Руска федерација и Ватикан успоставили пуне дипломатске односе!!!

Владан ИПХ

Veoma poznat
Poruka
13.429
http://www.novinar.de/2009/12/04/rusija-i-vatikan-uspostavili-pune-diplomatske-odnose.html


Politika, Religija, Aktuelno, Evropa | 4. decembar 2009.
Rusija i Vatikan uspostavili pune diplomatske odnose

VATIKAN – Ruski predsednik Dmitrij Medvedev preneo je papi Benediktu XVI svoju odluku o unapređenju diplomatskih odnosa između Vatikana i Moskve na najviši nivo.

medvedev_papa.thumbnail.jpg


+++

„Predsednik Medvedev rekao je papi Benediktu na sastanku da je potpisao dekret o uspostavljanju punih diplomatskih odnosa sa Vatikanom”, rekla je novinarima njegova predstavnica za štampu Natalija Timakova, prenele su agencije.

I iz Vatikana je potvrđeno da su uspostavljeni puni diplomatski odnosi između (ne)Svete stolice i Ruske federacije.

Vatikan i bivši Sovjetski Savez uspostavili su odnose 1990, godinu dana pre raspada SSSR-a, na nivou predstavničke kancelarije.

Novi status znači da će Rusija i Vatikan imati ambasade u Moskvi i Rimu.

Ruski lider i poglavar Rimokatoličke crkve tokom razgovora razmotrili su i aktuelne izazove po mir i bezbednost u svetu, saopšteno je iz Vatikana.

Tanjug; 20:50; 03.12.2009

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Да ли подржавате овај вид сарадње? Колико је она добра/лоша по Србе? Да ли је она пакт са ђаволом или ''неалтернативни пут ка унији(европоској, верској, војној и сл...?
 
Katastrofa... Msm nisam rusofil, ni najmanje, mrzim preopterecenost njima (jer su nas i oni hebali kako su stigli), ali Vatikan ne mogu da smislim...

P.S. Nesto ovde gadno smrdi... Kada su se poslednji put u istoriji nasli vrhovni predstavnik rusije (bilo to car ili predsednik) i Papa u cilju dogovora MAKSIMALNE saradnje?!
 
sta nam rade braca :sad2:
Од када су нам совјети и њихови неокомунистички наследници браћа?

Руси су нам браћа, али не комуњаре и јеретици него прави Руси(истински Православни).
 
Katastrofa... Msm nisam rusofil, ni najmanje, mrzim preopterecenost njima (jer su nas i oni hebali kako su stigli), ali Vatikan ne mogu da smislim...

P.S. Nesto ovde gadno smrdi... Kada su se poslednji put u istoriji nasli vrhovni predstavnik rusije (bilo to car ili predsednik) i Papa u cilju dogovora MAKSIMALNE saradnje?!


Обнови градиво из октобарске револуције, ту има део ко се највише обрадовао убиству руског цара. Управо ти комесари, секретари, федералисти, нове прогресивне снаге ће сада са папом да утерују мир по свету.
 
Обнови градиво из октобарске револуције, ту има део ко се највише обрадовао убиству руског цара. Управо ти комесари, секретари, федералисти, нове прогресивне снаге ће сада са папом да утерују мир по свету.

Obnovicu, ipak sam ja jos srednjoskolac... lol
 
Obnovicu, ipak sam ja jos srednjoskolac... lol
Ево бураз, изволи подсетник, само немој професорки да издекламијеш ако је члан партије(било које), јер ти се смеши кец. Њихова историја је писана идеолошким црвеним словима, а истинита историја црвеном крвљу Руса мученика. Ту они ''случајно'' праве забуну. Дешава се!

Страна 11.

http://www.orthodoxchristianbooks.com/downloads/100_Letopisvelikebitke.pdf
 
Poslednja izmena:
Bolje nego postmodernisticko;)

Pa naravno,Владане, da to ne vazi...
Значи схватила си да се ниси прецизно изразила? Бриљантно вађење са тим ''постмодернизмом''.

Е сада само још да схватиш они стару: сви путеви(зла), воде у Рим! Ал то тешко. Најтеже се признати себи да ниси у праву, а камо ли другима. Биће боље, ваљда:think:!
 
Значи схватила си да се ниси прецизно изразила? Бриљантно вађење са тим ''постмодернизмом''.

Е сада само још да схватиш они стару: сви путеви(зла), воде у Рим! Ал то тешко. Најтеже се признати себи да ниси у праву, а камо ли другима. Биће боље, ваљда:think:!

Idi kuda te srce vodi;):zcepanje:
 
I?
Iskreno bolje da su ostali na starom(barem po meni),jer su oduvek bili jedni protiv druigh,a sad ce samo pritajeno biti jedni protiv drugih!:roll:
Надам се да су чуо за цитат из Писма ''царство које се само по себи раздјели, опустеће(нестаће). А ови се баш и не деле.

Ово здруживање ''братства'' у јединству, је гадан знак за оне који барем мало знају ушта се изроде плодови сарадње са Ватиканом. Јер геноциди(духовни и физички) им дођу ко нека визит картица. Ко она '' да се представим: ја сам пера којот, супер геније(не грешим):whistling:!

Боље пожурите са одговрима, ако дође слепи-мачак, отићи ће тема под катанац због његових троуглића. Има их пар који минирају истину константно. Лоше по рејтинг.:per:
 
Надам се да су чуо за цитат из Писма ''царство које се само по себи раздјели, опустеће(нестаће). А ови се баш и не деле.

Ово здруживање ''братства'' у јединству, је гадан знак за оне који барем мало знају ушта се изроде плодови сарадње са Ватиканом. Јер геноциди(духовни и физички) им дођу ко нека визит картица. Ко она '' да се представим: ја сам пера којот, супер геније(не грешим):whistling:!

Боље пожурите са одговрима, ако дође слепи-мачак, отићи ће тема под катанац због његових троуглића. Има их пар који минирају истину константно. Лоше по рејтинг.:per:

Ma jok.Krstaski ratovi i inkvizicije su bili samo ravnoucenije za nerazumne!:mrgreen:
 
Ma jok.Krstaski ratovi i inkvizicije su bili samo ravnoucenije za nerazumne!:mrgreen:
Гле сад ову најновију варијанту:

''ми вама велико тржиште, ви наме почасти и хвалоспеве о демократији на Тв-у(утерујемо мир у свету са ''благословом'').

А публика са обе стране: громогласан аплауз... и усхићено и са сентименталним уздахом...Па, они се воле (ал преко наших леђа рекли би малобројни)...
 

Back
Top