дејством природне силе, док под дејством духовне силе остаје неподложна распадљивости(промени), јер је карактер духовних сила непроменљив. Не подлежу духовни закони природним, него природни духовним. Распадљивост материје(враћања праха у прах), подлеже природном закону, али не и духовном. Духовни закон укида природни, тј. укида распадљивост. Отуда свете мошти.

Те мошти сведоче о богоугодном животу те душе и о исправном Јеванђељском животу. Такви духовници су себе целога принели Богу на жртву попут старозаветне ''жрвте паљенице''. Само првородни јагањци и најчистије тело могло је бити пријатна жртва паљеница Богу. Зато је огромном славом овенчан, наш најславнији и ПРВИ срБских архијепископ, свети отац Сава, јер је то било Богу најугоднија жртва. Због ње се огромна благодат умножила на нашем народу. Та жртва паљеница и дан данас представља огромно духовно благо и помоћ целом нашем народу, коју на жалост не призивамо довољно и како треба.

Та огромна благодат која се слила на СрБе, показала је своје дејство у огромном броју подражаваоца христоликог живота Светог Саве, мноштво мученика за веру, ктитора, светих патријарха, монаха итд...Јер благодат се добија од Бога по заслузи!!! Ми смо малобројан народ(на земљи), али многобројан на небу. Нажлост, то ће многи схватити прекасно,јер не желе да знају и да се покају због одступништва од завета Светог Саве.
 
Типуј на зазија, он је дежурни окидач небулоза на овом пдф-у.
Seti se ove rečenice kada god zaustiš da se žališ zbog brisanja postova.

Материја мења облик под дејством природне силе, док под дејством духовне силе остаје неподложна распадљивости(промени), јер је карактер духовних сила непроменљив. Не подлежу духовни закони природним, него природни духовним. Распадљивост материје(враћања праха у прах), подлеже природном закону, али не и духовном. Духовни закон укида природни, тј. укида распадљивост. Отуда свете мошти.
Neće biti baš tako. Tvoje društvo je ovde detaljno objašnjavalo načine na koje se fabrikuju mošti. :)

Те мошти сведоче о богоугодном животу те душе и о исправном Јеванђељском животу.
Što bi bilo tačno, da nije pogrešno. Dosta je setiti se onih srpskih vladara koji su okušali roditeljsku krv, ili se odavali bludu i pedofiliji. Nakon takvog bogougodnog života, proglašeni su svecima.

Зато је огромном славом овенчан, наш најславнији и ПРВИ срБских архијепископ, свети отац Сава, јер је то било Богу најугоднија жртва.
Znao sam da bog voli žrtve paljenice. Nisam znao da se to odnosi i na leševe. :eek:

Ми смо малобројан народ(на земљи), али многобројан на небу.
Rekao bih da smo najbrojniji u dijaspori. Pitam se koliki bismo bili da nije bilo ni te blagodati iskukane paljenjem kostiju. :D
 
Seti se ove rečenice kada god zaustiš da se žališ zbog brisanja postova.
Па зашто се онда стално имеваш и мешаш где немаш знања? Не да теби ''неко'' мира.

Да се жалим немам коме, нити ми пада напамет, то је узалудан посао. Чињеница је да ми само је јуче обрисано преко 40 постова са разних тема, а никога нисам вређао тим постовима. Нажалост многе вређа истини, јер им прија лаж. Али нека, тиме цензори само потврђују своју немоћ.

Многи моји постови који садрже слике и линкове нестану после пар дана или недеља. У најблажем случају се модификују, многи без икакве информације о томе да су промењени. Такви ојађени постови губе свој смисао и могу се тумачити погрешно и злонамерно. Ко то од модератора ради и по чијем налогу, може да се погоди лако!
 
Nemoj da si toliko žalostan. Evo, i mene si ražalostio. :(
Na sreću, tvoji postovi mogu se svesti na jedan - ti si u pravu, a svi ostali greše i zato će da ih bućnu u jezero ognjeno. Ovo smo shvatili bez obzira što ti brišu postove. :)

Nego, evo se nešto mislim... A da nis ti još kome rekao da ispaljuje nebuloze? Il da ide u laži-crkvu?
Da nisi možda nekome pretio svojim izmišljenim prijateljem? (da znaš da, iako je prijatelj izmišljen, to ne utiče na kvalitet pretnje)
Da nisi opanjkavao tuđe patrijarhe i vladike? Mogli bi ljudi da se uvede.

I fala ti za ovo da nemam znanja. Jer po tebi nema znanja niko ko se bavi naučnim radom, ni jedan pop, prezviter, episkop, patrijarh širom Srbijice i dijaspore... Tako da se nađoh u dobrom društvu. :D
 
Poslednja izmena:
Јер благодат се добија од Бога по заслузи!!! Ми смо малобројан народ(на земљи), али многобројан на небу.
Jaoj Vladane,pa ti se vracas u devedesete.Nebeski narod,iako su svi protiv nas mi smo u pravu.Jescemo korenje ako ne bude bilo hrane,ne moze nam niko nista jaci smo od sudbine.
 
Све што си ти рекао може да стане у једну реч(ништа). То што напишеш неколико реченица, које немају везе са Православљем је сво твоје ''благо''.

Ко је рекао и коме: ''Идите и научите народе'' и '' ко вас прима, Мене прима'' и ''ко се одриче вас, одриче се Онога Који Ме је послао''?

Џаба теби и цитати када си протестантског духа ''сектине секте''.

Ако желиш да нађеш пут који води у Живот, тражи на том путу Оног Који рече: ''Ја сам Пут, Истина и Живот; Ја сам Врата''... и тамо ћеш наћи, АЛИ ТРАЖИ ЈАКО ПАЖЉИВО, јер је ''мало оних који нађоше''(Мт 7:14) ... да не би иначе био остављен од оних неколико и нашао себе међу многима.
+Свети Максим Исповедник+

И обрати пажњу како си назвао ''потврдом свега што си рекао'' цитате оних које сматраш ''мртвима људима''!!! Очита је контрадикција јереси у којој си.

Када би знао да је душа бесмртна, не би људе усмрћивао привременом смрћу тела. Вероватно вам се и то знање замутило од силног грађења за мудре, која у лудост води.
Imas liti neki biblijski argument,osim sto koristis font citilice?:whistling:
A to koja sam ja sekta,u svakom slucaju mnogo manja od one kojoj ti pripadas.
Daj mi biblijsku potvrdu za manastire,za cuda koja se tamo desavaju,za "svece"koji su ustvarisamo mrtvi ljudi jer nemas nikakvog dokaza da su ustali iz groba.
Prema tome dabome:ok:
 
Poslednja izmena:
mošti svetog kneza Lazara:

dsc00105hx7.jpg

Свети Цар Лазар страшан светац (манастир Рваница) као и његов син Свети деспот Стефан (манастир Копорин).

Ево нешто од Аве Јустина он се једино бавио светим моштима треба прочитати.


Преподобни отац Јустин (Поповић) СВЕТЕ МОШТИ

http://www.dveriblagoslova.com/svmosti.htm
 
Манастир у Београду на Сењаку Ваведење Пресвете Богородице средином 60-их година прошлог века Ава Јустин био је у посети манастиру и том приликом донео лист белог папира на коме није било ништа рекавши монахињама да га чувају, временом се на њему почео појављивати човечији лик, како је време одмицало испоставило се да је то лик Светог Николе и сада икона сама од себе настаје односи се на леву икону која је на фотографији.


ikone.jpg
 
Poznata je tehnika crtanja sokom crnog luka. Kada je svež, sok je bezbojan i papir ga brzo upije. A kako vreme prolazi, ili se papir zagreje, počinje da se očitava i crtež. :)
То су технике тајног криптографског писања исто је и са соком од лимуна али у овом случају то није случај прво велик је размак 40 година да ли си видео како изгледа лист папира после 40 година а не икона свеца са пуно детаља у боји.
 

Back
Top