MUZIKA-SPORT - ADRENALIN-BES-VEZBANJE-ENERGIJA

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.401
Jel ima ovde nekih sportista medju vama muzicki ljudi:D

Vec duze vreme proucavam uticaj muzike na sport i vezbanje OD KADA SAM PROVALIO DA AKO SLUSAM RAMSTAJN U TERETANI NEKAKO SVAKU VEZBU POVECAM ZA 10,15 KG.......Nekako "poludim" toliko mi se podigne adrenalin da je to nemoguce......I one gitare a i onaj mocan glas.......

Npr pesma Links mi je odlicna za trcanje jer ide onaj mars ritam kao u vojsci 1,2,1,2,1,2

Inace sto se tice trcanja opet Ramstajn i naravno Soundtrack iz filma Rocky ja ne znam nekog da nije bar jednom trcao uz ove soundtrackove....

Skoro sam provalio i pravac techno-metal koji mi odlicno dodje za trcanje i dizanje tegova!!!!



STA BI MI VI PREDLOZILI KAO BOOSTER ADRENALINA ZA DIZANJE TEGOVA,ZA TRCANJE I SLICNO.....NESTO STO IZAZIVA AGRESIJU,ADRENALIN,TESTOSTERON????????

Samo da napomenem da ne izaziva svaka agresivna pesma lucenje adrenalina......
Evo npr od Metalike - Fuel pi povecava adrenalin i master of puppets,onda motorhead - ace of spades i naravno vecina pesama rammsteina.....

VAS PREDLOG?????
JEL IMAO NEKO SLICNA ISKUSTVA?????
 
Jel ima ovde nekih sportista medju vama muzicki ljudi:D

Vec duze vreme proucavam uticaj muzike na sport i vezbanje OD KADA SAM PROVALIO DA AKO SLUSAM RAMSTAJN U TERETANI NEKAKO SVAKU VEZBU POVECAM ZA 10,15 KG.......Nekako "poludim" toliko mi se podigne adrenalin da je to nemoguce......I one gitare a i onaj mocan glas.......

Npr pesma Links mi je odlicna za trcanje jer ide onaj mars ritam kao u vojsci 1,2,1,2,1,2

Inace sto se tice trcanja opet Ramstajn i naravno Soundtrack iz filma Rocky ja ne znam nekog da nije bar jednom trcao uz ove soundtrackove....

Skoro sam provalio i pravac techno-metal koji mi odlicno dodje za trcanje i dizanje tegova!!!!



STA BI MI VI PREDLOZILI KAO BOOSTER ADRENALINA ZA DIZANJE TEGOVA,ZA TRCANJE I SLICNO.....NESTO STO IZAZIVA AGRESIJU,ADRENALIN,TESTOSTERON????????

Samo da napomenem da ne izaziva svaka agresivna pesma lucenje adrenalina......
Evo npr od Metalike - Fuel pi povecava adrenalin i master of puppets,onda motorhead - ace of spades i naravno vecina pesama rammsteina.....

VAS PREDLOG?????
JEL IMAO NEKO SLICNA ISKUSTVA?????


pa sad...ja se ne bavim sportom vec plesom :)

Uglavnom,shta ja znam,bilo koja nabudzena hip hop pesma

 
Sta ce ti bes u teretani?:lol:


Kako sta ?????Pa kad bi radio sa onim rozim i crvenim tegicima od 2,5 kg i ne bi mi trebao bes.......Ali da sinoc nisu pustali metaliku sa sinfonijskim orkestrom u teretani i pesmu fuel Malo sutra bih digao 80kg iz mrtvog dizanja tj dizanje T sipke......

Bes u teretani za hard-core trening mi je izuzetno potreban.....Stim sto ja taj bes ne drzim u sebi nego ga ispoljim na gvozdje tj tegove.........Nekako te to inspirise i motivise da dignes vise,jace,bolje,neda ti da posustanes.......Jer adrenalin i bes su zato i evolutivno izmisljeni - da kada smo u opasnosti kao vrsta mozemo vise,bolje,brze,sami misici rade jacim intenzitetom jer nam je zivot u opasnosti......E ja bih hteo da taj evolutivno-tradicionalni odbrambeni mehanizam tela primenim na savremen nacin zivota tj dizanje tegova.....


Evo slikovito da ti objasnim na sta mislim (tj.video-vito)

Volim da pici ovakav tip muzike u teretani




Ja da dizem ovako



I da ispustam ovakve krike jer dizem hard-core tezine (jes' da je smesan klip ali objasnjava ono sto zelim da kazem,ne gledaj klip samo slusaj sound)



E sad kako da najbolje shvatis ono sto zelim da kazem :

Pustis sva tri klipa na youtubu u isto vreme

Ovaj muzicki TECHNO METAL pustis zvuk i ovaj zadnji sa dranjem pustis sound dranja a ovaj gde dizu tegove gledas i smanjis mu sound kako bi se cula ona dva (techno metal i dranje)......

I TO JE TO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Poslednja izmena:
a sta ti oces da vuces kamione il sta??????????
Nece covek da vuce kamione..nego nece da bude mlitavi mrsavko,zato sto to nije muskarac..i te vase predrasude,krenemm u teretanu bicu jako velikkk,ogroman...brate idi 2 godine jedi kako treba,i tek ce se onda postici sta treba...a vazna je i izdrzljivost,snaga,ne samo izgled..a valjda ti je draze,da mozes makar podici devojku majku mu:) nema tu nikakvog preterivanja, kao sto ti je Brus_Zli rekao,to se postize sa steroodima....Sto se tice teme, mene samo ova pesma:)

Ali ti verovatno volis nesto mnogo zesce:)
 
Balet, definitivno... :mrgreen:



E svaka ti cast za ovo,imas rep od mene.......
Sve mogu da vidim ali da vidim Svarcenegera na casu baleta ni u snu nisam ocekivao:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:


A ja se pitam kao i ostatak sveta zbog cega je on bio toliko dobar i godinama nedostizan,i kako je mogao onakve misice da izgradi u ono staro vreme,KAD ONO ON ISAO NA CASOVE BALETA.....E SAD MI JE SVE JASNO......VEROVATNO I RONNIE COLEMAN IDE NA CASOVE BALETA CIM JE 8 PUTA OSVOJIO MR OLIPMIJU
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
 
Nece covek da vuce kamione..nego nece da bude mlitavi mrsavko,zato sto to nije muskarac..i te vase predrasude,krenemm u teretanu bicu jako velikkk,ogroman...brate idi 2 godine jedi kako treba,i tek ce se onda postici sta treba...a vazna je i izdrzljivost,snaga,ne samo izgled..a valjda ti je draze,da mozes makar podici devojku majku mu:) nema tu nikakvog preterivanja, kao sto ti je Brus_Zli rekao,to se postize sa steroodima....Sto se tice teme, mene samo ova pesma:)

Ali ti verovatno volis nesto mnogo zesce:)


Bravo.....i za odgovor i za ne spaovanje jer si naveo pesmu.......Ja od kad rece da mi OVAKAV tip muzike treba ZA TERETANU svi poludese i izspamovase temu i postade sportska tema a ne muzicka.........

A najvise mrzim kad mi neko mnamece njegovo misljenje kako je glipo ici u teretanu,kako to mozes sve sa Yyebenim sklekovima,kako je ruzno biti tako "prenapumpan",kako treba da izgledam kao on (smesno),kako to devojke ne vole,kako ce od toga "da ti se smanji keeta" i ostale gluposti.......

Svako neka radi ono sto hoce i voli neka ne diraju nas koji idemo u GYM,oni ako nece ne moraju da se "prenabildavaju" mi hocemo,i to ne znaci da smo ludi.....


A sto se tice pesme,nije da ne volim nego mi treba nesto sto ce hemijsku kod mene da izazove lucenje adrenalina i nekih hormona,i psihicki da ti pomogne da sto vise i kvalitetnije dignes........

Uopste mi nije bitan zanr,cak ne moram to ni da volim da slusam privatno,ali mi dobro dodje dok sam u teretani.........Najvise neki techno besni ili neki industrial sa napaljujucim bubnjem i vozecom bas linijom,tako nesto
 
Slabo poslednje dve godien idem u teretanu. Nemam vremena a i treba tu sebe naterati. Slobodno vreme za vezbu ipak odvajam za partiju sklekova, trbusnjaka i ostatak ili setanje ili trcanje. Meni dovoljno.:mrgreen:
Inace sto se tice muzike za vezbu, pa bilo sta brze i agresivnije. Dnb, techno, psy ili metal. Moze i ovo da posluzi ko nije najbolje upucen u pominjane muzicke zanrove
:super::super::super:
 
nije teretana za svakog,neko tamo od sebe napravi nakazu!!!
tema




Nije losa ova pesma u smislu za adrenalin stimulator inace ne bih je slusao privatno.....

Svidja mi se ovakav bubanj i bas kao u ovoj pesmi,samo jos da je vokal nekako grublji, tj dublji,muzevniji - ovaj mi nekako dodje ostar,treba mi nesto kao vokal rammsteina, ali ne jace ne growl i te stvari nego samo blago driveovan dubok prodoran glas

p.s.Nakaza samo moze da se upise u teretanu nikako da se napravi u njoj....jer dok dizes tegove smanjuje ti se salo a povecavaju misicna vlakna tj misicna masa telo ti dobija simetriju,ispravlja se kicma,sire se misici ramena,smanjuje se struk tj salo sa struka,tako da nikako ne moze da se nakaza stvori u teretani pre ce biti da nakaza sa teretanom malo smanji svoju nakaznost i pocne da lici malo na musko tj coveka
 

Back
Top