Manastiri- cuda

Pre nekoliko godina sam sa jednom rođakom išla u manastir Ostrog.Kad smo ušle kroz kapiju donjeg manastira,neke žene nam rekoše:"Valja se izut i bos ić do gore!"Smatram iz poštovanja prema svecu,mi se izusmo i krenusmo strmom i kamenitom stazicom prema Gornjem manastiru(tada se tek započelo sa gradnjom stepenica),klizavom od sitne kišice,koja je predhodne noći padala.Ko je išao,video je kako izgleda.Kad smo stigle gore,setih se da pogledam kako izgledaju moja stopala.Nigde ogrebotine,ni najmanjeg znaka da sam prošla kroz toliki krš!Kod moje rođake isto.Nisam se ni prehladila,hvala Bogu i svetom Vasiliju.Da sam kod kuće išl bosa,na 15 stepeni,zaradila bih neku bolest,u to sam sigurna.
Celivala sam mošti koje veoma prijatno mirišu.
Moja draga komšinica i prijateljica je nekoliko godina pre mene imala priliku da celiva mošti svetog Vasilija.Pošto tada nisam mogla da idem na put,zamolila sam je da mi donese makar nešto,sitnicu neku.Kada se vratila,prenela mi je svoje utiske i između ostalih poklona,iz jedne kese je izvadila kamen,sa rečima:"Kažu da je dobro da se ponese,evo,donela sam i za tebe".Ja sam ga uzela,da ne povredim dobru prijateljicu.Sasvim slučajno,prinela sam ga licu i tada sam osetila tako lep,tako prijatan miris!Rekoh mojoj prijateljici:"Vidi,pomiriši,jel tamo sve tako miriše?"Ona je pomirisala,i sa čuđenjem je rekla da taj kamen niti bilo koji koji je ponela(a ponela je nekoliko,uzela ih na putu iz Gornjeg ka Donjem manastiru) nije mirisao.Svo kamenje je nosila u istoj kesi.Kad smo proverile,mirisao je samo onaj koji je poklonila meni.Napominjem da je žena osoba od poverenja.Čuvam ga i danas,mada više ne miriše.
 
Osim da se prkosi prehladi i ogrebotinama
zašto se valja izuti bos?

Osim da proveriš da li miriše
zašto valja poneti kamen odande?

Valja se izuti zbog one priče o kozi. :D
Ako odeš pet puta i doneseš pet kamenova, pa ih složiš u obliku petokrake, videćeš da će početi da svetle blagom zelenom svetlošću i da ispuštaju miris aer-konjaka. :eek:
 
Pre nekoliko godina bila je grupna poseta slepe i slabovide dece manastiru Ostrog.
Da se bar jedno dete izlecilo...
A bilo ih je puno.I nikom nije nista mirisalo.Napominjem deca imaju savrseno culo mirisa.
Jedino sto staresina voli puno da laze i izmislja price o izlecenjima koja se nisu desila.
To je MM.Ne multi-level,nego manastirski marketing.
Da li neko zna zasto lazu da se neko izlecio?
 
Valja se izuti zbog one priče o kozi. :D
Ako odeš pet puta i doneseš pet kamenova, pa ih složiš u obliku petokrake, videćeš da će početi da svetle blagom zelenom svetlošću i da ispuštaju miris aer-konjaka. :eek:

ako se nije desilo čudo ozdravljenja, barem se desilo čudo nerazboljevanja...:lol:

Čudi me da još nisu otvorili temu o Deda Mrazu. :think:
 
Pre nekoliko godina sam sa jednom rođakom išla u manastir Ostrog.Kad smo ušle kroz kapiju donjeg manastira,neke žene nam rekoše:"Valja se izut i bos ić do gore!"Smatram iz poštovanja prema svecu,mi se izusmo i krenusmo strmom i kamenitom stazicom prema Gornjem manastiru(tada se tek započelo sa gradnjom stepenica),klizavom od sitne kišice,koja je predhodne noći padala.Ko je išao,video je kako izgleda.Kad smo stigle gore,setih se da pogledam kako izgledaju moja stopala.Nigde ogrebotine,ni najmanjeg znaka da sam prošla kroz toliki krš!Kod moje rođake isto.Nisam se ni prehladila,hvala Bogu i svetom Vasiliju.Da sam kod kuće išl bosa,na 15 stepeni,zaradila bih neku bolest,u to sam sigurna.
Celivala sam mošti koje veoma prijatno mirišu.
Moja draga komšinica i prijateljica je nekoliko godina pre mene imala priliku da celiva mošti svetog Vasilija.Pošto tada nisam mogla da idem na put,zamolila sam je da mi donese makar nešto,sitnicu neku.Kada se vratila,prenela mi je svoje utiske i između ostalih poklona,iz jedne kese je izvadila kamen,sa rečima:"Kažu da je dobro da se ponese,evo,donela sam i za tebe".Ja sam ga uzela,da ne povredim dobru prijateljicu.Sasvim slučajno,prinela sam ga licu i tada sam osetila tako lep,tako prijatan miris!Rekoh mojoj prijateljici:"Vidi,pomiriši,jel tamo sve tako miriše?"Ona je pomirisala,i sa čuđenjem je rekla da taj kamen niti bilo koji koji je ponela(a ponela je nekoliko,uzela ih na putu iz Gornjeg ka Donjem manastiru) nije mirisao.Svo kamenje je nosila u istoj kesi.Kad smo proverile,mirisao je samo onaj koji je poklonila meni.Napominjem da je žena osoba od poverenja.Čuvam ga i danas,mada više ne miriše.
Још једно дивно сведочење. Диван и силан је Господ у делима својим и силна је детиње чиста вера у Њега. Нека би нам сво уздање било у Њега и нека би молитве свих светих дале плода, у просветљењу народа Србског чистом и неизмењеном вером у делима побожности.

П.С. Не обазирите се на спам и хулне ''шале'', сами себи пресуђују такви.
 
Pre nekoliko godina sam sa jednom rođakom išla u manastir Ostrog.Kad smo ušle kroz kapiju donjeg manastira,neke žene nam rekoše:"Valja se izut i bos ić do gore!"Smatram iz poštovanja prema svecu,mi se izusmo i krenusmo strmom i kamenitom stazicom prema Gornjem manastiru(tada se tek započelo sa gradnjom stepenica),klizavom od sitne kišice,koja je predhodne noći padala.Ko je išao,video je kako izgleda.Kad smo stigle gore,setih se da pogledam kako izgledaju moja stopala.Nigde ogrebotine,ni najmanjeg znaka da sam prošla kroz toliki krš!Kod moje rođake isto.Nisam se ni prehladila,hvala Bogu i svetom Vasiliju.Da sam kod kuće išl bosa,na 15 stepeni,zaradila bih neku bolest,u to sam sigurna.
Celivala sam mošti koje veoma prijatno mirišu.
Moja draga komšinica i prijateljica je nekoliko godina pre mene imala priliku da celiva mošti svetog Vasilija.Pošto tada nisam mogla da idem na put,zamolila sam je da mi donese makar nešto,sitnicu neku.Kada se vratila,prenela mi je svoje utiske i između ostalih poklona,iz jedne kese je izvadila kamen,sa rečima:"Kažu da je dobro da se ponese,evo,donela sam i za tebe".Ja sam ga uzela,da ne povredim dobru prijateljicu.Sasvim slučajno,prinela sam ga licu i tada sam osetila tako lep,tako prijatan miris!Rekoh mojoj prijateljici:"Vidi,pomiriši,jel tamo sve tako miriše?"Ona je pomirisala,i sa čuđenjem je rekla da taj kamen niti bilo koji koji je ponela(a ponela je nekoliko,uzela ih na putu iz Gornjeg ka Donjem manastiru) nije mirisao.Svo kamenje je nosila u istoj kesi.Kad smo proverile,mirisao je samo onaj koji je poklonila meni.Napominjem da je žena osoba od poverenja.Čuvam ga i danas,mada više ne miriše.

Eto jedno lepo cudo..... Super prica... ;)
 
Pre nekoliko godina sam sa jednom rođakom išla u manastir Ostrog.Kad smo ušle kroz kapiju donjeg manastira,neke žene nam rekoše:"Valja se izut i bos ić do gore!"Smatram iz poštovanja prema svecu,mi se izusmo i krenusmo strmom i kamenitom stazicom prema Gornjem manastiru(tada se tek započelo sa gradnjom stepenica),klizavom od sitne kišice,koja je predhodne noći padala.Ko je išao,video je kako izgleda.Kad smo stigle gore,setih se da pogledam kako izgledaju moja stopala.Nigde ogrebotine,ni najmanjeg znaka da sam prošla kroz toliki krš!Kod moje rođake isto.Nisam se ni prehladila,hvala Bogu i svetom Vasiliju.Da sam kod kuće išl bosa,na 15 stepeni,zaradila bih neku bolest,u to sam sigurna.
Celivala sam mošti koje veoma prijatno mirišu.
Moja draga komšinica i prijateljica je nekoliko godina pre mene imala priliku da celiva mošti svetog Vasilija.Pošto tada nisam mogla da idem na put,zamolila sam je da mi donese makar nešto,sitnicu neku.Kada se vratila,prenela mi je svoje utiske i između ostalih poklona,iz jedne kese je izvadila kamen,sa rečima:"Kažu da je dobro da se ponese,evo,donela sam i za tebe".Ja sam ga uzela,da ne povredim dobru prijateljicu.Sasvim slučajno,prinela sam ga licu i tada sam osetila tako lep,tako prijatan miris!Rekoh mojoj prijateljici:"Vidi,pomiriši,jel tamo sve tako miriše?"Ona je pomirisala,i sa čuđenjem je rekla da taj kamen niti bilo koji koji je ponela(a ponela je nekoliko,uzela ih na putu iz Gornjeg ka Donjem manastiru) nije mirisao.Svo kamenje je nosila u istoj kesi.Kad smo proverile,mirisao je samo onaj koji je poklonila meni.Napominjem da je žena osoba od poverenja.Čuvam ga i danas,mada više ne miriše.

Vesna, kada je temperatura tu negde oko 15 stepeni, pa navise, to se smatra toplim vremenom. S obzirom da sam ranije vozio motore vece kubikaze (znaci, velike brzine), period kada se posle duge zime prvi put dvotockas izbacuje na asvalt, je otprilike temperatura od 15 stepeni. Ne znam da li ti je poznato da svi koje se bave borilackim vestinama, treniraju bosi u sali cak i kada je napolju -10 stepeni, (tada je u sali negde oko 0 stepeni) i niko se ne razboljeva i ako ostaju bosi na hladnom parketu i po dva sata?!
Inace, ljudi idu bosi i po staklu pa im se nista ne desava. Bitno je da lagano gazis i ne vuces tabane po tlu kako se ne bi izgrebala. Nema tu nikakvog cuda.
 
Vesna, kada je temperatura tu negde oko 15 stepeni, pa navise, to se smatra toplim vremenom. S obzirom da sam ranije vozio motore vece kubikaze (znaci, velike brzine), period kada se posle duge zime prvi put dvotockas izbacuje na asvalt, je otprilike temperatura od 15 stepeni. Ne znam da li ti je poznato da svi koje se bave borilackim vestinama, treniraju bosi u sali cak i kada je napolju -10 stepeni, (tada je u sali negde oko 0 stepeni) i niko se ne razboljeva i ako ostaju bosi na hladnom parketu i po dva sata?!
Inace, ljudi idu bosi i po staklu pa im se nista ne desava. Bitno je da lagano gazis i ne vuces tabane po tlu kako se ne bi izgrebala. Nema tu nikakvog cuda.

живимо у време клима уређаја, највећи напор је враата фрижидера...
 
Ne, naprotiv. Ja sam vrlo skeptičan prema onome što javljaju mediji, i takav stav preporučujem svima. Ali sam barem isto toliko skeptičan prema "rekla-kazala" informacijama. Ovo sa gromom koji udari u crkvu u sred osveštavanja i polomi mermernu trpezu mi je bilo baš interesantno.

Ne znam da li je ta crkva uopšte imala gromobran?

A kome verujes?? Nemoj ono klasicno "samo sebi"...

Ovde nije rec o gromobranu, a zasto bas na Crkvu, a zasto bas pod vodjstvog takvog Velimirovica??

U potpunosti se slazem sa Vladanom... ;) Nemam vise nista da dodam,sve je rekao... ;)
A inace Vladane price su dobre i neverovatne... Samo tako nastavite,volim da citam ne volim da pisem....
Pozdrav

Bas tako, nisam znao za ovo, ni roditelji mi nikad nisu pricali, a tada sam bio jako mali, 1995. i 1996. da bi takva cuda uopste shvatio, stvarno svako ko se seti od forumasa, i da je ateista, ovo ne bi mogao da porekne...

Stvarno cudnog li cuda! Nevreme pa jos povrh svega i grmljavina! To je prosto za neverovari!
Zar se to stvarno bas tako desilo?


Stvarno ne znam zasto? :hahaha:
Ako gledas sa strane zdravog razuma onda je logicno da su ove dve gradjevine (Saborna crkva i Narodna skupstina) pogodjene munjama iz prostog razloga, sto su najvislje gradjevine u svojoj okolini, o tornju na Avali ne treba posebno ni pricati. Prema tome nema tu nikakvih cuda, cista fizika. Medjutim ljudi imaju taj nagon u svojoj glavi da u svemu pronalaze nekakav smisao.
Najgore od svega je to sto se i danas, bez obzira sto zivimo u 21. veku kada je nauka razvijenija nego ikad, ljudi cude nad nekim dogadjajima koji vise ne predstavljaju nikakvu misteriju.
Nadam se da ce ipak razum prevladati i da ce logika da zameni mistiku.

Prica je malo previse subjektivna, tj. tekst, protiv RTS-a i tadasnjeg rezima, vise se o tome govorilo u jednom delu, nego o samom cudu, ali je svakako specificno, sto su najvaznije gradjevine za sve tada pogodjene, i nista drugo, ni kuca, stan... Verovatno... A, ako je bilo veliko nevreme, bas veliko, grom ne bi birao gde da udari, bilo veliko ili malo mesto....

Meni ovo na neki nacin deluje kao tema o nekrofiliji. Stvarno ne mogu da poverujem da je neko u stanju da poljubi kosti ili ostatke mrtve osobe. BLJAK.

Prvo, to je Svetac.

Drugo, da li si ti svesna sta pises, govoris, uporedjujes nekrofiliju i pricu ove teme????


Boze me sakloni, sta cu sve procitati....

Pre nekoliko godina sam sa jednom rođakom išla u manastir Ostrog.Kad smo ušle kroz kapiju donjeg manastira,neke žene nam rekoše:"Valja se izut i bos ić do gore!"Smatram iz poštovanja prema svecu,mi se izusmo i krenusmo strmom i kamenitom stazicom prema Gornjem manastiru(tada se tek započelo sa gradnjom stepenica),klizavom od sitne kišice,koja je predhodne noći padala.Ko je išao,video je kako izgleda.Kad smo stigle gore,setih se da pogledam kako izgledaju moja stopala.Nigde ogrebotine,ni najmanjeg znaka da sam prošla kroz toliki krš!Kod moje rođake isto.Nisam se ni prehladila,hvala Bogu i svetom Vasiliju.Da sam kod kuće išl bosa,na 15 stepeni,zaradila bih neku bolest,u to sam sigurna.
Celivala sam mošti koje veoma prijatno mirišu.
Moja draga komšinica i prijateljica je nekoliko godina pre mene imala priliku da celiva mošti svetog Vasilija.Pošto tada nisam mogla da idem na put,zamolila sam je da mi donese makar nešto,sitnicu neku.Kada se vratila,prenela mi je svoje utiske i između ostalih poklona,iz jedne kese je izvadila kamen,sa rečima:"Kažu da je dobro da se ponese,evo,donela sam i za tebe".Ja sam ga uzela,da ne povredim dobru prijateljicu.Sasvim slučajno,prinela sam ga licu i tada sam osetila tako lep,tako prijatan miris!Rekoh mojoj prijateljici:"Vidi,pomiriši,jel tamo sve tako miriše?"Ona je pomirisala,i sa čuđenjem je rekla da taj kamen niti bilo koji koji je ponela(a ponela je nekoliko,uzela ih na putu iz Gornjeg ka Donjem manastiru) nije mirisao.Svo kamenje je nosila u istoj kesi.Kad smo proverile,mirisao je samo onaj koji je poklonila meni.Napominjem da je žena osoba od poverenja.Čuvam ga i danas,mada više ne miriše.

Ne mirise, ali te cuva, i dan danas, siguran sam, od svakog zla. :)

Ali, ajde, interesuje me, kako bi dezurne pametnice objasnile takvu pricu, kada bos hodas pod strmi put, a ne zadobijes nijedan oziljak, ni bol??

Pre nekoliko godina bila je grupna poseta slepe i slabovide dece manastiru Ostrog.
Da se bar jedno dete izlecilo...
A bilo ih je puno.I nikom nije nista mirisalo.Napominjem deca imaju savrseno culo mirisa.
Jedino sto staresina voli puno da laze i izmislja price o izlecenjima koja se nisu desila.
To je MM.Ne multi-level,nego manastirski marketing.
Da li neko zna zasto lazu da se neko izlecio?

Deca nisu isla tamo sa namerom da se izlece, posetili su Manastir, zar svako ko poseti tako mirno za dusu i divno mesto dolazi tamo sa namerom da se izleci od necega i da bude zdrav za vjek i vjekova???

ako se nije desilo čudo ozdravljenja, barem se desilo čudo nerazboljevanja...:lol:

Čudi me da još nisu otvorili temu o Deda Mrazu. :think:

Ne posecuj temu, ako ti nije zanimljiva, moze?? ;)

Још једно дивно сведочење. Диван и силан је Господ у делима својим и силна је детиње чиста вера у Њега. Нека би нам сво уздање било у Њега и нека би молитве свих светих дале плода, у просветљењу народа Србског чистом и неизмењеном вером у делима побожности.

П.С. Не обазирите се на спам и хулне ''шале'', сами себи пресуђују такви.

Vladane, sjajne su ti poruke, price, tj. ono sto si pisao i nasao o cudima 1995. i 1996. bolnim godinama stradanja, najvise srpskog, a ponegde i jedino srpskog naroda. Bog nas upozorava, ali mi i dalje mislimo da smo jedni, jedini i najuzviseniji, primer za to su poruke na ovoj temi, mozda je bilo i goreg, ali ja ne verujem sta sam u ovoj temi koju sam postavio, da bi culi cuda, sa Ostroga, Stupova, Gracanice, Ravanice, Studenice, procitao, mozda je i bolje da je ostala u podpodforumu "Religija svuda oko nas", jer otkada je prebacena na glavnu stranicu pdf-a, meni se povraca, iako sam zahtevao to jer dotad nije bas bila posecena. Ali neverovatno, da se neko ruga Gospodu Bogu, da Svetog Savu optuzuje da nije zasluzio da bude Svetac, da je celivanje mosti bolesno, to je prosto gnusno, ali ovo pod P.S.(ne mogu pisati cirilicom) sve objasnjava, jednom ce se i oni pokajati, ali tesko da ce oprati svoje grehe, mislim da je za njih prekasno... O njima necu vise, ni njima pisati(prepoznace se ko su), sem ako ponovo ne naidje, a naici ce(ali cu se pokusati suzdrzati, jer cu ja biti banovan, a ne onaj koji izaziva i spamuje, koji se podsmehuje i pljuje sve sto je sveto, to se vec pokazalo) neko vredjanje, vredjanje Boga, Isusa Hrista, Svetog Save, mostiju Svetog Vasilija Ostroskog...


http://forum.verujem.rs/index.php?topic=9949.0

Evo ovde covek objasnjava sta se radi da bi mosti mirisale,kako se premazuju raznim mirisima,uljima,itd.Izmedju ostalog laneno ulje se koristi i kao konzervans.Sve u svemu,dobar biznis.

Sta i ko objasnjava? Navedi konkretan post?? A sta mislis o ovom???

Mosti se ciste uljem ili mesavinom ulja i vina, ali ne da bi mirisale , to bi onda bilo da one ne mirisu nego da se namirisane, Boze sacuvaj!
O tom pomazivanju sam cula konkretno u manastiru sv. arhangela Mihaila na Prevlaci, monahinja nam je govorila o tome kako su pronadjene mosti tih monaha, i dok je pricala pomenula je da su mazane uljem , pa sam pitala zasto?? I tako mi je odgovoreno, da su ciscene od zemlje. Ne znam da postoji neki drugi razlog .

Tocno tako.
Na prevlaci su ih iskopavali (i jos uvijek je zemlja puna mostiju) pa su onda i cistili od zemlje.

Onda kada se mosti uvedu u crkvenu upotrebu, dokaze se autenticnost i udju u bogosluzbenu upotrebu, vise se ne premazuju. Miris potice od mira, supstace nepoznatog kemijskog sustava koje samo istice iz mostiju. To se zove mirotocenje...

Ma ima svasta, i mazu ih, a cak ih neki i mirisu, ima svasta... Ne bih da pisem o tome po forumu, ali nazalost kod nas ima i takvih stvari, da neki u mostima vide odlicnu stvar za pokretanje 'religioznog turizma', i da se sluze kojekakvim trikovima i podvalama ne bi li privukli mase hodocasnika... Kada ovo kazem, ne mislim na omivanje mostiju - sto je deo 'standardne procedure' prilikom obretenja mostiju - vec, na primer, na to sto iguman manastira ...... jednom nedeljno izlije citavu bocicu mirisnog ulja u kivot, pa kad ga tokom bdenja uoci nedeljne Liturgije otvori, cela Crkva pada u trans - jer eto, mosti su blagouhane, i miomiris se opet razliva hramom...

No, nije za forum, mada se nekako treba osvrnuti i na takve probleme.



Svasta KO da Bog ne moze da se pobrine za mosti svojih svetaca pa navodno treba neki iguman da sipa bocicu ulja ili da ih balsamuje i slicno O cemu ti pricash uopste Nekad me stvarno zacudjuju izjave pojedinih ovde....

Ja stvarno nemam rechi kolko sam zaprepascen ali totalno prvo onaj juche sa nebulozama o epitimiji ispovescu badnjaku pa sad i ovo Jeste li vi normalni
 
Vesna, kada je temperatura tu negde oko 15 stepeni, pa navise, to se smatra toplim vremenom. S obzirom da sam ranije vozio motore vece kubikaze (znaci, velike brzine), period kada se posle duge zime prvi put dvotockas izbacuje na asvalt, je otprilike temperatura od 15 stepeni. Ne znam da li ti je poznato da svi koje se bave borilackim vestinama, treniraju bosi u sali cak i kada je napolju -10 stepeni, (tada je u sali negde oko 0 stepeni) i niko se ne razboljeva i ako ostaju bosi na hladnom parketu i po dva sata?!
Inace, ljudi idu bosi i po staklu pa im se nista ne desava. Bitno je da lagano gazis i ne vuces tabane po tlu kako se ne bi izgrebala. Nema tu nikakvog cuda.

Samo fenomeni hodaju po staklu.

Tj. svako moze hodati po staklu, ali povrsini da, a ostricama... ;)


Ne trudite se vise da razbijete svako cudo i svaku pricu koja se ovde napise, za nesto jednostavno NEMA OBJASNJENJA, hajde vise idite sa teme, ako vas ovo ne interesuje, bezite od nas "lakovernih i glupavih" vernika.

ma sve je to super,ali ne mozes ti mene nabediti da mosti nemaju svoj prirodni prijatni miris i ne mozes me nabediti u takve neke stvari...gubite vreme,dzaba....dzaba bojkotujete i bez veze kvarite temu...Ako neces da verujes ne moras,al pusti mene....

Poenta svega!!!! ;)

Dao bih ti i repku, al' moram drugima prvo!! :D
 
Poslednja izmena:

Back
Top