Jedno "numizmaticko-filozofsko" pitanje...

Jovkesrbin

Aktivan član
Poruka
1.298
Posto numizmatika nije samo dobra kolekcija odredjenih kovanica ili novcanica vec odredjeno znanje...Takodje, bar po meni, svaki numizmaticar treba da ima odredjene vrline, izmedju ostalog, cast, postenje i jos mnogo toga...
Pitanje je sledece:
Nalazite se na javnom mestu (bilo gde, ulica, trg itd...), idete iza jednog coveka...Odjednom, coveku ispada velika kolicina kovanica...Vi prilazite i vidite da je u pitanju stari novac...Covek od velike buke ne shvata da su mu kovanice ispale i nastavlja da hoda...
Vi cete uraditi sledece:
-Uzeti sve kovanice
-Uzeti jedan deo kovanica a drugi vratiti tom coveku
-Vraticete mu sve kovanice i naglasiti mu da zasluzujete nagradu
-Vraticete mu sve kovanice i nista necete traziti za uzvrat

Eto, cisto zelim da malo prodiskutujemo o ovome...
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Posto numizmatika nije samo dobra kolekcija odredjenih kovanica ili novcanica vec odredjeno znanje...Takodje, bar po meni, svaki numizmaticar treba da ima odredjene vrline, izmedju ostalog, cast, postenje i jos mnogo toga...
Pitanje je sledece:
Nalazite se na javnom mestu (bilo gde, ulica, trg itd...), idete iza jednog coveka...Odjednom, coveku ispada velika kolicina kovanica...Vi prilazite i vidite da je u pitanju stari novac...Covek od velike buke ne shvata da su mu kovanice ispale i nastavlja da hoda...
Vi cete uraditi sledece:
-Uzeti sve kovanice
-Uzeti jedan deo kovanica a drugi vratiti tom coveku
-Vraticete mu sve kovanice i naglasiti mu da zasluzujete nagradu
-Vraticete mu sve kovanice i nista necete traziti za uzvrat

Eto, cisto zelim da malo prodiskutujemo o ovome...
Pozdrav

khm.
zanimljivo pitanje.
nisam se nasao u takvoj situaciji, nikada.
ali, ima uslova.
ukoliko znam coveka, i nesto mi je ucinio lose, uzecu sve, pa mu kasnije reci.
ukoliko je, dobar, posten, vraticu mu sa naglasivanjem na nagradu.
mada, ne zelim da me neko osudjuje, jer razlicite su sitacije, ljudi.
da cujemo tvoj odgovor ?!
pozdrav.
 
Hmmm sta da vam kazem, prilika pravi lopova, baveci se ovim hobijem naucit cete da budete i pas i covjek, iskren das budem ne bi mu vratio. a jos amislite u toj kesi se nadju 5 perpera, 5 lira talijanskih, 1901,1914,1911, mogu se zaklet da niko normalan mu ne bi vratio, samo ja sam iskren pa to priznam i to jos ovako javno, pozdrav.
jos Jovkesrbine treba da postavis jos jednu 5.opciju
- ko te **** razguli momak :)
 
?????mislim da znaš da je to zabranjeno na ovom forumu!!!!
ovo je drugi član koji me psuje ovde a stvarno se trudim da održim ovaj forum na nekom nivou!

Markuse, otkud vam ideja da vas psujem ?
Vec sam rekao da vas maksimalno postujem (ako vas postujem ne znaci da ne umem da odgovorim)...Znam vas uzivo i ne vidim razlog zasto bih vam upucivao pogrdne reci...
GO AHEAD znaci SAMO NAPRED...
Posto ste rekli da necete posecivati ovu temu i prvo ste rekli da palite pa ste onda promenili komentar i rekli da cete se diskonektovati, ja sam vam rekao (u prevodu) samo napred...
 
Srpsko Numizmaticko Drustvo nema internet forum koliko ja znam (bar ga ja nikad nisam pronasao), a postoji po meni jos samo jedan forum( ne znam da li smem da mu navodim ime ovde) sa ovih prostora gde ima dosta dobrih stvari da se procita i vidi i gde nema prepucavanja medju ucesnicima diskusije i klinaca sa raznim nasledstvima.Malo je problem postati clan tog foruma ali i bez toga moze slobodno da se cita sve napisano.A iskreno i ja bih voleo da se na ovom delu foruma pojavi neki administrator,moderator super vizor ili kako se vec vika i da malo uvede red i disciplinu.A takav se za sada ne javlja.
 
Srpsko Numizmaticko Drustvo nema internet forum koliko ja znam (bar ga ja nikad nisam pronasao), a postoji po meni jos samo jedan forum( ne znam da li smem da mu navodim ime ovde) sa ovih prostora gde ima dosta dobrih stvari da se procita i vidi i gde nema prepucavanja medju ucesnicima diskusije i klinaca sa raznim nasledstvima.Malo je problem postati clan tog foruma ali i bez toga moze slobodno da se cita sve napisano.A iskreno i ja bih voleo da se na ovom delu foruma pojavi neki administrator,moderator super vizor ili kako se vec vika i da malo uvede red i disciplinu.A takav se za sada ne javlja.

Ti to nesto na moj racun ???!!!
Kao prvo ja od nikog nista nisam nasledio, sve sam sam skupio sem 50 dinara kralja Petra II Karadjordjevica !!!
 
Jovke, ako dobro procitas moj post videces da nikog nisam naveo ponaosob po imenu ili ti nadimku na ovom forumu.Ja sam napisao jednu pojedinost o sve opstem stanju na ovom forumu.A ako se ti prepoznajes u mojim recima, ja ti tu nista ne mogu.Samo malo bolje citaj ono sto je napisano i malo smanji temperament, ovde ljudi dolaze da se druze i sakupljaju nova znanja i razmenjuju iskustva i zato verujem da nema niko niti vremena niti zelju da dolazi ovde da se raspravlja ,prepucava i ulazi u beskrajne i po meni besmislene rasprave.Pogotovo sto ovde dolaze stariji,iskusniji i porodicni ljudi kojima sigurno nije do prepucavanja sa nekima koji mogu da im budu deca pa cak i unuci.Tu spadam i ja da opet ne mislis Jovke da pikiram na tebe,jer je meni svega 26. godina.Time se nista dobro ni pametno ne dobija.Za tako nesto postoje druga mesta (ulica,pijaca, kafana itd.).Forumi su u sustini stvoreni za interaktivno druzenje, razmenu iskustava i sticanju znanja za razne oblasti koje nas interesuju izmedju ljudi koji u nekom realnom,stvarnom svetu van kompjutera mozda nikad ne bi ni sreli niti upoznali.Verovali ili ne na nekim forumima (ne onim striktno vezanim za upoznavanje i dopisivanje vec ovakvim sve obuhvatnim i opstim tipa Krstarice) sam video da je dolazilo i do sklapanja braka izmedju osoba koja se u realnom svetu ne bi nikada ni srele,a sve je pocelo upoznavanjem i druzenjem u virtualnom svetu zvanom forum.Tako da bih voleo da svi ovde zadrzimo duh druzenja medju ljubiteljima ovog lepog hobija i da idemo ka tome da se to druzenje dize samo na vislji i bolji nivo a ne da ga svakim danom iz sata u sat srozavamo sve nize i nize.Puno pozdrava ....Ivan
 
Srpsko Numizmaticko Drustvo nema internet forum koliko ja znam (bar ga ja nikad nisam pronasao), a postoji po meni jos samo jedan forum( ne znam da li smem da mu navodim ime ovde) sa ovih prostora gde ima dosta dobrih stvari da se procita i vidi i gde nema prepucavanja medju ucesnicima diskusije i klinaca sa raznim nasledstvima.Malo je problem postati clan tog foruma ali i bez toga moze slobodno da se cita sve napisano.A iskreno i ja bih voleo da se na ovom delu foruma pojavi neki administrator,moderator smi mlim vas tu adresuuper vizor ili kako se vec vika i da malo uvede red i disciplinu.A takav se za sada ne javlja.

Ne razumem, zašto ne smete da kažete, na koji forum mislite? Ko vam to zabranjuje?
Dajte mi molim vas tu adresu!!
 

Back
Top