Manastiri- cuda

http://forum.verujem.rs/index.php?topic=9949.0

Evo ovde covek objasnjava sta se radi da bi mosti mirisale,kako se premazuju raznim mirisima,uljima,itd.Izmedju ostalog laneno ulje se koristi i kao konzervans.Sve u svemu,dobar biznis.

Видиш, ти дружбеници за зверујем (или неверујем) форума, не могу никако да нађу рационализацију за вишевековно нетрулежно стање светих моштију(чије су слике овде показане и доказане). Ту једноставно могу само да ''паметно'' заћуте, јер то нити у једној вери до у Православној се НИКАДА НИЈЕ ДЕСИЛО. Али као и свим јеретицима, само су лаж и превара на уснама њиховим.

То премазивање и парфемисање костију(а не моштију ,које миришу Богом посвећене), су преузели од латина, па за ту превару и знају и ''шире је''. Није ни чудно, познајући њихова дела, зла усто су брза на зло и само зло говоре. Таквих ''премазаних'' је гомила њихових ''живих светаца и стараца'' после 1950 и неке, све фалсификати.

Поента те саблазни којом се откривају сопствени екуменистички фалсификати и преваре је у томе, да се престане веровати и у Богом посвећене, истините и нетрулежне мошти Божијих слугу и угодника и то по принципу, ''лажемо ми(екуменисти) али лажу и они(светосавци). Тако ђаво највише воли, да једном преваром све генерализује у превару, да уништи лажима истину и издајницима и отпадницима, вернике и боготражитеље(оне који Бога траже). Иначе ту подвалу највише гурају ''протестантски православци'', јер они хуле на свете мошти од пређашњег Калвина па до данашњег Мирољуба Петровића и неких кандидата за патријарха.

Мој ти је савет, боље се ти држи традиције и оног што је Свети Сава завештао на чување. Зилоти изгледају слаби, немоћин и малобројни, али ствари сасвим другачије стоје у духовном смислу. Бити злиот није толико тешко као што се чини, јер Бог због много невоља које се умножавају, умножава и благодати, тако да се на светом Крштењу, добија велика сила за борбу против замки оца лажи(сотоне) и његових синова(јеретика). Све је у Бога могуће.
 
Мој ти је савет, боље се ти држи традиције и оног што је Свети Сава завештао на чување. Зилоти изгледају слаби, немоћин и малобројни, али ствари сасвим другачије стоје у духовном смислу. Бити злиот није толико тешко као што се чини, јер Бог због много невоља које се умножавају, умножава и благодати, тако да се на светом Крштењу, добија велика сила за борбу против замки оца лажи(сотоне) и његових синова(јеретика). Све је у Бога могуће.
A sta je sa mostima Sv.Save?
 
Ruka se cuva u jednom manastiru,a ostatak je spaljen.Barem ja tako znam,nek me isprave ako gresim... I deca iz osnovne skole znaju da su mosti Svetog Save spaljene na danasnjem Vracaru...

Kako su uspele biti spaljene,zar njegove mosti nisu cudnovate?Zasto su uspeli da ih spale,tu nije bilo cuda?
Znaci Sava obican smrtnik :(
Da postoje neka cuda ne bi on dozvolio da mu kosti izgore...
 
Ako su netrulezne ne znaci da ne mogu da izgore,inace ruka Sv.Save koja je u manastiru je netrulezna.... I odlicno sacuvana..

Nisam to mislio,ako je Sveti Sava video a po vama njegov duh je ziv i mogao je videti da se njegove kosti pale,zasto nije reagovao i zaustavio paljenje svojih kostiju,jer po vama i verovanju Crkve kosti su nesto sveto.Zasto se u toj situaciji nije desilo cudo nego su mu kosti izgorele kao svakog smrtnika.
Da li su one sada cudotvorne i mirotocive?
 
Samo fenomeni hodaju po staklu.

Tj. svako moze hodati po staklu, ali povrsini da, a ostricama... ;)


Ne trudite se vise da razbijete svako cudo i svaku pricu koja se ovde napise, za nesto jednostavno NEMA OBJASNJENJA, hajde vise idite sa teme, ako vas ovo ne interesuje, bezite od nas "lakovernih i glupavih" vernika.



Poenta svega!!!! ;)

Dao bih ti i repku, al' moram drugima prvo!! :D

Da, ne moze svako hodati po ostricama ali ima i onih koji mogu. I cak i ni to hodanje po ostricama nije cudo, vec uvecan mentalni napor pojedinca da ojaca svoje telo do te mere da to moze da uradi.
Slazem se da neke stvari covek ne moze objasniti i u to ne treba zalaziti. Ali zato sto ne postoji obrazlozenje, to ne znaci da je tamo neka sila (citaj Bog) uzrok tome.

Ne smeta meni sto drugi veruju u to, samo kada procitam neki banalan primer cuda, prosto ne izdrzim da ne kazem nesto....ali evo necu vise....obecavam :ok:
 
Ne trudite se vise da razbijete svako cudo i svaku pricu koja se ovde napise, za nesto jednostavno NEMA OBJASNJENJA, hajde vise idite sa teme, ako vas ovo ne interesuje, bezite od nas "lakovernih i glupavih" vernika.
Slažem se. Za neke stvari jednostavno nema objašnjenja. Takvih stvari nema na ovakvim temama.
To ipak ne znači da treba bežati od "lakovernih i glupavih vernika". Uvek kada je moguće potrebno je stati na put njihovim masovnim prevarama. Inače ćemo se jednog jutra probuditi u svetu Harija Potera.
 
Nisam to mislio,ako je Sveti Sava video a po vama njegov duh je ziv i mogao je videti da se njegove kosti pale,zasto nije reagovao i zaustavio paljenje svojih kostiju,jer po vama i verovanju Crkve kosti su nesto sveto.Zasto se u toj situaciji nije desilo cudo nego su mu kosti izgorele kao svakog smrtnika.
Da li su one sada cudotvorne i mirotocive?
Испитивање Божије Промисли и неиспитивих путева Господњих је обично знак маловерја или огромне гордости. Морамо се тога чувати смирењем и вером у Бога.

Једноставни људи знају да је све што се дешава са људима (па макар било и такво ужасно зло као што је спаљивање моштију светитеља, који не само да је помагао и исцељивао Србе и Православне, него и Турке и Латине ако су му долазили са вером), је на спасење и корист која превазилази људски ум.

Тај бедни, јалови и јадни покушај уништавања моштију помоћника и добротвора свих људи од вере, од стране ђавоиманих дахија, показује да је Бог још више прославио Светог Саву и још више посрамио немоћ варвара који су мислили да могу да униште дух светосавља спаљиваљем богопосвећеног тела. Тај дух и данас живи међу Србима и НИКАВО ГА НАСИЉЕ НЕ МОЖЕ УНИШТИТИ. То је дух Победника и Дух Животворне Истине, који још више прославља и још више укрепљује човека.
 
Иначе ту подвалу највише гурају ''протестантски православци'', јер они хуле на свете мошти од пређашњег Калвина па до данашњег Мирољуба Петровића и неких кандидата за патријарха.

Нисам знао да Мирољуб Петровић хули на свете мошти. Је л то проверено?
Имао сам бојазан да нешто догматски није у реду са њим, иако ми је много драг.
 
Нисам знао да Мирољуб Петровић хули на свете мошти. Је л то проверено?
Имао сам бојазан да нешто догматски није у реду са њим, иако ми је много драг.
Чувај се красноречивости Петре, у једноставности је Истина.

Регистровао сам се пре пар месеци на његов гуру форум(начини комуникације његових обожавалаца према њему је идолопоклонички и јако извештачен) и мртав ладан ми је одговорио да су нетљене мошти, глупости, да су то мртваци и лешеви(типична протестантска богохула), да су свети Оци, непознаваоци Писма, канони исто глупости итд... Нисам могао да поверујем шта прича, јер сам и сам имао велико поштовање према њему. Заборавио сам да треба испитивати духове. Пар питања из катихизиса и одступање од једноставне истине, јасно сведоче каквог је Мирољуби духа противног. Вероватно је у УСА попио отрове ''научне и дипломиране'' јереси преотестантизма.

Иначе лик је адвентиста(вероватно седмодневни адвентиста) и много је интелигентних људи упецао у своје јеретичке мреже. Чим чујеш ''здрава храна и живот'', ''дарвин вс дипломирани експерти за Писмо'' и слично, бежи, то су адвентисти.
 
Добио си одговор. Уништењем богопосвећених моштију, умножио се дух светосавља и Јеванђеља. Значи није губитак него добитак, јер је Бог то допустио ради веће користи.

Znaci Sava je namerno dozvolio da mu se zapale kosti da bi se rasirio duh svetosavlja?
Pa eto,tom logikom kad bi sve mosti bile popaljene to bi se onda rasirilo?
Misli,taj duh i to,jer da?
 
Znaci Sava je namerno dozvolio da mu se zapale kosti da bi se rasirio duh svetosavlja?
Pa eto,tom logikom kad bi sve mosti bile popaljene to bi se onda rasirilo?
Misli,taj duh i to,jer da?

Не може Свети Сава да ''намерно дозволи'' нешто, није он Бог, него Божији угодник и слуга Христов. Логика није људска и људским умом уобилчена него Божија, вечна надсазнајна.

Једино Бог управља приликама и НИШТА СЕ НЕ ДЕШАВА БЕЗ Његове воље. Та воља у активном дејству, дела директно и задржава име Божије воље, а у свом пасивном дејству је и даље воља Божија, али се је индиректна (посредна) и ради лакшег разликовања назива се Божије допуштење. То је већ дубља тематика. Ево упроштено о томе:

 
Чувај се красноречивости Петре, у једноставности је Истина.

Регистровао сам се пре пар месеци на његов гуру форум(начини комуникације његових обожавалаца према њему је идолопоклонички и јако извештачен) и мртав ладан ми је одговорио да су нетљене мошти, глупости, да су то мртваци и лешеви(типична протестантска богохула), да су свети Оци, непознаваоци Писма, канони исто глупости итд... Нисам могао да поверујем шта прича, јер сам и сам имао велико поштовање према њему. Заборавио сам да треба испитивати духове. Пар питања из катихизиса и одступање од једноставне истине, јасно сведоче каквог је Мирољуби духа противног. Вероватно је у УСА попио отрове ''научне и дипломиране'' јереси преотестантизма.

Иначе лик је адвентиста(вероватно седмодневни адвентиста) и много је интелигентних људи упецао у своје јеретичке мреже. Чим чујеш ''здрава храна и живот'', ''дарвин вс дипломирани експерти за Писмо'' и слично, бежи, то су адвентисти.
Ako si se registrovao na njegov guru sajt,mogao si da ga pitas sta je po veroispovesti,jer adventista NIJE. A sto se tice toga sto ti je rekao,pa rekao ti covek istinu bez uvijanja.Cega su dokaz netrulezne kosti?Jesu li svim svecima netreulezne kosti i telo?gde je Nikolaj Velimirovic,posto je svetac?Ova i druga pitanja sam i ja tebi postavljao da mi ih dokazes na osnovu Biblije pa nisi mogao.A zasto?Pa zato sto se tvoje verovanje ne zasniva na njoj,tako da nije ni cudo sto ststisticki je sve veci odliv iz tradicionalnih crkava.Jer evo napisao si koji je tvoj "argument"a to je BEZITE.Nece prijatelju ljudi da beze,nego hoce da im sve bude kristalno jasno kao sto je i u Bibliji,a ne pitam ja sto zene ne mogu na Hilandar,a verucitelj vas kaze pa eto ne mogu,to je tako.To batice ne pije vodu.
 
Ako si se registrovao na njegov guru sajt,mogao si da ga pitas sta je po veroispovesti,jer adventista NIJE. A sto se tice toga sto ti je rekao,pa rekao ti covek istinu bez uvijanja.Cega su dokaz netrulezne kosti?Jesu li svim svecima netreulezne kosti i telo?gde je Nikolaj Velimirovic,posto je svetac?Ova i druga pitanja sam i ja tebi postavljao da mi ih dokazes na osnovu Biblije pa nisi mogao.A zasto?Pa zato sto se tvoje verovanje ne zasniva na njoj,tako da nije ni cudo sto ststisticki je sve veci odliv iz tradicionalnih crkava.Jer evo napisao si koji je tvoj "argument"a to je BEZITE.Nece prijatelju ljudi da beze,nego hoce da im sve bude kristalno jasno kao sto je i u Bibliji,a ne pitam ja sto zene ne mogu na Hilandar,a verucitelj vas kaze pa eto ne mogu,to je tako.To batice ne pije vodu.
Нажалост то нисам стигао, јер су ми сви постови били брисани после пар минута, тако да нисмо могли да се ''исћаскамо''. Просветли ме, у којој је протестантској секти господин Петровић?

Што се тиче вас жртва претестантских баснологија, које прелазе у отворене хуле на Бога, Мајку Божију и Божије угоднике, за мене је сасвим исто био протестант :методиста, еванђелиста, адвентиста, или пентакосталаца или неко припадао папистичкој јереси или екуменистичкој.

“Kao što se satana (djavo) pretvara u nebeskog, svetlog andjela, tako se isto i satanine sluge pretvaraju u tobožnje sluge pravde” (1.Korincanima 11,14-15)

"Нека умукну јеретици против Свете деве, чисте Невесте Христове, то јест, матере наше Свете Цркве,
јер синови њени чувају веру по прејемству од својих Светих Отаца, то јест, од Светих Апостола...
Будите и ви синови Апостола и предајте ово учење и својој деци...

+Свети Епифаније Кипарски+


"У свакој јереси налази се прикривен ђаво."

+Свети Атанасије Велики+
 
ja stvarno Vladane ne znam sto se raspravljate sa pojedincima bez potrebe...
Ја то више доживљавам као стављање погрешних учења и заблуда, тамо где им је место. Расудити и разлучити добро од зла, је веома корисно, јер даје полет верницима чему да стреме (добру), а шта да презиру(зло).

"Ко хоће да се спаси, тај пре свега мора да сачува Саборну Веру,
коју ако не сачува у потпуности и непорочности, тај несумњиво гине заувек"
+Свети Атанасије Велики+


"Православно свештенство као да је стекло навику и као да се укоренило својство,
да о овој ствари(јеретичким учењима) говори увијено. А можда су неки због свакодневног општења са иноверцима,
а више од читања њихових дела почели снисходљивије да размишљају о нади на спасење и других вероисповести".
+Свети Амвросије Оптински+

"Ако се обратимо извору Божанског Предања, одмах ће престати људска заблуда."
+Свети Кипријан Картагински+

"Молим вас, чувајмо одлучно Свету Веру, јер видите колико има одступања од ње и колико морамо захваљивати Богу што нисмо доспели у неку заблуду, него смо добили и чувамо Веру Православну."
+Свети Теодор Студит+


 
E Vlaadane lepo je sto tako pricate,ali pojedincima ne vredi....
Слажемо се. Али вреди некима. Временом се стиче искуство, ко је острашћени проповедник јереси(за њих је слаба вајда да ће се отрезнити ма шта им рекао или доказао) и оних који чиста срца верују и Бога траже, иако су обманути лажима ових првих. За такве је велика вероватноћа да ће их глас савест одвести на прави пут, јер их благодатне поуке Отаца и Цркве, просто вуку ка Христу и спасењу.
 

Back
Top