Dobar/los marketinski potez ili ocajnicki potez

Poruka
6.130
Sta mislite o ovom podsmevanju AMD-a Intelu?
Mogu da razumem da se konkurencija ne podnosi, ali ovo je zaista smesno.
Praviti rukavice za procesor i CD za Back-up.

Ne mogu da verujem da AMD nema ni trunku postovanja prema nekome ko ga je podigao na noge i sto je jos gore da se ne seca svoje bliske proslosti kada su se AMD procesori grejali k'o ludi.
No da cujem i misljenje ostalih o ovome

http://www.amdzone.com/modules.php?...ns&file=index&req=viewarticle&artid=31&page=1
 
Citao sam u Svetu kompijutera ali AMD kaze da ce novac od prodaje tih paketica u vidu prve pomoci uplatiti u humanitarne svrhe.A s druge strane malo je sumnjivo da se sami odluce na taj korak bez saglasnosi INTELA jer moze da padne ozbiljna tuzba.
Ako nije ovo sto ja mislim onda su preterali u sali i moze vrlo lako na nos da im izadje pa makar bili 100% u pravu
 
NME:
brate ne S**I..... amd je bio medju glavnim saradnicima i partnerima intela.....
nakon odvajanja AMD-a od intela, isti gore pomenuti (za debile INTEL) je bio pred bankrotom.... sada ima procesore koji rade na 160000' Celsiusa i pravi temelje na plocama da bi podrzavali hladnjake sa lade.....
Slusaj mali nemoj da vredjas nikoga na forumu, cenim svacije misljenje ali bez tih klinackih fora i vredjanja drugih. POZDRAV
 
dakle kao sto rekoh u naslovu sorry na vulgarnosti, (thread sam napisao ja) ali nepodnosim kada neko pocinje da se pravi pametan a prethodno ni domaci nije uradio.....

(Ne mogu da verujem da AMD nema ni trunku postovanja prema nekome ko ga je podigao na noge i sto je jos gore da se ne seca svoje bliske proslosti kada su se AMD procesori grejali k'o ludi.)

Nekome ko ih je podigao na noge....... MA DA. da li neko uradi domaci iz istorije pre nego pocne postovati i praviti se pametan.
Nekazem da namerno favorizujem AMD (gotivim ih ali..) ali zna se ko je stojao iza prvih uspesnih cipova intela, ko je prvi imao kvalitetniju tehnologiju, radio na sporijem taktu a i dalje tukao konkurenciju po usima, napravio prvi 64bitni procesor 2meseca pre konkurencije, prvi presao na 0.13 tehnologiju.... itd itd.....................
shto se tice temperature intelovi procesori su umirali na 65-75' celsiusa, a amd-ovi na 80-110; LOGICAN ZAKLJUCAK: pa sta ako su radili na malo vecoj temperaturi !!! i dalje su tukli konkurenciju.

PREDLOG: pre postovanja gluposti malo se raspitati.

Shto se tice marketinskog poteza, pa shta moze im se. i intel je to ranije radio sa AMD-om.

Pozdrav.
Marcus
 
Ako, ako ima AMD puno pravo! I njega su gazili dok je bio poslednja rupa na svirali. Sad kad je prevazisao Intela mnogima je krivo i osporavaju ga.
A zasluzili su i imaju pravo da zayebavaju Intela za temperaturu! Kad su se njihovi procesori grejali ko sumanuti bila je prica AMD brzi, ovo ono, al' se grejeee! Sad kad sve na manjim taktovima, a brze od Intela i pritom se vise negreje nenormalno, za manju cenu., AMD stoji na vrhu i samo vraca Intelu milo za drago.
Dokazali su da mogu da budu i bolji od Intela, a s'druge strane ko je kriv Intelu kad coolira na lovorikama koje je nabrao za tolike godine dominacije! Niko ih nije tero da se zamajavaju na poslu.
 
Ako, ako ima AMD puno pravo! I njega su gazili dok je bio poslednja rupa na svirali. Sad kad je prevazisao Intela mnogima je krivo i osporavaju ga.
A zasluzili su i imaju pravo da zayebavaju Intela za temperaturu! Kad su se njihovi procesori grejali ko sumanuti bila je prica AMD brzi, ovo ono, al' se grejeee! Sad kad sve na manjim taktovima, a brze od Intela i pritom se vise negreje nenormalno, za manju cenu., AMD stoji na vrhu i samo vraca Intelu milo za drago.
Dokazali su da mogu da budu i bolji od Intela, a s'druge strane ko je kriv Intelu kad coolira na lovorikama koje je nabrao za tolike godine dominacije! Niko ih nije tero da se zamajavaju na poslu.
 
Ako, ako ima AMD puno pravo! I njega su gazili dok je bio poslednja rupa na svirali. Sad kad je prevazisao Intela mnogima je krivo i osporavaju ga.
A zasluzili su i imaju pravo da zayebavaju Intela za temperaturu! Kad su se njihovi procesori grejali ko sumanuti bila je prica AMD brzi, ovo ono, al' se grejeee! Sad kad sve na manjim taktovima, a brze od Intela i pritom se vise negreje nenormalno, za manju cenu., AMD stoji na vrhu i samo vraca Intelu milo za drago.
Dokazali su da mogu da budu i bolji od Intela, a s'druge strane ko je kriv Intelu kad coolira na lovorikama koje je nabrao za tolike godine dominacije! Niko ih nije tero da se zamajavaju na poslu.
 
marcus.hf:
Nekome ko ih je podigao na noge....... MA DA. da li neko uradi domaci iz istorije pre nego pocne postovati i praviti se pametan.
Nekazem da namerno favorizujem AMD (gotivim ih ali..) ali zna se ko je stojao iza prvih uspesnih cipova intela, ko je prvi imao kvalitetniju tehnologiju, radio na sporijem taktu a i dalje tukao konkurenciju po usima, napravio prvi 64bitni procesor 2meseca pre konkurencije, prvi presao na 0.13 tehnologiju.... itd itd.....................
shto se tice temperature intelovi procesori su umirali na 65-75' celsiusa, a amd-ovi na 80-110; LOGICAN ZAKLJUCAK: pa sta ako su radili na malo vecoj temperaturi !!! i dalje su tukli konkurenciju.

PREDLOG: pre postovanja gluposti malo se raspitati.

Shto se tice marketinskog poteza, pa shta moze im se. i intel je to ranije radio sa AMD-om.

Pozdrav.
Marcus
E a ti bi trebao da prlistas istoriju starog veka pa onda da napadas druge.
Elem, da te malo podsetim. AMD je nekada davno bila mala firma koju je Intel koji je trzao (kao i danas) skoro 100% trzista angazovao da proizvodi procesore za njega. Dakle sve Intelovo samo ima oznaku AMD (nesto kao kod Radeona, Asus Radeon, MSI Radeon).
I sta bude, AMD poceo da prikuplja lovu sve do 386 (ili 486) cipa i onda se odvoji od Intela i napravi svoj K5 koji je bio ekvivalent P1 s tim sto je bio potpuno isti kao P1 (cak je i slot bio isti).
Nakon toga izlazi PII sa zasticenim podnozjem i tek tada izlazi nezavisan AMD K6 (koji je ujedno bio propast pa uskoro izlazi K6-2).
I sad mi reci ko je koga podigao na noge?
Srednji i novi vek su ti kao sto vidim poznati tako da cu se ovde zaustaviti.
Prvi 64-bitni CPU...MA DAm a sta je bilo sa Itanium-a?

Da ne ispadne da gotivim Intel, u masini imam AMD i postujem i jedne i druge.
I bez obzira sto ce od novac od ove kampanje otici u humanitarne svrhe zaista nije u redu.
 
Ajd' da pochnemo...

AMDZONE nije AMD-ov site, nego site ljubitelja AMD-a...Verovatno postoji i 250 site-ova ljubitelja Intel-a koji isto tako pljuju AMD...U prevodu, od tuzbe nishta, nije mi jasno kako to niko nije video i da stvarno mislite da bi AMD na zvanichnom site-u izbacio tako neshto...Naravno, ostalo mi je samo da se smejem...
 

Back
Top