Manastiri- cuda

Da podelim i ja svoje iskustvo na ovu temu, o tome kakvo cudo se nama desilo, i o tome kako nas je SVETI VASILIJE OSTROSKI,SLAVA MU I MILOST, zastitio.
1992 brat i samo se krstili pod OSTROGOM,ja se secam kao kroz maglu ,bilo je davno , ja sam bila mala,ali imak mi je ostalo u secanju. bili smo sa roditeljima i kumovima.
U povratku nam se desila nesreca, ali zahvaljujuci moci SVETOG VASILIJA sve je proslo dobro.Naime, vracali smo se preko Foce, i na jednoj od krivina, pored provalije nama je otpao tocak i otkotrljao se ispred auta , kao u crtanom filmu.Otac je nekako sprecio auto da se ne skotrlja niz liticu , ja verujem da nas je cuvao SVETI VASILIJE OSTROSKI SLAVA MU I MILOST.
 
Da podelim i ja svoje iskustvo na ovu temu, o tome kakvo cudo se nama desilo, i o tome kako nas je SVETI VASILIJE OSTROSKI,SLAVA MU I MILOST, zastitio.
1992 brat i samo se krstili pod OSTROGOM,ja se secam kao kroz maglu ,bilo je davno , ja sam bila mala,ali imak mi je ostalo u secanju. bili smo sa roditeljima i kumovima.
U povratku nam se desila nesreca, ali zahvaljujuci moci SVETOG VASILIJA sve je proslo dobro.Naime, vracali smo se preko Foce, i na jednoj od krivina, pored provalije nama je otpao tocak i otkotrljao se ispred auta , kao u crtanom filmu.Otac je nekako sprecio auto da se ne skotrlja niz liticu , ja verujem da nas je cuvao SVETI VASILIJE OSTROSKI SLAVA MU I MILOST.

Ja sam bio sa rodjakom pod Ostrog 2006te godine da se molimo za ozdravljenje njegove majke, medjutim ona je umrla mesec dana nakon toga. I sta sad?
 
Ne mora da znaci da se nije pokajala ili je bila gresna .... necu da ulazim sad u razloge ali postoji jedna stvar tu.... mozda se niste molili sa verom, a?
A sto se tice diskriminacije o kojoj diskriminaciji ti govoris?
 
Poslednja izmena:
Naravno, sad kad govorimo o svetima i njihovim moštima, opet se može pomenuti jedno proročanstvo o obnavljanju moštiju svetoga Serafima Sarovskog. U vreme kada pravoslavlje bude potpuno zašlo u apostasiju (bogootstupništvo) Bog će dopustiti da počne obnavljanje moštiju svetoga Serafima Sarovskog i na kraju će se njegovo telo potpuno obnoviti i vaskrsnuti. Tada će sveti Serafim početi da propoveda po Rusiji i da ukoreva sve koji ne održaše veru pravoslavnu, da bi se narod pokajao i vratio Bogu i Istini. Po rečima očevidaca, nekih monaha i prijatelja koje poznajem i koji su bili na poklonjenju svetitelju, kažu da je to obnavljanje već počelo i da je već vidljivo.
A najsačuvanije mošti pravoslavlja su svakako mošti svetoga Aleksandara Svirskog, monaha iz nekog 15 veka. NJemu se javila Sveta Trojica u obliku tri Angela, slično kao praocu Avramu.
Molitve ovom svetitelju se jako brzo uslišavaju, a nečiste sile beže i od samog spominjanja njegovog imena! I to je samo pokazatelj kako je tešku i strašnu borbu vodio ovaj Božiji podvižnik sv. Aleksandar Svirski, sa nečastivima, i koliko je u toj borbi bila ogromna Božija pobeda i sila koju je darovao ovome svome ugodniku!
AlexandroSverHand.jpg

AlexandroSverFoot.jpg
То нису мошти светог Александра Свирског. Његове мошти су уништене 1919. године по налогу Оскара Кантера председавајућег покрајинске комисије за вандредне ситуације Олоњецка о чему сведоче и документи. Доктор медицинских наука (виши истраживач на војномедицинској академији Санкт Петербурга), шеф остеолошке лабораторије у Лењинградском регионалном бироу за судску медицину Андреј Валентинович Коваљев сматра да те мошти не припадају светом Александру Свирског. Истог мишљења је и др. историјских наука Александар Евгенијевич. До овог закључка Евгенијевич је дошао на основу архивских докумената да се "сачувано мумификовано тело" са Војно медицинске академије разликује од стања моштију Александра Свирског забележеног у манастирском акту из 1918. године, као и на основу документа који сведочи о уништењу моштију св. Александра Свирског.

Наводно мошти св. Александра Свирског су биле смештене у затворени музеј одељења анатомије Војно-медицинске академије. Др. А. В. Коваљев тврди да човек чије је тело било у музеју није имао више од четрдесет или четрдесетпет година. О томе сведоче црте лица, савршено очувана површинска епидерма, а посебно добро очувани зуби. Из живота св. Александра Свирског познато је да се упокојио у 85. години; живот је провео у мукотрпним делима и напорима, јео је грубу, углавном биљну храну. Због тога су му зуби морали бити озбиљно нагризли. Особа чије је тело било смештено у музеју највероватније потиче са почетка 20. века. Поставља се следеће питање; како су се остаци тела појавили у музеју анатомије? Др. Коваљев који је радио са архивском грађом Одељења за судску медицину ВМА, сугерише да је тело управо из овог одељења стигло до музеја Одељења за анатомију - највероватније 30-их година. Вероватно је да је тело, погрешно замењено са остацима светитеља, коришћено на Одељењу за анатомију за подучавање студената. Што се тиче истинских моштију св. Александра Свирског, др. Коваљев је сигуран да мошти светитеља никада нису испитане на ВМА, као и логична последица тога, никада нису ни биле ускладиштене.
 
Jel u te zapovesti spada i ona: Ako ti komsija ponudi da verujes u drugog Boga, treba ga kamenovati.
To mi se ne cini kao mnogo moralna akcija.
У Старом Завету пише "око за око, зуб за зуб". Данас људи реагују по принципу - "Види како ме је овај чудно погледао, поломићу му зубе". Дакле, реагују потпуно несразмерно ономе што се десило. Или ако неком неко заиста поломи руку, друга страна хоће да их скрати за главу као вид освете.
Следеће - Стари Завет је имао градове уточишта, тамо где су бежали они који су извршили убиство из нехата.
Један слободан дан у недељи као време одмора је закон из времена Мојсија који је Енглеска почела да примењује тек у XIX веку, а Француска почетком XX века.
Чувени Хамурабијев законик је фаворизовао мушкарце, и блаже их кажњавао у случају прељубе, док су жене биле строжије кажњаване. У Старом Завету нема подела на казни за мушкарце и за жене у случају прељубе. Казна је била једнака и за једне и за друге.
Очигледно да је Стари Завет не само по овом, већ и на основу других ствари био доста другачији, нпр. треба обратити пажњу на делове као што су - институционална брига о сиромашнима слојевима становништва и друго.
 
У Старом Завету пише "око за око, зуб за зуб". Данас људи реагују по принципу - "Види како ме је овај чудно погледао, поломићу му зубе". Дакле, реагују потпуно несразмерно ономе што се десило. Или ако неком неко заиста поломи руку, друга страна хоће да их скрати за главу као вид освете.
Следеће - Стари Завет је имао градове уточишта, тамо где су бежали они који су извршили убиство из нехата.
Један слободан дан у недељи као време одмора је закон из времена Мојсија који је Енглеска почела да примењује тек у XIX веку, а Француска почетком XX века.
Чувени Хамурабијев законик је фаворизовао мушкарце, и блаже их кажњавао у случају прељубе, док су жене биле строжије кажњаване. У Старом Завету нема подела на казни за мушкарце и за жене у случају прељубе. Казна је била једнака и за једне и за друге.
Очигледно да је Стари Завет не само по овом, већ и на основу других ствари био доста другачији, нпр. треба обратити пажњу на делове као што су - институционална брига о сиромашнима слојевима становништва и друго.

Haha, svaka čast, citirao si moju poruku koja je stara 10 godina :)
 
Da podelim i ja svoje iskustvo na ovu temu, o tome kakvo cudo se nama desilo, i o tome kako nas je SVETI VASILIJE OSTROSKI,SLAVA MU I MILOST, zastitio.
1992 brat i samo se krstili pod OSTROGOM,ja se secam kao kroz maglu ,bilo je davno , ja sam bila mala,ali imak mi je ostalo u secanju. bili smo sa roditeljima i kumovima.
U povratku nam se desila nesreca, ali zahvaljujuci moci SVETOG VASILIJA sve je proslo dobro.Naime, vracali smo se preko Foce, i na jednoj od krivina, pored provalije nama je otpao tocak i otkotrljao se ispred auta , kao u crtanom filmu.Otac je nekako sprecio auto da se ne skotrlja niz liticu , ja verujem da nas je cuvao SVETI VASILIJE OSTROSKI SLAVA MU I MILOST.
Боље да си притегао точак људски...
 
Dakle, molitva može a i ne mora da radi. Molio se Bogu ili saksiji sa cvećem, isto ti dodje, u prevodu ako se stvari dese - dese se. Ukratko, molitva nije pouzdana.
Није то баш тако. Молиш се саксији са цвећем, 100% ништа неће да се догоди.
А да слепа особа од рођења прогледа, то се не дешава баш случајно.
 
Није то баш тако. Молиш се саксији са цвећем, 100% ништа неће да се догоди.
А да слепа особа од рођења прогледа, то се не дешава баш случајно.
Neće od molitve slep progledati. E sad, možda ako se izvede neka dobra hirurška intervencija, onda ima šansi
 
https://www.cudo.rs/пресвлачење-моштију-светог-зосима-у-м-2/

Reče maločas jedana vernik.
, "Gle, čudotvorac, a ne može sam, bez naroda, ni da se presvuče."

"I idola će nestati sasvijem.

I ljudi će ići u pećine kamene i u rupe zemaljske od straha Gospodnjega i od slave veličanstva njegova, kad ustane da potre zemlju.

Tada će baciti čovjek idole svoje srebrne i idole svoje zlatne, koje načini sebi da im se klanja, krticama i slijepijem mišima, Ulazeći u rasjeline kamene i u pećine kamene od straha Gospodnjega i od slave veličanstva njegova, kad ustane da potre zemlju.

Prođite se čovjeka, kojemu je dah u nosu; jer šta vrijedi?"
(Isaija 2:18-22)
 

Back
Top